Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość poczytajcie
Świadkowie Jehowy a prawo - Świadkowie Jehowy zachęcają do rozwodów, jeśli jedno z małżonków nie należy do sekty. Mają wyspecjalizowane służby prawne i zachowują się podstępnie; postępują niejawnie i podsuwają adwokatom, którzy mają bronić świadka Jehowy, wypróbowane rozwiązania! - (...) trzeba odnotować, że termin “religia” jest przez nich nadużywany w świetle encyklopedycznej definicji, zawartej w Petit Larousse i tego, jak definiuje go prawo; świadkowie Jehowy nie są stowarzyszeniem kultowym zgodnie z ustawą z 1905 roku1 - Aby żyć... szczęśliwie..., żyjmy w ukryciu! Trochę tak to wygląda w przypadku sekty, dlatego w departamencie Cher świadkowie Jehowy są zarejestrowani w prefekturze pod nazwą “Stowarzyszenie życia chrześcijańskiego w Bourges”. W Guéret w 1978 roku świadkowie Jehowy zarejestrowali się pod nazwą “Malleret 70”, a w 1986 stali się “Stowarzyszeniem świadków Jehowy” 2. - Niepokojące fakty3: siedmiuset młodych świadków Jehowy przebywa w więzieniu, czego sekta nie nagłaśnia, a wprost przeciwnie4. Powody są dosyć wyraźne: ponieważ nie są agresywni, stosunkowo luźny system penitencjarny umożliwia im kontynuowanie nauki pod kierunkiem Starszych, zapewniając wikt i mieszkanie; do tego w więzieniu mają łatwą zdobycz w postaci innych więźniów podatnych na ich prozelityzm. Młodzi, którzy wychodzą na wolność, stają się prawdziwymi “oddziałami szturmowymi” w pozyskiwaniu nowych członków. - Świadkowie Jehowy nie przestrzegają prawa. Artykuł w “Strażnicy” z września 1987 roku, zatytułowany “Czas, żeby mówić” zachęca salową Marię do ujawniania dokumentacji medycznej pacjenta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobieto alez ja wcale nie zmuszam Cie do wierzenia lub niewierzenia. Opowiedzialam swoje doswiadczenia. Zreszta juz wczessniej na kafeterii na innym forum na temat SJ napisalam to samo. Takie byly moje doswiadczenia i tego nie zmienisz a wierzyc nie musisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytajcie----------> jestes w błedzie !!!niedawno byłam swiadkiem rozmów ( kobieta chciała byc Sj a mąz na to nie pozwalał ) mąż chciał koniecznie rozwodu bo co powiedzą ludzie? kogo on ma pod własnym dachem ? SJ robili wszystko by do rozwodu nie doszło !!! ( to długa historia- a to co napisałam to wielki skrót)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprostu w takim otoczeniu zyłas i nic na to nie poradze. Zreszta nie mieli pojecia o Sj, bo jezeliby mieli to wiedzieliby ze SJ nie obchodza swiat. Na takie gadki nic sie niestety nie poradzi tak samo jak na gadki o pielgrzymkach, i rekolekcjach. lub gadki o mieszaniu krwi wsrod Sj. Poprostu durne gadki. Powtórze jesze raz wszedzie sa tacy sami ludzie i nie mozna powiedziec ze Sj sa super a inne wiary okropnie. Gdyz i TU i TU sa ludzie dobrzy i zli. I nie nam ich osadzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nie chodzi o moje otoczenie czy moja rodzine bo to moja sprawa a Ty nie musisz tego komentowac masz odp na proste pytanie ale pewnie nie znasz odp bo jest dla Ciebie zbyt trudna --- pa do jutra i miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobita_na_pal_nabita
