Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Efeme alleluja Bog jest wielki. Hura ale sie ciesze. Czasami wydaje sie, ze dziala opieszale ale ja od poczatku mowilam, ze ma dla Was wspaniale mieszkanie :) Zycze, by Wam sie dobrze mieszkalo. No a tym autkiem to moze kiedys zawedrujesz w moje strony :D Na drozdzowke tez mam dobry przepisik dla leniwych. Jak sie uporam z poznym obiadem i upieke serniczek to postaram sie wkleic. Bylam dzis na otwarciu tras Nordic Walking. Przeszlam 10. 8 km uff. Dostalam ksiazke autorstwa Rosi Mittermeier i Christiana Neureuthera oczywiscie z autografem. Najadlam sie lodow od sponsora i przywiozlam do domu kupe batonikow müssli :D a teraz bola mnie nogi, bo oczywiscie przeszlam te kilometry w Wettkampftempo. No ja nie potrafie powoli chodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim.......:D Mam pytanie do tych co blizej Bremen mieszkaja. Powiedzcie co slyszalascie na temat Bremerhaven? Bo moj zaczna mnie przekonywac, ze to niedobry pomysl tam szukac mieszkania. Ze miasto jest w okregu Bremen i na samym koncu o nim mysla, no wiecie, ze ochlapy dostaje (jesli chodzi o pieniadze, dofinansowanie, dodatki socjalne itp). Ze szkoly tez nie sa dofinansowane tak jak trzeba. Czytalyscie moze cos na ten temat? Albo slyszalyscie od innych? LEPIEJ mieszka sie w Niedersachsen????? Prosze wypowiedzcie sie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatam! ja wlasnie jestem po popoludniowym spacerku z Kassay :) i dziecmi, czuje sie dzisiaj dobrze, hmmm w miare dobrze ;) co do cesarki- tez o tym myslalam przez jakis czas, mimo, ze pierwszy porod mialam naturalny, i nie wspominam go zle, ale im dalej w ciazy bylam tym wieksze obawy... teraz juz mi to przeszlo, i wiecie tak sobie mysle, jak mozna samemu zgodzic sie na taka ingerecje na swoim ciele? porod naturalny- sama nazwa mowi NATURA do tego jestesmy stworzone , a jezeli juz myslec o cesarce. to po pierwsze nie wyobrazam sobie zebym miec cc tylko przy znieczuleniu PDA , byc swiadomym wszystkiego, i mkiec operacje? a po drugie jezeli juz miec narkoze, z wlasnej woli- przeciez narkoza to tez ingerencja, i nie powinno sie jej miec zbyt czesto w zyciu...a nie daj Bog jeszcze bede \"wazniejsze\" powody... to takie moje przemyslenia, oczywiscie nie nyguje kobiet, ktore same chca cc, maja zapewnie swoje powody.... ale im moge tylko powiedziec ze moga bardzo zazdroscic kobietom, ze po naturalnym porodzie maja polozone dziecko na brzuchu i piersi, i moga tym sie delektowac. w tym momencie zapomina sie wszystko :) elzbieta-23-73 ja w tej sprawie sie nie orientuje, Bremerhaven nie znam niestety tez :( A jaka jest alternatywa dla was? jesli nie Bremerhaven to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka nie przejmuj sie na zapas, lekarze beda nad toba czuwac, bedziemy trzymac kciuki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey, Dziunia ja mam anemie i dostalam znowu tabletki.te problemy z anemia mam juz od wielu lat i co jakies pare miesiecy dostaje te braki.Ale wiem ze to nie przez jedzenie. Marcia, Ty masz napewno w wiekszosci racje co do CC ale.... Natura ok, tylko wtedy niewolno by bylo nic przetransplantowac albo cos podobnego;-) Ja rodzilam raz normalnie i mialam jedno CC na wlasna prosbe. Moje pierwsze przezycie bylo koszmarem.Ja tak sie balam i tak mnie wszystko bolalo ze myslalam ze umre.Niedostalam nic na znieczulenie bo bylo za pözno .Möj