Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość myszka z rybnika
mam pytanie do olinki77. czy możemy sie skontaktować?podaję ci mojego maila.też jestem z Rybnika i chciałabym dowiedzieć sie czegoś więcej.pozdrawiam.Kasia kasia_m31@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filemonek78
Witam ponownie, odpowiadam na pytanie mój pieprzyk był wypuły średnicy około 0.7 mm-no i niestety tak jak pisałam nie wszystkie znamiona nadają się do usunięcia skoro lekarz ci tak powiedział to ma rację jeśli masz wątpliwości idź do innego chirurga i do dermatologa :) ale myślę że chyba wiedzą co się nadaje a co nie więc bez powodu by ci nie odmówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala123
witam! jestem właśnie po usunięciu pieprzyka/narośli skórnej jak kto woli to nazywać. Zabiego robilam w Poliklinice w Lublinie Pieprzyk był usuwany chirurgicznie (przez to, ze rosły na nim włoski), z tego co sie dowiedziałam od Pana doktora usunięcie laserowe może pozostawiłoby mniejszy ślad ale nie usunęłoby mieszków włosowych, dlatego lepiej w moim przypadku byłoby wyciąć. Zabieg był bezbolesny, miałam miejscowe znieczulenie. Czekam teraz tydzień na zdjecie szwów. pozdrawiam wszystkich tych którzy tez przez to przechodzili!! :) juz nie moge deczekac się kiedy zdejmą mi opatrunek!! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do filemonek78
czesc mam pytanko u ktorego lekarza byles w Kriomedzie? tez tam niedawno bylam ale na zabieg sie nie zdecydowałam :( mam kilka znamion na twarzy i na moje nieszczescie wiekszosc jest z tymi paskudnymi włoskami. boje sie ze jak je usune laserem to one nadal bede rosły i co potem? nie wiem czy dodatkowa depilacja wchodzi w gre i czy nie uzłośliwi mi na nowo tego miejsca... co robic? nie cierpie tych włosków one sa gorsze od pieprzyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Crowd
Mam pytanie - może mi ktoś polecić jakąś klinikę, przychodnie, prywatną praktykę we Wrocławiu gdzie mogę usunąć pieprzyki? Mam dwa, oba wypukłe - jeden na plecach, drugi na twarzy zatem oba narażone są na uszkodzenia (golenie, ubieranie się itp.). Zależy mi też, aby było to miejsce z kompetentnymi ludźmi, którzy będą znać się na rzeczy, wykonają odpowiednie badania itp. Z góry dzięki. (btw: adres laser.wroc.pl już sprawdzałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartu
Co do rozdrapywanie pieprzyków: Jest to bardzo ryzykowne i jezeli ktos decyduje się na takie przedsiewziecie to gratuluje mu odwagi :D Aczkolwiek... kiedyś miałem dosyć pokazny pieprzyk na klacie i przypadkiem go naruszylem przy goleniu, zrobil sie strupek i pewnego razu w nocy sobie go zdrapalem xD Od tej pory nie ma sladu po nim sladu i o dziwo nie pozostala blizna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filemonek78
Byłam u dr Sowuli bardzo fajny lekarz mój strupek już odpadł ranka mi się fajnie zagoiła i cieszę się że zdecydowałam się na usunięcie przynajmniej nic spod nosa mi nie wystaje i pożegnałam się z włoskami wystającymi z pieprzyka a ślad jest minimalny jak się nałoży podkład to wcale nie widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfsdg
mam niegroźne znamie na twarzy, ktore jest po prostu nieestetyczne i rosna na nim wlosy. czy moge to usunąć za darmo na fundusz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kindzia_
Witam wszystkich! Temat jest już raczej dokładnie opisany...ale wiem że komuś kto chce pozbyć się znamienia,każda informacja może być bardzo przydatna...dlatego podzielę się z wszystkimi moimi przeżyciami z zabiegu...o usunięciu pieprzyków wprost marzyłam od kilku lat...ale przez ostatni rok zaczęłam bardzo intensywnie o tym myśleć...:-) miałam troszkę utrudnioną sprawę bo mieszkam na wsi daleko od dużych miast i zupełnie nie wiedziałam czy ktoś będzie mógł mi pomóc...Zaczęłam poszukiwania jakiegokolwiek kontaktu z dermatologami...w małym miasteczku,gdzie pracuję,znalazłam dermatologa,wiedziałam że ta pani raczej się tym nie zajmuje(usuwaniem) ale chciałam się poradzić kogoś kto się na tym zna...i poszłam na wizytę....zapłaciłam 70 zł bo byłam prywatnie...ta pani stwierdziła że to się da usunąc...a już piszę gdzie znajdowały się moje znamionka...jedno na nosku,ale nie gdzieś tam z boku,tylko na samym czubku...troszkę w prawą stronę...