Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Hej kobietki, Jas padl wiec siadam:) Kassay - dokladnie, serwis reszta gratis:) na przyszlosc nie tlumacz sie komus ze piszesz i korzystasz i komputerka, to kazdego indywidualna sprawa:) najlepiej ignorowac:) pamietaj... kurcze wiecie, korzystam z ilus tam forow i tylko tu sa takie zgrzyty?? wszedzie kulturka, tu jakies zgrzyty dogryzania komus?? ehh jo - idz refleksje niech cie dopadna:):) eva - anula - kobity trzymajcie sie!! anula -ty podwojnie! :) anita - ty chyba zartujesz, nie wierze, ze mozna byc tak naiwnym:O limes - u mnie trz trza zmienic firany, wpadaj:) do Kassel masz bliziutko:) dziunia - ja ryje nosem bo alergia a lekarstw zero:( no ale jak sie bar mleczny otworzylo, to bez sztusznych dodatkow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam Was wszystkie i podziwiam,ze tak swietnie dajecie sobie rade na obczyznie;) ja za miesiac bede mogla podac Wam lapke:P troszke jestem przerazona ta wyprowadzka do Niemiec :P bpoje sie ze nie dam rady nauczyc sie jezyka a jedynymi osobami ktore gadaja po polsku sa moj chlopak i jego siostra,ktora tez dopiero zaczyna sie jezyka uczyc hehe:P damy rade nie ma co:) buziaki🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WINOGRONKA WITAJ
JEZYKA NAUCZYSZ SIE , WYSTARCZA DOBRE CHECI I SYSTEMATYCZNOSC, KAZDA Z TYCH CHYBA PONAD 40 DZIEWCZYN NA TYM FORUM PRZECHODZILA NAUKE J.NIEMIECKIEGO I PORADZILY SOBIE, NIEKTORE MOWIA JUZ PERFEKCYJNIE A WIELE JESZCZE SIE UCZY, NIESTETY NIE DA SIE TEGO ZROBIC W MIESIAC LUB DWA, TO TAK JAK Z DZIECKIEM KTORE ZACZYNA MOWIC, MINIMUM 3 LATKA I POROZMAWIASZ SOBIE Z DZIECIACZKIEM A POTEM JUZ TYLKO CORAZ LEPIEJ, POWODZONKA ZYCZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO TOFII
Na innych forach jest kulturka i nikt sie nie czepia a wiesz dlaczego? Bo nie ma tam takiego przemadrzalca jak tutaj, wiec nie maja sie kogo czepiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia - a to jest tylko jeden osrodek, czy moze w calych Niemczech lokalizacja? Bo nauki jezyka nigdy za duzo:) pomaranczka czuwa heheh ide pierogi gotowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to :) wam powiem - ludzie zazdroszcza ze kto sobie zycie w Niemczech ulozyl. kto was czyta z Polski i ma 1000zl miesiecznie to zielenieje z zazdrosci jak opisujecie swoje domki, zakupy itp. Polacy to maja rownaj w dol.... moze ktoras zacznie pisac jak jej zle, dziecko chore maz bije to zaraz ton sie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danke pomaranczko:) nikt mi nie obiecywal,ze bedzie latwo;) wiadomo:\"Aller anfang ist schwer\" :D Od lutego b.r bylam juz w Niemczech 4 razy i wspolnie z moim chlopakiem podjelismy decyzje ze zamieszkamy razem,gdyz taki zwiazek na odleglosc jest wykanczajacy:( Jego siostra tez tam od miesiaca jest i tak jak ja zaczyna przygode z jezykiem:) ma juz ulatwione gdyz zaczela prace w knajpie,a ja bede sprzatala u takiej babci pare godz w tygodniu:)Juz u niej sprzatalam 2 tyg temu i stwierdzila ze szybko lapie jezyk hehe dobre:P No zobaczymy jak to bedzie;)Mieszkac bede w okolicach Dortmundu,jest ktos moze z tego rejonu? buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja sie pomadrze :):) Anulka - do lozeczka przesiceradlo i ochraniacze, na razie reszta zbedna, i zbedny wydatek - widze po Jasiu, i na forum mamaus tez to stwierdzilysmy...dzidziorki potrzebuja kocyka, bo i tak jest im goraco...posciel kupisz na jesien, teraz pewniei tak masz duzo wydatkow a po co inwestowac! ja polecam Ci za to Fride - pojawila sie DE, taki wezyk do odciagania z noska smarkow, rewelacja i sol morska w spreyu - szybko przeczyszcza a ty odciagasz tu masz link http://www.skandprojekt.pl/frida/index_frida.htm nie wiem jak to w DE sie nazywa:O ale jest ..tu lekarze kaza sol w kropelkach, ale to malo daje, Jas mial problemy z katarkiem, i wierz mi porazka, ni to jesc, spac, maluchy sie mecza a to zalatwilo sprawe:) Jak bedziesz kupowac zaslonki, to krotkie, maly jak raczkuje to ciagnie te zaslonki, slini, krotkie funkcjonalne i mniek kurzu zbieraja.. jak mi sie cos przypomni to napisze:) nie kupuj za duzo wszystkiego, nie wszystko sie przydaje - ja np nie mam laktatora, butelek itp. bedziesz kupowala wszystko w potrzebie, a masz je podwojnie:O ale i szszcescie podwojne, ja marzylam o blizniakach, moze