synös przyszedl 7 tygodniu za wczesnie.Jakos mu sie niepodobalo u mnie.Nigdy niezapomnialam tego porodu i nawet dzisiaj mam to przed oczami.Faktem ale jest ze moglam zaraz wstac, chodzic i nawet prawie ze biegac. Teraz przy drögim mialam CC na wlasna prosbe.Bylo mi obojetnie ile dni bede musiala sie z ta rana meczyc .Niechcialam jeszcze raz tego przezycia miec.Naturalnie chcialam tez calkowicie spac przy tym.Byloby chyba nielogiczne gdym chciala CC i wszystko slyszec i tak dalej.Niechcialam jakiegokolwiek ryzyka.Dlatego uspili mnie:-)) Jak sie obudzilam i bylam juz znowu na tej planecie zawiezli mnie do tego samego pokoju gdzie musialam sie na CC przygotowac.Tam siedzial juz tatus z synkiem ktörego mi zaraz dali i zaczelam go piersia karmic.No a pözniej do pokoju zawiezli gdzie bylam z jedna jeszcze dziewczyna razem.Jeremmy spal caly czas u mnie w lözku takze moglam go czesto przykladac.naturalnie boli rana jak sie chce wstac, jak sie kaszle albo smieje.bylam 5 dni w szpitalu .Potem przychodzila do mnie polozna.Polozne przychodza do kobiet ktöre piersia karmia tak dlugo jak one karmia.przynajmniej tak mi to moja powiedziala.ze tak dlugo jak malego piersia karmie moge zawsze do niej zadzwonic i poradzic. Dzisiaj niemoge powiedziec co jest gorsze a co lepsze bo kazda kobieta inaczej böle przezywa.Sa kobiety ktöre dzieci tak o \"wypluwaja\" i prawie nic nieboli. Faktem tez jest ze w niemczech robi sie tylko wtedy CC jezeli lekarz widzi ze inaczej sie nieda lub jak w moim przypadku kiedy sie ma takie przezycie.Wtedy lekarze rozstrzygaja czy jest to ok czy nie. Osobiscie uwarzam ze przy naturalnym porodzie dziecko niemalo przezywa.Wiem ze sie möwi o tym ze tak jest to dobrze i ze dziecko sie w ten sposöb jakgdyby silniejszym robi czy cos takiego.Dla mnie jest to bzdura.Tak samo jak sie möwi ze problemy robia nas silniejszymi.Mnie robily juz zawsze slabsza.Kazdy zadany böl, obojetnie czy psychicznie czy cielesnie pozostawia slady i rany.Mysle ze przy CC dzieciom sie sporo oszczedza ale jest to wylacznie moje wlasne zdanie. Spacerek byl bardzo udany :-)) A teraz musi maluszek do lözeczka.No jestem ciekawa ile to potrwa. Fajne Filmy mamy dzisiaj w TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka_de a ja niewierze w to co ten jeden jedyny lekarz powiedzial bo gdyby to byla prawda to by wiekszosc tak urodzonych dzieci miala tego typu problemy.Möj ex byl tak rodzony i niemial takich problemöw.Möj maly synek ma prawie dwa latka i ani razu niebyl tak przeziebiony zebym musiala z tego powodu isc do lekarza.Ani niebral tabletek ani nic.Oczywiscie mial juz zapchany nosek to zesmy mu do pokoju wstawili kubek z goraca wode i do wody dalismy pare kropli olejku mietowego. Pozytam znam pare osöb ktöre mialy CC i jest mi to obce ze dzieci takie problemy mialy.Raczej wydaje mi sie ze u twojej znajomej sa innego typu problemy .Moze klöca sie rodzice bez przerwy i dzieci maja poprostu \"nase voll\" od nich. Tak jak Ty o tej dziewczynie piszesz niejest to spokojna osoba jezeli krzyczy na lekarza co? A moze maja w domu poprostu plesn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cc to zawsze temat rzeka, oczywiscie kazda kobieta powinna podjac sama decyzje, ale moim zdaniem niech to juz beda duze powody :) a co do tego typu chorob u dzieci po cc, tez tego nigdy nie slyszalam i staram sie wyobrazic dlaczego mialoby to wplyw..... moja Madleen urodzila sie droga