Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia.

KLUB MAMUŚ Z POZNANIA

Polecane posty

Hej MamoNiny cieszę się, że sie pogodziliscie i to w najprzyjemniejszy sposób :D u mnei sex nie zadziałał mimo że próbowalismy w ten sposób wywołać podród i nic także chyba nie na każdego działa. Co do Lutyckiej to polecam zresztą przekonałam Gobę i jak widać też zadowolona. Polnej osobiście nie polecam a już bez swojego lekarza to odradzam A becikowe może załatwic ojciec Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaNiny
Byłam na allegro power było fajnie super humor mam :) Spotkałam swojego byłego faceta tzn nie gadałam z nim ale widziałam nie cierpie go bo zdradzal mnie , pierwszy raz zaszłam w ciaze własnie z nim i zaproponował mi aborcje wiec ja ze stresu poroniłam ... Jak przytyłam z 50 kg do 55 przy wzroscie 170 cm to mi powiedział ze jestem gruba:) wogole ze tak to ujme mam przez niego pocharatana psychike ... I co widze go dzis facet jest wieeelllkiii gruby wazy chyba ze 150 kg a tak potrafil skomenowac chamsko ludzi grubych miałam ubaw :) dobrze mu tak wyglada jakby tylko Mc Donaldem sie żywił :) Ja własnie miesiac temu lezałam na lutyckiej z kolka nerkowa i bardzo dobra miałam opieke .. A Polnej sie obawiam bo kolezanka tam rodziła 2 lata temu i do dzis ma traume :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaNiny
minimisia ja tak bardzo sie ciesze ze jest spokój w domu :) Mój facet robi grzybki w zalewie octowej własnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_Viktoria
hey mamuski:) chemical mam pytanko wyniki mam ponoc dobre powtórzyłam je i nadal sa dobre ale swedzenie nie ustaje:(boje sie ze mamta cholestaze a lekarze nie wykryja ja i moze cos sie stac mojemu dziecku jak zaczne rodzic za późno:(słyszałam ze kobieta jak ma colestaze to musi wczesnie rodzic albo ze musi byc cesarka bo dizecko urodzi sie z niedotleneiniem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rańca baby wstawać piekny dzień się zapowiada minimisia,lida,monia,hipcia🖐️ ania wiktoria mama niny🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hej muszę wyleźć z piżamy; my juz mieliśmy z rańca ojca na linii ale skyp kiepsko chodził; no na pewno jakiś spacer po "wiosce" narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania_Viktori, nie czytałam Waszego topiku wstecz - ale napisz jakie robiłaś badania i jakie miałaś wartości? Robiłaś bilirubinę i fosfatazę alkaliczną? Nie martw się, zaraz coś wymyślimy! Napisz tylko te swoje wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaNiny
Dzień Dobry !!! Ja juz po spacerku w parku :) Dziecie spi w brzuchu jak nigdy :) i ciepło jest jedyne moje zmartwienie to : nasz wspólokator który miał sie wyniesc we wrzesniu nawet nie pomyslał o znalezieniu pokoju a od jutra przestaje chodzic do pracy i bede go miała na głowie całymi dniami ..... On jest naprawde uciązliwy juz widze ten bałagan w kuchni jaki bede musiała po nim sprzatac ... Cholera przygarnelismy go w kwietniu na jeden miesiac potem zgodziłam sie do wrzesnia zeby został ale teraz to juz go naprawde nie chce jak mam mu to delikatnie uswiadomic :( przez te kilka mies dał mi sie solidnie we znaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaniny poprostu powiedz ze oczekujesz dzidzi i potrzebujesz więcej miejca i spokoju mysle ze powinno poskudkować:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaNiny
to chyba go nie zraza :) dzien bez problemu dniem straconym dla mnie :) ale prawda jest ze wkurza mnie ta cała sytuacja .. czekałam grzecznie a tu ni ch...u...ja siedzi nam na głowie i traktuje mnie ( jest jedynakiem ) jak swoja mamusie nie myje naczyn po sobie itp... mnie to wkurzaaaa..No ale jeszcze mu dam tydzien potem grzecznie wyprosze bo mam dosc pozatym dzidzia w drodze no ale dzis sie nie pcha na swiat jest grzeczna spi sobie i nawet mnie nic nie boli :) czyzby cisza przed burza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_Viktoria
chemica ale takie mam wynik: alat 41, a aspat 45 to sa zawyzone czy sa w normie? myslisz ze to cholsteza zadnych innych mi nie zrobili a swedzi mnie nadal cale ciało glównie w nocy co mylisz co powinnam zrobic jetem juz w 37 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_Viktoria
hey chemical : alat 41, a aspat 45 to sa zawyzone czy sa w normie? myslisz ze to cholsteza tylko takie wyniki zrobili mi w szpialu, ale swedzi mnie nadal glównie w nocy a w dzień casem czuje sam kwas w buzi nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale co mam zrobic jestem juz w połowie 37 tyg. i niechce zeby było cos mojemu dziecku prosze o rade chemical

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaNiny
Jak minał ten magiczny dzien??? A u mnie sie juz zaczynaja bóle w dole brzucha krocze biodra kurde wczoraj nie spalam do 2 ciekawe jak dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka gratulacje dla szkolniaków (nawet tych trochę naciąganych)! to było pewnie przeżycie? Co nie Goba?? mnie za rok czeka przedszkole; pewnie większy stres dla mnie niz dla Bobuta będzie :-) a dzisiaj u alergologa nic nie wylazło na testach; najbardziej durne jest to, ze nie wiadomo, czy się z tego cieszyc czy nie; trochę mu tylko wyszło zaczerwienienia przy histaminie :-P a po południu zaiwaniałam kosiarką na ogrodzie; jutro ciąg dalszy.... fajnie brykać po wielkim, ale jak co do koszenia to poproszę 100 m2 góra :-) a z kolei z Fiatem 126p jak go kiedyś miałam (swtare dobre czasy) to go kochałam w trzech momentach: przy płaceniu OC, przy tankowaniu i przy myciu bo mały taka mała dygresja... ;-) pozdrawiam Poznań monia?? tak dostajesz w kość?? minimisia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu Wiktorio - normy powinnaś mieć na wydruku z laboratorium, obok swojego wyniku, bo one moga się trochę różnić w zależności od maszyny. Ale w ogólności norma dla ALAT i ASPAT to do 40 U/l. Ale powiem ci, że ja jako chemik miałam wątrobę co rok badaną, i nigdy powyżej 10 U/l nie miałam. Ja znalazłam takie coś: \"Aby rozpoznać ICP muszą wystąpić przynajmniej trzy z następujących objawów: - świąd skóry, - wzrost poziomu bilirubiny w surowicy (norma dla III trymestru - 0,75 mg%-12,825 mmol/L), - wzrost poziomu fosfatazy zasadowej (AP) (norma dla III trymestru - 100 U/L), - zwiększenie aktywności AIAT i AspAT (norma dla III trymestru - 13 ± 5 U/L)\". Ja pierwsze wyniki jakie miałam zrobione to wykazały, z tego co pamiętam, ASPAT i ALAT na poziomie 60 U/l, a potem rosło, rosło, do ok. 300U/l. Na koniec ciąży zaczęło maleć (tak w 38. tygodniu). Ten spadek jest normalny, nie oznacza że się polepsza. Po prostu w przebiegu cholestazy zawsze przy końcu poprawiają się wyniki, ale ryzyko nie spada, to po prostu kolejny etap choróbska. U mnie nie było swędzenia. Swędzi od bilirubiny, która się odkłada w skórze. Ale podejrzewam, że dlatego mnie nie swędziało, że mój ginekolog prowadzący profilaktycznie zbadał mi wątrobę i z powodu złych wyników (po uprzednim sprawdzeniu, czy nie mam HCV lub HBV) kazał mi dużo pić wody źródlanej. Miałam taką butlę 5 litrową i piłam