Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia.

KLUB MAMUŚ Z POZNANIA

Polecane posty

Witajcie :) Niestety nie miałam netu (szef nie zapłacił) i dopiero dzisiaj mi włączyli. Dobrze że w tym plus-ie są tacy szybcy bo dzisiaj bym siedziała w pracy i się poprostu nudziła. Dzisiaj nie mam za dużo pracy, więc jakoś musze sobie wypełnić reszte czasu. Mama Niny - witaj wśród mamuś poznanianek. Napisz nam coś o sobie :) i zapraszamy do częstszego pisania :) Ja wczoraj trochę przeholowałam i wieczorem brzusio mnie bolał :( Miałam mnóswo energii w sobie i wzięłam się za pielenie na ogródku :( niestety teraz wiem że za dużo jak na mój stan. Chociaż w ogóle tego stanu nie odczuwam to jednak wczoraj brzusio bolał. Musze rzystopować. A co u was słychać? Rozumiem że na dni pampersa robimy spotkanko??????? My z Patrykiem bedziemy na pewno :) Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello paula uważaj bo dostaniesz po d... a na spotkanko się pisze:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Paula uważaj na maleństwo i nie przemeczaj się Goba ja dostałam wczoraj te pieluchy i nawet są ok troszke grubsze ale bardzo podobne do pampersów. A u nas ok Krzysiu za tydzień konczy dwa latka i latam w poszukiwaniu prezentu jeszcze tylko tort -autko muszę zamwówić na niedzielę i wszystko :D Wczoraj byłam z maluchami u kumpeli i mąż przyjechał po pracy wziąść Krzysia a ja z Wiki jeszcze zostałam ale jak poszłam malego zaprowadzic do samochodu i zobaczył że do windy nie wjechał wózek z małą to zaczął płakać i na siłe chciał wyjść z windy i pobiec do Wikusi . Prawdziwy starszy brat :D Lida🌻 Ania Moniś co u ciebie ?? odezwij się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej minimisia a ja przed chwilą wysskoczyłam z domciu wywiesić pranie a jak wróciłam to Bubu mi z przejęciem zameldował: Olek płakał i byłem daleko a jak byłem blisko to też płakał ale mu zaśpiewałam i już się śmieje! ha ha! też mam opiekuna :-D a mnie z porządków zostało jeszcze jedno okno :-( ale tak sie zaastanawiam czy je zrobić, bo w sumie dzisiaj juz się wyprowadzamy, to jak za miesiąc tu wrócimy to znowu będzie brudne... nie? a dzisiaj znów z młodym na rehabilitację... już mi piórka opadły i nie chce mi się tam chodzić, no ale nietety... :-( gosia, paula, moniś, reszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lida jaka przeprowadzka i jaka rehabilitacja? reszta🌻 ania a może ty już na porodówce bo cię niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lida ... daj luzzzz za miesiąc też możesz je umyć :D:D:D Jeszcze troche podrosną nasi opiekunowie i dopiero będziemy miały dobrze :D A Ania faktycznie się nie oddzywa a chyba tak jakoś miała termin na koniec sierpnia więc może może....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ceść - melduję się - pracusiam cały czas. Ale czuje się dobrze i jeszcze wykorzystuje ten czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tu nigdy nie pisałam o tym, ze z Olim juz przed operacją chodziłam na ćwiczenia rehabilitacyjne?????????????? może tylko na kwietniówkach? w każdym razie: 3x w tygodniu pół godziny masaż i pół godziny ćwiczenia; teraz po operacji przydaje mu sie, bo jednak przez te swoje 3 miesiące życia PRZED skupiał żyl tylko z bólem a dopiero teraz może się skupić na rozwoju psychoruchowym; dlatego troszke jest w tyle za innymi ale GONIIIIIIIIII !!!!! :-) no już jesteśmy po śniadanku; bubu przy deserze siedzi a jak tylko klapnęłam to Oli otworzył oczy; hmmmm... chyba nie dane jest mi odsapnąć w samotności :-D a może... ! położę go na podłodze pod zestawik gimn. niech poćwiczy w samotności troszkę :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lida u mnie dla małej najlepszy zestaw mata i leżaczek :) cały dzień moze na tym leżeć na zmiane a na mate to jeszcze starszy sie wpakuje i tak razem sie bawią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_Viktoria