maja w poprzek zdecydowanie w poprzek !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieto przebywalam i moge poiwedziec ze niechaialbym z nimi przebywac. Kobieto zauwazyłam ze Ty gdy nie masz nic do dodania to przechodzisz do agresji, ataku. Nie chcie cie denerwowac ale jak juz pislam taka postawie reprezentuja czesto SJ. Mam nadzieje ze nie bedziesz musiala sie rozczarowac swoimi znajomymi SJ , i mam nadzieje ze sa inni od tych których ja spotkalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18:13 kobieta nie baba a co do osób które odchodzą od Sj to mysle, ze w pewnym momencie swojego życia nie wytrzymują stosowania sie do ich zasad bo widzą co robią inni ludzie i to ich kusi do innego życia Mylisz się. Zasady wg ktorych zyja swiadkowie Jehowy niczym sie nie różnia od zasad ormalnej katolickiej rodziny. Nie mowie o rodzinach patologicznych. Tam, u śJ dla normalnego, uczciwego czlowieka nie ma żadnych barier i utrudnień. Ci, ktorzy odchodza to odchodzą ze względow doktrynalnych. Widzą, że nauki śJ różnia sie od Biblii i wiele niedozwolonych praktyk kierownictwa jest ukrywana przed szeregowym SJ. Ci, ktorzy sa wykluczeni łamia zasady, choc nie wszyscy. Bo wystarczy nie zgadzac sie z jakąs nauka i jest sie wyrzucanym. I nie jest ważne czy ma sie racje czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekciarstwo
kobieta nie baba Może i ma prawo każdy do wygłaszanie swoich poglądów, ale obrażanie człowieka, to już inna sprawa. Do tego nie ma nikt prawa. Pisałam o tolerancji, której niestety brakuje śj. Skąd wiesz, że katolicy nie potrafią korzystać z nauk papieża? max-ona „I tak jak mowilam Świadek Jehowy a Zainteresowany to RÓŻNICA!!!!!” ”Biblie z tego co wiem to Kociół przerabiał na swoje potrzeby. Matko, ludzie spojrzcie troche wstecz do historii, kronik...” Te osoby które ja znam są śj od kilku, a niektórzy nawet kilkunastu lat i przyjęli chrzest, więc nie są to tylko zainteresowani. Śj jak już zapewne tutaj doczytałaś zmienili Biblię tak jak im było wygodnie, więc nie rzucaj się na katolików. A tak w ogóle, to chciałam zaznaczyć, że mój atak na twoją osobę dotyczył obrażenia matki, która jest w rozpaczy i szukała tutaj pomocy. My katolicy potrafimy przyznać się do błędu, wiemy że są wśród nas dobrzy i źli ludzie. Śj w ogóle nie dopuszczają do głosu tych co wiedzą czy same widziały coś złego z ich strony. Ja widziałam i wiem, więc niech mnie tu nikt nie nazywa gówniarą która niczego w życiu nie widziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaalinkaa
Ale sie rozpisaliscie! Tyle czytania do nadrobienia.Nie wiem tylko czemu sluzy ta klotnia i udowadnianie kto lepszy czy gorszy.Podzielam zedecydowanie zdanie ulki,ze wszyedzie jest podobnie i niema tak naprawde zadnej roznicy.Ja bylam baaardzo aktywnym swiadkiem ,pionierka przez kilka lat,moj byly maz starszym w zborze i tez przez pewien okres pionierem,a z racji tego ,ze byl zdolny, przydzielano mu wyklady na zgromadzeniu.Tak wiec nalezelismy do tej elity zborowej,obracalismy sie przewaznie w gronie baardzo oddanych slug organizacji.Nasze spotkania towarzyskie zazwyczaj byly suto zakrapiane alkoholem,zachowanie potem ,co niektorych pozostawialo wiele do zyczenia.Normalnie gdyby cos takiego dotyczylo szeregowego swiadka pewno juz dawno by go upomniano,albo wykluczono.Moj byly maz zazwyczaj najbardziej oburzal sie zachowaniem co niektorych,wydawalo mi sie w tym czasie ,ze przesadza,ze zgrywa swietoszka i nie mylilam sie! po jakims czasie zdradzil mnie z 19latnia laska"ze swiata"najpierw mial rozmowe,potem zdjeto go z "przywileju"starszego,a nastepnie wykluczono,zaczal palic pic ,rozbil nasza rodzine i tak to wlasnie wyglada ta swietosc swiadkow jehowy,inni moi znajomi tez nie sa razem,tez on staszy ona pionierka wieloletnia,teraz ma wlasnie faceta rozwodnika,i juz mi zapowiada ze pewnie ja wyklucza,ale jak stwierdzila potem jak sie z nim hajtnie to wroci do organizacji,innych mogla bym tak w nieskonczonosc,to bez sensu!przez te wszytkie lata gdy bylam swiadkiem cala masa swiadkow gorliwych i mniej gorliwych popelniala wieksze i mniejsze wykroczenia,wiele z tych osob ukrywalo swoje wystepki i tak jest do dzis! jedni odchodza inni przychodza i