średnicy ok 4mm...kolejne dwa z boku na brodzie były położone bliziutko od siebie...wielkości takiej samej jak poprzedni...no i ostatni z boku na szyi...był większy bo miał ok 0.5 cm średnicy...wszystkie były odstające i ciemnobrązowe,bez włosków...więc takie najzwyklejsze pieprzyki...i miałam je wszystkie od zawsze...a mam 20 lat.Od pani doktor do której poszłam dostałam nr tel. do takiej dermatolog która zajmuje się takimi rzeczami...wcześniej pracowała w Niemczech a więc ma doświadczenie...teraz pracuje w Siedlcach w przychodni medycznej MEDICA na ul.3-go maja...zadzwoniłam i umówiłam się na wizytę(kolejne 70 zł oprócz zabiegu,za który zapłaciłam 300 zł). No i właśnie wczoraj miałam termin tej wizyty...miałam nadzieję że zrobi mi to od razu,ale wolałam się nie nastawiać na to...no i wchodzę do gabinetu...pani doktor była bardzo miła...przystawiła mi do twarzy lustro i kazała powiedzieć co mi przeszkadza i czego chciałabym się pozbyć...to jej pokazałam i ona powiedziała że te moje znamiona jak najbardziej kwalifikują się do usunięcia...ucieszyłam się :-) !!! Powiedziała że usunięcie jednego kosztuje 200 zł...ale jeśli zdecyduję się na wszystkie od razu to zapłacę 300 zł...właśnie tyle pieniążków miałam przy sobie :-) więc się zgodziłam...to ona wyciąga notes i chce mnie zapisać na termin zabiegu...zapytałam czy dało by się od razu...ona z początku nie chciała bo dużo pacjentów i tak dalej...ale udało mi się ją przekonać...powiedziałam że teraz wolne w pracy dostanę dopiero na święta pod koniec roku...no i udało się...to poleciałam do rejestracji,opłaciłam zabieg i czekałam pod gabinetem zabiegowym...denerwowałam się ale myślałam też o tym jak będę wyglądać po wszystkim...A!!! właśnie...jeszcze pani doktor zapytała czy decyduję się na to żeby usunięty materiał wysłać na badanie histopatologiczne...ja powiedziałam że wydaje mi się że moje pieprzyki nie wyglądają groźnie i że chyba nie...ona powiedziała że jej też się tak wydaje i że według niej nie ma takiej potrzeby...tym bardziej że za to się płaci dodatkowo...ile to nie wiem...no i w tym zabiegowym była ona i jeszcze jedna pani poelęgniarka która również była bardzo miła...gabinet wyglądał jak sala operacyjna tylko że mniejszy...podpisałam jakiś formularz i położyłam się na stole...zaświeciła się taka duża lampa nad moją głową...pona doktor ciągle mówiła do mnie...pytała jak się czuje i czy nie jest mi słabo...czułam się dobrze...ale strasznie się bałam!! Jak już leżałam to doktor znieczuliła mnie miejscowo...to znaczy dostałam zastrzyki zniczulające pod każdy pieprzyk...nie będę czarować...to trochę bolało...ale póżniej już nic nie czułam...przykryła mi twarz taką chustą z dziurą na nos bo tam na początku było usuwane...psiuknęła mi na nos czymś na odkażenie i zaczęła wycinać to miejsce z pieprzykiem...trochę krwawiło bo nos jest bardzo ukrwiony...ciągle mówiła mi co robi...później na rankę założyła mi jeden szew...następnie porzeszła no brody...tu jak pisałam były dwa pieprzyki ale usunęła je robiąc jedno cięcie bo były blisko siebie...w tym miejscu skóra nie jest bardzo napięta więc nie zakładała szwów tylko jakieś takie dwa wewnętzrne(nie wiem dokładnie o co z tym chodzi:-) ) no i szyjka...tu też jeden szew taki normalny...pozaklejała mi rany takimi jakimiś białymi plasterkami których nie mogę ściągać i na to jeszcze takie normalne beżowe plasterki które mogę zmieniać w razie potrzeby...od razu po zabiegu czułam się dobrze...poszłam na autobus i wróciłam do domu...dopiero jak byłam w domu zaczęło mi odchodzić znieczulenie ale nie bolało...całą noc przespałam...dzisiaj też nie boli...siedzę w pracy z plasterkami na twarzy