Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

No właśnie - a co do Oilatum - to czy można to już dla noworodka używać? Bo ostatnio przestudiowałam całe opakowanie w aptece, ale takiej informacji nie znalazłam:( Chyba, że to nie o emulsję do kąpieli chodzi tylko o jakiś inny - jeśli Któraś kupiła to bardzo proszę niech napisze który produkt? No teraz to już naprawdę spadam - bo mogą być korki, a ja muszę do samego centrum dojechać:( Miłego weekendu 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dzoewczynki kupilam dzis wozek dla malej z firmy Deltim Focus kolor kremowo granatowy do tego fotelik z adapterem:)Jest ladny.Jeszcze bedzie musial troszke poczekac w piwnicy na moje malenstwo ale to co.U mnie upal ze nie da sie wysiedziec w domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie i brzusie :) Zaglądam do was od czasu do czasu a pisać nie pisałam, bo ciągle jeszcze jestem po pachy z robotą. Pracuję a po powrocie do domu mamy jeszcze do zrobienia co nie co. A to obiad, a to zdzieranie tapet i przyklejanie nowych, a to skręcanie mebelków. ojojo. I upały takie, że strach. Nie mam ciężkiej pracy, ale przez ten gorąc ledwie siedzę. Dobrze, że mamy wiatraki, a i można wyjść do innych pomieszczeń, w których jest klima i trochę posiedzieć dla ochłody ;) U mnie wszystko w porządku, maluch kopie i fika z potrójną siłą, koledzy z pracy nie mogą się napatrzeć na mój skaczący brzuch ;) No ale muszę przyznać, że kopniaczki bolą. Nie mogę też pospać dobrze w nocy, bo mojemu dziecku najwygodniej jest kiedy leżę na plecach, a nie na boku (tylko wtedy nie kopie), ale w pozycji na plecach z kolei uciskam pęcherz i hola, trzeba wstawać do łazienki. I tak źle i tak niedobrze. Byliśmy z mężem na zajęciach w szkole rodzenia, jesteśmy po serii wykładów, a przed nami jeszcze wspólne ćwiczenia przygotowujące do porodu rodzinnego. Byliśmy też w jedynym w naszej okolicy szpitalu, w którym można rodzić w wodzie. Zdecydowaliśmy, że o ile wszystko będzie szło \"książkowo\", to będziemy rodzić właśnie tam (w Sokółce). To nieduży szpital, widzieliśmy cały blok porodowy, wannę do porodu, sale przedporodowe i te dla mamuś z dziećmi i wiemy, że to dla nas najlepsze miejsce. Ten szpital kilkakrotnie wygrał w konkursie \"Rodzić po ludzku\". Są tam góra 1-2 porody dziennie, za 100 zł można wykupić separatkę tylko dla siebie i dziecka (niezależnie od ilości dni pobytu płaci się 100 zł za tę salę - za cały pobyt). Personel kładzie też duży nacisk na naukę karmienia malucha (dzieci nie są dokarmiane z butelki jak w innych szpitalach). Pytałam znajome dziewczyny, które tam rodziły i wszystkie mówiły, że opieka tam jest świetna :) No a sam poród w wodzie nie kosztuje nic. Szpital prosi jedynie o dobrowolne wpłaty na rzecz fundacji (pieniążki idą potem np. na zakup pościeli do sal itd.) fajna sprawa. Oby tylko wszystko szło jak trzeba, to wybierzemy się do Sokółki i tam urodzi się nasz synek. To 30-40- minut jazdy autem od nas. No właśnie, z kwietniowego usg wynikało, że \"raczej będzie chłopak\", a na czerwcowym pani doktor potwierdziła tezę i pokazała nam jąderka maluszka :) Czyli będzie Staś :) A jeśli natura spłata psikusa, to będzie Marta ;) Zresztą, co za różnica, oby dzieciątko było zdrowiutkie ;) Ze sprzętów dla dziecka mamy właściwie wszystko - łóżeczko, pościel, wózek, fotelik z bujaczkiem, wanienkę, świetną komodę z przewijakiem. Teraz kupujemy ubranka i inne drobiazgi. Ja nie mam jeszcze właściwie nic do szpitala, ale to może już w przyszłym tygodniu. Ostatnio nie miałam