nastepnym razem sie uda:P aa w co warto inwestowac - w Tiny Love - od karuzelki (od 1, 5 miesiaca) i mata edukacyjna .....fisher price przereklamowany..a Jas do karuzelki gaworzy i ja mam czas dla siebie, to samo z mata rewela:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka w tej aukcji na allegro kliknij \"pokaż inne przedmioty tego sprzedającego\" , on ma tam jeszcze mnóstwo poscieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-0-0- 🌻 dzięki za linki . to wyjątkowo trafiony opis :-) . \"Prawdopodobnie dzisiejszą Polskę można by pojąć dopiero wtedy, gdyby się całkowicie zrozumiało czasownik ”załatwiać”. Oznacza on tyle, co ”jakoś zdobyć”, ”poradzić sobie mimo wszystko”, ”wykonać”, ”obsłużyć klienta”, ”zrobić interes”, a także ”kogoś wrobić, rozprawić się z kimś”. Słowo to łączy, jak pisze Soboczynski, sprawy nie do pogodzenia. Podczas gdy dzisiejsze Niemcy stężały w pełnym patosu odrzuceniu i ironii, rutynie dawno minionych czasów, Polska żyje paradoksem i w absurdzie\" . nic dodać nic ująć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariechen cesarke trzebaby bylo zrobi ;) :D:D:D tak jak u mnie :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia34xx
Jo24 sorki ze tak pozno odpisuje ale niemialam jak .W Tym urzedzie nie bylam bo znajoma mi odradzila zebym sie wstrzymala bo jak zaczna sprawdzac ze moj maz ma mzamale zarobki to nas wysiedla z niemiec .JA juz nic z tego nierozumie jak to jest .Z mezem mamy pozwolenie na pobyt staly ,dzieci chodza tu do szkoly, dostaja tu rodzinne .Tylko tyle ze niemam pozwolenia na prace.Nie wiem juz od ktorej strony zaczac.Jak sie czego dowiedziec.Maz znajomej pisal maila do tego biura i czekamy na ich odpowiedz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia34xx
mariechen to jest tak.Moj maz ma firme prtwatna auto handel i na TEJ PODSTAWIE DOSTALISMY pozwolenie na pobyt stsly jestesmy tu 8 miesiecy i nie nazekamy jest nam tu dobrze , dzieci tez sa zadowolone dobrze sie ucza .20 sierpnia najmlodsza corcia idzie do przeczkola ma 3 latka .pozdrawiam i dzieki za odpowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neeoonoowkaa
ja przyjechalam do niemiec, po 2 miesiacach dostalam pozwolenie na prace i pobyt brzterminowo.I nie mam pochodzenia zeby nie bylo , a maz polak.po ponad roku pobytu tutaj , bylam przez kilka msc na socjalu, placili mi mieszkanie i dawali miesiecznie 600 euro.wiec z tymi przepisami nie do konca jest jak piszecie .jezeli przepracowalo sie rok, na pelen etat, i odprowadzalo sie tutaj wszystkie skladki i podatki, to ma sie normalnie prawo do socjalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey, ja na chwileczke i na momencik :-)) Nareszcie wiem co to niektöra pomaranczka jest. Ale prawda prawda trzeba nam sie nauczyc je odrözniac bo sa i porzadne. Mariechen i Limes a wy se tak o telefonujecie ze soba :P??????? A kto do mnie zadzwoni co?????? No nie teraz bo zaraz spadam ale tak o mal.:-)) Innym razem raz.Zeby mnie ucieszyc co? No:D Dzisiaj jest czwartek, juz sie konczy.Okna tez powinnam zmywac :-)) z tego brudu ale u nas pada od 3 dni co jakies 5 godzin. Poczekam moze do soboty. No to chyba powiem wam 🖐️ na dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NEOONOWKA NO NIE WIEM
co land to obyczaj, cudzoziemcy nie maja prawa do socjalu, tak mowia w kazdym jobcenter, jezeli tam przyjezdza cudzoziemiec i chce mieszkac to musi wykazac ze potrafi sie utrzymac, jezeli by socjal placil kazdemu to byly by tam miliardy cudzoziermcow bez pochodzenia, ktorzy przyjechali z bialorusi lub wietnamu i chca mieszkac i chca socjal , ale nie chca pracowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neeoonoowkaa
no nie maja prawa do socjalu tak na dzien dobry.ale jesli spelnia pewne warunki, np ten rok pracy pelnej, to jak najbardziej.i pewnie masz racje ze nie we wszystkich landach tak jest.ja wam pisze jak mialam , nie klamie bo i po co.byc na socjalu to nie powod do dumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NEOONOWKA NO NIE WIEM
z jakiej racji dawali ci miesiecznie 600e?????? byc moze przepracowalas legalnie rok, potem zarejestrowalas sie w urzedzie jako bezrobotna i dostalas zasilek dla bezrobotnych al1 plus social hilfe, ale jezeli przepracowalas legalnie rok to bylo to mozliwe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×