Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

donn mi na foteliku nie zalezy bo nie mamy samochodu łózeczko chce z szuflada bo i tak nie mamy duzo miejsca a tak to zawsze cos tam włoze tym bardziej ze roznica jest 50 zł -w sensie ze bez jes 50 zł tansze-wiec tu wole dołozyc łozeczko wyczytałam ze dobrze jest kupic wczesniej zeby wywietrzały zapachy lakieru badz farby wiec pewno gdzies w czerwcu-wozek prawdopodobnie w lipcu widze ze masz termin na sam poczatek wiec rownie dobrze mozesz utodzic w lipcu-a tak w ogole to mozesz sobie juz chyba zmienic tydzien do przodu!:)(29)?ja juz przeskoczyłam w 28 a mam na 8,08-ale ten czas leci kolezanke mam w szpitalu co jest w 6-tym-znalazła sie tam ze skurczami i rozwarciem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa>> ja tez nie mam za duzo miejsca wiec dlatego kupie najzwyklejsze lozeczko bez zadnych dodatkow, a o tej szufladzie czytalam ze strasznie sie tam kurz zbiera no i sama wkoncu nie wiem.... a co do tych tygodni to tez sie juz pogubilam :) trzymam sie tego co na suwaczku..... a ile kupujecie rozkow i kocykow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie-wg suwaczka to 28 własnie-a kocykow ile kupujecie?i jakie?cienki i grubszy wystarczy?a z czego wykonane?kurde ale ja jestem laikiem!!dobrze ze jest to forum to troche doczytam - troche podpowiecie tak mysle ze jak mam tyle zametow z zakupami to co bedzie jak sie dzidzius urodzi?!wtedy to dopiero bedzie setka pytan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ :) Donn - wózek braker oglądalam nazywo i ma super amortyzację - moi znajomi go maja i sa zadowoleni. Ja do tej pory chcialam lozeczko drewniane ale u tych samych znajomych zobaczylam inne ... zobaczcie :) http://www.arti.pl/dzieciece/katalog.php?b=21 ci moi znajomi są zachwyceni - jest lekkie, ma kółka, możliwość kołyski - robi sie to szybkim ruchem, przewijak w komplecie, raczki do trzymania dla malucha jak uczy sie wstawac i ma regulowana wysokosc :) Maluch nie ma w co wkecic sobie reki ani nóżki, o nic sie nie uderzy a i cena rewelacjna :) Tam jest nawet firmowo materacyk ale na jakims forum czytalam ze lepiej dokupic tradycyjny bo ten jest cienki. Co myslicie? Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki25........Warszawa...........24............01.08.............0,5kg Lia............Warszawa............??............01.08.............2,0kg livmar........Nysa..................28............01.08............10,5kg agata_27.....Slubice..............27............01.08........5,5kg ....SYNEK donn.........Kraków................27...........01.08..........7,8 kg ..coreczka annaa20.....Szczecin..............22...........02.08.. 8kg..CÓRECZKA doris26......Kraków................26...........04.08..10,5kg ..CÓRCIA blondi23.....Elbl±g.................23 ...........05.08...7kg.......SYNEK Elmirka76...ok.Wadowic..........30...........05.08....14kg......SYNEK Aga.B........KO£OBRZEG..........26............06.08................5kg insomnia....??......................24.............07.08...............0kg justyna.....podkarpackie.........29...........08.08.....+5kg...SYNEK plusia.......Szwecja...............30............09.08.....9kg.....SYNEK edusia......Hannover.............32............09.08....4kg...CORCIA? tati78......Twickenham, UK......27...........09.08....+7kg...CORCIA Kati75......Wieden................30...........10.08...+11kg.....Synek karamijja..£ódz..................28.............12.08.................1kg kasia 30....Rybnik................30............12.08.......+4kg.. SYNEK Stokrotka _26......Lubin.........26............12.08....+3kg.....SYNEK agulka28....Bielsko-Biala........28.............14.08...8 kg...... SYNEK Agula 30.....zachodniopom......30............14.08....