Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość anulako
Witam, przeczytalam pare Waszych wypowiedzi - szczegolnie tych z poczatku - i zauwazylam ze znacie sie na rzeczy wiec pewnie mozecie mi pomoc ! Codzi o to ze : moj chlopak jest rodowitym niemcem, znamy sie juz jakis czas ale na razie to zwiazek weekendowy no i chcielibysmy to zmienic. Oczywiscie, ze to ja musze sie do niego przeprowadzic - latwo powiedziec tylko co dalej ??? Dlatego pomyslalam sobie ze mozecie mi w tej sprawie pomoc! Nie mam obywatelstwa niemieckiego i nie bardzo wiem co zrobic, do kogo sie zwrocic aby moj pobyt w niemczech byl legalny. Moj facet twierdzi, ze wystarczy ze mnie tam zamelduje i po krzyku ale mi nie wydaje sie zeby to bylo takie proste. Dodam ze na razie nie mysle o podjeciu tam pracy wiec nie potrzebuje pozwolenia na prace ale chcialabym wiedziec czy mozliwe jet abym tylko na podstawie meldunku mieszkala i "poruszala" sie po tym kraju bez strachu ze mnie moga deportowac! Gdzie sie udac? Jakie papiery zalatwic ? A co z prawem jazdy? Czy potrzebuje notarialne pozwolenie na prowadzenie jego samochodu ? Blagam pomozcie !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
najlepiej, zeby twoj chlop wybral sie do swojego Ausländeramtu. bo moze byc to inny land to zwyczaj tez inny.. na 100% bedziesz potrzebowala jakies papiery, bo mi skonczyla sie wiza na m-c przed zawarciem zwiazku malzenskiego i dostalam do nich wezwanie, a pozniej pozwolenie na pobyt, ale tylko w tym kreis- ie co moj mieszkal..na 100% tez musi twoj cos podpisac o utrzymywaniu cie itd. plus ubezpieczeniu-- moj podpisywal! ubezp jest tanei w PZU, bo w de kosztuje chyba najtansze ok 250 e na mc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huhu! ja tez przyjde! Bez naczepki ;) Uffff, ufffff, ufffff: nareszcie znalazlam autko :D teraz tylko jeza mi sie wlosy na glowie jak widze jak drogie jest ubezpieczenie... no coz, wiedzialam, ze auto to jednak luxus :o trzymajcie sie cieplo, a przede wszystkim mocno, zeby wiatr was nie zwial ;) - strasznie silny wiatr u mnie-!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha: jak was rozpoznam? przesle usmieszce moje zdjecie (nie przeraz sie, to zdjecie na podania do pracy ;) ), niestety nie wiem jakie reszta ma emaile (moj znajdziecie pod nickiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey malutka_de to ja Wiola,napisalam do ciebie maila odpisz mi na maila i napisz mi twoj numer gg.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Anulako
Ja bylam przez jakis czas w dokladnie takiej samej sytuacji co ty:) PRZEDE WSZYSTKIM nie potrzebujesz zadnego pozwolenia na pobyt!!! Jak slysze takie bzdury, to az mnie telepie:O To juz sie zmienilo od wejscia Polski do UE. Moj facet (a teraz juz maz) zameldowal mnie u siebie w mieszkaniu, w Ordnungsamt wypelnilam tylko formularz i tyle:) Potem przyszlo Freizügigkeitsbescheinigung od miasta (to uprawnia cie do dobrowolnie dlugiego pobytu w Niemczech itd.). Fakt, z ubepzieczeniem lepiej chyba w Polsce sie zabezpieczyc, ja mialam tu takie Reiseversicherung-pokrywali do 300 Euro kosztow. A ze mialam akurat wtedy straszne klopoty z zebami, przydalo sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Anulko Nett-ka
Malutka opisala tylko jak kiedys zalatwialo sie pobyt.... Prosze wiec o nie urzywanie tutaj komentarzy typu "Jak slysze takie bzdury, to az mnie telepie" Na tym formum panuje przyjazna atmosfera!!!!!! Kazdy prubuje pomoc!!!!!! Przepisy prawne czesto sie zmieniaja, dlatego zawsze powtarzam, najlepiej pytac w odpowiednim urzedzie (dotyczy np. prawa jazdy, obywatelstwa, emerytury, pobytu itd, itd....). To prawda, ze obecnie kazdy obywatel EU moze sie zameldowac w Niemczech (Co nie jest jednak rownoznaczne z pozwoleniem na prace). Zameldowac mozesz sie w Einwohnermeldeamt (Eineohnermeldeant