i szyi i cieszę się że już mam to za sobą...tak długo o tym myślałam a dzisiaj już po zabiegu :-) HURA!!! Za tydzień zmiana opatrunków tych białych pod spodem...doktor zobaczy jak się goi i czy można będzie już zdjąć szwy...A!!!Właśnie!!! nie mogę się szeroko śmiać bo to na brodzie bez takich trwałych szwów i boję się żeby mi się ciągle nie rozdziawiało...a chłopak zapowiedział że dzisiaj wypożyczy jakąś komedię żeby mi humor poprawić i w ogóle tak na pociechę...Dobry...Co?ciągle mnie rozśmiesza...nie celowo...ale skutecznie...i ranka może się żle goić...nie potrzebne mi komedie bo mam humor dobry i jestem szczęśliwa ...po tych moich rankach mają być blizny w postaci kreseczek małych...ta na nosku pewnie będzie najbardziej widoczna ale to się okaże później...pozdrawiam wszystkich czytających i namawiam na zabieg...mój był metodą klasyczną czyli skalpet...chyba najbardziej pewna...pamiętajcie że jak wygląda podejrzanie to koniecznie zbadać...lepiej zapłacić więcej i się nie martwić że coś może być nie ok!!!! Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala123
ja juz wczoraj mialam zdjete szwy!! :) czekam az ranki sie zagoja:) wszystkim z Lublina i okolic chcialabym polecić Pana doktora Siwka z polikliniki lubelskiej!! jestem w 100% zadowolona z zabiegu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bercik 22
szukam pomocy na temat pieprzyków.mam na pecach i troche mi sie odrywa bo był odstający.napiszcie co mam z nim zrobić.proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JEST TU KTOS Z KROSNA
zaglada tu ktos jeszcze? jakie to sa brodawki ? a znacie moze pieprzyki tzw ,,myszki,, tzn.duze brazowe z wlwoskami raczej plaskie niz bypykle ja takie mam 2 na twarzy..okolo 1 cm i szlag mnie trafia chce ja usunac!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kindzia_
Czy ktoś tu jeszcze zagląda??Hmm...no więc tak czy inaczej...wczoraj manęło 7 dni od zabiegu...miałam wizytę-zmianę opatrunków...ale okazało się że można już ściągnąć szwy...HURRAA!! ranki wyglądają następująco: szyjka ładna...ale ślady po szwie są...takie kreseczki po rozcięciu i 2 prostopadłe po szwach bo tutaj miałam dwa...na brodzie ślad wygląda bardzo ładnie...tutaj jest tylko czerwona malutka kreseczka bo szwy miałam nie takie zwykłe tylko jakieś wewnętrzne dwa...najgorzej wygląda teraz nosek...bo po pieprzyku jest taki dołeczek...od szwa się skóra tak troszkę zmarszczyła ale myślę że to się wszystko jakoś tak ładnie rozejdzie i będzie tak jak na brodzie...czyli mała kreseczka...wszystkie ranki smaruję na noc jodyną w płynie i nie zaklejam.a na dzień nosek i szyjkę smaruję taką jakąś maścią którą dostałam od pani doktor,a na brodzie przemywam tą jodyną...mogłabym już na dzień nie zaklejać...zwłaszcza brody...ale ta jodyna jest brązowa i brudzi skórę na żółto więc...zaklejam...A!! Właśnie...za wczorajszą wizytę zapłaciłam 35 zł...a nie 70 jak normalnie...13 listopada jeszcze muszę pojeczać...to już chyba będzie ostatnia wizyta taka tylko kontrolna...czy nie ma opuchlizny itd...i ta wizyta będzie już darmowa :-) Pozdrawiam wszystkich czytających...trzymam paluszki za wszystkich decydujących się na zabieg...ja nie żałuję że się zdecydowałam :-) wpadnę za jakiś czas jak blizny będą mniejsze i napiszę jak to wygląda...PA!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evii23
ja usunęłam pieprzyka z twarzy tydzień temu i nie polecam robienia tego w zakładach kosmetycznych bo wszelkie znamiona i pieprzyki mają korzenie i trzeba usunąc wszystko. Robi to chirurg plastyk (żeby nie było blizny) i jest to ingerencja rangi zabiegu przed którym trzeba zrobić szczepienie na żółtaczkę następnie badania krwi (morfologie i krzepliwość). zabieg nie boli, usunięcie 1 pieprza to czas ok 30min na sali operacyjnej w celu zachowania wszelkich srodków ostrożności zapobiegających zakażeniu. jeżeli usunięcia znamiona jest konieczne ze względów zdrowotnych np. haczy o ubrania czy podchodzi ropą albo rośnie czy puchnie itd. refundowane jest to z kasy chorych jezeli prywatnie to 1 znamie to koszt 500zl u dobrego plastyka w cenie jest juz badanie wyciętego kawałka pod względem obecności komórek rakowych (jest to niezbędne badanie w celu uniknięcia komplikacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuno21