naturalna, wiec nie powinnabyla miec takich problemow jakie miala :( tak jak napisalam juz wczesniej, ja tez sie bilam z myslami, ale okazalo sie ze dalam sobie z tym rade sama. nie twierdze, ze porod naturalny to pestka, teraz tez sie boje, ale mysle ze dam rade, tzn DAMY; bo teraz bedzie ze mna maz, dla niego jest to jedyna okazja bycia przy tym (on twierdzi, ze jeszze sie nadazy , ale to juz nie ze mna :P niech sam sobie w ciazy chodzi :D:D ). moja reszta rodzinki szaleje w lazience, a ja slucham sobie DSDS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tak nie mowisz wierzyc , przeciez cie nie zmuszam, ale np synek mojej sasiadki z Polski tez byl rodzony przez cc i co? dwa lata spokoju, a teraz byl juz raz w szpitalu na zapalenie pluc i dwa razy na zapalenie oskrzeli i skad sie to wzielo?? z nieba , tak? ja nie mowie, ze nie ma ktos robic cc, ale tylko nie, jesli nie ma przeciwskazan, bo sa takie choroby i np budowa bioder, ze cc zrobic trzeba, bo co kobieta ma umrzec przy porodzie?! sama jakos urodzilam naturalnie i nie umarlam, zyje..pomeczylam sie troche, ale jest ok, bo w koncu chcialam byc matka i nikt mi nie obiecywal, ze bedzie lekko :D cc na zyczenie to jak pojscie do sklepu i kupienie jakiegos art. szybko i latwo, bo pieniadze na niego sa..i do tego glodzenie sie cala ciaze, bo co mezus na to powie, ze 5 kg przytylam.. to zalatuje mi takim mysleniem / badz jego brakiem..znalam takie fajne mamusie, bo w ciazy powodowaly wymioty i pily duzo alkoholu, palily, zeby zabic glod.. dziecko 1700 g, ale one Bogu duch winne :P swiete cierpietnice potem z siebie robily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka_de wiesz to takie wrzucenie wszystkich do jednego wora.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka_de co ty opowiadasz.No to bardzo dziwne kobiety to sa. Niechce powiedziec ze CC jest super i trzeba to robic. Opisalam moje doswiadczenie bo rodzilam i tak i tak. Nic przeciwko Tobie malutka, naprawde nie. Apropo Zapalenie oskrzeli.Urodzona zostalam w naturalny sposöb i jako 8 -letnia dziewczynka poszlam wlasnie tez z tego powodu do szpitala.To znaczy najpierw mysleli ze mam raka ale okazalo sie ze zdjecie bylo zle zrobione.Mialam chroniczne. Chce przez to powiedziec ze nietrzeba miec CC zeby dzieci taka chorobe dostaly.Wydaje mi sie ze takie choroby dostaja naturalnie urodzeni i ci po CC. Ale jak Marta juz pisala kazda kobieta musi sama wiedziec.A w niemczech nieplaci krankenkase tak o bo ktos chce miec CC chyba ze jest prywatnie ubezpieczony. Jeszcze raz, niechce nikogo namawiac .Ja dla siebie tak wybralam jak opisalam i dzisiaj nie wiem co jest lepsze.Gdybym miala znowu wybierac wybralabym moze znowu CC.Moja babcia miala 6 dzieci, ciocia 5 i chyba wszystkie normalnie urodzone.Nie jestem pewna.Ja podziwiam kobiety ktöre te wstystkie böle wytrzymuja tyle razy. Dziunia, ja sobie teraz tez magnesium kupilam no i mam nadzieje ze szybko sie wszystko polepszy.Möj nieslubny smial sie i powiedzial ze gdyby wiedzial ze to mam , ze brak mi zelaza toby mi gdzies z kas przyniösl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! w bremen tez juz od tygodnia koniec feriii marriechen moja corcia miala tez ksztaltna glowke ;) bez cc :P no ale to tak na marginesie :D lece pod prysznic, a potem robie sniadanko. Taka piekna pogoda moze pojedziemy na spacer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efeme jak długo czekalas