Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość Kicia 76
Belaiza, no a ty jeszce ciasteczkiem kusisz, małe się oblizało. Ide pogmerać w szafkach za okruszkami..... :( Ale mam kisiel wiśniowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos
z berlina? pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *LENA*
Falomanka,wiedze ze Ty z Berlina,na jakiej dzielnicy mieszkasz? :-D Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka -- pierogi wedle zyczenia... Najczesciej ruskie albo z kapusta i z grzybami:))... Belaiza -- zdjecia doszly? Karolina77, Kicia76 - witajcie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc babeczki !! Ale upal! Chcialam sie poopalac ale za duzo roboty mam w domu.Musze sie zorganizowac na jutro, ale z moim pechem pewnie bedzie lalo :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu dziekuje za fotki dolecialy juz. Malenstwo wspaniale. A mama, no jak wszystkie Polki :D Moj maz powiedzial ze jedyne co nasza druzyna pilkarska ma dobrego to zony :) A teraz lece na spotkanie kobiet do kosciola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tin
Elouuuuuuu ..... zyjecie jeszcze? czy popadalyscie z upalow.. u mnie dzis na balkoinie 38 stopni!!! SUPERSKO !!! :)) az zyc sie chce ..... Dobra jak by co to ja zaraz bede w garazu ;) :P Scuuter dalej udoskonalam ;) A wogole to polacy na calej lini dali blame ze szok !!! po meczu mi flage zwialo ... dzis kibicuje ITALI!!!! A no :)) Ciao laseczki ....Mo.nika? mozna cie zlapac na GG? ;) no to cie zlapie :P (jak bedziesz .... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
mi sie chce leniwych albo kopytek .-------- buuuuuuuuuu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie dzis opalam, juz nawet zaczelam :D Malutka to zapraszam do mnie na leniwe kopytka. Faule pierogi jak mowia nasi chlopcy :D Ale dzis bedziemy kibicowac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy nowe osoby. zaraz skopiuje tabelke -bo ktoras sie pytala odnosnie osob z Berlina. Do nowych osob: wpiszcie dane do tabelki. Do kosciola na spotaknie ? Woow! Ach przestancie bo umre: uwielbiam , pierogi , kopytka pod kazda postacia-ale ze moj maz nie to sam anie robie i czekam cierpliwie jak mama raz do roku przyjedzie i narobi do zamrazalnika. Tak ja opalam si eintensywnie od paru dni zaraz tez lece. No to co : jutro Polska-Niemcy. No to juz koniecznie musimy kibicowac-tylko za kim?HA!HA! PA! Wlasnie wrocilam z kawci u kolezanki z Polski ktora ostatnio poznalam-3 domki dalej--fajnie pogadac z kims po polsku. Mamy wspolne zainteresowania :narty no i dzieci wiec moze szykuje sie trwalsza znajomosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka_de---Bad Urach---4 lata w RFN---24 lata--1 dziecko(7 m-cy) maremarie---bei Stuttgart( Steinenbronn)---29 lat micka---bei Pforzheim---9,5 roku w RFN--31lat--1 dziecko(17 m-cy) limes-inferior --bei Brocken---4,5 roku w RFN---34 lata cludi_alb---Münsingen--2,5 roku--- Tin---Hamburg---16,5 roku w RFN--34 lata---2 dzieci usmieszka---bei Tübingen---3 lata---25 lat falomanka---Berlin Mo.nika---Bremen--od 2005 w RFN--29 lat--3 dzieci(8,5,0) Carlaa---bei Essen ( NRW) Augsburg26---Augsburg--3 lata---26 lat ciepla-bei Hamburg jamaja---Hessen--4 lata w RFN--30 lat Werkaaa----??? naneczka-Monachium przepraszam ale wracam---Düsseldorf beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen--10 m-cy---36 lat A-Niulka-Drezno kasiulica--bei Karlsruhe---pol roku--23lat balooonik- Gütersloh (NRW-bei Bielefeld)---7 lat--50 lat Nett-ka: Fellbach bei Stuttgart, 33 lat pittypatt????? Ona 22--Wilhelmshaven( bei Bremen)--4 lata--22 lata(strzelec) asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--2 lata--26 lat--1 dziecko( 8 m-cy) justynaamelia--Bawaria--11 m-cy--??? Isia27 --- Travemünde -- 1,5 roku -- 27 lat a mi w sierpniu strzeli 32 latka , a we wrzesniu 10 lat w Niemczech-czas leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie sciagnelam zdjecia malutkiej--z zamku. Dzieki -fajowe. czy moglabys podeslac mi asi80?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