+3kg... CÓRCIA beatrice ....Warszawa............29...........14.08....4kg.....CÓRCIA Kruszyna....malopolska..........30.............15.08...............+8kg madelain.....J.Góra..............29.............16.08.................0kg kpiotrowicz....Warszawa........23..........17.08........7,5kg..CÓRCIA jolla80........Warszawa..........25...........17.08......................? ali32..........opolskie............32............17-19.08...+5kg....SYNEK z daleka .....Anglia...............26............19.08...................5kg karola24.....Legionowo..........24............19.08............?kg SYNEK! Justynka307...Mikołów...........25............19.08.........11kg SYNEK? joanka.......Szczecin............25.............20.08...................7kg agusia2......USA.................30..............21.08....................?? ToYaB........Bia³ystok...........28............21(23).08...+10 kg..SYNEK zuza29.......opolszczyzna.......30............22.08.......?...............? jagna25......Wodzis³aw ¦l......25.............23.08.........3kg.........? marsjanka*...ok. Katowic.......27.............24.08.........2kg.........? roxelka........Essex,GB..........27.............18(24).08....9kg..CORCIA Kotunia........Legnica............27.............25.08.......5kg ....SYNEK sierp.06.......podkarp............24.............25.08........7kg...CÓRKA oliwia13.......pomorskie.........27..............26.08..................5kg Lonta..........Rybnik ............21..............26.08................8,5kg padlinka.......Warszawa.........24..............27.08................1,5kg kika27..........Kraków...........28...............27.07..................5kg maggiem.......zachodniopom....27..............29.08..................5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu- rozumiem, ze widzialas to lozeczko na zywo u znajomych? Chodzi mi o to czy solidnie wykonane - bo bardzo mi sie podoba, zarowno funkcjonalnosc, wyglad jak i cena:) Na poczatku nie zauwazylam, ze rozne kolory sa dostepne i myslalam, ze tylko takie pstrokate:) Moze to faktycznie lepsze rozwiazanie niz drewniane - musze z mezem obgadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa ja kocyków kupię kilka tanich polarowych (około 11 zł kosztuje jeden) i jeden porządniejszy hiszpański. Łożeczko wygląda fajnie ale jeszcze nigdy takiego nie widziałam w realu, więc nie wiem jak się sprawdza. Już kupiłam pościel i rożek na allegro, czekam na przesyłkę: http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=102874826 wzór owieczki na błękitnym tle. Łózeczko mamy od znajomych sosnowe z litymi szczytami. Wózek mamy głęboki mikado, tylko chciałabym domówć na niego pokrowiec i torbę na rączkę. Ciekawe, czy tak można? Oglądałam już też przewijaki, na razie żaden mi się szczególnie nie spodobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po długiej nieobecności. Mam już 10 kg na plusie od początku ciąży. W tamtym tygodniu byłam na usg połówkowym, z dzieciaczkiem wszystko dobrze, rośnie, wazy już 620g, niestety od początku nie słucha, wyraźnie mu mówiliśmy przed badaniem aby rozłozył nóżki i pokazał co tam ma ale nic z tego, ponieważ chodzę do gin. państowo następne usg będę miała dopiero pod koniec ciąży, więc najprawdopodobniej czeka nas niespodzianka na porodówce :) Jeśli chodzi o zakupy dzieciaczkowe to mam tylko kilka sztuk ubranek. Co do łóżeczka to sama nie wiem, zastanawiam się nad turystycznym, ale podobno brudzi się bardzo, ciężko doczyścić, w tradycyjnym to wystarczy przetrzeć szczebelki szmatką i gotowe - także wszystkiego są plusy i minusy. Ale nadal bardzo mi się podobają turystyczne. Z wózkiem jeszcze większy mam problem, jak narazie oglądam wszystko na necie, muszę się wybrać do jakiejś