hey mamuski:) termin mam dopiero za trzy tygodnie:) mamuski pomóżcie od wóc tygodni nie mogę wyrobic tak mnie swędzi całe ciało głównie rece nogi plecy szyja a nie brzuch?któras miała takie cos w dzie mniej a nocki to drapie się do krwi mąż sie smieje ze beda mówic ze mnie bije lae mi wcale nie jest do smiechu nie moge spac tak mnie swedzi całe ciało:(we wtoerk zadzwoniłam do ginekologa i mu to powiedziałąm a on ze to jest cholesteroza ciązowa czy cos takiego i ze musze jechac szybko do szpitala bo podobano jest to bardzo groźne dla maleństwa a ze ja jestem juz w 37 tyg to trzeba rozwiazac ciaze cesarka b naturalnie nie urodze a nie moga wywolywac porodu bo naturalnie nie urodze bo dostane ponoc krwotoku:(pojechałam pzred wczoraj do szpitala ale mnie nei pzryjeli bo wyniki niby dobre i niby nie mam tej choroby ale tak mmnie lekarz zle potraktował, próbował mnie spławic a na koncu kazał jeszcze powtórzyc badania i jeszce na dodatek miał zal ze przyjechałam bez badan do szpiatla na to cholesteze:(zapisał mi kremy a swedszenie az trzy zaden nie pomaga swedzi mnie cały czas zaraz sie zadrapie:( najbardziej sie boje o malenstwo :( dzisiaj po kolejnej ncy nie przespanej maz mnie zawiózł na badania wiec mam nadzieje ze wyniki beda dobre odbiera je dopiero wieczorem, denerwuje się ze to moze jest cholesteza a szpital mnie wysłał do domu i moze cos grozic mojemu mlaenstwu poóźcie miała któras cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety ale nic o tym nie słyszałam a może zadzwoń do szpitala jeszcze raz ale do innego niz byłaś-zapewne byłaś na polnej wiec zadzwoń do innego-grunt to maleństwo-głowa do góry daj znać co i jak po badaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_Viktoria
goba własnie ze nie na polnej na lutyckeij wiec tez byłam zszokowana ze mnie tak zbywali i w szpialu spedziłam piec godzin bo wszyscy byli zajeci a ja myslałąm ze sie zadrapie:( mój maż ma przwiesc wyniki czekam juz cała w nerwach:(pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mnie zaskoczyłaś teraz bo tam się fajnie obchodzą z ciężarną,to zadzwoń na polna na izbe i powidz co się dzieje oni ci udzielą informacji ja dzwoniłam jak ,mnie wzięło okropne przeziębienie czy moge brać leki przeciwbólowe i jak dostałam skurczy po 20 tyg i lekarz orzez tel mnie informował co mam robić więc nic nie tracisz tylko dzwoń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaNiny
melduje sie na forum :) Troche wiecej szczegółow o mnie :) Jestem w 37 tyg ciazy i czekam az mała sie urodzi :) Mam mnóstwo problemów z facetem chyba nie dorósł do roli ojca....Generalnie od 8 tyg ciazy leze ciaza zagorozona teraz mam troche energi na sam koniec :) to by było na tyle.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to tylko sie nie przeforsuj kochana - a facet ja zobaczy wasze cudo to się zakocha na amen zaglądaj do nas częściej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaNiny
nosi mnie prasuje układam w szafkach pucuje dom :) a facet mhm no cóz poki co woli 21 letnie 50 kg blondynki i brunetki taki koneser damskiej urody innej niz moja ma juz zdazył sie znudzic . Pozatym notoryczny kłamca .... Dobrze ze bede miała maleństwo i dla kogo zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Aniu zadzwoń do innego szpitala. Ja nei spotkałam sie z cholestazą ale słyszałam ze to strasznei diabelstwo. Wpisz na kafe w wyszukiwarke a napewno wyskoczy ci kilka tematów z tym związanych bo kiedyś już widziałam taki temat. A ty sie nie martw już jesteś na koncówce więc już z górki dzidzia też już duża więc wszystko będzie dobrze. Mamo Niny witaj [ kwiat] i nie martw sie faceci to dziwny gatunek i czasem cieżko ich zrozumieć a ty teraz mysl o sobie i dziecku to jest najważniejsze a nim szkoda się zajmować może przejrzy na oczy jak maluszek będzie na świecie a jak nie trudno jego strata. To ty będziesz widzieć pierwszy uśmiech, pierwsze ząbki, pierwsze kroczki i pierwsze guzy na głowie :D i nic nie da Ci większej siły niż ta słodka kruszynka. Trzymam kciuki za Ciebie Goba jak Kubuś ??? Lida okna umyte :D ??? Paula jak się czujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania bezpośrednio nie mialam do czynienia z cholestazą tyle co teraz wrzuciłam na google z ciekawości więc nie będę Ci pisać bo sama sobie pewnie ; ale pomijając środki farmakologiczne, moja znajoma miała chyba łagodna formę, bo też nic specjalnego lekarze nie robilii mówiła, że ulgę przynosiła jej kąpiel w letniej wodzie; a z ciekawostek to pamiętam, ze Steczkowska kiedyś w jakimś programie o tym opowiadała i mówiła, że na zmianę ją mąż i przyjaciółka czy siostra masowali bo pomagało mamaNiny głowa do góry; ale leżałaś tak konsekwentnie? tzn. nawet do kibelka nie? a w sprawie męskiej: teraz masz ważny cel w zyciu i wszystko inne jest na drugim planie; a po rozwiązaniu zobaczysz, czy odpowiedzialność nadejdzie; a ja padam na pyszczek po całym dniu pomimo, że chłopaki grzeczne jak anioły paula, goba, minimisia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_Viktoria
