Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rybka 27

dermatix,veraderm ktos uzywal?

Polecane posty

czesc, mam bliznowca na rece juz od kilku lat.slyszalam ze to sa dobre masci czy ktos mi moze powiedziec o swoim doswiadczeniu?czy te masci pomogly i czy pomagaja takze kiedy blizny nie sa swierze. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grandia
ja tez mam dwa bliznowce na ramieniu (pozostałosc po tradziku), mam je od paru lat. Dwa tygodnie temu bylam u dermatologa i mialam robioną krioterapie. Codziennie stosuje contractubex i jestem bardzo zadowolona.Bliznowce sa mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka2123
Używam dermatix od pół roku, ale na świeżą bliznę. Jak na tak wysoką cenę to nie polecam. Spodziewałam się większych efektów. Niestety nie wiem co polecić. Sama jestem ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pablo25
podobno to niezły lek, drogi ale taniej można dostać na aukcjach w necie, pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pablo26
witam, sam uzywam od miesiąca i efekty są, ostatnio widziałem na allegro za niecałe 90 zł,mój lekarz poradził mi,żeby deleikatnie wmasowywać w bliznę, podobno daje to 2 razy dziennie najlepsze efekty, pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pablo26
sorki, nie napisałem co, DERMATIX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czlowiek_z_blizna
Jesli chodzi o plastry silikonowe to ich użyteczność zależy od umiejscowienia blizny, jeśli blizna nie jest na płaskiej powierzchni nie polecam, bo plaster sie odkleja w nocy, wtedy zdecydowanie lepsza jest maść. Jeśli chodzi o skuteczność to trudno powiedzieć, używam ponad pół roku Dermatix ale łącznie z innymi zabiegami i blizny są mniejsze (ale pewnie po cichu spodziewane byly bardziej spektakularne efekty), jednak czas też ma pewnie znaczenie, bo blizna sama w sobie się zmienia. Od kilku dni używam Veraderm. To ten sam związek chemiczny więc teoretycznie powinno podobnie działać, ale w porównaniu z Dermatixem w użytkowaniu ta maść jest gorsza, natomiast ma dużo niższą ceną (w aptece prawie dwa razy niższa), na pewno mniej wydajna ze względu na fatalne opakowanie - przy dozowaniu dużo sie traci maści, ponadto jest bardziej lepka, gorzej się rozmarowuje bo jest bardziej gęsta niż Dermatix, długo schnie bo ciężko ze względu na konsystencje stworzyć cienką powłokę, i jakoś tak opakowanie sprawia wrażenie jakby maść byla wytwarzana w garażu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia i synunia
my używaliśy na bliznę po oparzeniu juz chyba wszystko co jest dostępne na rynku, maści i plytki ..... byly uczulenia, brak efektów, problemy w aplikacji..... podsumowując dla mnie najlepszy jest opatrunek Cica Care, nie ma uczuleń, jest cienki i latwy w aplikacji (choć uwaga, nie porwać go bo jest delikatny) no i ...mam wrażenie że najbardziej skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama aga
Moja 6letnia dziś córeczka strasznie byla poparzona gdy miała 10 mies.Miała III stopień poparzenia- 60% powierzchni ciała, zaburzenia w oddychaniu i krążeniu ,operację laserowym nozem i silikonowe opatrunki.Stosowaliśmy na początku i alantan, i cepan i inne maście - mierne efekty , wtedy lekarz zalecił stosowanie contractubex i... stosowaliśmy go na umór, tubka za tubka.Udało się! dziś ma maleńką prawie niewidoczną bliznę w zgięciu na rączce, a na reszcie powierzchni ciała jest tylko tzw."mapka'-kontury oparzenia,gdy się opala jest bardziej widoczna.Tak więc z czystym sumieniem polecam maść Contractubex - jest najlepsza na rynku. Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja007
