Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zabajona

Czy są wśród Was kobietki, które chcą zostać mamami cz. V wiosenna

Polecane posty

ja chyba też poszłabym do innego gina nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foli ... mi gin mowil ze endo w 12dc powinno miec ok 11mm a ja często małam własnie 9mm... ponoc im większe tym lepiej na zagniezdzenie A jak podczas owu byłoby 12 mm to super Mowil mi ze często przy małym endo nie zagniezdzi sie fasolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enigmuś, ja nie powórnywałam hcg do beta-hcg Granini, tylko szukałam w sieci czegoś o różnicy między tymi dwoma badaniami (ale jakos nie miałam cierpliwości do poszukiwań :-o ) i natknęłam sie na taki wpis, który zamieściłam wyłącznie jako ciekawostkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Estell normalnie szok to co napisalaś. Normalnie tu taką wiedzę zdobywamy, że lekarza można zaskoczyć. Mąż załatwił na jutro Beta Hcg w szpitalu. Także nie będę czekała do poniedziałku tylko zrobię jutro rano. Wtedy zadzownię do gina i albo powie, że mam zwiększyć dawkę duphastonu albo, że mam iść do szpitala. Jest ordynatorem oddziału ginekologicznego chodzę do niego prywatnie i mam też do niego zufajnie...więc myślę, że decyzje podejmuje dobre. Idę legnąć bo jak długo siedzę to podbrzusze mnie pobolewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem enigma ale jak ktoś ma owulację w 14 dc to endo moze mieć 12 mm w 14 dc dopiero i jest to idealna sytuacja. jeśli żabka była 2 dni przed owulacją to endo urośnie wlaśnie do 12 mm około. Wie bo sprawdzałam to przez 5 miesięcy, najpierw w Poznaniu a potem w łodzi i wszyscy mówili że endo mam idealne do zagnieżdżenia, nawet jak po clo miałam 1 pęcherzyk to ginekolog mnie pocieszal że endo mam super, przed chwilą sprawdzałam wyniki usg z 5 miesięcy i zawsze endo 2 dni przed owulacją miałam takie ok 9,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enigma a ja miałam 2 dni przed owulacją 9,6 a wdniu owulacji 12,1 - no to ok było. Granini połóż się i odpoczywaj dużo, nie denerwuj się zostaw to nam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Granni ,ja też czekałam z niecierpliwoscią na wiadomośc od Ciebie .Wynik bety bardzo dobry!!!! i tego sie trzeba trzymac. do poniedziłaku fakt powinien sie powiekszyc o przynajmniej 66 % granni ja też przeszlam ten stres ,,betkowy\" wiec wiem jak to jest .powiedz jeszcze czy robiłas badanie progesteronu?powiem Ci jedno ,że przy pozamacicznej jeśli coś sie dzieje (jakieś plamienia) to później ,chyba ok 8 czy 9 tydzien Wiem ,ze bedzie cięzko do poniedziałku .torbielki na janiku mogą byc w ciaży uwierz mi ,potem powoli sie wchłaniają .a na usg dzidzius ujawni sie ale jeszcze nie teraz. Zycze ci kochana byś jakos szybko przetrwała tą sobote niedziele i w poniedziałek byś wreszcie mogła sie spokojnie cieszyć się swoja ciazą,a teraz leż duuużo i łykaj tableteczki!!trzymaj sie ,a my wszystkie trzymamy za ciebie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Granini - trzymam mocno kciuki - ale po cichutku ..... wiesz .... ;)Będzie dobrze :) jak tylko będziesz miała wynik dawaj znać od razu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ber i Żabko. :) Granini- mocno trzymamy za Was kciuki. 🌻 A jak teraz Twoje plamienia? Może pomysłem jest faktycznie podjechać wieczorem na dyżur do szpitala? Buziaczki. 👄 Emiczko- ma Pani jutro zakaz jakiejkolwiek pracy. :P :D 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żabka 30