czasu. Teraz też korzystam i piszę, bo mój mąż z bratem kleją dzielnie tapetę w sypialni, a ja mam komputer i wolną chwilę hihih ;) Wysłałam swoją fotkę do kilku osób, których adresy miałam, jak coś to piszcie, podeślę jeszcze komuś i proszę o to samo, chętnie Was wszytskie poznam z widzenia: marrgoss@tlen.pl pozdrawiam Was ciepło :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja to chyba w Hiszpanii a nie w Szwecji mieszkam i jak tak dalej pojdzie, to bede przesypiac juz cale popoludnia- inaczej placek! Nie odzywalam sie bo z samego rana wyjezdzalam do Kopenhagi, a jak wrocilam to bylam zmordowana... Bylo pochmurno... no to czekalam z utesknieniem na pierwsze krople deszczu, a tu nic ani kapki i dalej udaru mozna dostac. Nie uwierzycie, ludzie chodza na miescie na bosaka!!!!! Po chodniku, po jezdni na bosaka!!!!! W Ikei wczoraj tez az mi galy wyszly ze zdumienia- klientki bez butow, chodza jak po dywanach perskich! Ja samej siebie tez juz nie poznaje, nie uwierzylabym, ze kiedys bede chodzic w samym biustonoszu przez wieksza polowe dnia. Probowalam jakas bluzeczke na ramiaczkach- wytrzymalam 10 min i zrzucilam natychmiast- Jezu jak goraaaaaaacoooooooooo! A propos skurczy, Roxelka, Kati75, Stokrotka_26 i Evvik to to nie tylko twardnienie brzuszka, ale i podobne do miesiaczkowych, bole, czy bole w ogole tej natury w dole brzucha to juz norma w 8 i 9 miesiacu. Pisza tez ze jak tych skurczy czy boli nie ma to tez nie ma co sie martwic, bo kazda kobieta przygotowuje sie do porody indywidualnie.... Co do oliwek dla dzieci- to dziala jedna zasada: im mniej tym lepiej, a jesli juz to ZADNYCH olejkow mineralnych w skladzie- bron Boze! Pisalam juz na wczesniejszych stronach, jakie skladniki sa niebezpieczne.Kupujcie tylko naturalne olejki roslinne! Juz lepiej posmarowac dziecko olejem rzepakowym (zdrowy) czy slonecznikowym, niz uczulac malenstwo chemicznie pozyskiwanym paskudztwem. Doris, u nas tez w Szwecji mozna dostac oliwke z oliwek w aptece- tzw rafinowana, czyli oczyszczona z toksyn, bo niestety ta spozywcza, nawet z pierwszego tloczenia moze uczulac wlasnie przez obecnosc srodkow toksycznych- skutek uboczny podczas produkcji.... Stokrotka_26, Diann, ja sie boje roztsepow jak ognia i smaruje sie po kazdej kapieli., Nie wolno przerywac tych zabiegow po porodzie, bo wtedy skora tez potrzebuje elastycznosci -slyszalam ze sie zdarza, ze niektorym kobietom rozstepy pojawily sie juz po...A poza tem Diann, nawet jesli juz roztsepy sie pojawily, to pomysl, ze moglyby sie pojawic duzo wczesniej albo wieksze, a dzieki temu ze smarujesz sie regularnie temu zapobieglas :-) ToYaB, czyli ze urodzi sie Wam Stas- jeszcze raz gratulacje 🌼 Roxelka, czy mozesz zrobic mi przysluge i przyslac troszke tego chlodku, o ktorym pisalas??? Ja tez czuje rozne odglosy w moim brzuszku, a najbardziej czkawke- takie regularne tykanie i co raz bardziej przekonuje sie ze Max ulozyl sie glowka w dol, bo ostatnie czkawki wyczuwalam w dole brzuszka- Oby to byla prawda! Wczoraj mialam niesamowite przezycie, poczulam cos w formie uklucia w pochwie, a potem uczucie jakby cos sie tam zapadlo- smieszne i dziwne (samo uklucie powtorzylo sie jeszcze 2 razy w krotkim odstepie czasu i zniklo). Mam nadzieje,ze to nie bylo niebezpieczne.... Diann, zdaje sie ze gola rodzace do cesarki, a jesli chodzi o zwykly porod to juz mi J cos przebakiwal, ze pewnie bedzie konieczne i nawet zaoferowal swoje uslugi, ha, ha!!! Aha, nie uzywajcie Nivei- bo nie tylko wywoluje reakcje alergiczne, ale i jest szkodliwe dla