na mieszkanie? wynajmujesz czy masz od spoldzielni? Dziewczyny gdzie najlepiej szukac mieszkania? Cholera musze sie gdzies zameldowac bo nic tu nie zalatwie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witjcie dziewczyki!!!! Na dworze slonecznie chociaz na moj gust to troszke zimno..... Ale niedlugo bedzie juz coraz cieplej:) Anulko, fajne te zdiecia blizniaczkow i glowa do gory a wszystko bedzie dobrze ...Ja tego Ci zycze z calego serca... Efeme, ciesze sie, ze znowu jestes w formie i potrafisz sie usmiechac... Kochana czas goi rany.... Mariechen, fotki sliczne tylko podziwiac:) Pozdrawiam wszyskie pozostale dziewczyny zycze milego i pogodnego dnia..:) 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marleneczka77
Witam-ktos mnie pytal na innym topicu o Bremerhaven.Miasto spokojne,chociaz ja mam plan sie wyprowadzic z tad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja dzisiaj cały dziń w Łebie byłam i było świetnie, a wracając do porodów, ja miałam cc bo odkleiło się łożysko, a ordynator kazał rodzic mi samej w 32 tyg ciąży, po 5 poronieniach a jak mnie badał i ściągał krążek, to do dziś czuję, aż mi się na wymioty zbiera, cc zrobił mi mój lekarz prowadzący (po czym dostał naganę), po tym jak zagroziłam ordynatorowi, że jak mojemu dziecku coś będzie to go zniszczę, stary pierdziel (ordynator) męczył mnie od 4 rano do 11.50 (gdzie cały czas krwawiłam) a moje dziecko urodziło się z zamartwicą oddechową, zanikiem odruchów mięśniowych i całą resztą, dostała tylko 2 pkt w skali Apgar 1 za kolor skóry i 1 za akcje serca, fakt, że od momentu podjecia decyzji do momentu kiedy ją wyjęli minęło 7 minut i praktycznie wszystko czułam i słyszałam, (bo byłam w ogólnym znieczuleniu ale bardzo płytko przez 10 min), to gdy będę miała kiedyś rodzic drugi raz, nie ważny czy w D czy w PL to i tak poproszę o cięcie, rana szybko się goiła, leżałam krótko, szybko zaczęłam chodzić, a co najważniejsze moja córeczk ajest zupełnie zdrowa, a to że chorowała na gardło to z pewnością nie winna cc, bo nie wierzę żeby od tego przerósł trzeci migdał,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze moja bratowa 6 m=cy temu urodziła synka, który obecnie 3 raz jest w szpitalu na zapalenie płuc, a przyczyną nie jest cc, tylko wilgoć, pleśń i przegrzewanie dziecka, ale z niej to taka już matka zaraz idziemy z mała na rower, nadal jest pięknie, juz nie wieje a grzeje, a od jutra ma być jeszcze cieplej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wczesnym wieczorkiem :) dzis mielismy piekny dzien. swiecilo slonko, bylo jak latem... i znowu poniedzialek... a ja nadal w dwupaku :D hmmmm. nie wiem jak przekona Marcella do wyjscia... powiem mu SIO jak to mowi mi do brzucha Madleen :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my też wróciłyśmy z rowerowej przejażdżki, mała właśnie się kąpie i pewnie zaraz mi padnie, marta, a może Marcel posłucha swojej starszej siostry...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, Kassay-a wiadomo z czego bierze sie u ciebie ta anemia?Moja kolezanka od lat ma anemie,ciagle brala zastrzyki z zelazem,a przed miesiacem okazalo sie,ze zelazo jej sie traci przez miesniaka.Musi wyciac macice,bo miesniak jest bardzo duzy i nie ma szans,ze bedzie lepiej.Moze ty tez masz miesniaka? Jeszcze 3 miesiace i przywitam moje malenstwo.Zaczynamy przygotowywac pokoj dla malego,a imienia jak nie mamy ,tak nie mamy.Trudna sprawa.Maz chce francuskie,zeby do nazwiska pasowalo,a ja nie bardzo.Mamy 3 ksiazki z imionami,moze cos wyszukamy. Pozdrawiam was wszystkie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska78