Witam, stosowałam Contractubex i żadnych efektów nie zauważyłam. Od blisko 2 miesięcy używam Dermatix. Początkowo cena mnie przeraziła...ale przyznam, iż mój brzuch to istna szachownica chirurgiczna, bo jestem po dwoch poważnych operacjach. Wiec mam co smarować.. Mój bliznowiec jest, tzw. był okropny... teraz choć sama tego nie potrafię ocenić,oceniają to moi bliscy, ale wyglądają coraz lepiej. Dodatkowo naświetlam się codziennie lampą BIoptron, która ma działanie szybszego gojenia i wybielania blizn, a w szczególności bliznowca. Pozdrawiam i życze efektynego działania... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa12345witajcie
witajcie ! mam sporo blizn po oparzeniu (blizny 30 letnie), po wielokrotnych usuwaniach przykurczy metodą cięcia "Z" a teraz jestem po przeszczepie skóry. "Z" smarowałam cepanem i contratubxem trzeba to robić systematycznie to bedzie efekt w postaci zmiękczenia i wybielenia. Trzeba porządnie masować bliznę czsem nawet do bólu, dosłownie wcierać maści a nie tylko posmarowć. Teraz pierwszy raz mam założony plaster silikonowy na wieksza powierzchnię blizny po przeszczepie. Noszę od trzech tygodni, jest na tyle ok ze nie czuję ściągania blizny i jest ona miekka jaki będzie efekt trzeba jeszcze poczekać. Niestety w miejscu pobrania również mam dużą bliznę jeszcze nie zagojoną do końca jest to pośladek moze ktos z was poradzić mi jak postępować z tą świeżą blizną aby wygladała jak najlepiej. Czy stosował ktos opatrunki silikonowe, które polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 14
czesc mam 14lat moja blizna ma juz 4 lata , teraz nie dawno miałam drugą operacje ... lekaz chirurgi plastycznej w rzeszowie poradził mi masc dermatix ,iz efekt bedzie bardzo dobry .Mysle sobie ta masc kupic... tylko ze lekarz powiedział ze kosztuje okolo 80zł a ta masc kosztuje 179zł w internecie 109zł. zastanawiam sie czy to nie chodziło o masz veraderm iz ona kosztuje około 80zł... no ale na recepcie pisze dermatix.. musze sobie ja kupic iz wstydze sie swojej 1 blizny po 1 operacji ma ona około 10cm szer. i jakies 5dł. 2 blizna jeszcze nie wiem bo własnie mam jeszcze opatrunek na niej ... ale polecam dermatix .. mam nadzieje ze efekt bedzie bdb pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Don Kichol
Tylko nie dermatix. Największy i najdroższy szajs z jakim miałem do czynienia. Rok temu na górnej wardze podrapał mnie mój wredny kot. To niewielka blizna bo na około 0.5 cm ale bardzo widoczna. Lekarz zalecił mi dermatix. Stosuje go już od 3 miesięcy i nie ma nawet śladu najmniejszej poprawy. Blizna wygląda tak samo jak przez stosowaniem tego badziewia. Wyrzuciłem tylko w błoto prawie 200 zł. Czy ktoś z was wie czy wykonują w Polsce zabiegi wypełniania blizn (żadne tam chirurgiczne usuwanie i potem szywanie bo efekt jest gorszy niż przed zabiegiem) bo czytałem że na Zachodzie stosują wszczepianie pod naskórek jakiś środków co powoduje całkowite wypełnienie ubytku w skórze i sprawia że skóra jest z powrotem gładka w miejscu rany i nie ma już żadnych dziur i wklęsłych blizn. Powiem szczerze że interesuje mnie tylko doprowadzenie do stanu IDEALNEGO bo nie po to płaci się za chirurgię plastyczna aby coś poprawic tylko żeby coś wyglądało idealnie a z regułu wygląda to tsak że nie ma żadnego efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marq14
Witam wszystkich.Około trzech tygodni temu moja 13 miesięczna córeczka wylała na siebie wodę z butelki na herbatkę ,doznała poparzeń twarzy,obydwu rączek i klatki piersiowej(ok.20% ciała,II i III stopień poparzenia).Już jesteśmy w domku.Na ramieniu i części klatki piersiowej został wykonany przeszczep,twarz CUDEM wyszła z tego najlepiej,narazie jest czerwona ale wiemy,że jeżeli będziemy unikac słońca,stosowac kremy z 60% faktorem i skutecznie natłuszczac już niebawem bedzie tak jak przed wypadkiem UFAM ŻE TAK BĘDZIE(mówią ,że twarz goii się najszybciej i najlepiej).Jeszcze z tydzień będziemy robic opatrunki a póżniej zaczniemy stosowac maści (przez