wszyscy ci ludzie, tak jak kazdy jeden wyznawca innej religii, popelniaja wykroczenia,dzieki Bogu ze wszyscy my ,zarowno swiadkowie jak i inni chrzescijanie maja odkupiciela Jezusa Chrystusa,ktory odpusci nam gdy go poprosimy. Ja osobiscie nia mam nic przeciwko,jesli ktos chce byc swiadkiem jehowy to jego wola,osobiscie nie wyobrazam sobie byc swiadkiem,bo poznalam prawde ze Slowa Bozego i nie pokrywa sie ona z tym czego naucza organizacja!Brzydze sie klamstwem i obluda,a to wlasnie jest u swiadkow,choc wielu nie zdaje sobie z tego sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaalinkaa
Masz zdecydowanie racje sekciarstwo! zainteresowany a swiadek jehowy to duza roznica!przed zainteresowanym nigdy sie nie ujawnia calej prawdy, bo chodzi o pozyskanie go,wiec to co o swiadkach jehowy wiedza osoby wypowiadajace sie tutaj na tym topiku, jest tylko powierzchowna ocena,doglebniebniej poznaja zycie swiadkow gdy zdobeda ich pelne zaufanie,ze ty mimo tego co bedziesz widzilala zlego nie zgorszysz sie i mimo wszytko pozostaniesz w organizacji.jesli taka pewnosc beda mieli inni swiadkowie jehowy wtedy mozesz dowiedziec sie bardzo duzo o poszczegolnych zachowaniach braciszkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babolll
kalinko ---> i jaki maja w tym cel by kogos pozyskac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozyrys
Do zazdrosna matka- znam bardzo podobną sytuacje w rodzinie dobrych znajomych syn również zaczął spotykać się ze ŚJ i przełom nastąpił kiedy koleżanka wybrała się z nim na jak oni to nazywają studium osobiste czy jakoś tak włączyła się do rozmowy i syn się rozpłakał i razem stamtąd wyszli nie wiem co dokładnie się stało, ale pamiętam radość ich obojga... Może też tego spróbujesz bo z tego co pisałaś na początku to byliście sobie bardzo bliscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielgrzymka
Co do pielgrzymek to uczestniczyłam odobiście w takiej do częstochowy w klasie maturalnej i większośc osób przemycała alkohol czasem się zdarzyło, że nauczyciele nam konfiskowali i sami chodzili spici... Młodzież natomiast piła wieczorami a rano grzecznie na rekolekcje o tym, że palili papierosy już nie wspomną i jedna koleżanka wróciła zaciążona... Z tego co mi wiadomo bo również miała okazję być na zgomadzeniu ŚJ to nie widziałam tam nikogo pijanego i na jakies 13000 osób nikt nie palił to był dla mnie szok!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeszcze ja
"ozyrys Do zazdrosna matka- " To jest zatroskana matka, ale to tylko tak na marginesie :) Kalinko dobrze że się odezwałaś, może niektórym trochę oczy otworzysz, bo ja jak powiedziałam coś na śj to nazwano mnie gówniarą, nie wiem dlaczego ktoś może po kimś jeździc, a drugiemu nie wolno. Teraz pewnie trochę po Tobie pojadą ;) Jak widać, nie ma ludzi idealnych, wszyscy jesteśmy tylko grzesznikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej pielgrzymko
mowisz chyba o wycieczce gówniarstwa a nie o pieszych pielgrzymkach. To jest duza róznica. Tak jak niapsala tu jedna Pani chyba kalinka u Sj tez sie pije tak samo jak u katolikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekciarstwo
Coś mi się pomyliło, ta wypowiedź poniżej jest moja :) :) Kalinko dobrze że się odezwałaś, może niektórym trochę oczy otworzysz, bo ja jak powiedziałam coś na śj to nazwano mnie gówniarą, nie wiem dlaczego ktoś może po kimś jeździc, a drugiemu nie wolno. Teraz pewnie trochę po Tobie pojadą Jak widać, nie ma ludzi idealnych, wszyscy jesteśmy tylko grzesznikami. "ozyrys Do zazdrosna matka- " To jest zatroskana matka, ale to tylko tak na marginesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boanerges