wyniki mam dobre wiec ponc to nie jest cholesteza kamien z serca mi spadł:) widoczni swedzi mnie bo ostatio napuchłam jak balonik:)mój mąż sie smieje ze mnie mói ze mogła bym taka zosac ale z tych palców u rak to musiał bym trche zrzucic:) mnie wsyzstko swedzi a mu sie zarty trzymjaą:) Mamaniny nie przejmuj sie jak po porodzie ojciec nieprzejrzy na oczy tzn. ze nie jest ciebie i dzidzi wart tacy sa uz faceci nie wierne bestie ...ale moze sie zmieni po tym jak zobaczy słodka kruszynke:)a co bedziesz miała?dziewczynke czy chłopczyka?:) dziekuje dziewczyny za rady a winternecie ja sie naczytałam o tej chorobie to az włosy mi deba stanely to jest groza choroba dla dzidzi ja naszcescie jej nie mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaNiny
Bede miała córeczke :) Mam jednak inny problem błagam pomózcie mi bo oszaleje ... Od jakis 2 tyg odczuwam szczypanie i swedzenie w górnej czesci pochwy dzis pojawiły sie tam bolesne pęcherzyki dzwonie do lekarza nie ma go ... Połozna mówi mi ze mam czekac do wizyty czyli do 10.09 ja jej na to ze jestem w 37 tyg ciazy a ona mi na to ze musze to wytrzymac !!! Słuchajcie czy jest cos czym moge potraktowac te pecherze zeby mnie nie bolało?? Czy opryszczka nie jest niebezpieczna w tym tyg ciazy dla dziecka ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam niny-zadzwoń do szpitala jakiegoś bo kiedyś obiło mi się o uszy to jest troszke niebezpieczne ale nie wiem na 100%czy to to czy pomyliłam a w szpitalu ci powiedza ,no i w necie poszukaj troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaNiny
dodzwoniłam sie w koncu do lekarza .... Powiedział ze nie stanie sie nic małej i ze zapisze mi jeszcze te czopki mam podejsc do gabinetu ..A w necie sie naczytałam ze to moze spowodowac smierc dziecka itp i poryczałam sobie troszke ... Mnie sie w tej ciazy juz wszystko przypplatało !!! Kolka nerkowa , grzybice jakies teraz opryszczka a od poczatku ciazy leze bo jestem po 2 poronieniach :( Teraz mnie troszke nosi ale jak wczoraj wybyłam na spacer 1h to po powrocie spałam 4 h :) Z moim szczesciem to jeszcze sie moze okazac ze mam blizniaki a nie jedno dziecko :) A co do faceta mhm dzis probuje sie podlizac kupił mi moje ciasteczka i zrobił ulubiona zupe ... ehh zrozum tu facetów ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Aniu!! Z tego co piszesz, jestem przekonana, że to cholestaza. Wiem, że nie jest to zbyt dobra wiadomość dla Ciebie, ale taki jest fakt. Sama to przeżywałam rok temu. O cholestazy dowiedziałam się dzień przed porodem. Gdy to wspominam, to wydaje mi się, że urodziłam wcześniej z nerwów. Tydzień 37+5 - cc, ale poród sam się zaczał pęknieciem pęcherza. Lekarz stwierdził, że w mojej sytuacji to było jak najbardziej wskazane, ponieważ i tak wcześniej mieli rozwiązać ciążę. Wsyzstko skończyło się OK. Urodziłam zdrowego, ślicznego synka, dostał 10 punktów. Miał żółtaczkę noworodkową. Badania jakie robiłam to: ASPAT, ALAT, fosfotaza alkaiczna i bilirubina całkowita. Tylko ta ostatnia była w normie. Objawów praktycznie brak. Jedynie może ze 2 -3 razy w nocy ok. 2 tygodni wcześniej swędziały mnie dłonie i stopy. Po urodzeniu okazało się, że mam kamicę żółciową. Obecnie jestem już po operacji wycięcia woreczka żółciowego. Konowały mówią, że od tego miałam cholestazę. Cholestaza to zastój żółci w wątrobie. Generalnie nie leczy się. Jest jakiś lek, który się podaje, ale nie pamiętam nazwy i nie wszyscy lekarze go zalecają. Należy obserwować ciążę. RObić często KTG i pilnować ruchów płodu. Powodzenia!!! Na pewno wszystko będzie dobrze.... Daj znać po rozwiązaniu :) Trzymam kciuki!! I może warto byłoby zrobić USG w poszukiwaniu kamieni. Być może są przyczyną cholestazy u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_Viktoria
hey madziu ale takie mam wynik: alat 41, a aspat 45 to sa zawyzone czy sa w normie? myslisz ze to cholsteza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaNiny
Mieszkam przy Malcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_Viktoria
mama niny to jestesmy w tym samym tyg ja tez jestem w 37 a na kiedy masz termin?ile pzrytyłas juz ja 11kg juz czuje sie jak kuleczka:) mój maz mówi ze mój brzuch to piłka do koszykówki:)a co z hipcia ostatnio sie nie odzywa pewnie malenstwo nie pozwala jej przysiasc na kompter:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_Viktoria
🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×