hurtowni i pooglądać jak na żywo wyglądają. Na początku podobały mi się Tako - ale niestety nie można wpiąć fotelika do stelaża a poza tym to chyba wolę z gondolą i nie tak nisko. Donn - też mi się podobają te wózki do których podałaś linki. Myślę jeszcze nad Deltim fokus albo driver 4xl. Napaliłam się strasznie na x-landera ale dowiedziałam się od koleżanki że mają w spacerówce albo regulowane oparcie albo podnóżek, co prawda jest jakiś w którym można regulować i to i to ale cena powalająca - może wiecie ile jaki to model i ile kosztuje. acha - podobał mi się i nadal podoba ale chyba odpada - mikrus alu sprint - poczytałam opinie na temat tego wózka i okazało się że jeste strasznie awaryjny, źle się nim jeździ, dużo osób sprzedaje te wózki na allegro po kilku miesiącach użytowania - a to chyba nie dobrze. Chyba zacznę zaczepiać na ulicach kobiety z wózkami aby je podpytać ;) Chciałbym taki wózek w którym można regulować w gondoli oparcie - podobno bardzo się to przydaje, bo już kilkumiesięczne dzieciaczki nie chcą leżeć na płasko. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narazie kupilam 1 kocyk jest polarkowy i milutki taki cienszy kosztowal 25zl czyli te rozki to takie jak ogladalam wiec tez taki kupie bardzo fajny ten z zyrafka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki25........Warszawa...........24............01.08.............0,5kg Lia............Warszawa............??............01.08.............2,0kg livmar........Nysa..................28............01.08............10,5kg agata_27.....Slubice..............27............01.08........5,5kg ....SYNEK donn.........Kraków................27...........01.08..........7,8 kg ..coreczka annaa20.....Szczecin..............22...........02.08.. 8kg..CÓRECZKA doris26......Kraków................26...........04.08..10,5kg ..CÓRCIA blondi23.....Elbl±g.................23 ...........05.08...7kg.......SYNEK Elmirka76...ok.Wadowic..........30...........05.08....14kg......SYNEK Aga.B........KO£OBRZEG..........26............06.08................5kg insomnia....??......................24.............07.08...............0kg justyna.....podkarpackie.........29...........08.08.....+5kg...SYNEK plusia.......Szwecja...............30............09.08.....9kg.....SYNEK edusia......Hannover.............32............09.08....4kg...CORCIA? tati78......Twickenham, UK......27...........09.08....+7kg...CORCIA Kati75......Wieden................30...........10.08...+11kg.....Synek karamijja..£ódz..................28.............12.08.................1kg kasia 30....Rybnik................30............12.08.......+4kg.. SYNEK Stokrotka _26......Lubin.........26............12.08....+3kg.....SYNEK agulka28....Bielsko-Biala........28.............14.08...8 kg...... SYNEK Agula 30.....zachodniopom......30............14.08....+3kg... CÓRCIA beatrice ....Warszawa............29...........14.08....4kg.....CÓRCIA Kruszyna....malopolska..........30.............15.08...............+8kg madelain.....J.Góra..............29.............16.08.................0kg kpiotrowicz....Warszawa........23..........17.08........7,5kg..CÓRCIA jolla80........Warszawa..........25...........17.08......................? ali32..........opolskie............32............17-19.08...+5kg....SYNEK z daleka .....Anglia...............26............19.08...................5kg karola24.....Legionowo..........24............19.08............?kg SYNEK! Justynka307...Mikołów...........25............19.08.........11kg SYNEK? joanka.......Szczecin............25.............20.08...................7kg agusia2......USA.................30..............21.08....................?? ToYaB........Bia³ystok...........28............21(23).08...