Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

witam w przedpołudnie, a u nas mrozi już od wczoraj, była wczoraj u mojej małej jej doktorka, bo ta ciągle smarczi i stan podgorączkowy od tygonia miała, a podczas badania nic nie wyszło, gardło czyste, płuca też(nawet zdjęcie płuc jej zrobiłam) i nic, doktorka stwierdziła, że chyba jakiś stan zapalny w zatokach się musiał zrobić bo to dziwne, że od 3 tyg katar i nic nie przechodzi, dostała antybioty, a po godzinie, wszystko się wyjaśniło, moja mała ma chory pęchrz moczowy i stąd te stany podgorączkowe, dodatkowo furagin i 5 dni w domu, ciekawe czy przejdzie... limes ja wczoraj na odprężenie też zamówiłam sobie pizze, bo tak konkretnie to już dawno nie jadłam ale warto było, a tak wogóle to witam nowe dziewczyny, fajnie że jest nas coraz więcej... a te pomarańczowe g... jak je prędzej nazwałm, to myślę, że są to te same osoby i chyba więcej czasu poświęcaja naszemu topikowi, bo orientuja się w tematach lepiej niz my

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznalismy sie przez internet. Czyli ja bylam w Polsce a moj maz w niemczech. No najprostszym sposobem, zeby zostac jest slub z obywatelem Niemiec. Ale ja nie polecam tego rozwiazani. To funkcjonuje tylko w wyjatkowych wypadkach :) czyli potrzebna jest milosc. A tak pozatym nie wiem co Wam radzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Madlen. Szkoda, ze nie zdazyla odnalezc tego prawdziwego najdrozszego skarbu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misssixty_ witam, powiedz mi jak ci się podoba w neuss? bo ja się tam za całkiem niedługo przeprowadzam, a znam tylko dusseldorf i tam mi sie bardzo podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misssixty__
na nicole smith stracila przeciez pare miesiecy temu syna:( urodzila drugie dziecko a teraz samie nie zyje:( zzycie jest kruche:( kasia---neuss to ladne miasto,wszystko tu masz ,ale jesli ja np chce wyjsc na dyskoteke itd to jade do duesseldorfu albo kolonii,d' dorf to ok 10 min wiec super polaczenie ,kolonia ok 40 :) neuss ma bardzo dobre polaczenie ,miasto nie jest jakies super wielkie ale akurat:) podoba mi sie tu i nie wiem jak zostac kurcze...nikogo odpowiedniego tu nie spotkalam tzn wieu polakow itd ale ja wole raczej cos sama wykombinowac anizeli sie zmuszac do kogos zeby zostac... milosc to podstawa.macie racje. :) pozdrawiam was do xenia---chyba mamy ten sam problem ale ty jestes w berlinie al to ciut daleko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xenia_22
wiesz .zastanawiam sie nad wyjazdem do NRW,w necie jest masa rodzinek,moze sobie inna znajde,ja tez zapuszczam sie na studia ale nie wiem gdzie!!! w nrw to koszt ok 1500 e na rok! a w berlinie nie ma oplat to ty przyjedz to zadzialamy! bo z praca na czarno to nie ryzykuje :( boje sie zeby nie zlapali,zoll czuwa :):)>)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczeta! Ale mnie zaskoczylyscie zyczeniami urodzinowymi, dziekuje Wam serdecznie 👄 ahh od razu mi sie polepszyl humorek :-D :-D :-D elzbieta -23-73 ... do miss to mi jeszcze tyyyyyyyle brakuje ;-) :-) dobra to uciekam pod prysznic.. przyjde niedlugo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktos ma tu dzis urodzinki??? No to wszystkiego naj naj!! I 🌻 No tak,nie chcialo mi sie isc do polskiego sklepu wiec zrobie te kluchy sama,mniam Pizza tez bym nie pogardzila,hihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misssixty__
