Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hanka24

slub z obcokrajowcem-pomozcie

Polecane posty

Gość Annagol
Ecik! Musicie zaczac od Ambasady USA. Tam przyszly maz zlozy przysiege w obecnosci ambasadora,ze jest stanu wolnego. Musi miec paszport. Tam tez dostanie zaswiadczenie potwierdzajace to. Oprocz tego my musielismy zlozyc podanie o ten papier mowiacy,ze malzonek jest stanu wolnego. Wydaje mi sie,ze Wy tez musicie to ze Stanow dostac,ale to Wam juz powiedza w Ambasadzie. Mimo,ze tego dokumentu u nas nie akceptuja,bo jest inaczej sformulowany niz nasze prawo wymaga,to jednak do sadu musi byc. Ale zacznijcie od Ambasady,tam Wam wszystko doradza i z tymi dokumentami otrzymanymi tam udajcie sie do sadu.Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annagol
Ecik! A najlepiej to do mnie zadzown. My tez jestesmy w Polsce. Bo mozesz mnie nie zrozumiec po tym moim tlumaczeniu. Moj numer: 504355650.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diavoletta
witam,,,w sierpniu 2007 wychodze za maz za wlocha i nie mam zadnego problemu co do slubu i wesela,,,,jezeli dysponujesz gotowka to tak jak ja mozesz wyprawic dwa wesela,,,zecza logiczna jest zeby nasze rodziny dobrze zapamietaly nasz slub i dobrze sie bawily trzeba zorganizowac dwie ceremonie zaslubin noi oczywiscie dwa wesela :) pozdrawiam i napewno cos ciekawego zorganizujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diavoletta
do rolla: gratuluje!!! :D ja tez mam juz date mojego slubu na 11.08.2007 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ecik77
Annagol! Bardzo dziekuję za odpowiedz. Dzwoniłam dzisiaj pod podany nr, ale widocznie nie w pore-będe dzwonila pozniej... Załamałam się wiadomościami od Ciebie. Tego lata moje kochanie było w Stanach i zanim tam pojechał byliśmy w ambasadzie w Krakowie z zapytaniem, czy czegos nie bedzie musial tam zalatwic, co bedzie potrzebne do zawarcia zwiazku malzeskiego i oczywiscie powiedziano mu, ze NIE! Zanim poszlismy do sadu, bylismy w tejze ambasadzie, gdzie dano mu jedynie zaswiadczenie(w jez. ang i polskim), gdzie tu cytuje: "W odpowiedzi na zapytanie Pana dotyczące zawarcia zwiazku malzenskiego w Pl, Konsulat Gener. St. Zj. Amer. Pol. w Krakowie informuje, iz przepisy St. Zj. stanowczo zabraniaja urzednikom konsularnym wydawania oficjalnych zaswiadczen dotyczacych statusu i zdolnosci prawnej do zawarcia malzenstwa osobom zamieszkujacym w Stanach Zjednoczonych i majacych zamiar zawarcia zwiazku malzenskiego za granica". I TYLE!! Potem polecono nam isc do sadu, gdzie po zlozeniu tego papierka, wniosku, kopii paszportu i aktu urodzenia (tlumaczonego oczywiscie) mielismy otrzymac bez problemu to zwolnieznie z posiadania tego zaswiadczenia. A tu nagle wolaja od nas zaswiadczenia, ze on jest kawalerem. Czas nas tez goni, bo obraczki juz mamy, sale i kiecke;)), no i data dla nas wyjatkowa. Proszę napisz kiedy to było, gdzie składaliście podanie o to zaświadczenie, ze jest stanu wolnego (przez konsulat? W Krakowie, czy W-wie?), i ile na nie czekaliscie? Bo w Krakowie sa przekonani, ze nie powinno sie od nas niczego wicej wymagac. Uff. Teraz to zaczynam miec stracha, i to nie przez ślub, a przez nasza biurokracje. Jeszcze raz dziekuje prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annagol