Czy ktoś może mi polecić dobrą klinike w WARSZAWIE?? Ma ok. 5 - 7 znamion do usunięcia. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuno21
aha, miał ktoś z Was może przeprowadzany zabieg w klinice Damiana??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny mozecie polecić mi
jakas prywatna klinike/lekarza we WROCŁAWIU? Zalezy mi bardzo na laserowym usunieciu pieprzyka z twarzy. Z góry dziekuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdecznie zapraszam na nowe forum profesjonalnej holistycznej kosmetyki i stylizacji twarzy, ciała i paznokci... Szeroka profesjonalna wiedza kosmetyczna, FIT & SPA & WELLNESS, stylizacja paznokci i wieeele innych.... www.innowacje.mojeforum.net Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaaaaaaa
czesc ja usuwalam tydzien temu pieprzyki u p. doktor z damiana chetnie odpowiem na pytania podajcie nr gg lub meila to sie skontaltuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borges
RZESZOW Cy ktos moze mi podac namiary na dermatologa vel chirurga zajmujacego sie usuwaniem znamion w Rzeszowie? Bede bardzo wdzieczna za info. Od dluzszego czasu nosze sie z zamiarem usuniecia kilku, poszukuje dobrego specjalisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aneczkaaa siema, to moj adres e-mail: worus007@op.pl prosze napisz !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yolka1982
Czy mial ktos wymrazana brodawke?jaki jest przebieg tego wszystkiego?ja mialam wczoraj zamrozona i teraz jest wielka,spuchnieta i dokola ma bable jak po oparzeniu.pani doktor nie mowila jak to bedzie przebiegalo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZębatkkA
To skontaktuj sie z lekarzem, nie czekaj w strachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmm
co z tym wymrożeniem? napiszesz c.d.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yolka1982
Więc dzieje się rzecz dziwna z tym pieprzykiem po mrożeniu,brązowa skórka z brodawki schodzi jak łupinka z orzeszka(przepraszam za porównanie)dokoła mam poparzoną skórę,która zaczyna schodzić,minęły 3 dni a pieprzyk się jescze trzyma i narazie nie wygląda na to żeby miał odpaść,ale już nie puchnie i zaczyna się kurczyć(mam nadzieję że się zasusza i że odpadnie!)narazie nie wygląda to dobrze!powiem więcej-wyglada obrzydliwie!czekam dalej!będe zdawać sprawozdania na bierząco!Jeżeli ktoś miał coś takiego to proszę o odpowiedz co się będzie działo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yolcia1982
c.d.dzisiaj wygląda to nieco lepiej.w prawdzie dokoła skórę mam poparzoną dosyć mocno,ale sama brodawka zrobiła się płaska i sucha i faktycznie zaczyna wyglądać jakby miala odpaść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yolka1982
Zdaje mi się że się goi,bo swędzi ,a pieprzyk zrobił się mały,czarny i suchy.poparzona skóra wokół brodawki jest czerwonobrązowa i zaczyna schodzić!Ale podejrzewam że będe miała bliznę właśnie po tym oparzeniu!Ale mam nadzieje,że szybko zejdzie!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey.Ja miałam usuwany jeden bo byl niebezpieczny, lekarz chcal wyciac wiecej ale ja nie dalam, a on na to ze to jest dziecinne z mojeje strony, bo jesli znamie nawet nie jest podejrzane to wkazdej minucie moze sie zmienic, po drugie to szpeci nie ma nic w tym ładnego nie mozna opalac i przeszkadza.Zaluje ze za jednym razem tego nie wyciełam, bo powiem szczerze ze przez jakis tydzien to mnie bardzo bolalało, ale trzeba troche wycierpiec.Laserowo nie chce bo moje wszystkie znamienia sa podejrzane, a jak sie laserowo usunie nie mozna zrobic badania histopatologicznego, chyba ze napewno nie jest znamie podejrzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×