Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość AgataK
Bardzo dziekuje Pani Wioletto za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiam! mam pytanie, czy mogaby mi pani powiedziec czy zalapie sie na zasilek wychowawczy? maz za 2007 rok miał dochód 8147,61. słyszałam ze mojego dochodu nie bierze sie pod uwage poniewaz traktuje sie go jako dochod utracony. dodam ze mamy jedno dziecko. z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie odnośnie naliczenia wypłaty na urlopie macierzyńskim poniewaz przed porodem 6 miesiecy bylam na L4 w trakcie którego podpisalam podwyżke jak teraz nalicza mi wypłate uwzlędnaiajac podwyżke czy nie ?? Dzięki wielkie za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze wzielam nie ten PIT co powinnam, dochod nie jest 8tys tylko 19809,32. chyba w takim wypadku sie nie zalapiemy na zasilek prawda? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Justyna30 Niestety nie wiem 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 mlodaMAMUSIA becikowe i rodzinne w urzędzie miasta/gminy ewentualnie coś z opieki społecznej 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 pytanko mam takie ewentualnie zarejestrować się jako osoba bezrobotna, ale jeśli chodzi o świadczenie to może coś z opieki społecznej 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 mari123 spokojnie, tak 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 olcia00 średnia z podwyżką czyli wypłaty po chorobie i ewentualne wyplaty przed chorobą jeśli mieściły się w tych ostatnich 12 miesiącach 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 mari123 odjęłaś sobie podatek, skladki społeczne i zdrowotne i koszty? To co wyjdzie podziel na 12 i na 3 osoby 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletta--- czyli musiałabym wrócić na te 2 tygodnie do pracy? gdy mąż byłby na macieżyńskim i po tych 2 tygodniach mogłabym przejść na wychowawczy? może mogłabym wziąść wtedy urlop wypoczynkowy albo zwolnienie, tak żebym nie musiała wracać do pracy na te 2 tygodnie, bo trochę bez sensu by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
no tak, bo skoro mąż jest na macierzyńskim to trudno brać wychowawczy na osobiste sprawowanie opieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KS.
Mam pytanko , jestem nauczycielką , umowę mam na czas określony ( druga umowa )do 31.08.08 ale termin porodu mam na 27.06.08 zaś rok szkolny kończy się 20.06.08 i ; - do kiedy najlepiej byc na zwolnieniu aby niepotrzebnie nie wykorzystywac macierzynskiego przed porodem - czy będzie mi przysługiwał zasiłek czy urlop macierzyński i ile będzie wynosił (Pierwsze dziecko) - czy dyrektor będzie musiał mnie zatrudnic czy umowę mam tylko do dnia porodu , ajesli by mnie przyjął od wrzesnia to czy będę mogła skorzystac z urlopu macierzynskiego i do kiedy mniej więcej on by trwał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aura1508
Wioletta ja tez mam pytania. 28 kwietnia kończy mi się urlop macierzyński, przysługuje mi jeszcze wypoczynkowy, który chciałabym wykorzystać ale...ponieważ planuję iść na wychowawczy a chciałabym mieć płacone jak najdłużej, wybieram się na zwolnienie lekarskie w tak zwanym międzyczasie. -Czy mogę zwolnienie lekarskie (na dziecko) zacząć 28 kwietnia czyli w ostatnim dniu mojego urlopu macierzyńskiego (25kwietnia w piątek mam wtedy wizytę lekarską i mogłabym dostać zwolnienie)? - Czy zwolnienie lekarskie na dziecko jeśli jest wzięte w czasie urlopu wypoczynkowego a po macierzyńskim, przerywa wypoczynkowy urlop? Czy też powinnam poczekać do końca wypoczynkowego i dopiero wziąć zwolnienie na dziecko? Pytam ponieważ pediatra,która da mi takie zwolnienie wspomniała, że na wypoczynkowym mi nie wystawi bo stracę urlop. - I analogicznie, czy jeśli będę na wypoczynku a się rozchoruję (tym razem Ja) to, czy zwolnienie przerwie mój wypoczynek? Mam nadzieję, że nie zamotałam zbytnio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj szkoda, może coś wymyślę Wioletta--- dziękuję Ci bardzo serdecznie za odpowiedzi :) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asanna
