Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 30 tolatka

30paro latki starające się o dzidzie

Polecane posty

Genewo,wyslę narazie te co mam.Mam taki burdel w komputerze ,że szkoda gadać ale obiecuję,że jeszcze cos znajdę.Życzę dobrej nocki,odezwę się jutro przy kawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś pierwsza...... :))))). Ktoś tu w nocy imprezował??? taki bałagan! Manuel już sprząta :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam na porannej kawie !! :) Manuel dzisiaj serwuje w białej rozchłestanej koszuli spod której niby to ukradkiem zalotnie ukazuje się jego muskularna opalona klata :) Takie pobudki to ja lubie ;) Kubki juz czekają (_)>(_)>(_)>(_)>(_)>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak myślałam że z samego rana wielbicielka manuela wpadnie hehehe Dziewczyny chodźcie się napatrzyć na świeży strój manuela bo jodełka za chwilę zedrze z niego tą jedwabną koszulę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Castopeo za chwilkę wejdę na skrzynkę i ci wyślę zdjęcia. Słysze że też jesteś blondynka? i masz zwierza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Solaris :). E tam Manuelowi dam spokój dzisiaj.... :). Dopiero co innego dorwałam ;). ALe kawkę poproszę.... :))). DUUUUŻĄ. A i każ mu włożyć kapelusz! Koniecznie! Przecież nie będzie tak nago hasał ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze zaległa odpowiedź dla ateny o laparo. No więc ateno chodzi o to że przy laparo można zrobić kilka niezbędnych zabiegów, więc żeby nie robić laparo kilka razy najpierw sprawdza się wszystko bez. Czyli po pierwsze czy rzeczywiście nie udaje się zajść naturalnie, a po drugie jak reaguje pcowiczka na leki na owu. Zależnie od wyników podczas zabiegu albo jedynie sprawdza się drożność, albo w razie znalezienia niedrożności odrazu się ją usuwa albo jeszcze jeśli jajniki nie reagują prawidłowo na leki to się wykonuje zabieg na jajnikach. Z tych przyczyn jestem pod stałą kontrolą na monitoringach i biorę tabsy. No i musi to potrwac kilka miesięcy żeby można było stwierdzić jak reaguję na leki. Jak na razie I cykl ok, ale II niestety na straty. ZWięc zobaczymy co dalej. A potem ciach i mam nadzieję że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manuel chyba usłyszał twoje uwagi jodełko bo poleciał po kapelusz hehehe cos mi się zdaje że się przestraszył, że jak nie zakryje co nieco to gotowa jesteś go dopaść a bidaka nie zdążył odpocząć i nadal ledwie chodzi :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genewo powiesz mi co oznacza skrót IVF???? Jeszcze nigdzie się nie spotkałam z czymś takim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodełko spoko to tylko żarty ;) Genewo dziękuję pięknie za oświecenie, oj nadźwigasz się tego kaganka wiedzy... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapłodnienie in vitro, czyli sztuczne zapłodnienie (In Vitro Fertilization, IVF) Zapłodnienie in vitro znaczy, że plemniki i komórka jajowa partnerów zostały umieszczone razem na płytce laboratoryjnej, gdzie dochodzi do zapłodnienia. Jest to najczęściej stosowana technika wspomagająca płodność. Najlepszymi kandydatkami do tego zabiegu są kobiety z uszkodzonymi jajowodami (zapłodnienie poza ustrojem-in vitro zastępuje jajowód i spełnia jego funkcję). Dla uzyskania komórek jajowych stymuluje się jajniki podając leki zwiększające ilość wzrastających pęcherzyków, tak, że w jednym cyklu można pobrać z jajnika kilka dojrzałych komórek jajowych. Są one pobierane podczas laparoskopii albo częściej przez nakłucie cienką igłą sklepienia pochwy pod kontrolą USG. Po nakłuciu pęcherzyków aspiruje się płyn pęcherzykowy i zawarte w nim komórki, które z kolei odszukuje się w płynie pod mikroskopem. Nasienie pozyskuje się z reguły po 48- godzinnej abstynencji płciowej, w dniu pobierania komórek jajowych. Komórki jajowe i plemniki są umieszczone w specjalnymi medium hodowlanym na płytkach z zagłębieniami i pod przykryciem pozostawione na 48 godzin w cieplarce. Po kilkunastu godzinach komórki jajowe zostają zapłodnione. Powstały zarodek po 2-3 dniach hodowli i ocenie morfologicznej w mikroskopie wprowadza się do macicy. Większość ośrodków wszczepia trzy do czterech zarodków za jednym razem, a pozostałe mogą zostać zamrożone na później. Obecnie dla zmniejszenia ryzyka urodzenia więcej niż jednego dziecka wprowadza się do macicy określoną liczbę zarodków w oparciu o wiek kobiety. Jedno z ostatnich badań dowodzi, że wszczepienie tylko dwóch zarodków ma takie same szanse powodzenia, a mniejsze ryzyko ciąży mnogiej niż w przypadku 3 czy 4 zarodków. W czasie dwóch tygodni okazuje się, czy zabieg się udał. Przez około 2 tygodnie po zabiegu zaleca się spokojny tryb życia, unikanie gorących kąpieli i przyjmowanie większej ilości płynów. Odsetek powodzenia sztucznego zapłodnienia w ciągu dwóch pierwszych cykli jest mniej więcej równy i wynosi około 20% a, następnie nieznacznie spada podczas trzeciego cyklu i znacząco spada po czwartej próbie. Dojajowodowe przeniesienie gamet (Gamete/Zygote Intrafallopian Transfer) Dojajowodowe przeniesienie