srodowiska (pisalam tez o tymkiedys) Pieluszki jesszce raz przypomne: najlepiej bez balsamow i kremow w skladzie- bo te wywoluja alergie. Tu np w Szwecji dostepne sa pieluszki Libero bez lotionow i kremow i takie tez zamierzam stosowac. Basia23- nie zamartwiaj sie, mieszkanie na pewno bedzie gotowe, zanim bebik sie urodzi- masz jeszcze ponad miesiac! Pamietaj tylko o relaksie i wypoczynku. Dowiedziono, ze stres, praca w nocy i palenie papierosow (aktywne i bierne) przyspiesza porod, a dzieci rodza sie z niedowaga. Uwazajmy wiec na te rzeczy... Moje malenstwo bedzie spalo w bawelnianym spiworku, funkcja tego spiworka podobna do rozka, z kolderkami, podusia i posciela, chociaz juz mam, zaczekam do pol roku. A ja Doris, zaczelam sie schladzac lodami waniliowymi co wieczor, wiec pewnie wkrotce dolacze do rekordzistek jesli chodzi o wage. Mysle jednak, ze jesli nie tyje sie zbyt gwaltownie, ale w umiarkowanym tempie, to jest to normalne zjawisko i 17 czy 19kg nie stanowi zagrozenia :-) Tylko ta zgaga..... :-( Ziemniaczki nie pomagaja, buuuuuuu Ale epos napisalam :-p Sciskam Was wsyzstkie co sil. Milego weekendu i mnostwo buziakow i chlodku i deszczu i swiezego powietrza i usmiechow,pa! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owi3cka
Witam serdecznie wszystkie przyszłe mamuśki :) I jak wam się podoba darmowy fragment książki?:) Proszę o komentarze na tej stronie http://macierzynstwo.zlotemysli.pl/owi3cka.php Dzięki nim inne przyszłe mamusie poznają wartość tej książki ;) Z głory dziękuję za wszystkie komentarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusia - u nas w szpitalu smaruja dziecko zwykla zakupiona w aptece parafina - i to polecaja jako nie uczulajace i bezzapachowe. Co o tym myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kpiotrowicz, wlasnie Liquidum Paraffinum moze byc szkodliwe dla zdrowia. W Szwecji nie rekomenduje sie uzywania olejkow mineralnych do tak delikatnej skory dziecka, zwlaszca, ze wiekszosc producentow nie przestrzega dokladnie norm jakosciowych podczas uzyskiwania tego produktu w warunkach przemyslowych. Najlepsze sa produkty na bazie roslinnej, zreszta co dla jednego dziecka bedzie mialo dzialanie alergiczne, dla innego nie wywola zadnbych reakcji, ale z chemia trzeba uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcu znalazłam tabelkę ;) Dziesięć stron wcześniej, mam nadzieję, że jest w miarę aktualna ;) miki25........Warszawa...........24............01.08.............0,5kg Lia............Warszawa............??............01.08.............2,0kg livmar........Nysa..................28............01.08............+16kg agata_27.....Słubice..............27............01.08...9,0kg ....SYNEK donn.........Kraków................27...........01.08....10 kg ..córeczka annaa20.....Szczecin..............22...........02.08.. 14kg..CÓRECZKA diann..........Śląskie.............21.............03.08......13kg synek doris26......Kraków................26...........04.08..10,5kg ..CÓRCIA blondi23.....Elbl±g.................23 ...........05.08...7kg.......SYNEK Elmirka76...ok.Wadowic..........30...........05.08....14kg.....SYNEK Aga.B........KOLOBRZEG..........26............06.08................5kg justyna.....podkarpackie.........29...........08.08.....+7kg...SYNEK plusia.......Szwecja...............30............09.08...17kg....SYNEK edusia......Hannover.............32............09.08....4kg...CORCIA? tati78......Twickenham, UK......27...........09.08....+7kg...CORCIA Kati75......Wieden................30...........10.08...