szkoda ze w szbabim landzie nie mozna dostac twarogu,ja sobie ostatnio z PL, zwiozlam i zrobilam pyszne kluseczki kartoflane :):) mnia mniam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zrobilam Käsespätzle mniam. Wstawilam do piekarnika jak wroce z pracy to tylko podpieke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe...🖐️ xenia-_22, misssixty_ Co do studiow, to poczytajcie sobie pare stronek wstecz. Nasza kolezanka akurat na ten temat pisala. Gdzie oplaty a gdzie nie .Slyszalam, ze studenci w Niemczech dostaja prawo pracy na czesc etatu. Moze to plus jakach dorywcza praca (dziecko na godz) by wam starczylo. Do tego wspolnie wynajmowane miszkanie we 2 lub3 osoby , i bedzie dobrze? Tak wogole to nie piszecie, czy macie tylko PL obywatelstwo, czy moze podwujne, bo to wtedy tez jest inaczej. A tam kolowas nie ma przypadkiem polskich sklepow? mozecie sobie kupic ten serek wtedy. Ja mam pomrozony, jak mnie naidzie ochotka t wyciagam i juz.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie ogladam wiadomosci TV POLONIA. Z nowu awantura w moim miescie. Z \"JELFA\". Nie wiem czy slyszalyscie. W jednym z lekow wykryto inny preparat niz powinnien byc. To bylo jeszcze w staryn roku. A teraz znowu. Okropnosc.....:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misssixty__
ja nie mam niemieckiego obywatelstwa:( poczytam pare stron wstecc moze cos znajde. dzis mam wolne i tak szukam po necie,ja wiem ze oprocz studiwo nic innego sie nie uda bo nie mozna pracowacw DE. pewnie do 2011 :( wiec te studia bylyby ratunkiem ,bo mam juz zdane te egzaminy na studia tzn dsh udalo mi sie zdac jakis czas temu wiec nie byloby problemu z zameldowaniem... dziewczyny a teraz tak z innej beczki..mam juz 23 lata i jeszcze nigdz i nigdzie nie studiowalam,zajmowalam sie glownie dziecmi w niemczech i mam mala depresje bo wydaje mi sie ze jestem juz "stara" tzn ze powinnam cos innego robic a nie byc au pairka... nie wiem ,co wy o tym myslicie? boje sie ze nie uloza sobie zycia jak bede sie tak "bujac" doradzcie mi cos bo mam tylko czarne mysli:(a tu nie mam za specjalnie z kim o tym pogadac tu tzn w neuss:( dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibik81, to ja mialam urodzinki, ale juz dawno temu( 1 lutego);-) a dziewczynki dojrzaly to widocznie na mojej stronce i mi zlozyly zyczonka :-) Tobie rowniez dziekuje :-) 👄 kochane juz niedlugo 14 luty.. obchodzicie Walentynki? ...czy w ogole cos przygotowujecie na te okazje? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misssixty...... Nie denerwuj sie . Przemysl na spokojnie wszystko. Wiadomo, ze studiowac zawsze mozesz, i nie jestes wcale za stara. Na to nigdy moim zdaniem nie jest pozno... Jednak masz racje, nie powinnas cale zycie pilnowac dzieci!!! Trzeba jednak pomyslec co bys chciala w zyciu zrobic?! A co wogole chcesz studiowac?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misssixty__
elzbieta--dzieki za odzew chcialabym studiowac socjologoe ,pedagogike albo erziehungswissenchaften . chcialabym pracowac w jakims jugendamcie czy po prostu byc beamter i miec spokoj:) ciagle tylko jedna mysl mnie przesladuje ze jak zaczne np w wieku 24 lat to juz bedzie za pozno bo skoncze jak bede miala 29 i nikt mnie nie zatrudni... ta mysl to moja obsesja ostatnio....:(sorry ze sie tak tu zwierzam ale moze mi to pomoze psychicznie odzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes zgłaszam sie na nawiływanie:)troche spóźniona ..ale jestem widze duzo nowych osób,miałam już kilka razy napisac ale zawsze cos mi wypada,to któreś z maluchów jest chore,a to ja byłam chora,remont powoli sie kończy.....ale chyba najbardziej trudno mi było napisać bo długo mnie nie było i jakos tak cieżko było mi zacząć znowu,wiele osób jest nowych i mnie nie zna :) ja zadomowiłam sie tutaj bardzo mieszka mi sie dobrze,troche meczy słaba znajomośc jezyka,niedługo ide do szkoły czekam tylko na list kiedy mam zacząć,mąż moze bedzie pracował ma złożyć papiery wiec zobaczymy co z tego wyjdzie,dzieci sie bardzo dobrze zaadaptowały chodza do przedszkola codziennie właściwie mówią nowe słowa zreszto dosc duzo rozumieja jak pani do nich mówi,Pati w szkole jest szczęśliwa...wiec teraz jestem pewna że to była dobra decyzja:)tylko brakuje mi do szczescia rozumienia co do mnie mówią:)ale pewnie za jakis czas ten problem zniknie pozdrawiam was serdecznie i moze jak czas pozwoli i ja jakos zaczne troche inaczej funkcjonowac to bede czesciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc..