tą wodę ile się dało. A bilirubina wysikuje się z moczem. Może dlatego, że dużo piłam, i dużo wysikiwałam, to mnie ta skóra nie swędziała. No ale kontynuując. Cholestaza to choróbsko, któremu towarzyszy zatrzymanie żółci w wątrobie. Wzrasta poziom fosfatazy alkalicznej - to bezpośredni wykładnik tego, w jakim stanie są drogi żółciowe. Jak coś z nimi nie trybi, to wzrasta poziom bilirubiny i enzymów wątrobowych (ASPAT i ALAT). Dlatego jak chcesz mieć pełen obraz sytuacji, to powinnaś zrobić jeszcze raz badania: ASPAT, ALAT, bilirubina i fosfataza alkaliczna. Prywatnie nawet to wychodzi max. 25 zł. Ja miałam tez zalecone badanie na antygeny anty-HCV i Anty-Hbs (żółtaczki typu B i C) - żeby wykluczyć, że wątroba psuje mi się od choroby zakaźnej, a nie od cholestazy. Zrób też morfologię krwi, zaraz Ci napisze dlaczego. Jest taka choroba, która występuje u ciężarnych i jest o wiele bardziej niebezpieczna niż cholestaza. Ona się objawia z grubsza podobnie, czyli podwyższony poziom enzymów wątrobowych, ale oprócz tego spada liczba płytek krwi. SPRAWDŹ TO! (P.S. ta choroba to Zespół HELLP). Dobra, musze cyba podsumowywać bo się rozpisałam :) Moim zdaniem powinnaś zgłębić temat, bo to swędzenie to pierwszy wykładnik, ma go 90% kobiet chorych na cholestazę, wg tej rozpiski którą znalazłam poziom enzymów masz też wyższy, niż norma dla 3. trymestru. To 2 z 4 objawów służących rozpoznaniu cholestazy (chociaż to swędzenie jest głównym objawem, najważniejszym). Jak zrobisz bilirubinę i fosfatazę, będziesz wiedziała czy nie masz pozostałych 2 objawów. Dla swojej wiedzy radziłabym zrobić anty-HCV i anty-Hbs oraz morfologię krwi. Zadbaj o to, bo cholestaza to częsty powód obumarcia ciąży w tych ostatnich tygodniach. I często jest nierozpoznana, ignorowana. I jeszcze o leczeniu. mój lekarz na zbicie bilirubiny kazał mi dużo pić. Wiem, że czasem polecają pić wodę z sokiem z cytryny - czytałam na innych forach, że niby to przyspiesza wydalanie bilirubiny i łagodzi świąd. Czasem zalecają hospitalizację i płukanie organizmu płynami podawanymi dożylnie. Kilka razy zetknęłam się z opisami farmakologicznego \"leczenia\" cholestazy, głównie w angielskich szpitalach mają niby jakieś leki na to, w Polsce czasem Essentiale podają, ale piszą o tym na tyle rzadko, że jakoś mnie to nie przekonuje. Zalecana jest dieta wątrobowa. Ciężarna z cholestazą powinna być hospitalizowana, ja leżałam tylko po to, by za pomocą KTG i takiej trąbki badać tętno płodu po 10 razy dziennie. Ciąży z cholestazą niby nie \"trzyma się do końca\" - tak mówiła lordynatorka oddziału patologii ciaży ktora przyjmowała mnie na oddział. Ale tak się, kurcze, rozwiązuje takie ciąże przed czasem, że ja do końca leżałam na patologii i tylko to serduszko co chwilę badali. A o badania wątroby to sama się dopraszałam. Ignoranctwo. Powodzenia! Zrób badania i napisz co i jak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja!!! Lida powiem ci szczerze że jeśli chodzi o testy skórne to nawet u dzieci w wieku 3 lat jeszcze może nic nie wyjść. Najpewniejsze testy skórne są u zieci w wieku 5 lat!!!!!! A nie proponowali wam testów z krwi? U takich małych dzieci są pewniejsze. Mnie to niestety też czeka ale ja chyba odczekam z 1,5 roku no i zobczymy. Patryk niestety jest alergikiem. Buziaki i ogromne uściski dla naszych forumowych przedszkolaków no i tych co sa już w zerówkach. Wczorajszy dzien był dla nich bardzo ważny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_Viktoria