Ecik! My o ten papier staralismy sie w Ambasadzie RPA w W-wie.Maz napisal podanie (pomogli mu) i przefaksowali je do RPA (wysylal do Home Affairs w RPA,a w Stanach to chyba to miejsce bedzie sie podobnie nazywalo), po 5 dniach przefaksowali odpowiedz. Mimo,ze pismo nie wygladalo jak sobie nasze urzedasy wymagaly (bo mowilo,ze maz jest single,a nie ze jest zdolny do zawarcia zwiazku malzenskiego),ale w sadzie nam powiedzieli,ze ma byc jako dowod na to,ze jego kraj tylko takie pismo wydaje. Wiec mysle,ze im w sadzie o to samo chodzi. Szkoda,ze w tej ambasadzie USA tak malo wiedza. Z pewnoscia Ci pracownicy nie moga Wam takiego pisma wydac,ale jego kraj ojczysty poprzez ambasade powinien ten papier wydac! Powiedzcie im to. Czekam na wiesci i trzymama kciuki!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jb
...a jednak...potrzebuje pomocy:(((, mojemu chlopakowi konczy sie 2 letnia working wiza w UK w lutym 2007, to jest jego pierwsza wiza i potrzebujemy ja przedluzyc ( slub narazie nie wchodzi w rachube), jestesmy razem 16 mcy, zareczylismy sie i nie potrafie sobie wyobrazic tego, ze Nico nie dostanie wizy:(((((((((( pomozcie prosze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HH
Witajcie Jak dobrze wiedziec ze nie jestem sama ;-) Moje kochanie tez z SA ale jak widze mamy wiecej szczescia bo wize w UK ma za jakis rok bedzie milal juz brytyjski paszport-jaka ulga. Przynajmniej w tej kwesti nie musimy sie juz martwic. Jednak jak same wiedziec schodki sie robi przy slubie ktory planujemy w pazdzierniku. I tu prosze o pomoc ....szczegolnie Annagol (bo rozumiem ze jests ze Sz-n, czy tak?) Wszedzie podaja nam inne informacje jakie papiery trzeba przygotowac ,kiedy i gdzie,na co i po co? grrrr Jesli ciagle sluzysz pomoca to ja wlasnie o nia prosze ;-) DZIEKI Pozdrwaiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annagol
HH! Przepraszam za milczenie,ale mialam mala przerwe-urodzila nam sie dzidzia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 7 grudnia, chlopiec,bedzie z niego maly Patrick Junior (po tacie),oczywiscie sluze nadal pomoca. Jestem w okolicach Szczecina,jesli mozesz zadzwon do mnie,bo bedzie mi lepiej wszystko wyjasnic,no i Niuniu nie da mi wysiedziec przed komputerem za dlugo,a to duzo do pisania. Wszystko bedzie ok, nie jest tak zle, serio. Czekam na telefon: 504355650, lub jesli nie mozesz zadzownic to daj znac, postaram sie zorganizowac czas i napissac,tylko wyjasnij mi wszystko szczegolowo.Uciekam do mezulka i dzidzi!!!!!! Buzka!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HH
GRATULACJE !!!!!!!!! Oby wam sie Malenstwo zdrowo chowalo i dawlo w nocy spac choc przez kilkaaaa godzin. Dzieki wielekie postaram sie na dniach zadzonic, jaka godzina najlepsza ,niechcialabym ci w np kapieli Malenstwa przeszkodzic :)Do konca roku siedze w UK ale jakos w 3 tyd stycznia przyjezdzam do Sz-n. Kontaktowalam sie z UC i mnie wstepnie pokierowli co i jak. Mam nadzieje ze SA Home Office nie bedzie robic problemow i wyda wszystkie potrzebne papiery. Jeszcze raz moje GRATULACJE dla Szczesliwych Rodzicow pozd HH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczusia 287