+16kg.....Synek katienka.....Kraków.............30...........10.08...+10 kg...CÓRCIA? karamijja..Lódz..................28.............12.08................1kg kasia 30....Rybnik................30............12.08.... +7,5kg.. SYNEK Stokrotka _26......Lubin.........26............12.08...+ 10 kg.....SYNEK be_B.........Kraków...............30.............13.08.........CÓRCIA agulka28....Bielsko-Biala........28.............14.08...12kg......SYNEK Agula 30.....zachodniopom......30............14.08....+3kg... CÓRCIA beatrice ....Warszawa............29...........14.08....4kg.....CÓRCIA Kruszyna....malopolska..........30.............15.08...+!!....surprise kpiotrowicz....Warszawa........23..........17.08........7,5kg..CÓRCIA jolla80........Warszawa..........25...........17.08......................? ali32..........opolskie............32............17-19.08...+5kg....SYNEK z daleka .....Anglia...............26............19.08.........10kg..SYN! karola24.....Legionowo..........24............19.08............?kg SYNEK! Justynka307...Mikołów...........25............19.08.........11kg SYNEK? joanka.......Szczecin............25.............20.08...................7kg evvik.......Warszawa............29.............20.08................12kg agusia2......USA.................30..............21.08....................?? ToYaB.......Białystok...........28............21(23).08...+12,5kg..SYNEK zuza29.......opolszczyzna.......30............22.08.......?...............? jagna25......Wodzislaw ......25...........23.08.........8kg.............??? marsjanka*...ok. Katowic.......27.............24.08.........10kg........? roxelka...... Essex,GB..........27...........18(24).08....17kg...CORCIA Kotunia........Legnica............27.............25.08.......9kg ....SYNEK sierp.06.......podkarp............24.............25.08........7kg...CÓRKA oliwia13.......pomorskie.........27..............26.08..................5kg Lonta..........Rybnik ............21..............26.08................8,5kg padlinka.......Warszawa.........25..............27.08...........3kg Córka kika27..........Kraków...........28..............27.07......10kg...CÓRKA maggiem.......zachodniopom....27.......... ..28.08......7kg CÓRECZKA bernatka130......Kraków.......29............6.08.........12 kg.........? ekinio..........Warszawa.......28...........29.08.........9,5...córeczka Polecam Wam książkę \"Gry i zabawy z niemowlakami\" autorstwa Jackie Silberg - kupiłam ją na Allegro kilka dni temu - całkiem fajna, jest to sporo zabaw dla najmniejszych dzieciaczków :) Ja na pewno wykorzystam niektóre pomysły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuu a ja sprawdziłam - ciekła parafina to u nas jest we wszystkim prawie dla iemowlaków i dzieciaczków - pewnie tylko prócz oliwy spożywczej - w oilatum jest, w balneum jest, w chusteczkach do pupy (przynajmiej w nivea i w bambino i w kremach - no po prostu wszędzie - nie da się tego uniknąć:( dla dorosłych tez we wszystkim - inwazja hmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernatka130, wiem, ze w wiekszosci olejkow dla dzieci, jest parafina, dlatego sama bede uzywac olejkow roslinnych, np z oliwek, ktora pozwala skorze oddychac w naturalny sposob. Nigdzie przeciez nie zaleca sie zreszta codziennego stosowania oliwki dla dziecka, a jedynie w stanach przesuszenia skory (np u dzieci urodz. po terminie). Skora malsuzka ma wlasna ochrone, dlatego najlepiej nie uzywac mydla przez pierwsze miesiace, ktore tej naturalnej ochrony skore pozbawia. Oczywiscie ostatnie slowo