gdzie moge ubiegac sie o kurs bezplatny integracyjny? ktoras z was taki robila-z tego co kiedys czytalam. ile on trwa i ile godzin w tyg.? dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misssixty__
do limes--- dzieki za post ja tez chcialabym studiowac,mam nawet ten tzw sprachnachweis,w liceum sie nie popisalam ,mam srednia 3.5 co w DE daje 2.5 wiec na oblegany kierunek albo tam gdzie jest NUMERUS CLAUSUS mnie nie przyjma chyba,nie wiem jak to jest z ta srednia,moze W De to wystarcza. problem w tym ze jest sie jest au pairka to nie da sie za duzo odlozyc i mam te 500 euro a to na wiele nie starczy. nie wiem za co mialabym zyc, i ile mi jako studence na mies.potrzeba. nie wiem czy latwo znalezc prace studencka ,gdyby udalo mi sie te problemy rozwiazac to byloby ok. ja wiadomo zawsze problemem jest kasa.widzialam ze wczoraj byly tu jakies wpisy i dziewczyny maja taki sam problem. dzieki za wszsytkie posty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie w piekny zimowy dzien:) , niestety w trakcie sesji niewiele jest czasu na przesiadywanie przy komputerze a gdy dotego jeszcze praca idom to juz calkiem :) no ale na hwilek zawsze mozna wejsc! zatem dziewczynki , ktore pytaja o mozliwosci studiowania i wszelkich mozliwosci z tym zwiazanych zapraszam na gg gdyz tam jestem o wiele czesciej i latwiej mi odpowiadac na takowe pytania! numer gg; 8237717 teraz bede troszke czasu przy komputerze takze dla mniej odwaznych odpowiem na pytania na forum:) ps. a slawistyka to niestety nie jest najmniejsza linia oporu, ja tez tak myslalam i wlasnie najbardziej na tym sie przejechalam bo najwiekszy zapieprz byl wlasnie na slawistyce znajomosc polskiego tak naprawde niewiele pomaga poza tym ze jeden kurs jezykowy odchodzi , a niestety reszta jaka byla taka i pozostaje...:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze wiecie coś
Wyszłam za mąż w Niemczech w kosulacie polskim, mój mąż ma obywatelstwo polskie i niemieckie. Czy automatycznie po jakims czasie ja tez dostanę obywatelstwo niemieckie? Czy muszę zdać egzaminy z jezyka niemieckiego? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcela 4545
Czy wiecie moze jak licza te oceny maturalne z Polski i tu z Niemiec z tego Studienkolleg? Robil tu ktos studienkolleg? Prosze o rady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do palinka1983
Jak wyglada ze studiami zaocznymi zeby je przelozyc w Niemczech ? Ja studiowalam w Polsce dwa lata ekonomii zaocznie , czy oni mi chociaz cos zalicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla wszystkich zainteresowanych uznawaniem studiow zaczetych i zakonczonych w Polsce: otoz sprawa uznania jest niestety w Niemczech indywidualna kwestia kazdej wyzszej uczelni. procedura zaczynajaca jest wybadanie na ile kierunek studiowany w polsce jest zgodny z tym w Niemczech,nastepnie pada sie zgodnosc punktow ECTS i system tzn, czy studia sa jednolite tak jak w przypadku wczesniej w BRD obowiazujacych studiow Mgr i Diplom. w Polsce takze ostatnio jest tendencja do wprowadzania