Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

Furszula jestem w szoku,ze Mati juz siedzi i o co chodzi z nianią??? tesciowa juz nie pilnuje małego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nakarmiła Matiego śledziami????:)))))))) Furka opowiadaj co sie stalo:) i jak tesciowa przyjela wiadomosc,ze bedzie niania????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak myslalam,ze czyms do nakarmila:)) ja tez jestem wściekła jak mój teść daje Julicie kości z kurczaka do obgryzania:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się rozgadałyście kochane;) aż miło czytać jak się tak przekomarzacie:) Ja Luśce na razie nic nie wyjadam, bo ona tylko na cycu leci, ale kiedyś z mężem próbowaliśmy, ohyda:P Ona sobie jadła z jednego a z drugiego akurat pociekło, więc my łaps, ale to był pierwszy i ostatni raz:) mysia nie przejmuj się mężem, mój też czasami taki smutny i w ogóle narzeka, że żyje w celibacie już tyle czasu:P Na pewno wszystko będzie dobrze, jak dzidzia zaśnie wygospodaruj dla niego troszkę czasu na małe przytulanie:) Po za tym faktycznie obecność osób trzecich w domu nie zawsze jest pożądana, postaraj się spędzać jak najwięcej czasu tylko z nim a nie dodatkowo z całą rodzinką. Mnie tez już powoli irytują te wszystkie odwiedziny, pytania a jak to, a jak tamto, a czy karmisz, a kiedy chrzciny, a kiedy to, a kiedy tamto:) Kurcze mała ma dopiero 4 tyg a oni by chętnie już jej studia wybierali:P pozdrawiam serdecznie i jeszcze tylko pytanie do mamuś, które rodziły naturalnie i były nacinane. Kiedy pierwszy raz po porodzie miałyście kontakty bliższego stopnia ze swoimi panami:) Czekałyście całe 6 tyg?, Byłyście pierw u gina na wizycie kontrolnej? Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ty jedyna jestes w szoku włącznie ze mną, a jak sie go postawi przed stołem albo przed oparciem na sofi to stoi :P dede to ty nie wtajemniczona jesteś :P moja tesciowa powiedziala że mu nie bedziemy mówili jak ona ma się zajmowac małym??????!!!!!!!!!!!! (moim synem!!!!!!!!!!!!! nie bede mówiła) i ona pilnuje tylko do końca miesiąca. A tak naprawde chodzoło o to że ona nie ma juz siły (ma 46 lat a mój synek to aniołek z którym nie ma problemów) i jest przemęczona. Normalnie gorzej jak emerytka!!!! debilka ze tak brzydko sie wyraże. Powiedziało to chyba 2 tyg. temu i dawaj szukac kogoś do opieki. Najpierw złożylam podanie do żłobka na który trzeba czekać rok czasu bo jest jeden w miescie i pertraktacje ze znajomą. Stanęło na znajomej i ona pilnuje od jutra ;) uff ale sie napsałam tak w telegraficznym skrócie. I jeszcze śmiała powiedzieć że ojcu (czyli jej mężowi) nie bedzie sie podobało ze ta znajoma bedzie pilnować (na moje to jej sie nie podoba ale co powie jak sama zrezygnowała) paranoja banda debili!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dede, Julita naprawde je kości z kurczaka:P? Moja mama mi opowiadała, że jak miałam mniej węcej rok to właśnie stałam sobie w łóżeczku przy szczebelkach a ona mnie karmiła gotowanym kurczakiem, ponoć tak szarpałam jak mały sęp:) Ale o kościach nic mi nie mówiła:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furka co Ty gadasz 46 lat i nie ma siły??? no nie wierzę:) Eszira ja jestem po porodzie siłami natury i kurcze nie pamiętam,ale u nas bylo to albo po 4 albo po 6 tyg. ( u gina bylam po 10 tyg od porodu,bo nie moglam sie zebrac psychicznie na wizyte - nie dziwie sie kobietom,ktore od porodu nie byly wcale:)))) ja sie strasznie balam tego pierwszego razu i w sumie jak juz do tego doszlo,to nie bylo to zbyt przyjemne - dopiero po 4 miesiącach przestałam odczuwać jako taki dyskomfort Mój mąż też czuł lekkie odtrącenie,bo moja uwaga była skupiona na małej,albo na sobie - dla niego nie miałam już czasu i siły,bo musiałam niańczyć ich dwoje - usypiałam małą po kąpieli i leciałam do kuchni zrobic kolacje mężowi,bo krzyczał,że głodny:) Suri Ty pytalas kiedy pójść do gina,zeby potwierdzić ciąże prawda? no więc po 7 tyg. lekarz bedzie juz mógł zobaczyć serduszko,ale jeżeli masz plamienia na przyklad to leć od razu,bo moze trzeba będzie podac cos na podtrzymanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jej kości nie daje - tylko czasem teść jej daje,zeby sobie pocmoktała -na szczescie baaaardzo rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dede dziękuje za odpowiedz, ja się też trochę boje, to jak taki \"drugi pierwszy