+10 kg..SYNEK zuza29.......opolszczyzna.......30............22.08.......?...............? jagna25......Wodzis³aw ¦l......25.............23.08.........3kg.........? marsjanka*...ok. Katowic.......27.............24.08.........10kg.........? roxelka........Essex,GB..........27.............18(24).08....9kg..CORCIA Kotunia........Legnica............27.............25.08.......5kg ....SYNEK sierp.06.......podkarp............24.............25.08........7kg...CÓRKA oliwia13.......pomorskie.........27..............26.08..................5kg Lonta..........Rybnik ............21..............26.08................8,5kg padlinka.......Warszawa.........24..............27.08................1,5kg kika27..........Kraków...........28...............27.07..................5kg maggiem.......zachodniopom....27..............29.08..................5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile kupujecie pieluch terowych i flanelowych??? ja mam dopiero 5 tetrowych i 1 flanelowa..... i nawet nie wiedzialam ze te flanelowe to sa takie kolorowe i z obrazkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donn ja mam zamowione 2 flanelowe a tetrowe?-myslałam o 20 szt a potem pieluszki jednorazowe-ale do konca jeszcze nie wiem-czytam ze do 3 m-ca ze wzgledu na bioderka lepiej uzywac tetry-inne mamy pisza ze te mini pieluszki jednorazowe-produkowane specjalnie dla niemowlat-nawet z wycieciem na pepuszek tez sa ok-bo jak wyjdziemy ze szpitala to nawet nie bedzie siły ani czasu na pranie tetrowych-sama nie wiem ale kjak wyzej pisałam myslałam o tetrze na poczatek a potem jednorazowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo Dziwczeta prosze o opinie Jaka pozycja do spania dla niemowlecia jest najbezpieczniejsza? Chodzi o noc Starsze matki mowia na boku bo jak sie uleje to dzidz sie nie udusi teraz lekarze ze na pleckach ksiazki tez ze dziecku sie w tej pozycji nie ulewa i zapobiega naglej smierci niemowlat Krecka mozna dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mi sie wydaje ze tetrowych ze 20 szt ale bardziej do podkladania i takie tam a od samego poczatku mam zamiar pampersow uzywac bo ztym praniem i prasowaniem to raczej by bylo przechlapane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kati-ja czytałam cos takiego zeby kłasc dziecko na pleckach ale zwracac uwage aby głowki nie miało na prosto tylko na boczku i ze mozna podłozyc pieluszke np tak zeby sie nie odwrociła głowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że już tematy pielegnacji niemowlęcia się pojawiają :) Ze swojego doświadczenia podpowiem, że miałam ambitny plan urzywania pieluszek tetrowych-kupiłam ich 30 a flanelowych 10 (starczyła by połowa tego i to byłoby dużo) ale po spędzeniu 2 tygodni w szpitalu i urzywaniu wyłącznie jednorazówek oraz zapoznaniem się ze zwyczajami małego dziecka, stwierdziłam, ze to samobójstwo i tym sposobem mój synek ani dnia nie spędził w tertrze. Co do bioderek, jak chcecie mieć pewność, ze będą w odpowiednim ułożeniu, ortopedzi zalecają na jednorazówkę wkładać jedną pieluszkę tetrową-ja tego nie stosowałam i synek zdrowy(tylko jak szłam do ortopedy na kontrole-zmyłka ;) ) Jeśli chodzi o rodzaj jednorazówek podpowiem-nie rujnujcie sobie kieszeni orginalnymi pampersami, ja używałam Rosmanna lub Happy chyba, że dziecko jest atopikiem wtedy trzeba się pogimnastykować, co do rodzaju pieluszek. W każdym razie żadne z balsamami i takimi tam udziwnieniami nic nie dają- sprawdziłam w praktyce. Natomias o pozycji do spania powiem wam, że różne są szkoły. Mój Maciuś w nocy spał na boczku, ale za każdym razem jak wstawałam do niego to zmieniałam pozycje-jakoś nigdy nie przytrafiło się, zeby ulał-nie miał skłonności do tego-niestety są dzieci, które ulewają strasznie. Powiem jeszcze tylko tyle-pomimo zmęczenia, będziecie miały tak czujny sen, ze wystarczy aby maleństwo głębiej odetchnęło, a już oczy będziecie miały otwarte. Miałąm raz sytuację, że przyśniło mi się jak się mały dusił. Kiedy się obudziłam okazało się, że wtulił nosek w poduszkę-nie było to aż tak niebezpieczne, ale intuicja matczyna działa na pełnych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka 28