czesc dziewczyny Prosze Was pomozcie bo ja juz zglupialam z ta polska biurokracja .\ Moj facet jest rozwiedzionym kanadyjczykiem chcielibysmy sie pobrac ale podobno jego rozwod trzeba zalegalizowac w Polsce .Czy ktoras z Was przechodzila przez to ? Jesli tak to prosze powiedzcie jak mam to zalatwic . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidzia24
hej witam nie spodziewalam sie ze znajde taka stronke gdzie az bucha sympatia i zrozumieniem. mam na imie patrycja i szukam jakichkolwiek informacji o tym co trzeba,jak i gdzie jesli chce sie poslubic obywatela z RPA. jezeli ktos mi moze pomoc podajac jakies adresy internetowe byloby super. i takie glupie pytanie... po zawarc iu malzenstwa taki osobnik moze zostac w londynie ? legalnie? dziekuje z gory. poczytam jeszcze troche wasze wypowiedzi. i za zgoda napewno sie skontaktuje. pozdrawiam wszystkich....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidzia24
gratulacje z okazji narodzin dzidzi :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haniuta
Kochani/Kochane, pomozcie! Czy ktos wie czy w urzedzie stanu cywilnego sprawdzany jest status obcokrajowca? Tzn jego wiza, prawo pobytu itp.? Moj chlopak jest tu nielegalnie. I co teraz? Ryzykowac bez strachu? Czy ktos sie moze doczepic, dogrzebac? Czy moze nikogo to nie interesuje? Dziekuje za porade. h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alimon
> Czy ktos wie czy w urzedzie stanu cywilnego sprawdzany jest status obcokrajowca? Tzn jego wiza, prawo pobytu itp.? Moj chlopak jest tu nielegalnie. I co teraz? Ryzykowac bez strachu? Czy ktos sie moze doczepic, dogrzebac? Czy moze nikogo to nie interesuje? Potrzebny jest jakis dokument stwierdzajacy ze jest stanu wolnego i zdolny do malzenstwa z jego kraju, jego swiadectwo urodzenia... ale tez jego zameldowanie i decyzja o zezwoleniu na pobyt! Spytaja sie tez o zrodlo utrzymania.Przy zlozeniu dokumentow placicie 85.50, ustalacie termin, ale nie moze byc szybciej niz miesiac... Ja bym tam do urzedu nie przychodzila... dokumentow i tak nie przedstawicie... a on to chyba nawet musi uwazac jak by go kiedys policja skontrolowala i sprawdzila dokumenty... niech lepiej kasuje bilety ;) Ale serio... nie zazdroszcze ci, ja myslalam ze ma ciezko ale moj kochany jest legalnie no i slub 20 stycznia. Wiesz co mysle ze dobrze bylo by postarac sie ten jego pobyt zalegalizowac jakos... no nie wiem czemu jest nie legalnie... ale chyba sie jakos da... troche to kosztuje, ale nasze panstwo lubi zarabiac na obcokrajowcach, wiec az takich problemow z wydaniem trzy miesiecznej wizy nie robi... trzeba troche w dokumentach pokopac - biurokracja gora - ale wazystko sie da jak sie barzo chce! Zycze wam powodzenia i wesolych swiat... ale moze sie jeszcze odezwie ktos kto byl w takiej sytuacji jak twoja i ci wiecej pomoze... Ja tylko na podstawie naszych doswiadczen... wiec szukaj i pytaj dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alimka
WITAM WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE.MAM WIELKI PROBLEM.WYSZLAM ZA MAZ ZA OBYWATELA KOSOWA(ALBANCZYKA) LECZ ZOSTALISMY ROZDZIELENI BO MOJ MAZ NIE DOSTAL WIZY DO POLSKI A TAKA ODMOWA JEST NA ROK CZASU.O NASTEPNA WIZE MOGE SIE STARAC ZA ROK CZASU CZY TO NIE JEST SMIESZNE?KONSUL MIAL ZLY HUMOR I NIE DAL.MOJ MALZONEK NIE BYL NIGDY KARANY NIGDY WCZESNIEJ ZONATY ITD NIE WIDZE POWODU DLACZEGO NIE DOSTAL.co mam teraz robic ? gdzie moge sie zwrocic o pomoc? NIE CHCE CZEKAC CALY ROK A MOZE POTEM TEZ MI POWIEDZA NIE MUSI BYC JAKIS SPOSOB POMOZCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alimka