studiow dwupoziomowych (licencjat i mgr lub inzynier) zatem proponuje skontaktowac sie z wybrana uczelnia i zapytac o mozliwosc uznania. preferowane sa uczelnie panstwowe i dzienne i maja zdecydowane pierwszenstwo przed studiamizaocznymi. Jesli chodzi o nostryfikacje dyplomow uzyskanych w polsce to z tym nie ma raczej problemow , nalezy uzyskany dyplom przetlumaczyc na jezyk niemiecki (sam dyplom nie mylic z praca wienczaca studia) nastepnie zlozyc dokumenty do Ministerium für Kultur und Bildung i czekac okolo 6 tygodni na odpowiedz . Z ekonomia nie ma problemow zostaje to uznane jako wirtschaftwissenschaften nie uznawane sa tylko kierunki prawno-administracyjne z yjatkiem prawa miedzynarodowego kierunki medyczne niestety w calosci! wyjatki : dietetyka i czasem farmacja jesli uczelni aw polsce byla renomowana! jesli sa jeszcze jakies pytanka to prosze bardzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do palinka1983
Dziekuje! Czyli jest szansa ze mi te studia zaoczne zalicza z ekonomii , bo u nas na uczelni byly juz punkty ECTS i system studiow juz tez jest licencjat. Mam nadzieje ze bede mogla odrazu zaczac studiowac na pierwszym roku wirtschaftwissenschaften :D Mialam dobre oceny i na drugim roku moglam przejsc juz na dzienne , ale sytuacja nie pozwolila! Palinka 1983 jestes Wielka -dzieki!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obywatelstwo niemiecki dla malzonkow: w jezyku prawnym nazywa sie to Soll-Einbürgerung ,(In-der-Regel-Einbürgerung) bei Bereitschaft, die bisherige Staatsbürgerschaft zu verlieren, bei der die Staatsbürgerschaftsbehörde nur ausnahmsweise und bei Vorliegen besonderer rechtfertigender Gründe den Erwerb der Staatsangehörigkeit versagen darf. jesli chodzi o stisunek prawyn wyglada to nastepujaco:prawo do obywatelstwa maja malzonkowie lub zarejestrowani partnerzy obywateli niemieckich . stosunek prawny wyglada mnie wiecej tak:In diesen Fällen muss die Einordnung in die deutschen Lebensverhältnisse gewährleistet sein. Die Prüfung dieser Einordnung wird vom Gesetzgeber nicht näher definiert; die Allgemeine Verwaltungsvorschriften schreiben für Eheleute vor, dass dies anzunehmen ist, wenn der Einbürgerungsbewerber seit 3 Jahren im Inland lebt und die Ehe seit 2 Jahren besteht. Eine analoge Regelung wird von den Innenministerien der Länder auf Lebenspartner angewandt, unbeachtet der Tatsache, dass die Lebenspartnerschaft bis 2001 rechtlich unmöglich war, auch wenn die Einordnung gegebenenfalls in dieser Zeit stattgefunden haben könnte. ustawa juz po zmianie w 2005 roku! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinka napisz cos o pracy
studenckiej jak szukac jej i mieszkania jak sie zapisac na studia itd dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba czas otworzyc poradnie prawna:P zarty zartami ale powiem tak , prosze jesli macie pytania w zwiazku z powyzszymi kwestiami zadawajcie je w miare scisle i konkretnie , zatem zapraszam do dyskusji i czekam na KONKRETNE pytanka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×