raz\" :) No i właśnie nie wiem czy wogóle będzie przyjemnie, ale cóż, ponoć żeby było lepiej i przjemniej to trzeba praktykować, żeby mięśnie pochwy się ładnie napinały i wracały do normy:) Więc chyba wkrótce zaryzykuje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane ja miałam cesarke a i tak mój \"pierwszy raz\" nie był przyjemny bo straszne suchoci tam panowały a żeby mnie pobudzic wtedy to była wielka sztuka ;) dede moja poza ciumaniem kości to dawała małemu lizaki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opiekunce zawsze mozna powiedziec co sobie życzysz,a czego sobie nie życzysz - placisz i wymagasz,a teściowej trochę głupio,bo wystarczu,ze powie,ze swoje dzieci wychowala i co jej odpowiesz???:) wlasnie Eszira może jakiś żel intymny na poślizg warto kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furka mam tylko nadzieje,ze to sie fermentem na waszych stosunkach rodzinnych nie odbije?? Madziara mozesz karmic,bo Twoj organizm juz wytworzyl przeciwciala,tylko najlepiej jakbys poszla do lekarza po jakies lekarstwa - z antybiotykiem można karmić i z gorączką tez ważne tylko,żeby choroba się nie pogłębiała - dlatego idz do lekarza i powiedz,ze karmisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziara i czarna czy wy macie tego samego maila????:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna kazdy kto siedzi na kafe wie,ze te linki czasem sie tak dziwnie wklejaja i trzeba wykasowac te \"śmiecie\" co się doklejają do linka:) fajna ta Twoja Julka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie.Czy słyszałyście o oleju rycynowym?Czy któraś z Was go wypróbowywała, albo słyszałyście coś o tym od kogoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgoś25, chodzi o wywoływanie?? chyba jestem zielona w tych sprawach. Kubek niekapek mial dzis swój debiut. Jest ok, Marcelek ładnie popił obiad, choć się strasznie zdziwił. Fajny jest ten zaworek, bo bez niego leciałoby za szybko jak na takiego małego bobasa. Moi sąsiedzi robią imprezę andrzejkową-techniawa na maxa. Jeny, mam nadzieję, że nie ma dziecka w tym mieszkaniu, bo jest totalnie głosno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu pierwsza ;) bry!!! i odrazu pytanie odnście smoczka trójfazowego na czym to polega bo ja myslałam ze tam sie coś przekreca w zależnosci czy chce sie miec 1 2 lub 3 a tu nic i z kazdej pozycji tak samo leci :O pomóżcie :( acha canpol smoczek pasuje do butelki aventu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
furka, już Ci mówię-ja też myślalam że to się przekręca, a tu guzik, to trzeba włożyć do buzi dziecka odpowiednio;) jak u gory jest jedna kreska-to leci wolno, 2 szybciej, a 3 do kaszek. Canpola smoczek pasuje do Aventu, tylko jest malutki munusik-jak mocno się wstrząśnie butelką, to troszke przecieka, bo te Aventu smoczki dopasowują się jeszcze przy zakrętce dobrze. A u nas noc prawie bez cyca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zastosowałam metodę niepodawania piersi i herbatkę. Za pierwszym razem nie chcial pić herbatki, tylko go przytuliłam i zasnął, drugim razem wypił herbatkę i spal do 5. No i nie miałam herbatki już, a piersi mnie już trochę bolały od przepełnienia, więc dalam. Spał do 7, dopił pierś i jest git. Myślę, że nie będzie problemu, jutro zrobię podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferka czyli co przykładam butelke i jak 3 jest przy nosku małego to leci jak do kaszki tak?? ja próbowałam podac małemu soczek i sie napił troszke połozylam do łóżeczka ale sie wiercił i zacząłmarudzic chciał cyca :( pierwszy raz dałam mu kaszke do picia i podałam przed spaniem to spał dłuzej o pół godziny niz zawsze obudził sie o 00.30 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha i smoczki trojprzepływowe Avent sprzedawane sa po 3, wię pewnie dlatego są droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, tylko dziecko się nieraz wierci i 3 przesuwa się gdzie indziej;) wiesz, ja zastanawiałam się, od czego to zależy. przecież kaszki są o wiele bardziej treściwe od mleka, więc dziecko powinno spac co najmniej 2 godziny dłużej. No i wymyśliłam, że ono budzi sie mniej więcej tak, jak wyglądają przerwy między jedzeniem w ciągu dnia. jak dawałam Marcelowi kiedyś cyca co 2 godziny, to sie tak budził, a teraz staram się co 4, wiec jest podobnie. Nie wiem, ile jest w tym prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×