jest czescia Ordnungsamt- a biura najczesciej sa w Ratuszu). Ubezpieczenie zdrowotne: tutaj trzeba to zrobic prywatnie (tylko jako "Ehefrau" masz prawo do ubezpieczenia bezplatnego w kasie chorych meza (jezeli nie jest prywatnie ubezpieczony zdrowotnie "kein Kassenpatient"), nie znam sie na taryfach, ale prawdopodonie w Polsce byloby taniej(???????) Jezeli chodzi o prowadzenie auta, to musisz miec ze soba dokumenty samochodu (to powinnien Twoj facet wiedziec...), to wystarczy... samochod nie jest przeciez na policji zgloszony jako skradziony... Jezeli masz jednak jakies watpliwosci, mozesz zapytac policje (np. telefonicznie) Sprawa ubezpieczenia zalezy od umowy ubezpieczeniowej. A wiec Twoj facet musi zobaczyc, czy wpisal w umowie, ze sam bedzie auto prowadzil. Jezeli tak, to trzeba umowe zmienic (moze to kilka Euro kosztowac...) Ale to trzeba przedyskutowac z firma ubezpieczeniowa!!!! Powodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
no dziewczyny, ale jak czasem czytam wasze koemntarze mi sie odechciewa pisania odpowiedzi,, kazdy wie lepiej,, kazdy milczy i sie cieszy, ze inny nie wie.. po prostu duch narodu wychodzi.. az zal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
mariemarie sa takie porownania cen ubezp samochodow wpisz kfz-versicherung billiger mozesz sporo kasy zaoszczedzic pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie mi tez sie odechciewa co kolwiek pisac , bo wiem ze zostanie i tak skomentowane -ale bzdury. A kazdy z nas mieszka w innym B. Land-zie i sa inne zasady-potwierdzilo sie to chociazby z tym staraniem sie o obywatelstwo-u mnie byl koszmar. Dlatego tez ja doradzam tylko ludziom na email . maremarie --a patrzylas juz na DA Direkt-mam z tego ubezpieczenie i jest 30 % tansze niz inne. No i cieszymy sie ze jeszcze jedna do nas w Stuttgart dolaczy-jakos sie rozpoznamy--kazda przyniesie bialo-czerwona flage---HA!HA! Zartuje oczywiscie. Dzisiaj pozegnalam moich gosci z Austrii , a jutro jade do Frankfurtu odwiezc na lotnisko kolezanke z USA. No to PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
AXA TEZ JEST TANIA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sobote mielismy bierzmowanie Tobiasa. Dzien zaczal sie od tego ze kupilismy obydwu garnitury w Polsce, ja im tu jeszcze kazalam przymierzyc ale nie mieli czasu wiec zawisla w szafie i zapomnielismy o nich, na godzine przed wyruszeniem do kosciola okazalo sie ze spodnie nie sa podwiniete. Dobrze ze umiem szyc i szybko sie uszykowac. Potem oczywiscie uroczysta 2- godzinna masza, na ktorej sie wynudzilam jak mops, na szczescie milama swoja bibelke i moglam troche poczytac. Swiadkiem bierzmowania byl Roland. Tu sa troche inne zwyczaje zwiazane z bierzmowaniem. Najwazniejszy to prezenty. Pol roku juz slucham jakie to prezenty by chcial dostac nowy chrzescijanin. I skora mi sie na karku marszczy. Jakos to przezylismy, prezenty sie podobaly chociaz jeszcze by sie pilka przydala i nowa komorka z aparatem i... i ... Za rok Bierzmowanie ma Daniel i oczywiscie znow swiadkiem bedzie Roland. Liste zyczen juz znamy choc pewnie przez najblizsze 12 miesiecy bedzie sukcesywnie nam przypominana. ( mam wrazenie ze o naborzenstwo to bylo takie przedstawienie, ktore trzeba ogladnac, by wreszcie dostac prezenty i ze Tobias nie za bardzo lapie o co chodzi w tym calym zamieszaniu z Duchem Sw.) Druga przyjemniejsza czesc niemieckich zwyczajow bardziej mi sie podoba, natomiast bierzmowany ze swoim swiadkiem spedza razem dzien. W naszym przypadku nie byl to caly dzien, bo bylismy cala urodzina na obiadku w wiejskiej knajpce. Jedzenie pycha. Ja jak zwykle Spatzle, ktorych nie umiem robic a bardzo mi smakuja. Potem bohaterzy dnia pojechali sobie pojezdzic na gokardach (czy jak to sie pisze), pograc w minigolfa, zjesc lody, i kto to wie co oni jeszcze