Hej dziewczynki, jesteście wszystkie kochane!!! Bardzo się cieszę że moja wypowiedź nie pozostała bez echa. Tak jak u Was - tez moim pragnieniem jest dziecko, a wasz topik "skarbnica wiedzy". Beti - oczywiście o wynikach poinformuję, ja poszłam na to badanie w związku z prolaktyną, po pierwszym badaniu, które wykazało hiperprolaktynemie czynnościową, na powtórnym ona jeszcze wzrosła (jeszce przed badaniem profilu hormonów), a dziś na obchodzie w szpitalu p. ordynator endokrynolog wstępnie swierdziła - "za dużo stresu, wyluzowac, odpocząć, nie myśleć o wynikach - bo prolaktyna to hormon stresu i dlatego pewnie jest podwyższona - na szczęście narazie nie blokuje spraw związanych z macieżyństwem. Beti nie pytaj mnie o te skróty hormonów - pomomo, że jestem biologiem (nie praktykującym) sama rozpoznałam te co Ty:) Pozdrawiam Was wszystkie i dziękuję za miłe słowa. Nie jestem w stanie wymienić każdej z osobna - więc buziaczki dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żabko ❤️ Pisz częściej :) POwiedz mi jeszcze w którym dniu cyklu miałaś robione te badania? Bo mi powiedziałą że do 8dc mam się zgłosić do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja siedzę i jeszczę sie uczę...:(:(:( no cóz zobaczymy jutro:) Trzymam kciuki za Granini :) i za Was wszystkie:) 🌼 beti :) ja dzis w 5dc tez robiłam wszystkie hormony ,wyniki będę miała we wtorek:) buziaczki i do jutra:) dobrej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) PIERWSZA:) Wstawać spiochy ,taka piękna pogoda za oknem a wy jeszcze śpicie?????:P:P:P:P Ja lecę na uczelnię!!!! Trzymajcie kciukasy!!!!! Buziaczki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Druga! Enigmuś powodzenia. Witaj Żabko. To będziemy miałay nową dzidzię, prawda Granini. Strasznie się cieszę!!!!!! A ja zmykam do pracy. Dzisiaj siedzę od 9 do 9, jutro tak samo. Nie wiem jak dam radę tyle godzin wytrzymać. No i nie będę wiedziała co u Was słychać. Jak egzamin i Beta. No ale wwieczorkiem wszystko przeczytam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie Beti - endokrynolog wyznaczyła mi termin w koncówce pierwszej fazy cyklu( u mnie wypadł dzień 12,ewentualnie miałam zmieniać tylko termin na wypadek gdyby @ coś się zmieniła), napewno nie może to być druga połowa cyklu, upewniałam się jeszcze w szpitalu i tez powiedzieli, że ten dzień może być - bardziej zależało im pewnie na zbadaniu tych hormonów w cyklu dobowym - stąd też miałam w ciągu doby aż 8-krotnie pobieraną krew. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze dziewczynki! Ja jeszcze kwitnę w pracy buuu :( To przyszły tydzień stoi pod znakiem wyników badań: Żabki, Enigmy no i naszej Granini!! Dajcie znać szybciutko co tam wam wyszło. Żabko pociezyłaś mnie bo na tą chwilę jak nic się nie zmieni to bym miała termin na szpital w 10dc czyli jeszcze mogłoby jeszcze chyba zostać A ja dziś kupiłam ciuszki dla koleżanki synusia takie małe i słodkie :) Ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdałam egzanim na 5 :D:D:D BAARDZO SIE CIESZĘ:):):) lecę z córcia na spacerek:) :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enigma, GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale i tak wiedziałam, że tak będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja obeszłam cale jezioro z moją psiną, popływala sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enigma graatulacje!!! 