Donn ja wózek kupiłam już cyba ze 3 miesiące temu i czeka sobie na Kacperka u mojej mamy. Niestety nie da się otworzyć już tej strony na allegro i nie da się go zobaczyć:-( Ale muszę Wam powiedzieć, że wózek jest używany i w b.b. dobrym stanie Chicco 825 zł z przesyłką. Bardzo mi się podoba ten ostatni wózek, który ogladałaś na allegro, chyba najlepszy!!! Co do spania maluszka to podobno można na brzuszku tylko chyba od 3 m-ca czy jakoś tak, trzeba by o tym poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris - widziałam u znajomy łóżeczko tej firmy tylko szerszy model - wyglądało naprawde porządnie. Tylko oni zapłacili za nie duzo więcej pieniedzy, kupowali gdzieś w sklepie i sklep miał dużą marżę. A ja dziś zadzwoniłam do firmowego ARTI i powiedzieli ze ceny na stronie sa aktualne i za tyle mozna u nich kupic. Te łóżeczka są dostępne w sklepach wiec moze pochodź i poszukaj u siebie jak wygląda a później zamówisz u producenta. Ja bede jechala do nich bezposrednio bo sa jakies 10 km od mojego miejsca zamieszkania wiec jesli nie beda chceli Ci wysłać poczta to możemy pomyślec i może ja bym mogła Ci je kupić i wysłać pocztą :) Dziewczyny a po co w ogóle sa pieluchy flanelowe? naprawde sa potrzebne czy to tylko kolejny wymysł na potrzeby zbijania kasy? ;) Pytam bo w rodzinie dzieci jeszcze nie mamy :) Buziaki z Warszawy!! Ps. Zaczely mi puchnac nogi i pobolewaja juz od rana... Co to bedzie w lipcu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak tylko odnosnie pieluszek tetrowych to mialam ich 20 st jak urodzil sie moj synek i powiem szczerze ze naprawde to ich uzywalam ze dwa dniu w domu bo mi sie zaraz wszystkie zuzyly nie mial ich kto prac wiec dalam sobie spokoj,z drugiej strony to pieluchy jednorazowe sa drogie a zmieniac ich na poczatku trzeba czesto bo taki maluszek przy sikaniu tez czesto robi kupke,wiec ich idzie bardzo duzo,ale to na poczatku,ja napewno nie bede tetrowych kupowac moze ewentualnie z 10 st w razie czego. Wiem tez ze spanie na plackach znieksztalca glowke ,ja malego kladlam na boku i jak powiedziala blondi ze wystarczy ze dziecko cos kweknie a my juz bedziemy o tym wiedzialy,taka nasza natura,czesto nawet mialam z synkiem tak ze budzilam sie na karmienie doslownie tuz przed nim jakbym go wyczuwala,moze trudno uwierzyc ale tak bylo Trzymajcie sie i nie dajcie sie zaskoczyc przyziebieniu ,tak jak ja!wydaje mi sie ze troche jest poprawa ,moze zacznie mi juz przechodzic! papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahaha tam mialo byc spanie na pleckach hahahhaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu - super, w takim razie ja sobie poogladam i jesli bym sie nie dogadala u nich w firmie to bede Cie nudzic o kupienie i wyslanie:) A myslisz, ze warto takie szersze i wieksze kupowac, czy to bedzie wystarczajace? Ja planuje wszystkie zakupy dopiero od czerwca zaczac, na razie zaczne sobie wszystko ogladac. Edusia - super z tymi plackami wyszlo :))) Zycze jak najszybszego powrotu do zdrowia. Podobno tez do kapieli sie uzywa tetrowych pieluszek - do podkladania w wanience i chyba do okrywania po kapieli - ale nie wiem dokladnie, moze ktoras doswiadczona mamusia sie wypowie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo dziewczeta Jak podejzewalam moja dzidzia kumulowala sily przez ostatnie dwa dni.Wczoraj wieczorem