WIOLETTO DZIEKUJE BARDZO ZA TO,ZE JESTES CHETNA POMOC INNYM,DZIEKI ZA ZALOZYLAS TO FORUM a teraz ja ze swoim problemem,mianowicie; Jestem zatrudniona na self employment od ponad roku rozliczam sie z podatku,jedno zeznanie zlozylam w styczniu,teraz biegne drugie zlozyc, tamto mi wyszlo ze nie przekroczylam 5000£ wiec nie placilam podatku jednak teraz mam na koncie co tydzien pomiedzy 300£ a 380£,jestem w 3miesiacu ciazy i nie chce mi sie pracowac szczerze Ci powiem,szybko sie mecze,zawsze mialam problemy z nerkami wiec powolutku bede konczyla, poniwaz jestem jedyna osoba zatrudniona w wlasnej firmie, za niedlugo dochody sie skoncza ,powiedz mi prosze bo ja juz swoje na ten temat poczytalam ale mam metlik w glowie, na jaka ja pomoc moge liczyc w Wielkiej Brytani {przedtem pracowalam w kuchni,potem mialam przerwe, i zaczelam pracowac jako samozatrudniona, czy moge wiec oplacic podatek za ta luke czasowa by miec ciaglosc 3lat?}. Ps. czy Ty rozliczasz self employment,jesli tak to daj znac gdzie mieszkasz na email i poprostu wsiade w samochod i podjede bo ja mam ksiegowa ale pozalic sie tylko moge ,zadaje jej pytania a slysze, nie wiem w odpowiedzi,paranoja. Dziekuje serdecznie za zajecie sie moja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papkin
Witam.Umowe o prace miałam tylko do dnia porodu, w chwili obecnej przebywam na urlopie macierzyńskim,który kończy sie 15 czerwca.na 20 maja mam zaplanowana operacje po której rechabilitacja będzie trwała około pół roku,czy po zakończonym macierzyński będą mi sie należały pieniądze z ZUS z powodu choroby?Z góry dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolezanka L.
Mam pytanko :) Moja kolezanka chciala oddac dziecko do adppcji ale jak urodzila maleństwo to stwerdzila ze nie moze oddaj synka :) teraz ma problem :( zglosila w pracy ze oddaje dziecko do adopcji i teraz jej przysluguje tylko polowa urlopu macierzynskiego ;/ co ona ma teraz zrobic zeby mogla korzystac z calego urlopu?? ma isc do lekarza czy gdzie ma sie udac?? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanaobcasach
jestem w ciąży, w lutym dostałam podwyżke w pracy, ale w marcu ze wzgledu na ciążę poszłam na zwolnienie. macierzyński bedzie płacił mi zus, mam pytanie jak nalicza mi urlop macierzyński??? czy wg nowej umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rumik
Witam, Wioletto mam następujące pytanko, od 7 tygodnia ciąży jestem na L4 ponieważ nie chcą mnie w pracy nawiasem mówiąc zmusili mnie do pójścia na L4 a więc z moich wyliczeń wynika że o jakieś 46 dni przekroczę te 182 dni chorobowego. Czy jak złoże o świadczenie rehabilitacyjne to ZUS mi je bez problemu przyzna. Z góry Dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Witam pani Wioletto! Czy bylaby Pani tak uprzejma odpowiedziec na pytanie; Na jaki zasilek moze liczyc samotni wychowujaca dziecko kobieta,ktora wroci do Polski tuz po jego urodzeniu,podczas gdy nie pracowala w tym kraju od kilku lat. Czy naleza jej sie jakiekolwiek pieniazki na dziecko,jezeli ono urodzi sie w brytani a ojcem jest brytyjczyk,dziecko ma brytjskie nazwisko. Dziekuje serdecznie za odpowiedz, mam jeszcze kilka miesiecy wiec moze powinnam oplacic ubezbieczeniena dziecko jesli tak to jakie prosze o pomoc. Pytam,gdyz chcialabym wrocic z malenstwem do Polski zaraz po jego urodzneniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 KS. Musi do dnia porodu, wtedy sam zasiłek 18 tygodni czyli 126 dni 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Aura1508 Opiekuńczy na wypoczynkowym rzeczywiście jest nie płatny, opiekuńczy nie przerywa wypoczynkowego 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Asanna Niestety nie, a w ogóle to nawet księgową nie jestem 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Papkin TAK, po macierzyńskim chorobowe. Wg mnie powinnaś brać zwolnienie dopiero od dnia następnego po macierzyńskim 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kolezanka L. Musi oświadczyć pracodawcy, że sytuacja zmieniła się, pisemnie 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 mamanaobcasach z wynagrodzenia z ostatnich 12 m-cy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Rumik Raczej tak, będzie chciał wymusić macierzyński, ale nie bardzo może UWAŻAJ 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 asanna http://www.mpips.gov.pl/index.php?gid=306 jaki macie obywatelstwo? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rumik