nalezy do rodzicow. Ale ja bym uwazala z kosmetykami przez pierwsze miesiace... Dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja juz na nogach. Obudzila mnie BURZA. Hura! Jest tak przyjemnie chlodno, nareszcie Dziekuje Plusiu ze napisalas o skurczach bo zaczynalam sie martwic. Jesli chodzi o kosmetyki to jesli bedzie to mozliwe w pierwszych miesiacach zamierzam je ograniczyc do minimum. Jak sie da to nie bede uzywac wcale, wszystko zalezy od dzieciatka w jakim stanie skore bedzie mialo. Ja mam od urodzenia bardzo wrazliwa skore, jako niemowlw przechodzila u mnie tylko ciepla woda i szare mydlo. Zadnych kremow, Oliwa i nic wiecej, wiec musze poczekac i zobaczyc co z moja niunia bedzie czy skore po mamie odziedziczy. MOja polozna tez jest za tym mowi mniej znaczy wiecej, a ta jak plusia pisze dzieci maja naturalna ochrone skory . Dzisia na caly dzien jade do mamy ,zeby nas troche porozpieszczala, chociaz ma remont i nie wiem co z tego wyjdzie, a wieczorkiem skladamy lozeczko. Juz u mnie dziewiaty miesiac- torba spakowana, pokoj przygotowany. Gotowi jestesmy na przyjscie naszego slonka. Dziewczyny,ale to minelo! Jeszcze chwila i zaczniemy sie rozdwajac. Ciekawe ktora pierwsza? Z wyslaniem sobie telefonow swietny pomysl. Pozdrawiam i ide sie deszczem upajac. Zycze Wam takiej pogody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kati75, ja też coś nie mogłam spać, 6.00 rano radar w głowie, no i po spaniu, niestety u mie znowu będzie upał. Zero chmur na niebie choć tak na to liczyłam, fajny pomysł z tymi telefonami. Kati może zaczniemy od siebie, mamy podobne terminy porodu. Podaję swój nr gg dla wiadomości wszystkich dziewczyn, tam będę też podawać swój nr tel. Chyba że któraś woli maila marlenamse4@poczta.onet.pl. Fajnie że będziemy miały ze sobą jakiś większy kontakt. Pozdrawiam serdecznie wszystkie te które szczęściary jeszcze śpią i te które już na nogach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na rozstaju drog
Dziewczyny, jako te bardziej doswiadczone, mozecie tu zajrzec: post z dnia 01:59 http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3266302&start=0 i sie wypowiedziec tam co o tym myslicie. Jestem w moim zyciu na etapie teraz: "jestem w kropce" Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i pięknie, teraz to i mój mąż za chwilę będzie mniał po spaniu, bo właśnie nasze służby pożądkowe (pewnie ze spółdzielni) postanowiły ambitnie kościć trawę, więc wyje ten ich sprzęt na całego, ci co mają wakacje to już nie pośpią. Ładne utrudnianie ludzią życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech - spać nie moge i sie obijam po mieszkaniu. Dzisiaj tapetujemy \"dziecięcy kącik\" - tapeta w misie z paskiem w misie - oj coś tych misiów mi ise nazbierało (choc nie tylko ja wybierałam - żeby nie było - mąż z własnej nie przymuszonej woli tez kupował misie - np. te tapetę i pasek:))) - mam misie na pościeli i misie na ubrankach i misie na smoczkach - ojeeeeej - dopiero przy prasownaiu zobaczyłam że przesadziłam:) A co do tych kosmetyków - toja napisałam, że we wszystkim ta parafina bo mnie to zaskoczyło - sprawdziłam nawet mydła dla dziecka, które kupiłam (w porywie niezdecydowania zakupiłam 2 - no i w jednym jest jako składnik ta ciekła parafina - w mydla Bobas - w Bambino nie ma :)))))) ale za to jest perfumowane. Ha i zastanawiam się czym isę różni od nivea (prócz ceny - bo zauwazyłam oglądając je z tyłu, że jest produkowane przez Nivea:))))) Strasznie ciężko jest tak na sucho wybierac te kosmetyki - jak będzie dziecko to