jesli asia.80 nie ma nic przeciw temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicia, lena i karolina---napiszcie cos wiecej o sobie: jak dlugo tu jestescie , co porabiacie, czy macie dzieci itd. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie rozpisalyscie :) wszystko przeczytalam i zauwazylam, ze ostatnio na topikach duzo zdjec bobaskow kursuje :) ahhhhh, piekne slodziutkie i w serduszku cos pika jak sie na nie patrzy.... meczu nie ogladalam, ale slyszalam, ze katastrofa, ale co tam to tylko pilka nozna :P upaly ze ho! fajno! ja wybylam na pare dni. Bylam w Szwajcarii, w Zurychu, tzn. w okolicach bo natura mnie bardziej interesuje niz miasto (i znam juz) Przepieknie! jezioro zurychskie jednak jeszcze za zimne do kapieli. Jak bedziecie w tamtych okolicach to polecam jezioro Pfäffiker See, jest znacznie mniejsze niz zurychskie, i nie takie znane, ale widok gor jest nieporownywalnie piekniejszy, cudowna panorama alp, takie zasniezone zygzaki na horyzoncie, niesamowite! micka - fajno, ze poznalas taka bratnia dusze :) ktos sie pytal o srodki antykoncepcyjne - polecam spirale Mirena (hormonspirale), dziala na bank 5 lat, kosztuje cos kolo 300€. Odradzam spirale z metalu (kupferspirale) dla calej gromadki : 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello, Otoz ja jestem od 2 miesiecy i wiem ze juz nasatale. Jescze duzo razy przyjezdam do Polski ale mysle ze w sierpniu juz wszystko bedzie zalatwione. tzn mieszkanko zrobione, sprawy poruszone w Polsce zakonczone itd. Mysle ze jestem tu chyba najmlodzsa osoba bo mam 20 latek :) siedze w RFN w Stadt Essen :) Wiem ze tu jest duzo polakow ale jakos nie mialam szczescia znalesc ich. Jakos szybko mi idzie z zaklimatyzowaniem sie w nowym miejscu. no w koncu tu kiedys mieszkalam jako dziecko :) Wiadomo jedzenie a zwlaszca wedliny nie dorownuja tym polskim wiec staram sie tu robic domowe rzeczy. np bede robic dzis na jutro knedle na truskawkach czy ktos ma sprawdzony przepis? I cieszy mnie to ze mam blisko nad ukochane morze polnocne :) Blisko poniewaz dobre autostrady a iwec i szybko sie dojedzie.Nad jakie miasteczka jezdzicie nad polnocne morze? Wlasnie zajadam sie truskawkami :P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tin
Dobry wieczor :) albo jak kto woli guten abend :P siedze sobie przed TV z lampka wina i kibicuje brazyli (tez z zasady) ;) Witaj Carolina77 :))))) pozdrawiam z Hamburga ;) a wogole kobietki powiedzcie czy u was tez taka "nerwowa" atmosfera prze jutrzejszym meczem z niemcami.???? U nas to az sie wszystko gotuje na osiedlu ....Dziwne jest dla mnie to ze kogo sie spytasz / z niemcow/ to kazdy ma lekkiego sracha ze tak napisze przed jutrzejszym meczem .. a ja mam taki gefühl ze nasi (czyt. polacy) dostana pozadnego kopa ! No ja .. jak juz niektorym wiadomo ;) to jestem MEGA fanka Italii i dzis dla odmiany na inna strone swiata wystawilam te oto flage ;) balko ( polunie) PL a polnoc (kuchnia) Italia ;) DObra , marudze jak katda baba po 2 lamkach wina ..ale co ja moge za to ze kocham wlasnie takie imprezy jak Mistrzostwa Swiata :)))))))))) Und OLE Ole Ole OLe Brasli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ( 1:0 ) :))))))) PS.. ci co pamietaja o tym jak pisalam ( chodzi o wyniki z mojej ......choroby,,,,,,,) tja ..... bede kfiatuszki wachac od korzeni .. wyniki sa do D.... ) ZAjebiste zycie ...eh ....... mam dola :( ...... buu .... dskjfskgkosj .....micka? odezwij sie na gg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tin