🌻🌻🌻 Foli fajnie masz, ja dopiero wróciląm z pracy i szykuję obiadek i jeszcze mam trochęsprzątanka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajce! Enigma - wcale a wcale mnie nie zaskoczyłaś tą oceną :) Gratuluję !!! ciekawa jestem co u granini ... wierzę, że wszystko w porządku. wczoraj tak rozmawiałyście o tych sluzówkach i dniach cyklu, no i ja zajrzałam do opisów usg i u mnie wychodzi na to, ze mam jednak zbyt szybko owulację - w 10 dc miałam śluzówkę 7 mm i pęcherzyk 20 mm. Zakładając, że gin miał rację mówiac, że on niedługo pęlnie, to w dniu owulacji mogła ona mieć około 9 mm jeśli rośnie około 2 mm na dobę. Wiem, ze progesteron stymuluje przyrosy śluzówki i przygotowuje ją na ew. zagnieżdżenie, ale w przypadku NORMALNEGO cyklu. U mnie widac jednak nie wszystko przebiega normalnie, skoro mam tak cienką śluzówkę. Chociaż gin nic o tym nie wspomniał twierdząc, że jest ona ok. Dziwne - w końću jest endokrynologiem także, więc może taka moja uroda. Nie wiem. Dobra a tak z innej beczki - ja dzisiaj obsadziłam balkonik, jeszcze męza zainstaluje te donice na barierkach i będzie olimpic gold medal ;) próbowało u nas grzmieć i padać, ale się rozmyśliło i przeszło boczkiem, spadło parę kropel, burza zrobiła tylko raz czy dwa takie \"buuu\" i se poszła. Niedobrze, bo naprawdę jest mega susza ... deszcz by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Enigma, gratuluję , zdolniacha z Ciebie:) Zabajona, ja dziś naczytałam się o fazach, hormonach itp... dowiedziałam się, że jeśli od początku cyklu do owu minie za mało czasu (mniej niż 10 dni) to endometrium może jeszcze nie być przygotowane na implantację:( jajeczko może zostać zapłodnione, ale zarodek nie może sie prawidłowo zagnieździć:( a ja dziś leniuchuję i takie tam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek-Graniniowy
Heloł, Robiliśmy dzisija badania w szpitalu - beta wyszła 637,8 w porównaniu do 510 zrobionej niecałe dwa dni temu (w czwartek po południu pobrana krew). Nie możemy nigdzie znaleźć żadnych danych, które by mówiły o prawidłowym tempie przyrostu - wiecie cos na ten temat? Progesteron wyszedł dzisija 14,86 ng/mL. Lekarz po wysłuchaniu wyników, powiedział, że ciąża się rozwija, żeby zwiększyć dawkę duphastonu do 3x dziennie i łykać NoSpa na rozkurczenie macicy i poprawienie wchłaniania Duphastonu. Jeżeli plamienie zamieni się w krwawienie to do szpitala. Póki co Graniani leży sobie pod kocykiem a ja ją karmię owockami, orzeszkami i wszystkim co najlepsze ;)) Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysku, dzięki za info. No to już się może sie cieszyć!!! wyściskaj żonkę !!! super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysku graninowy - dzięki za informacje. maklady - u mnie I faza trwa własnie tylko 10 dni w porywach do 11. Łapię się na dolną granicę normy. Jak nastepnym razem będę u gina to z nim o tym porozmawiam, bo mi coś nie pasuje, niech mi coś da w takim razie na rozrost endometrium, bo nie przypuszczam, zeby udało się spowolnić wzrost pęcherzyków. Skoro nie chciał mnhie stymulować, bo wg niego nie było sensu ... to zostaje jesynie to. Ale enigma mówiła coś o jakichś plastrach. Pewnie coś da sie z tym zrobić, oprócz łykania witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysku ja znalazłam tylko tyle: W prawidłowej ciąży poziom HCG wzrasta przynajmniej o 66 % w ciągu 48 godzin i o 114 % w ciągu 72 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale z tego co czytam to ten przyrost u niektórych jest wolniejszy i też jest ok, tak jak Monik miała na początku wolniej jej przyrastało a jest wszystko ok . najważniejsze, że rośnie. trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysku, na pytanie dziewczyny na forum bociana o to, że jej za wolno przyrasta hcg a zarodka nie widać na usg lekarz specjalista od niepłodności odpowiedział: Po pierwsze nie widomo jaki jest faktyczny wiek ciazy , wiec mzoe zarodek byc niewidoczny po drugie przyrost HCG miesvi sie w szerokiej normie i pozostaje tutaj czekac na kolejne USG ktore powinno byc wykonane za 10-14 dni Z powazaniem JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×