gamet (GIFT) oraz dojajowodowe przeniesienie zarodka (zygote intrafallopian transfer, ZIFT) są odmianami sztucznego zapłodnienia (IVF). Kobieta musi mieć przynajmniej jeden sprawny jajowód. GIFT i ZIFT są to metody stosowane u kobiet z niepłodnością nieznanego pochodzenia, oraz w przypadku nieznacznie obniżonej płodności partnera. W GIFT jajeczka są pobierane tak, jak w zapłodnieniu in vitro. Zostają one następnie zmieszane z plemnikami i natychmiast wprowadzane do jajowodu przy pomocy długiej, cienkiej sondy w trakcie laparoskopii. Nasienie oraz komórka jajowa są umieszczane tam, gdzie dochodzi do naturalnego zapłodnienia, (czyli do jajowodu). Odsetek powodzeń jest nieznacznie niższy niż przy klasycznym sztucznym zapłodnieniu. W metodzie ZIFT jajeczko jest zapładniane w laboratorium, tak jak w IVF, ale zarodki są wprowadzane do jajowodów, tak jak w GIFT. Zaletą tego zabiegu jest fakt, że lekarz i dana para dowiadują się, że jajeczko zostało na pewno zapłodnione, oraz, że zarodek został oceniony pod kątem możliwych nieprawidłowości. Dokomórkowe wstrzykiwanie plemników (intracytoplasmic sperm injection, ICSI) Jest to wysoce specjalistyczna technika, dzięki której pojedynczy plemnik jest wstrzykiwany do komórki jajowej pod kontrolą mikroskopu i przy użyciu specjalnych manipulatorów. ICSI jest stosowana w przypadkach, kiedy dana para nie kwalifikuje się do klasycznego sztucznego zapłodnienia, z powodu bardzo małej liczby plemników lub ich braku w nasieniu i konieczności ich pozyskiwania drogą nakłucia najądrzy lub jąder. Innym wskazaniem jest pogrubienie lub włóknienie osłonki przeźroczystej komórki jajowej. Ostatnio przeprowadzono zapłodnienie metodą ICSI zakończone udanym porodem na zamrożonej przez dwa lata komórce jajowej. Jest to wciąż jednak bardzo nowa technika i jak dotychczas jest ona mniej skuteczna niż klasyczne sztuczne zapłodnienie. Nie wykazano żadnych istotnych różnic w występowaniu wad chromosomalnych u dzieci, które zostały poczęte w wyniku ICSI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to już wiem skąd skrót :) Hmmm... dobrze że są takie możliwości!! No prosze i przy niedrożności tez się zaleca tzn przyjmuje jako możliwość.. Kiedyś oglądałam w tvn program o dzieciach in vitro i podejściu ludności zgromadzonej w studio... mało mnie szlag nie trafił jak słuchałam niektórych wypowiedzi.. wrrr.. Widziałyście może? To chyba rozmowy w toku były.. Czasem zastanawiam sie skąd w ludziach jest taka nienawiść zawiść i głupota?! Z uwagi na nastałą władzę to chyba należałoby się pośpieszyć z tymi metodami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. U nas dzisiaj leje od rana. Niby to dobrze, bo roślinkom bardzo potrzebne, ale maluchy robią się od tego strasznie marudne. Maleństwo mi krzyczy, bo ma kolkę i po wypróbowaniu wszystkich metod czuję się bezradna. Może zaśnie? Dzisiaj katar rzucił mi się na drugą dziurkę i mam zatkane uszy. Okropność. Zaraz mi zabraknie chusteczek. Pewnie moje maleństwa też się rozciekną. Taka to fajna współpraca ;) Muszę zaraz zawołać manuela, żeby mi podał mocną kawę, bo czuję się niezbyt obudzona. O, malutka powoli odpływa. Oj, ciekawy będzie dzisiaj dzionek. I ze spaceru nici. No nic, jakoś przetrwamy. Mam nadzieję, że moje dwulatki staną na wysokości zadania i będą się wzorowo zachowywać. Solaris, nie przetrzymuj mauela, zaraz padnę, jak mi nie poda czegoś na obudzenie :D Miłego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszka
Witam luzików! Solaris tez ogladałam ten program myślę, że postawa tych ludzi wynika z braku wyobrażni nigdy osobiście sie z taką sytuacj anie zetkneli i nie maja pojecia o czym mowią i jak oni by sie zacholi gdyby stanąl przed nimi taki problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszka
a co do dokształcania to czekam na założenie netu w domku wiec wtedy doczytam na spokojnie wasze pierwsze wpisy na Razie staram sie nadązyć na bieżąćo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatje i Pluszka- Buziaki poranne. :)) Agatje ile Ty masz tych maluchów do wybawienia bo przyznam że się gubię :))))))??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki,mam nadzieję ,że zdjecia doszły.U mnie znów leje.Lęcę odezwę się póżniej pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
castopea ja tez sprawdzałam maila i nie ma nic od ciebie..:( Powiedz przynajmniej czy mój mail doszedł do ciebie czy posłałam go gdzies w świat? Sprawdze jeszcze za godzinkę albo dwie czy doszło, bo czasemprzychodzą z opóźnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodełka i Solaris ja od Was nic nie dostałam,do Was też nie wysłałam bo nie mam adresu.Jak będę miała adres to wyślę,traz muszę się już bujać,bo jestem spóżniona,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc ja po raz kolejny: jodelka30@tlen.pl a moje dostaniesz po poniedziałku bo nie mam zeskanowanych aktualnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Podzielcie się Manuelem, też przydałaby mi się przepyszna kawusia bo mam problemy z obudzeniem się i jak tu pracować w tami stanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×