pewnie ąłtwiej bo samo zadecyduje co jego skórze odpowiada a co nie:). NIe zamierzam tez od początku przesadzac z kosmetykami - tylko jak radziła połozna albo mydełko albo ojlatum i tyle - no i krem od pupy - z resztą się zobaczy. U nas znowu upał - nie zapowiada się na deszcze i chłody - chociaż podobno gdzieś tam ma być burza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pięknie ja chyba się jednak jeszcze nie obudziłam napisałam że podaje swój nr gg a nie podałam gg 4841415 marlenamse4@poczta.onet.pl Zaczynajmy się wymieniać nr telefonów bo \"rozdwajanie\" już blisko, fajnie gdy w naszej tablece zaczną się pojawiać pierwsze pociechy :) A moja macica znowu ćwiczy, zaczynam po tylu miesięcach sobie przypominać jak boli okres a było już tak dobrze bez tego bólu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przezylam te noc, hurrrrrrraaaa! o 2:30 obudzilam sie z takimi bolami i skurczami ze myslalam ze mnie J bedzie na porodowke wiozl. Przez godzine mnie meczyly bole w dole brzucha i z tylu plecow jak przy okresie a do tego brzuch twardnial jak kamien-w regularnych odstepach- ale sie wystraszylam! Probowalam sie zrelaksowac i oddychac miarowo i spokojnie- troche pomoglo, ale zanim sie uspokoilo najadlam sie strachu!!!! Co za noc! Przypomnialo mi sie jeszcze co do odparzonej pupci, podobnie jak na zranione sutki od karmienia najlepiej stosowac wlasne mleko z piersi, dopiero jak ten \"specyfik\" nie pomoze to do apteki po masci. Puder czy zasypka sa niewskazane, bo skora nie oddycha, a olejki na pupe w kontakcie z pieluszkami jednorazowymi sa przyczyna reakcji alergicznych, wiec pupa nabiera tylko podraznien... Tyle od mojej poloznej. Dziewczyny, ale z Was poranne ptaszki! Podziwiam Was, bo ja nawet jak sie budze rano, to za Chiny Ludowe nie wstane z lozka ;-) Kati75, u mnie wreszcie temperatura zelzala i jest tylko 22\'C !!!! Moze bedzie burza :-) Chetnie przesle Wam numer komorki mailem - to swietny pomysl, w ten sposob nie stracimy ze soba kontaktu jak juz sie zacznie na dobre!!! A to juz blisko,oj! :-D Stokrotka_26 u mnie w sobote upragniona cisza na podworku przez pozostale dni od poniedzialku do piatku to albo prace budowlane i lomoty albo kosiarki :-p Bernatka, a ja wczoraj dostalam w Bauhaus material w misie i mam zamiar uszyc z niego ochrone na szczebelki do lozeczka :-) Misie sa boskie :-D Nie bede juz mowic ze tez mam ubranka z misiami, gdzie sie da i z kroliczkami ;-) Nie ma mowy o przesadzie.... Ide cos przekasic, bo mialam zamiar uszyc dzis co nie co na maszynie i poprasowac troszke. Tylko i wylacznie dlatego, ze upaly zelzaly i mam normalne stopy. Ciekawe jak dlugo, he, he.... Buziaki,pa 👄 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ToYaB, probowalam wypozyczyc te ksiazke Jackie Silberg w szwedzkiej bibliotece, ale tu nic takiego nie maja oprocz jednej pozycj, ktora byla chyba po rumunsku.... Wiesz moze w jakiej ksiegarni mozna dostac te ksiazke? I ile kosztuje? Moze moglabym poprosic rodzinke i przyjaciol,z eby mi kupili i wyslali ;-) Dzieki z gory. Ja jestem strasznie zaintersowana rozwojem dzieci i ogladam kazdy szwedzki program na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki dziś już lepiej , jedziemy do moich rodziców i nad jeziorko mam ochotę leżeć cały czas w wodzie odpoczniemy sobie troszkę i może dogadamy dzięki za zdjęcia wszystkie jesteście sliczne-jak to kobiety w ciąży ;) postaram sie nadrobić w poniedziałek i wam wysłać moje zdjecia z wypadu do dziadków :) miłego weekendu 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia, ksiażkę