robili i gdzie byli. Ja zostalam w domu sama z Danielem. No i Roland juz od jakiegos czasu nam tlumaczyl, ze nie mozemy sie zamknac kazdy w swoim pokoju ale cos razem robic. No tyle to i ja wiedzialam ale co robic z takim dziesieciolatkiem. No wiec upieklismy razem 2 ciasta. Namalowalismy auto na rolecie do pokoju dzieciecego, pogralismy razem na kompie ( no musialam przegrac hihi) W sumie mielismy wspaniale popoludnie. Mama ani nikt z rodzenstwa nie pokazal sie w kosciele no bo po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my tez w axie ubezpieczamy :) Dziewczyny te pomarancze ze swoimi komentarzami morzecie pomijac milczeniem. Mi wasze rady duzo w glowie rozjasnily. Moze i czasami sie ktos tu myli, no coz czlowiek jest omylny ale mimo wszystko warto pytac i warto odpowiadac. Ja tez mam pytanko. Mam zamiar zaczac szukac pracy. Nie chce w domu siedziec cale zycie. Na caly etet nie chce mi sie pracowac ale jakies pol etatu albo chcby kilka godzinek. No i tu problem, nie wiem ja sie pisze podania o prace zyciorycy CV czy co tam jeszce potrzeba. Czy macie moze jakies wzory albo stronki. Moj maz od 17 lat pracuje w jednym zakladzie i nie ma pojecie jak sie takie bzdury pisze. A ja nie wiem nawet po Polsku, bo tez mialam stala prace i nie bylo mi to potrzebne. Justyno Ty juz chyba urodzilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki wielkie za rady! znalazlam jedno, gdzie daja mi SF2 (85%), zamiast SF1/2(140% i 115%). Hak jest w Rückstufung, jak sie cos zdazy to ida procenty mocno w gore. No ale pomyslalam sobie tak: ja jezdze ostroznie (za innych idiotow na drodze nie moge), a jesli cos TFU TFU sie zdazy, i wyladuje na SF1/2 to wtedy zmienie ubezpieczenie. W nowym bede miala tez SF1/2 ale lepszy Rückstufung, co w tym czasie zaoszczedzilam to moje :) Jezeli ktos sie lepiej zna, i jest inaczej to niech mnie prosze oswieci ;) Usmieszka- na spotkanie w Stuttgarcie nie musisz telepac sie pociagami, chetnie podskocze po ciebie autkiem i razem pojedziemy :) Dzieki za zdjecie! A na mysli mialam oczywiscie Metzingen, tam gdzie sa Outlet-Stores, czyli mnostwo mozliwosci jak pozbyc sie w krotkim czasie za duzo pieniedzy (te pokusy.....;) ) belaiza- czy bierzmowanie to u nas sie obchodzi jak sie jest w 6 czy 7 klasie? szczerze sie przyznaje, ze nie wiem o co w tym chodzi :( przesle ci na maila wzor CV, co do podania, to najlepiej wypozycz sobie ksiazki na ten temat w bibliotece, zeby tak miec wyczucie jak sie pisze, ale NIE KOPIUJ! personaler wyczuwaja najczescie kiedy to jest kopiowane. Najwazniejsze w podaniu (Anschreiben) to zwrocic uwage na te doswiadczenia/cechy charakteru ktore sa WYMAGANE. Tzn. nie na jedno kopyto. Jezeli to co jest wymagane mozesz w duzym stopniu zaproponowac to bardzo dobrze jest dolaczyc \"Qualifikationsprofil\" tzn. tabelka : -sie wünschen: bla bla- Ich biete:bla bla- Bemerkungen: bla bla. W ten sposob wyraznie wskazujesz, ze super pasujesz na stanowisko, a personaler ucieszy sie, ze nie musi sie przedzierac przez twoje papiery, zeby stwierdzic na pierwszy rzut oka, czy wchodzisz w rachube. Oczywiscie reszte papierow trzeba dolaczyc (swiadectwa pracy, edukacji). Acha : aktualne zdjecie! Zycze powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grr, tekst mi wcielo :< a wiec jezeli przesylasz bewerbung emailem, to uwazaj na wielkosc fila. Wszystko w pdf, event. tif. Tam gdzie podpis to pozostaje tylko: wydruk i scan, w innym wypadku polecam program PDF RedirectV2 (darmowy), instaluje sie jako drukarka, z tym ze nie drukuje tylko robi z worda, excela pdf-dokumenty (http://www.zdnet.de/suchen/index.htm?collection=&query=PDF+reDirect+v2&ct=1) jest tez niemiecka wersja, czy polska nie wiem powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje jeszcze raz maremarie :D 🌻 wysle Rolanda chyba do biblioteki. Co do bierzmowania tu u nas na Bawarii jest w 6 klasie, czyli Tobias ma 12 lat i troszeczke. Moim zdaniem jest za maly, no coz nie tylko w tym nie zgadzam sie z kosciolem katolickim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nett-ka