e-v-a czy ten miesniak jest dokladnie na macicy czy na jajnikach , bo ja tez wciaz mam problem z anemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem, ja tylko na chwilke hallo powiedziec. EVA ja nie wiem czy myom jest miesniakiem bo tak jak w internecie czytalam to jest to juz cos jak rak ale myome sa w bardzo niewielkich procentach zlosliwe a wiekszosc z nich sama odchodzi.Möj myom jest (tak powiedzial lekarz) tak maly ze co 5 ty lekarz by ten wogöle odkryl lub o nim wspomnial.Co dziwne jest jest to ze mam wszystkie symptomy a on twierdzi ze to nie od tego. Prawda ale tez jest ze moje co miesieczne krwawienia sa bardzo silne.A po ciazy sa bardzo rözne i nieregularne.Od 10 dni czekam na nastepne ale nic sie niedzieje pomimo tego ze od 3 tygodni wszystko boli tak jak to sie ma przed.Dlatego tez ide jutro jeszcze do ginekologa ale tym razem do tej ktöra na mnie w czasie ciazy uwazala.Super babka. Wydaje mi sie tez ze dziunia ma racje z tym stresem i napewno organizm zuzywa wszystkiego dözo wiecej. Wzasadzie to juz przy ostatniej anemi mialam zaczac regularnie zelazo brac zeby nie doszlo do braköw ale myslalam ze uda mi sie to poprzez jedzenie.Ale nic z tego.nasze jedzenie nie jest takie jak to kiedys bylo. marcia ja trzymam za ciebie kciuki.Ciesze sie juz ze dzidzie zobacze :D Möj Alex powinien zaraz wröcic.Möj dözy jest juz chyba w Angli. No to dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam... mialam dzisiaj ciezka noc... nawe bardzo, meczy mnie to juz .... :( nie tyle samo czekanie co te dolegliwosci... dzis zapowiada sie znowu ladny dzien. chociaz tyle ;) , no i dzisiaj bede musiala prowadzic negocjacje z siostra kiedy mi rodzicow wypusci ;) mogliby juz tu byc.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia- nadal swedzi... :( no ale chociaz to nic strasznego, zadna maloplytkowosc... :o ja chce JUUUUUUUUZZZZZZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzewczynki pozdrawiam Was serdecznie!!!! 🌼 I zysze samych slonecznycz dni!!! A ten tydzien sie zapowiada ciepluko:) Ciesze sie, gdyz mam gosci i bedzie mozna w sloneczku po miescie buszowac:-D Trzymajcie sie zdrowo:)👄 Alisaria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie :) bylam u lekarza z Madleen, nadal ma ta wysypke, doc zmienil masc, mam nadzieje, ze tym razem pomoze. Limes!!! no juz myslalam, ze nie zdaze Cie przed godzina 0 zobacyzc na topiku ;) bo pozniej to nie wiem jak bedzie z czasem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hali halo :-)) dziunia nad gwozdziami tez sie juz zastanawialam ale möj zoladek jest za slaby.No nie da rady:D Möj nieslubny juz mi proponowal blache :-)) Bylam dzisiaj u Ginekologa bez terminu i siedzialam 2 godziny.Wchodze do niej i möwie ze ciagle cos tam boli i ze okres daje na siebie juz od 10 dni czekac.Ona patrzy i möwi no to juz koniec czekania. nastepnym razem jak sie to powtörzy to robie zaraz termin u niej :-) No, mam wielka Zyste po lewej stronie ktöra nie jest zlosliwa i mala po prawej.Teraz dostalam cos roslinnego zeby sobie to swinstwo poszlo. Marta ja moge powiedziec\"jeszcze tylko pare dni\" ale to i tak nic niepomorze.🌼 Maly spi, ide hapahapa robic :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×