zaliczyl mi zebra, a dzisiaj od rana szlenstwo. Mam wrazenie ze po takich \"cichych dniach\" moje dziecie robi sie silniejsze i aktywniejsze ale wole bombardowanoa mojego synka niz cisze. Tetrowe pieluszki 20szt mam do kapieli karmienia i ew zwrotow. Normalnie zamierzam uzywac pampersow apropos ile w Polsce one kosztuja? kpiotrowicz @ Jak puchna Ci nozki to je do gory jak najczesciej albo troszke do chlodnej wody i moze buciki masz za ciasne i malo przewiewne ja zauwazylam ze jak zaloze adidasy i jest troszke cieplej to tez mam opuchniete raciczki edusia@ super ze jest Ci juz lepiej! Pozdrawiam was bardzo goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka 28
Hej Babeczki! Wstałyście jużżżż???? Ja nie mogę się doczekać bo o 17-stej mam wizytę u lekarza. Zobaczymy co tam słychać u małaego skrzata i ile wazy mamusia...??? Całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusie !!! Kati >> ale z ciebie ranny ptaszek.... te pieluszki tetrowe to bede uzywac tak jak ty, a na dupsko pampersy.... musze jeszcze ich troche dokupic, ale nie wiem czy nie lepiej te flanelowe bo tetrowe sa jakies takie cienkie i sztywne.... a moze tylko mi sie tak zdaje.... dzisiaj ide tez kupic rozek i moze jeszcze jakis kocyk zobaczymy czy bedzie cos fajnego. agulka>> no to powodzenia, napewno wszystko bedzie dobrze... Powiedzcie mi jakie trzeba miec ubranka na wyjscie ze szpitala?? tzn mniej wiecej wiem jakis kaftanik spiochy czapeczka, ale co na to jakas bluza czy tylko do rozka albo pod kocyk???? Za tydzien w sobote ide na komunie i nie mam sie w co ubrac !!!! zamowilam sobie taka bluzeczke obcisla na biuscie a potem szeroka dzisiaj maja byc, a do tego to chyba dzinsy zaloze ??? Kupujecie odrazu kolderki do luzeczka?? bo ja sie zastanawiam czy taki maluszek to spi pod kolderka czy w rozku czy moze w spiworku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati >> pampersy to chyba 50zl kosztuja za duze opakowanie, jak bede w sklepie to ci sprawdze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris - ja kupię te o stadnardowych wymiarach z 2 powodów - mam do niego już materacyk a poza tym mam male mieszkanie i poczucie ze i tak nam bedzie ciasno ;) Kati - juz od kilku dni chodze tylko w klapkach i sandalkach - mało co to jednak pomaga. Pewnie juz taki nasz los.... Donn - ja zastanawiam sie nad sensem kupowania kołderki - moja koleżanka z pracy ma półroczną córkę i mówiła że kołderki nie kupili do tej pory - korzystają z różnych kocyków i tak im jest wygodniej.... Sama nie wiem :) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🌼 🖐️ Ja kupilam spioworek dla niuni. Dowiedzione zostalo ze niemowle spi lepiej, bo temperatura ciala pozostaje wciaz taka sama, a pod kolderka sie rozkrywa i czesciej sie budzi. Organizm malenstwa nie potrafi jesczze tak jak u doroslego regulowac temperatury ciala, wiec taki spiworek moze zapobiegac ich naglym zmianom. Zaleta spiworka jest tez to, ze mozna swego skarba wyjac z lozeczka i od razu przylozyc do piersi, bez \"walczenia z kolderka\", jak ja ulozyc przy karmieniu itp. Podusi nie zamierzam dawac dla babelka przez pierwsze miesiace, a ukladac do snu bede na pleckach- zalecenia szwedzkich lekarzy, ktorzy dodaja aby raz zwracac glowke malucha na jedna, raz na druga strone- w ten sposob zapobiegniemy deformacji glowki :-) Co do lozeczek, to wazne zeby odleglosc pomiedzy zeberkami nie byla wieksza niz 7,5cm- nigdy nie wiadomo gdzie taka mala glowka moze utknac... Z ubranek mam narazie glownie pizamki i body, a nawet sweterek, bo ani sie obejrze a tu przyjdzie jesien... Mam zamiar dokupic kilka bawelnianych czapeczek, bo jak juz powiedzialam, male ciagle nie potrafi regulowac temp. ciala, a wystarczy ze tu i siam troche powieje wiaterek