to jest moj e-mail alimka@hotmail.de lub alimka1104@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniamonika
Czesc, Mam na imie Ania i moj Nowo Zelandczyk oswiadczyl mi sie w swieta. Planujemy slub koscielny we wrzesniu w Polsce. Mieszkamy w Londynie. Moj Nowo Zelandczyk jest katolikiem wiec mam nadzieje ze nie bedzie wielkich problemow. Jedziemy teraz na miesiac do Nowej Zelandi i chcialabym sie dowiedziec jakie dokumenty musimy przywiezc? Czy ktos moze poradzic? Czy dokumenty wystawione na 8 miesiecy przed slubem beda ciagle wazne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HH
Moje gratujacje! Z tego co ja sie orientuje i dowiadywalam wszelkie dokumenty wydawane przed urzady sa wazne 3 czasem 6miesiecy. Bedziesz potrzebowac dok. potwierdzajacy z towj Kiwi nie zonaty a nie koniecznie moze taki dokument dostac,niestety. Wlasnie bylam w PL i kupa latania i zalatwiania a do tego na koniec bedziesz musiala przyjsc z nazeczonym i tlumaczem przysieglym do urzedu po ostateczne papiery,jesli wszsytko pojdzie gladko. Urzedniczka poradzial mi wziasc slub cywilny w UK ,bo unijne papiry sa tolerowane w PL i na to sie decydujemy. Mysle ze warto ,mniej stresu, latania po ambasadach,urzedach czy sadach. Cywilny traktujemy jakos doslowie podpiasnie papierkow a prawdzie wesele bedzie juz w PL w kosciele z cala rodzina tak jak trzeba ;-) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nulek
Widzę, że wiele dziewczyn jest w podobnej sytuacji co ja. W grudniu zaręczyłam sie z obywatelem RPA i chcemy się pobrać w grudniu. Problem w tym, że mój luby nie jest katolikiem i mieszka w USA a ja się do niego przeprowadzam w lipcu. W związku z tym mam kilka pytań - może któraś z was bedzie w stanie mi pomóc. 1. Czy w przypadku ślubu mieszanego w kościele obowiązują nas nauki przedmałżeńskie? z oczywistego powodu nie będziemy w stanie ich odbyć... 2. Czy przy ślubie konkordatowym z obcokrajowcem musi być obecny tłumacz przysięgły? 3. Ile wizyt w USC mysiałyście odbyć żeby zalatwić wszystkie papiery i na ile przed ślubem? Czy zawsze potrzebny jest tłumacz przysięgły? Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie informacje Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onauk
HEj dziewczyny..moze ktoras mi pomoze teraz.Moj narzezcony jest obywatelem RPA, 2 letnia viza w UK ( bo mieszkalismy razem ok 18 mcy w UK)skonczyla mu sie w lutym tego roku, wiec musial wyjechac, ja nadal jestem w UK i chcemy znalezc najszybszy sopsob aby dolaczyl do mnie..prosze powiedzcie czy mamy starac sie o fiancee viza czy probowac parters visa ( mieszkalismy pod tym samym adresem prawie 2 lata, ale niestety prawie a wiem , ze wymagane jest min.2 lata:((), czy moze wziasc slub cywilny narazie ( on by przyjechal jako turysta do UK i wtedy) i starac sie o marriage viza???a moze jakis inny sposob??? Nie wiem naprawde co mozna najszybciej..a tak bardzo za nim tesknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikusia84