kobieta nie baba "ojoj----------> za przeproszeniem gówno wiesz ( przepraszam )" "oj oj -----> nie masz pojęcia o tych ludziach, ich zasadach ,a wierzyc ma prawo każdy w co tylko chce !!!!!!!!!!!!!!!!" - No cóż to Twoje zdanie droga babo :-) kobieta nie baba "a co do osób które odchodzą od Sj to mysle, ze w pewnym momencie swojego życia nie wytrzymują stosowania sie do ich zasad bo widzą co robią inni ludzie i to ich kusi do innego życia" - A rozmawiałaś z byłymi świadkami? Ja znam wielu i większość z nich odeszła sama nie ze względu na zassady ale na niezgodność z Biblia i hipokryzję etc kobieta nie baba "oj oj ----------- > ja znam SJ około 15 lat i czesto przebywam z nimi i to co napisałas wydaje mi sie nieprawdą !!!!" - Niektórzy świadkowie po 50 latach życia odchodzą stwierdzając że jest to organizacja fałszywego proroka? Będziemy się licytować liczbą ;at? ;-) kaaaalinkaa podpisuję się pod Twoimi słowami :) babolll "kalinko ---> i jaki maja w tym cel by kogos pozyskac ? " - Oni wierzą że wyławiają ludzi z tego strasznego świata opanowanego przez szatana, ale otwierają się w pełni dopiero przed tymi którym zaufają, że nie będą "oczerniać" :P świadków - (czyli ani jednego złego słowa :) ). pielgrzymka "Co do pielgrzymek to uczestniczyłam odobiście w takiej do częstochowy w klasie maturalnej i większośc osób przemycała alkohol czasem się zdarzyło, że nauczyciele nam konfiskowali i sami chodzili spici... Młodzież natomiast piła wieczorami a rano grzecznie na rekolekcje o tym, że palili papierosy już nie wspomną i jedna koleżanka wróciła zaciążona..." Pielgrzymka maturalna? Sorki ale ona trwa jeden dzień :D I jada na nią wszyscy byle nie mieć zajęć w skzołach :) Genialny przykład ;) pielgrzymka "Z tego co mi wiadomo bo również miała okazję być na zgomadzeniu ŚJ to nie widziałam tam nikogo pijanego i na jakies 13000 osób nikt nie palił to był dla mnie szok!!!!" - Tak tez na takich byłem. A jakby ktoś pił to by go porządkowi świadkowie wyprowadzili ;-) Jeszcze ja "Kalinko dobrze że się odezwałaś, może niektórym trochę oczy otworzysz, bo ja jak powiedziałam coś na śj to nazwano mnie gówniarą, nie wiem dlaczego ktoś może po kimś jeździc, a drugiemu nie wolno. Teraz pewnie trochę po Tobie pojadą Jak widać, nie ma ludzi idealnych, wszyscy jesteśmy tylko grzesznikami." - To takie oznaki miłości ;-) I na zakończenie pamiętajmy kochać świadków bo choć trwają w religii fałszywej to sa to tacy sami ludzie jak my. Marana-Tha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boanerges
_ulka_ "Ale katolicy sie modlą - do krzyża, figur, obrazów. Czyż nie?" - oczywiście że nie, tak samo jak Prawosłwani. Czy Ty w ogóle masz jakieś pojęcie o religiach chrześcijańskich? weronika256 - Bóg to wyrażał kiedy mówił o budynkach kiedy ludzie czcili Go wargami a nie sercem. Sam nakazał budowę świątyni i wielu innych świętych przedmiotów ;-) max-ona - Nie znam specjalnie danych by u świadków w małżeństwach lepiej się działo. Znam natomiast takie sprawy które niczym się nie różnią w innych rodzinach nie-świadkowskich. Poza tym nie wyróżniają się świadkowie niczym szczególnym oprócz tego, że dużo o tych zasadach mówią co niezabardzo zgadza się w życiu. "A katolicy? czy to jest taka super religia? a co z księżmi coraz częściej oskarżanymi o pedofilię? Katolikami, na codzień wyzywajacymi na ulicy, przechodzącymi obojętnie obok leżącej na ulicy kobiety, mężczyzny? To jest ta wspaniała religia? coniedzielna co najwyżej, bo w soboty to picie, a w niedziele na kacu do kościoła. Pogratulować takiej religii..." - Znam podobne sprawy u swiadkow Jehowy - i mimo to nie uwazam ich za gorszych max-ona ;) kobieta nie baba - to juz chyba oklepane gadanie, a o tym jak swiadkowie inne religie nazywaj