i zapalenie ucha gotowe, brrrr... A duzo ciepla ucieka nam przez glowe- kazdy wie. Przydaloby sie tez troszke kocykow. Kolderki i podusie dostalismy od rodziny i przyjaciol, mam nadzieje, ze i obiecana reszta (lozeczko, wozek) tez do nas dotrze.. :-) Wczoraj bylam na spotkaniu informacyjnym co do planowania urlopu macierzynskiego. Nigdy nie widzialam tylu kobiet w ciazy naraz stloczonych w jednej sali! Troche mi sie rozjasnilo w glowie,ale waham sie wciaz co do rozplanowania dni w tygodniu za ktore maja mi wyplacac te \"macierzysnkie\". Facet z Kasy Ubezpieczeniowej dumnie oswiadczal, ze Szwecja ma najlepszy system prorodzinny, po czym dodal ze inne systemy niekoniecznie ;-) Jest tego wolnego 480dni, 240 dla meza (rownouprawnienie), 240 dla mnie, z tymze J moglby oddac swoja dzialke dla mnie i to jest wg prawa OK, ale 10dni mi oddac nie moze bo to tzw. tatusiowe dni, ktore tata moze wziac np w zwiazku z porodem itd. Poniewaz J pracuje w Danii,mi, czyli dla mamy automatycznie dostaja sie wszystkie dni, czyli 480! :D 390 z tych 480 dni moge otrzymywac 80% moich zarobkow, a kolejne 90 dni moge \"wybrac\" juz do skonczenia 8 roku zycia przez mojego brzdaca, gdyby np zachorowal albo mial urodziny czy swieto w przedszkolu. Dostaje sie wtedy najnizsza stawke na dzien, czyli 40zl, ale rzad debatuje zeby zwiekszyc ja do 90zl :-) A jak to wyglada u Was? Wczoraj przyszlo tez zaproszenie na spotkania rodzicow u poloznej. Bedzie tego 3, ale dopiero w czerwcu i zadnych cwiczen, ani trenowania oddechu podczas porodu... Glownie pogadanki o porodzie, komplikacjach, znieczuleniach, relaksie, karmieniu piersia itp. Nie wiem co ze mna, ale oka prawie nie zmruzylam dzis w nocy, a jak mi sie udalo nad ranem przysnac na 2 godz. to snili mi sie cyganie, ktorzy chcieli mnie skrzywdzic. Skad u mnie takie durnowate mary nocne? Ciagle jestem jesczze troszke chora i nie jestem soba, dopoki nie zuzyje ze 3 chusteczek higienicznych przed wstaniem z lozka :-( To juz sie ciagnie poltora tyg.....te cale pieczenie w nosie i gardle. No ale teraz cos pozytywnego :-) Dzis zaczynam 7 miesiac ciazy! :D Hurrraaaaa! Trzeci trymestr, uff.... co raz blizej tego rozwiazania, ale jakby nie bylo to ciagle jeszcze 3 miesiace przede mna! No ale uczucie ze zblizam sie do mety- wprost fantastyczne! :D :D :D Mam nadzieje,ze nie bede tyla wiecej niz 0,5kg na tydzien, a narazie takie mam tempo ;-) Slyszalam ze pod koniec to juz sie tak nie tyje? A Wy jak sie macie? Jak Wasze samopoczucie? Pogoda jest tak cudowna, ze az mi sie wprost wierzyc nie chce! Jak tak dalej pojdzie, to pod koniec tygodnia rozkwitna moje ukochane bzy! :-) Caluski dziewczynki ! 👄 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mi sie wydaje ze spiworek lepszy!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie kochane mamusie i maluszki. Nie oddzywałam się jakiś czas ale pracy dużo więc człowiek nie ma czasu. Brzuszek rośnie w oczach :) zastanawiam się ile może ważyć mój mały synek :), mam nadzieję że lekarz mi powie podczas wizyty, którą będę miała w środę. Ostatnio przechodzę kolejny etap w jedzeniu, wcinam po 3 - 4 pęczków rzodkiewek dziennie + standardowo 1 czekoladę i 1 rożka, oraz 3 paczki słoneczniku niesolonego (nigdy nie lubiałam słoneczniku). Wcześniej przechodziłam etap koktajlów truskawkowych, 4 torcików wedlowskich (dziennie), następnie 1 kg kiwi dziennie a teraz te rzodkiewiki :) zaczynam myśleć że jestem nienormalna. Czy wy też tak macie? Dziś odświeżyłam stopkę bo się ważyłam. W sobotę robię badania a w przyszłą środę wizyta u lekarza. Teoretycznie to chyba jutro wchodzę w 7 miesiąc, chociaż sama gubię się w obliczeniach bo wszędzie inaczej podają. Pozdrawiam wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×