jessssssssu ile bledow !!! no sorry , no :) zrozumcie ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka + Micka 🌻 -- Asia nie miec nic przeciwko:D. Asia mowic, ze jak ktos chciec to ona moc sama zdjecia podeslac:D. A to tak od choroby mozg mi sie zlasowal;)) Czy ktos wie jek skutecznie wyleczyc zatoki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia-pisalam kilka razy , ze wysylam zdjeci a z ostatniego spotkania i jesli ktos chce ma sie zglosic i chetnie obejze tez innych -ale od ciebi enie dostalam wiec wiec myslalam , ze malutkiej tylko wyslalas i ona ma reszcie porozsylac. no nie wazne. Wysle ci tez moje oczywiscie. Co do zatok: tez mialam ponad rok problemy : polecam: kartofle ugotowane w lupkach , dajesz je gorace na bandaz , zawijasz i przykladasz na bolace miejsce czyli czolo i nos. Oczywisic ejak beda za gorace to troszke odczekaj ale nie za dlugo : one maja parowac . Trzymaj lezac , az wystygna. druga recepta to sol kamienna w woreczku z materialu podgrzana w mikorweli lub piekarniku i przykladac. To nie robilam , bo nei znalazlam w Niemczech sol kamienna , a jak mi brat przywiozl to przestaly mnie bolec. Kartofle dobre-wyprobowane. w najgorszym przypadku idz do lekarza: mi robili 2 razy usg i nic nie wykazalo wiec tez zadni specjalisci. tin-zamelduje si ena pewno. cos mi umknelo o tych twoich badaniach. czy to byl cukier? Bo jak tk to ja mam doswiadczenie ,, bo tez mam lekka cukrzyce. pogadamy o tym na gg. co do mistrzostw: wczoraj wykonalam pare telefonow i zaprosilam pare ludzi na grila i wspolne ogladanie meczu. Wiem ze przegraja nasi ale jakby nie bylo Nimecy to tez po czesci nasi wiec obojetnie kto wygra to bedzie jak w domu. Dzisiaj to juz troche zagoraco wiec chyba nawet nei ide is eopalac ale z ato szykowac salatki itd. karolina---fajnei , ze o sobi etroche napisalas to wiemy juz wiecej. Tak najgozej sie zdecydowac na przyjazd , a potem to juz leci z gorki. A ze najmlodsza tu jestes to nie szkodzi--to bedzie tu mlodziezowo.HA!HA! pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sobie pisze...
czytam i was pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i tak jestem z Polakow dumna , bo liczylam , z ewiecej im dokopia. ogladalismy z e znajomymi na tarasie , a telewizor wylozylam na gorze na balkon. bylo wesolo i sasiedzi tez obok skorzystali. Zaraz przyjada nastepni goscie wiec zmykam. pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justys78
Czytam Wasz topik od kilku dni, ale dopiero dzis postanowilam cos napisac. Moze dlatego, ze do tej pory nie dojrzalam nikogo z moich stron. Mieszkam w Niemczech jakies 2,5 roku z przerwami, ale ogolnie na stale. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Micka -- a propos zdjec, to prosilam o nie na http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3148581&start=1080 :D... Jednoczesnie napisalam, ze prosze o liste adresow na ktore mam wyslac moje zdjecia;). Odezwala sie tylko Malutka :)). Niewazne:). Poza tym dzieki za rade - oddychac juz moge duzo lepiej... Ale... Poparzylam sobie nos hahaha:D. Ziemniaczki sa niesamowite;))!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×