dziewczyny ja biore cywilny w niemczech 06.07.07 a kościelny 11.08.07 w polsce i powiedzcie mi jedna rzecz moj narzeczony to polak ale z niemieckim obywtelstwem jak to wyglada potem ze zmianą dokumentów i z obywatelstwem czy mogę się starać o niemieckie i jak z zameldowaniem proszę odpiszcie bo mam niewiele czasu:):):) z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heyka, moj narzeczony jest Anglikiem. Slub cywilny mamy w Londynie (ja mowie przysiege w jez. angielskim) Nastepnie slub koscielny i wesele w Polsce - D. mowi formulke po polsku. Cywilny w Londynie bedzie dla jego rodziny-anglojezycznych. A Koscielny dla glownie mojej rodziny-polskojezycznej. Co do bierzmowania, to koniecznosc jest prosby biskupa i szybkie bierzmowanie, aby mogl dostapic slubu naszego katolickiego- tak powiedzieli w moim kosciele. Msza moze byc z tlumaczem,lub z ksiedzem co zna angielski. Tylko nie wiem jeszcze co ze spowiedzia?? No i D. bedzie na slubie w stroju tradycyjnym (kilcie szkockim) bo jego tata jest szkotem, a ze jego tata ubieral i dziadek, to nalezy dochowac tradycji. My mieszkamy w Londynie, i pewnie jeszcze sporo spraw bede musiala zalatwic odnosnie moich dokumentow. Gorzej z dokumentami D. w USC w Polsce,heh. biurakcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIKA.W16WP.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikusia84---> o niemieckie obywatelstwo mozesz sie ubiegac dopiero po 7 latach stalego pobytu w Niemczech- musisz wtedy tez pokazac, ze znasz niemiecki w mowie i pismie. Poki co po slubie masz automatyczne prawo stalego pobytu w Niemczech. Jesli chcecie mieszkac w Niemczech, to po slubie normalnie udajesz sie do urzedu i prosisz o zmiane zameldowania. Poki masz polskie obywatelstwo zmieniasz papiery (zmiana nazwiska) w Polsce lub w polskim konsulacie. Poslugujesz sie przez caly czas paszportem- niemieckie urzedy zadnego nowego dokumentu tozsamosci ci nie wystawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja..
..ja slyszalam,ze do slubu koscielnego wystarczy zgoda biskupa i oswiadczenie obojga narzeczonych, ze dzieci wychowaja zgodnie z wiara katolicka..pierwszy raz slysze o bierzmowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _...
Dokladnie, w ramach owocow dialogu ekumenicznego, katolik moze wziac slub z protestantem , nie praktykuje sie zmiany wyznania tylko po to zeby wziac slub. A bierznowanie to wlasnie przejscie wyznanie katolickie... Konieczna jest natomiast dyspensa (zgoda) biskupa, czeka sie na nia ok 2 tyg. a wystepuje o nia proboszcz parafi gdzie odbedzie sie slub. Strona katolicka podpisuje oswiadczenie ze zrobi wszystko by wychowac potomstwo w wierze katolickiej i by nie utracic wiary, strona innego wyznania, podpisuje ze wie co oswiadczyla zona i jakie konsekwencje dla jej sumienia moze miec nie dochowanie... Po za tym normalnie podpisy o naukach przdmalzenskich, poradnictwo rodzinne, pozniej spotkanie z proboszczem i spisanie takiego protokolu... Katolik musi miec zaswiadczenie o : chrzcie, bierzmowaniu, katechizacji (swiadectwo maturalne), jezeli juz po slubie cywilnym to dokument ktory to stwierdza. Strona niekatolicka musi zlozyc akt Jest tez mozliwosc by protestant przyjal komunie sw. w czasie slubu, trzeba na to specjalnej dyspensy biskupa, bo normalnir to protestanci nie moga przyjmowac komunii w kosciele katolickim... no wlasnie po to zeby mogli to musi byc bierzmowanie... ale wtedy on musi wiedziec ze staje sie katolikiem, zeby sie potem jakos nie czul oszukany... POWODZENIA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×