kupiłam przez Allegro - dość tanio za 20 zł z przesyłką w idealnym stanie. Cena okładkowa to 36 zł. Zerknij tutaj: http://www.allegro.pl/item113557273_gry_i_zabawy_z_niemowlakami_j_silberg.html Jest jeszcze druga i trzecia część tej książki - \"Gry i zabawy z maluchami\" i chyba jeszcze \"Gry i zabawy z dziećmi\". Ale to już dla starszaków ;) Od początku ciąży studiowałam pilnie \"W oczekiwaniu na dziecko\" (autorzy Eisenberg, Murkoff), i ta książka też ma drugą i trzecią część (\"Pierwszy rok życia dziecka\" - już kupiłam i \"Drugi i trzeci rok życia dziecka\"). To świetne poradniki, można znaleźć odpowiedzi na wiele wiele pytań. Przynajmniej ja - jako że pierwszy raz zostanę mamą, na pewno będę do nich często zaglądać. Te książki też kupiłam przez Allegro. Nowe w księgarni kosztują ok.50 zł za sztukę. U mnie dzisiaj chyba 100 stopni w cieniu, upał niemiłosierny, a tu trzeba jeszcze w garkach trochę posiedzieć i coś ugotować ;( Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, co za piekarnik, spać się nie da, leżeć też nie, siedzieć jeszcze gorzej, dostaję do głowy już od tego upału. No dziewczyny do roboty, czekam na mile z telefonami, albo przynajmniej jednym telefonem, musimy mieć jakiś kontakt tak wrazie czego. Maluszek przeciąga się że aż miło, ale mam za to spore problemy z oddychaniem, już nie wiem jaką pozycję mam przyjąć, żeby móc jakoś swobodniej oddychać. Zamówiłam dziś tą pościel do łóżeczka. Wybrałam się do pko żeby zrobić przelew a potem na pocztę żeby mamie wysłać kilka zdjęć. No i oczywiście jak to bywa pko w soboty zamknięte, a poczta też. Wszystko musi poczekać do poniedziałku, mogłam pójść do głównej siedzimy ale stwierdziłam że prędzej na czterech tam się dociągnę ten upał okropny. Pozdrawiam. Właśnie się schłodziłam lodem, apetytu brak już od kilku dni, właściwie nie jem obiadów, zapycham się owocami, ale jak widzę obiad to mi się od razu wszystko cofa. Czasami jakąś zupę mi się uda parę łyżek zjeść, dużo też piję. Nie wiem czy to zdrowo nie jeść obiadów ale ja poprostu nie mogę, wolę arbuzy brzoskwinie pomidory ogórki.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziweczynki pomocy. jak rozpoznać wyciekanie wód płodowych. Właśnie zauważyłam niewielką mokrą plamę na spodenkach. To chyba niemożliwe, żeby takie upławy były. Jeśli coś wiecie na ten temat piszcie proszę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwia-niewiele moge ci pomoc-jedyne co mi przychodzi na mysl to jak masz niedaleko to looknij do apteki-sa podobno specjalne wkładki ktore zabarwiaja sie na jakis tam kolor -jesli sa to wody a jak nie to zadzwon do lekarza-bo jesli tego było wiecej niz zwykle....a i jest jeszcze sposob-kurcze nie chce namieszac-majowki o tym pisały-zeby sie połozyc i potem wstac-jesli sa to wody to niepowinno sie lac bo głowka dziecka zablokuje??ale moze zapytaj u nich?juz dawno to czytałam i nie chce namieszac-ale pamietam ze one dyskutowały o tym-i czerwcowki tez teraz musimy byc gotowe na wszystko-własnie dostałam smsa ze kol co ma na koniec lipca termin juz tuli synka do siebie!:) oliwia napisz co i jak!ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytuje: Mozna wykonac test samodzielnie w Polsce jest do nabycia w aptekach. Takim domowym sposobem sprawdzenia, czy sa to wody plodowe, czy tez normalna wydzielina jest polozenie sie w lozku. Wtedy, jesli sa to wody plodowe, beda wyciekac mocno. W trakcie zmiany pozycji na stojaca badz siedzaca wyciek ustaje badz czesciowo ustaje. spowodowane jest to glowka dziecka, ktora zamyka otwor macicy na zasadzie korka. Jekikolwiek wyciek wod wymaga natychmiastowego zgloszenia sie do lekarza. Wody powinny byc przezroczyste i bez zapachu. Zmiana koloru badz zapachu swiadczy o zatruciu ciazowym. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam do położnej i kazała mi założyć czyste, najlepiej szre majtki i czekać. Jeśli za moment majtki będą mokre to trzeba do szpitala. Minęło juz ponad pół godziny i uuuuffff..... sucho... zadzwoniłam do niej jeszcze raz, ucieszyła się i powiedziała, ze się nie dziwi moim nerwom, bo w taki upał ciężko rozpoznać, ponieważ człowiek non stop się poci. Bogu dzięki, że wszystko dobrze. Justa dziękuję ci bardzo. zaczęłam wczoraj 34 tydzień czyli jeszcze 3 tygodnie do początku 37. Chyba jakoś zleci, a potem, jeśli maluch bedzie się pchał na świat to już pewniej i bezpieczniej niż teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie laseczki, Umieram z tego goraca, ale na pewno nie jestem sama:) Dzis z mezusiem wysprzatalismy mieszkanie, a moje slonko umylo podlogi. Jednak praca w taki upal to straszna porazka. Niedawno wychodzilam do sklepu po lody dla ochlody i jest potwornie goraco. Dzis kupilismy rzeczy dla dzidziusia. Zostaly nam jeszcze srodki pielegnacyjne, wozek, lozeczko i fotelik. No i w przyszlym tygodniu zaczynam pranie ciuszkow:) Dziewczyny rozumiem, ze pieluszki tetrowe tez mam uprac? A wlasnie, ile kupilyscie pieluszek tetrowych? Wiadomo, ze sie przydaja do wycierania buzi itp. A nie wiem czy mam dobra ich ilosc czy jeszcze powinnam cos dokupic? Uciekam, bo chyba mam tak ugotowany mozg, ze nawet nie moge sie skupic nad tym co pisze:) Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ponownie, Mam krotkie pytanie: czy kupujecie posciel do wozka? Ogladam sobie na allegro posciel i jest posciel do wozka i zastanawiam sie czy jest mi to potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Evik, ja również oglądałam na allegro te pościele, z polarku, z termofroty, oraz bawełniane (poszewki i wkłady) dziewczyny odradzają termofrotę ale ona jest raczej cieniutka, sama nie wiem czy kupować czy nie. Choć wolałabym żadnych becików do wózka nie dawać, a dziecko na czym musi leżeć. Zwróciłam jeszcze uwagę na kocyki do wózka takie zapinane jak ubranko może to będzie odpowiednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc brzuchatki:) No wlasnie nie wiem co z ta posciela do wozka. Moze wystarczy tylko kocyk? Mam nadzieje, ze jakas doswiadczona mama nam doradzi:) Dzis znow zapowiada sie parna noc. Trudno usnac, a potem i tak zrywam sie z rana zamiast spac. Marze o deszczu i chlodzie, ale jak narazie nie zapowiada sie, ze tak bedzie. W domu mam tak goraco, ze zaczynam juz myslec, ze moze jeszcze pochodze przez caly lipiec do pracy, poniewaz w domu chyba sie ugotuje:). Jedynie na krotko pomaga chlodna kapiel. Ale nie ma co narzekac. Dzis troszke pusto na naszym topiku, brzuchatki chyba powyjezdzaly i sobie odpoczywaja. Ok, uciekam juz. Aha, nie wiem czy Wam pisalam, ze moj maz nie byl do konca przekonany do imienia Bartek (Bartosz), a jest zapalonym kibicem sportowym. I jak dwie bramki w drużynie polskiej na Mistrzostwach strzelił Bartosz Bosacki, to imie Bartosz jest jak najbardziej na miejscu:) Usmialam sie z niego, dobrze, ze bramek nie strzellil Euzebiusz lub ktos o rownie dziwnym imieniu:) Buziaczki Imię: Ewa Wiek: 29 TC: 34 Termin porodu: 20-08-2006 Miejscowość: Warszawa Waga: +12kg Płeć: Synek, Bartek (Bartosz):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×