Jak to będzie chciał wymusić maciezynskie i jak ewentualnie sie moge przed tym bronic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VIOLALA
Czy w okresie pobierania świadczenia rehabilitacyjnego zachowuję prawo do urlopu wypoczynkowego.Mam przyznane w/w świadczenie na pół roku.Czy będzie w tym okresie naliczany urlop w zakładzie , gdzie jestem zatrudniona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Rumik Zgodnie z kodeksem pracy możesz wziąć URLOP macierzyński przed porodem, ale to jest Twoja sprawa i Twojego pracodawcy. Za okres urlopu przysługuje zasiłek. Po prostu przed porodem nie musisz. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 VIOLALA Tak 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wózek dla lali
A jak wyglada prawo do urlopu macierzyńskiego i wychowawczego prowadząc własna działalność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KS.
Czy ktoś mógłby mi odpowiedziec na moje pytania na str.71 ?? Jak znacie odpoeiedzi to bardzo proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madafib
witam ponownie!!! ŚWIADCZENIA URLOPOWE!!!!! co w sytuacji gdy pracodawca informuje mnie o niewypłacanu świadczeń urlopowych dopiero w kwietniu (bo byłam na chorobowym i macierzyńskim) i mówił ze nie miał ze mną bezposredniego kontaktu (kłamnie bo pare razy byłam w firmie) i dopiero mógł mnie poinformować w kwietniu.. a po mojej ingerencji wywiesiła pismo ze niewypłaca swiadczeń najpierw w magazynie a potem przewiesiła w jadalni i wcisała pracownikom ze wisi to od stycznia (w co nieuwierzyli bo by widzieli ze cos takiego wisi)... co mam zrobić by mi wypłacili?? do sądu?? mam szanse na wypłate tego świadczenia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia169
Czy po urlopie macierzyńskim należy mi się kuroniówka jeśli umoewe o prace miałam tylko do dnia porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy zwolnienie od lekarza na chore dziecko jest płatne w 100% czy 80%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem juz 6 miesięcy na zasiłku chorobowym,teraz czekam na komisję(świadczenie rehabi;itacyjne).Umowa w pracy kończy mi sie w czercu,a mam 20 dni zaległego urlopu,oraz dojdzie mi 13 dni z tego roku. Moje pytanie dotyczy z jakiego okresu będę miała wyliczona średnią za urlop? Bo bedac na chorobowym mam tych pieniążków mniej,niz gdy pracowałam,czy to bedzie średnia z mojego chorobowego,czy z okresu gdy jeszcze pracowałam? z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasuinia
Witam. Dnia 11.04.08 zostałam zwolniona. Od 11.04.08 jestem na zwolnieniu lekarskim. Kolejne zwolnienie dostałam do 30.05.08. Najprawdopodobniej ok 15.05.08 zacznę nową prace i nie wiem co zrobić. Czy mogę przerwać to zwolnienie? Jeśli tak to jak mam to załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 KS. - do porodu - Macierzyński 18 tygodni przy pierwszym porodzie, jesli umowa nie zostanie przedlużona to nie urlop a zasilek 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 madafib mały pracodawca, nie ma zakładowego funduszu świadczeń socjalnych 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 niunia169 zależy od okresu zatrudnienia, urlop macierzyński wlicza się w okres zatrudnienia 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 logo1 80 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 aliccjaaa z okresu pracy, albo z umowy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Kasuinia Jak jesteś zdolna do pracy to po prostu nie dostaniesz kolejnego, a jak jesteś nie zdolna to nie powinnaś dostać zaświadczenia do badań wstępnych 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×