Czesc, .....sorry tez jestem pomarancza , a na dodatek strzelam bledy ortograficzne (uzywac!!!!!).... Belaiza Jezli chodzi o podania o prace, to moim zdaniem warto odwiedzic strone http://www.gbz-hgw.de, tam pod "Bewerbungen" mozna znajezc przyklady podan, w roznych zawodach. Moze nie wszystkie sa perfekcyjne (uwaga moga one nawet zawierac bledy!), ale na poczatek to jest cos!(moze po przeczytaniu bedziesz miala wlasne "natchnienie tworcze") Poza tym, mozesz sie zameldowac w urzedzie pracy jako "Arbeitssuchende". Masz wtedy prawo do porad ze strony urzedu pracy i umieszczenia Twojego profilu w portalu internetowym BAfA (czyli Arbeitsagentur). Nie wiem, jak Arbeitsamt w waszej okolicy dziala, ale ogolnie znane jest powiedzenie " Jezeli chcesz znajezc prace, to musisz szukac sam, i nie liczyc na Arbeitsamt!" Nie jestem pewna, ale moze jako "Arbeitssuchende" bedziesz miala prawo do "Bewerungstraining", czyli kursu, jak pisac podania i prowadzic rozmowy o prace... Poniewaz taki kurs jest finansowany przez Arbeitsamt, warto sprubowac.... Pytaj o to w urzedzie pracy! Maremarie: niestety znam sie na ubezpieczeniach samochodu jak koza na organach .... Moj Smart, nie jest tak na prawde moj, tylko mojego faceta, a ubezpieczenie leci tez na niego (jako jego drugi samochod). Nawet nie wiem, ile ubezpieczenie kosztuje (logiczne, bo go nie place!). Ale na pewno slyszalas, ze tutaj mozna te SF przejmowac (np. jezeli jezdzilas wspolnie ze swoim mezem samochodem, to po kilku latach, mozesz miec korzystniejsza SF-chyba trzeba miec na to jakies dowody.....) Nie wiem czy w Twoim wypadku to jest mozliwe, ale moze warto zapytac..... Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.80
Witajcie dziewczyny! Dlugo mnie nie bylo... Obijalam sie troche - pojechalam w okolice Karlsruhe na urlop (ale juz w Rheinland-Pfalz). Kurcze - musze zmienic miejsce zamieszkania;)), bo tam na gorze to ludzie milsi sa niz tu u mnie w Szwabii:)). Ciekawam od czego to zalezne... Moze od pogody, bo tam cieplej:))? Co do spotkania w Stuttgarcie: nie wiem, czy uda mi sie przyjechac... Jesli nawet to bede z berbeciem - na 100% napisze w piatek... Poza tym ktos mi dziecko podmienil na urlopie;)). Od miesiecy walcze o to zeby moj syneczek zaczal w koncu jesc zupki itd. Po tygodniu w R-Pfalz moj berbec wcina wszystko!!! Oczywiscie tylko wtedy, gdy jedzonko znajduje sie na moim talerzu:))... Ale je i to jest najwazniejsze...:)) Ciekawi mnie tylko co na to moje piersi;)). Na razie jest masowanie, masowanie, masowanie:D:D:D. Moze ktoras z Was zna jeszcze jakis dobry sposob (choc mysle, ze masaze wykonywane meska reka;)) to najlepsze co moze byc) i poradzi jak pozbyc sie nadmiaru mleka:))? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nett-ka: no z tym przejeciem tez slyszalam, ale to jest mozliwe na tego kto oddaje SF byly dwa autka zugelassen, potem zostaje jedno to po tym drugim jest SF tak jakby wolne i moze byc przepisane na inna osobe. Tzn. jezeli teraz bym chciala z tego skorzystac, to musialyby juz wczesniej byc dwa auta na meza zugelassen, a tak nie bylo... Teoretycznie moglabym ten nowy tez teraz na meza zulassen, i dopiero po paru latach przepisac na mnie, ale z roznych przyczyn chce miec auto tylko na mnie. A wiec nic tylko bulic 😭 PaPa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosci pozegnalam. Teraz mam 2 tyg. luzu i znow nastepni. No to spotykamy sie w sobote: micka malutka_de usmieszka maremarie i ktos jeszcze??? ja tez jade SBahn ale to przez wygode. Mam nadzieje , z eznacie fajna knajpke z dobrymi lodami gdzie moglybysmy