Dziekuje chemical za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula no właśnie mój Bubu w czerwcu skończył 3 lata; a lekarka wczoraj tak właśnie powiedziała, że skoro reaguje oskrzelami to na skórze mogły się jeszcze nie wytworzyć przeciwciała; czyli ogólnie o d..y kant rozbić te całe badania; dziękuję październikówkom za zainteresowanie cholestazą; widze, ze Balbinka sumiennie rozpusciła wici; dzięki; 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedys któras z was pisała o koleżance? która chciała dać w prezencie na chrzciny używany po swoim dziecku leżaczek. Powiem wam że ja też miałam kiedyś taką sytuację. Bratowa mojego męża dała Patrykowi na gwiazdkę jak miał pół roczku zabawki po ich synie który już ma 7 lat i do tego jeszcze były brudne i smierdzące!!!!!! Szkoda słów!!!. Mój mąż się wkurzył i na osobności powiedział swojemu bratu że jak nie ma kasy na prezenty to nie musi mu nic kupować, ale żeby dawać stare zabawki na prezent to jest lekkie przegięcie!!!!!!! Nie skomentował tego w ogóle. A w tym roku na zająca to Patryk nie dostał od niego w ogole żadnego prezentu i do dnia dzisiejszego ściemnia że go ma tylko zawsze zapomni mu dać. Debil i tyle. Nie przepadam za nim, ale cóż rodziny się nie wybiera.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_Viktoria
czesc mamuski:) mam kolejne pytanie od paru dni boli mnie brzuch i krocze czy to jest normalne?niegdy nie rodziłam wiec wam moze to sie wydac smieszne ale ja nie wiem czy takie dolegliwosci sa noralne i nic nie groza mojemu mlenstwu prosze o porade:)🌻 czy moze to oznaczac ze juz nie dlugo poród?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_Viktoria
chemical płytki krwi mam w normie pozostałe tez badania dobre wiec to nie cholestaza:)dziekuje za porade pozatym biore wapno dwa razy dziennie i juz spie w nocy normalnie w dzien prawie wogule mnie juz nie swedzi wiec to musi byc jakies uczulenie jeszce raz dziekuje ci za rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaNiny
AnnaVictoria mnie tak boli przuch i krocze od 2 tyg ( jestem w 38 tyg ) nie spie w nocy wcale bo boli a z rana jak wstane to nosi mnie i pucuje poraz setny dom albo ide na długi spacer :) A dzis mi nogi tak spuchły ze szok nie moge zadnych butów załozyc ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_Viktoria
jestesmy w tym samym tyg a gdzie rodzisz w którym szpitalu?moze spotkamy sie na porodówce:) ja tez cduzo chodze bo to ponoc pomaga przy porodzie ponoc poród jest lzejszy:)a nogi na koncówce puchna to noramalne ja tez mam jak balony a ogólnie wygladam jak spuchniety chomiczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Płytki krwi to na HELLP :o Na cholestazę zrób bilirubinę i fosfatazę alkaliczną. Jak swędzi, to nie bagatelizuj, dobrze radzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_Viktoria
chemical zrobiłam na bilurbine i fosfataze alkaliczna wyniki sa dobre wiec musi to byc jakird uczulenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_Viktoria
czesc mamuski:) milczycie bo pewnie wasze szkraby was tak zajmuja ze nie macie czasu na komuterek:) tak szczerze to wam zazdroszcze ze wsze malenstwa są juz z wami a ja jeszcze czekam na swojego szkraba i sie denerwuje zeby tlko było całe i zdrowitkie... ODparu dni mam mocne bóle brzucha mam duze parcie na krocze tak jak by dzidzia chciała juz wyjsc ale skurczy nie mam, chodze co chwiele siusiu do toalety.... czy to znaczy ze nie długo proód?czy to jeszcze sporo czasu jestem narazie w 38 tyg pozdrawima mamuski🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×