sekciarskimi Ty znasz? A jesli nie to sie kobieto teraz dowiedz ;) _ulka_ "Natomiast "nienawiść" jest rzeczą niedopuszczalną. Najbardziej przykre jest to, ze najmocniej krytykuja i przejawiaja dużą nienawiśc byli swiadkowie Jehowy. Nie wszystko w tej religii jest złe i tam sa autentycznie dobrzy ludzie, przynajmniej wiekszośc z nich. Wsród katolikow tez znajdziemy prawdziwie szlachetnych ludzi, szczerze wierzacych." - Nieprawda. Znam bardzo wielu byłych świadków Jehowy i ani jeden z nich nie mówi rzeczy które byłyby nieprawdziwe czy też agresywne. Max-ona "wow, pogratulować znania jednego czy dwoch swiadkow jehowy i odrazu wyglaszac opinie o calym zborze!! gowniarstwo..." - Co za miłość pała :P "sekciarstwo--> oceniasz wszystkich, ze wzgledu na dwie osoby? a co z katolikami? jak ocenic tych ktorzy siedzą za pedofilie, zwłaszcza że to niby oni nauczają, wysoko postawieni księża, każdy wie że przekupni, jeżdzą na dzi**i, ale to z nich ma się brać przykład? ilu jest fanatyków zabijących w imie religi, mało to osób zginęło przez kościół? poczytaj troche histori, kronik, może dostrzeżesz to o czym teraz pewnie nawet nie masz pojęcia." - Czyli swiadkowie niczym nie roznia sie od katolikow ;) "Świadek jesli jest wykluczany, myślisz że jego powrót jest ot tak prosty? nawet nie wiesz jak dużą pokorę musi wykazać i skruche. ŚJ tsą to ludzie kierujący się zasadami, jak wiadomo niektóre się nagina inne łamie, ale to wszędzie, czy to w pracy, czy na drodze prowadząc auto. Ale kładą nacisk na moralność, etyke czystość. Nie dostrzeżesz świadka upijaącego się do nieprzytomności na dyskotece, więc kto tak chla? Ci którzy z rana ida do kościoła. Na kogo się mówi "stare dewoty", które nie mają życia własnego tylko obgadują innych, nazwywając je przy tym "kółkiem różańcowymn", czy to nie czasem tak "wierzące" katoliczki?" - Uuu no no to chyba niewielu swiadkow poznalas :) Zapomnialas dodac ze najpierw musi byc wykluczony, a wczesniej grzech znaleziony. Wielu swiadkow stosuje zasade "wszystko mozna byle z cicha i ostrozna" - o czym mowi wielu swiadkow oczywiscie nie innym swiadkom tylko ludziom ktorym ufaja i wiedza ze nie wygadaja. ;) Nie wspomne o przypadkach wykluczen za niepopelnione grzechy, no ale coz... "chodzi o to, że są tam przestrzegane pewne zasady, i wielu się ich trzyma, a dopiero gdy sa popełniane duże błędy, rozmowy ze Świadkami nie pomagają, a są one kilkakrotne, wtedy następuje wyluczenie." - Co za teoria ... ;) _ulka_ "W to co wyzej to ci juz nie uwierzę. To, że nasmiewali sie z chorej osoby to wymyslilaś. Bylas tam z nimi? Słyszalaś jak wychodzili i sie naśmiewali?" - Znam takie przypadki rowniez - jeden czytasz ;-) "I tak jak mowilam Świadek Jehowy a Zainteresowany to RÓŻNICA!!!!! " - Słyszymy i rozumiemy ;) Nadal mówimy o świadkach nie o zainteresowanych. Dostrzegasz różnicę? max-ona "Biblie z tego co wiem to Kociół przerabiał na swoje potrzeby. Matko, ludzie spojrzcie troche wstecz do historii, kronik..." - Proponuję to teraz udowodnić bo ja twierdzę że kłamiesz :P max-ona "a kto jakie ma miec zdanie na temat pielgrzymek, skoro wiekszosc mlodziezy tam idacej zaopatruje sie najczesciej w co? nie, nie jedzenie, a alkohol, bo to oderwanie od rodzicow!" - Takie pytanko - na ilu pielgrzymkach byłaś? ;-) _ulka_ W"szędzie sa ludzie i ludziska. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, ze do SJ przychodza katolicy ze swoimi wadami i przywarami i część z nich, szczera i sumienna, przyswaja nauki nowej religii i trzyma sie nakazów, inni tego nie robią." - Ulka a chcesz przykłady takich ludzi urodzonych w prawdzie? ;-) I na zakończenie pamiętajmy kochać świadków bo choć trwają w religii fałszywej to sa to tacy sami ludzie jak my. Marana-Tha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boanerges Ja w ogóle nie rozumiem twojego postu, twojej napastliwości. Obsobaczyleś wszystkich jednakowo. Czy uważasz sie za alfe i omegę? Jesteś swiadkiem Jehiowy? Wyobraź sobie, ze na temat religii chrześcijańskich wiem sporo, a przyklady świadkow Jehowy urodzonych w rodzinach swiadkow Jehowy nie musisz mi podawać - znam ich setki :D Musisz opanować pewna sztukę - nauczyc sie czytać ze zrozumieniem, a potem ewentualnie robić personalne wycieczki. Gdybys chciał mi zarzucic jeszcze nieznajomośc organizacji swiadkow Jehowy i ludzi, ktorzy tam należą oraz ich religii to informuje cię, że kontakt ze swiadkami Jehowy mam od 22 lat, 12 lat bylam swiadkiem Jehowy więc najpierw sie zastanów zanim znow mi zarzucisz coś o czym sam nie masz pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko, i pomyslec ze mnie tylko poludnie nie bylo... moze teraz zaczne z innej strony. o co wam tam wogole wszystkim chodzi?? zyja sobie, nikomu krzywdy nie robia, chodza na zebrania, maja swoje zycie... zabijaja kogos, kradna? to sa normalni ludzie, wiec jedynie z powodu wiary maja byc wytykani palcami? nie rozumie, to ze maja swoje wierzenia, swoje zasady, prawdy, w tym sa gorsi bo ich restrukcyjnie przestrzegaja? bo nie pija, nie pala? w czym tak wogole wam przeszkadzaja ze tak ich zle postrzegacie, szydzicie, wytykacie palcami? ps. wiem jak sie swieta obchodzi, i nikt mi nie wmowi, NA KAZDYM JEDNYM STOLE WIGILIJNYM PROCZ KARPIA JEST MIEJSCE NA BUTELKE WODKI. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tak swoja droga, o jakichs do jasnej cholery wy dochodach mowicie?? CZY TO STARSI ZE ZBORU JEZDZA CORAZ TO NOWSZYMI MODELAMI AUT CZY KSIEZA KATOLICCY?? jezeli jakichs swiadek ma co, to sie sam tego dorobil, PRACA ZAWODOWA, czy inna działalnością, ale nie z tego że jest ŚJ!! Spojrzcie na Kościoły - przepych, a nawet jesli Kościół jest skromny, nadrabia za niego plebania - tak, domek dla księży. http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,45583 proponuje poczytać o zarobkach księży, bardzo \"niskich\". ŚJ nie zarabiają z tego że są ŚJ. Księża zarabiają od każdego pogrzebu, chrzestu, ślubu, gdy chodza po kolędzie, i na co idą te pieniądze? na kościół czy do ich kieszeni? Widzieć u kogoś szpilke, a u siebie belki nie dostrzegać... ehhh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CHRZTU kochana
CHRZTU, nie CHRZESTU. Ksiądz, to zawód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Boanerges--------------------------------> muszę ci przyznać rację co do twoich ostatnich wypowiedzi. A kto pisze , że oprócz karpia jest miejsce na butelkę!!!!!!!!! a nawet jakby każdy wypił po kielszku alkoholu to co? Czy trzeba nachlać sie do utraty przytomności.??? Jak ktoś lubi zaglądać do kileliszka to czy to wigilia czy święta czy sobota czy poniedziałek i tak się nachleje. Nie wypisuj bzdur kobieto? Tobie tylko wódka w głowie tak sie uczepiłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
max-ona--------------------> jehowi nie zarabiają dobry kawał te pionki co krążą po domach to nie!!!! ale ci wyżej chyba nie wiesz w3 jakim luksusie żyją i jakie przekręty robią. A jak ci się nie podoba ksiądz to kto każe ci go wzywać na pogrzeb, czy chrzest? Bez niego możesz się obejść!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max_ona Topik jest o świadkach Jehowy, o tym jacy oni sa i trudno tu oczekiwac wypowiedzi o np Putinie. Taki jest temat i ludzie sie wypowiadaja. Gdzieś jest topik o KK, tam kosciół jest mocno krytykowany. Fakt - nie powinno się na siłę szukac błędów u SJ jednoczesnie nie dostrzegając pozytywów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×