usiasc? Ja bylam ostatnio na lodach na koncu deptaku-tez byly nie zle ale to bylo na zewnatrz -a z pogoda nigdy nic nie wiadomo. PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> micka - ja tez jade s-bahn, a Ty jak jedziesz? Moze przez Böblingen? Jesli tak to sie mozemy spotkac. :) CHoc teraz jak mysle, ze mieszkasz kolo PF to bedzie Ci lepiej wsiasc w inny pociag, od razu w Pf do St Asia.80 pisala ze moze tez dolaczy, fajnie :) da znac w piatek My bylismy dzis w Metznigen, nic ciekawego nie znalazlam, wszystko bylo przebrane, nie te kolory albo rozmiary. W jednym sklepie babka sie przyznala ze oni maja towar ktory nie schodzi w sklepach... milego dnia zycze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usmieszka- to Ty juz bylas w Metzingen, naprawde tak malo wyboru? szkoda.... A patrzylas za bielizna? Np. u Triumpfa? W sobote a 16, zgadza sie? Ja musze spadac o 19 bo jade dalej na Zurych, a nie chce po ciemnicy jechac. Ach ciesze sie! nasz znak rozpoznawczy: filizanka kawy ;) PaPa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> maremarie - nie bylam w triumphie, ale w esprit, lacoste, hugo i kilku innych butikach, ale ja nie bylam zachwycona :( poprzebierany towary Tzn. do St. jedzesz autem? Ok, powinnam Cie poznac, przeciez widzialam twoje zdjecie, a Ty moje. :) mamy sie spotkac w srodku kolo Mcdonalda do zobaczenia w sobote!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
hejj no mialyscie pecha dziewczyny :/, bo jak ja do Metzingen jade to mam farta, ze rzuca cos super np topy po 3 e czy 5 e badz tak jak pisalam te sukienki po 10 e ( jak pogoda dopisze to sie jednej pojawie :).. tak, ze moglabym kupowac bez konca, ale chlip! nie mam tyle pieniazkow, wiec musze zawsze wybierac co mi sie bardziej podoba ;) ale jak pisalam to kwestia szczescia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to sie spotkamy kolo Mc Donald. Ja bede chyba 16.03 -bo tak przyjezdza pociag , chyba ze znajde inne polaczenie , bo to z IC a ja chcialam S-Bahn. Malutka-nie znalazlam na gg tel. bo to bylo napewno na email. Napisz mi nr , bo nie wiem co dokladnie chcialas wiedziec. moj maz po glosie myslal ze to inna kolezanka. PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabela
Cludi _alb---do Stuttgart masz 57 km malutka_de--do Stuttgart masz 45 km maremarie--do Stuttgart masz 18 km usmieszka--do Stuttgart masz 27 km micka --do Stuttgart mam 52 km Nett-ka--do Stuttgart masz 10 km kasiulica--do Stuttgart masz 115 km pittypatt--do Stuttgart masz ??? asia80---do Stuttgart masz 40 km Kto jeszcze??? malutka_de---Bad Urach---4 lata w RFN---24 lata--1 dziecko(7 m-cy) maremarie---bei Stuttgart( Steinenbronn)---29 lat micka---bei Pforzheim---9,5 roku w RFN--31lat--1 dziecko(17 m-cy) limes-inferior --bei Brocken---4,5 roku w RFN---34 lata cludi_alb---Münsingen--2,5 roku--- Tin---Hamburg---16,5 roku w RFN--34 lata---2 dzieci usmieszka---bei Tübingen---3 lata---25 lat falomanka---Berlin Mo.nika---Bremen--od 2005 w RFN--29 lat--3 dzieci(8,5,0) Carlaa---bei Essen ( NRW) Augsburg26---Augsburg--3 lata---26 lat ciepla-bei Hamburg jamaja---Hessen--4 lata w RFN--30 lat Werkaaa----??? naneczka-Monachium przepraszam ale wracam---Düsseldorf beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen--10 m-cy---36 lat A-Niulka-Drezno kasiulica--bei Karlsruhe---pol roku--23lat balooonik- Gütersloh (NRW-bei Bielefeld)---7 lat--50 lat Nett-ka: Fellbach bei Stuttgart, 33 lat pittypatt????? Ona 22--Wilhelmshaven( bei Bremen)--4 lata--22 lata(strzelec) asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--2 lata--26 lat--1 dziecko( 8 m-cy) justynaamelia--Bawaria--11 m-cy--???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabela
nett-ka---a ty tak blisko do Stuttgart-i nie masz ochoty na spotkanie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×