naszego lekarza polecany Dermatix)a oprócz tego pojedziemy do łodzi uszyc ubranko silikonowo-żelowe .Chcemy dla naszej córci jak najlepiej i dlatego mam pytanie ,co ludzie którzy stosowali u malutkich dzieci te rzeczy mogą mi powiedziec,poradzic,pokierowac.Bardzo będę wdzięczna za każdą odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 8 lat mam blizne po ospie na klatce piersiowej ma 3 cm troche mi to przeszkadza bo ludzie na to nie patrzą dobrze.Chodzę po lekarzach i każdy przepisuje mi co innego.Stosowałam - Heparinum, Contractubex a nawet chińską maść 999 wyłacznie na blizny, którą poleciła mi kumpela. Słyszałam o Dermatix ale nie wiem czy pomaga. Ja mam starą blize i te żel nie pomoże aby blizna stała się mniejsz tak przynajmniej twierdzi mój lekarz. Mogłabym usunąc tą blizne ale może ona narosnąc jeszcze raz bo mam taką skóre zdolną do nawracania się blizn. Nie wiem co mam robić niech ktoś mi pomoże coś poleci jeśli miał podobny przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martka2
Tak Veraderm może być. Dośc drogi, ale jak dla mnie okazał się chyba najlepszy na dośc świeze blizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monidm
ja uzywam dermatix od nie calych dwóch tygodni i jestem zadowolona bo juz widze poprawe:)polecam ja wszystkim jest droga ale warta swojej ceny:)ja kupiłam ja za 108 zł ale wiem ze w innych aptekach jest drozsza.trzeba po prostu chodzić i sie pytac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja246
Ja mam bliznę na czole, pozostałość po przecięciu, nie była ona niestety szyta i powstało małe zgrubienie. Uzywałam na samym początku maści Cepan, nie dawała ona jednak żadnych rezultatów, później przerzuciłam się na No-Scar, stosując ja regularnie przez ok. 3 mcy z 5 min masażami mogę powiedzieć ze nastąpiła poprawa. Blizna stała się mniej widoczna i bielsza. Niedawno kupiłam sobie Veraderm, ktoś mi polecił, ze względu na dobre działanie silikonu i smaruję nią. Nie spodziewam się cudów, ale delikatną poprawe juz widzę. Jest o wiele wygodniejsza niż No-Scar, że nie trzeba wykonywać tak długich masaży, poza tym konsystencja temu zbyt nie sprzyja. A co wiecie o maści dermatix?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona 21
Czesć! Tak szczerze to narazie nic o tym nie wiem, bo dopiero dostałam recepte od lekarza na ta masc DERMATIX! Podobno jeste bardzo dobra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka1981
ja mam przerosła blizne pooperacyjna blisko oka, stosowalam contratubex i zadnych rezultatów,potem uzywalam zelu silikonowego zeraderm ok dwa miesiace i blizna stopniowo zmniejszala sie, teraz stosuje veraderm i wydaje mi sie ze sa lepsze wyniki chociaz ta druga ma bardzo gesta konsystencje i jest bardzo lepka, powodzenia z #:&?## bliznami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenka123456
czesc .. w czasie wakacji mialam wypadek w ktorym u cierpiala moja twarz...mialam szyty luk brwiowy i mocno zdrapany policzek...nie martwie sie lukiem brwiowym bo wlosy przykryly blizne ktora w sumie byla malenka ..martwiee sie jednak policzkiem..w jednym miejscu milalam bardziej zdrapany policzek ..tak jakby ktos tarka mi po twarzy przejchal..czekalam az sie rany wygoja...kidy strup odpadl zobacyzlam na miejscu tego mocniejszego zdarcia takie kreski jakbym sobiee leciutko zdrapala policzek ..myslalam ze zrobi sie drugi naskorek i po klopocie ale wolalam nie ryzykowac...zaczelam uzywac contracutebx i musze przyznac zadnych efektow...potem uzywalam no-scar i musze przyzanc efekty marne ale jakies tam byly..teraz stosuje cepan i mimo mojemy zdziwieniu najlepsze po nim efekty widze...teraz zamierzam kupic dermatix ...przez ta blizne bardzo ucierpiala na tym moja pewnosc siebie..bo byalm dziewczyna ktora wszedzie sie pchala chciala sprobowac czegos nowego a teraz przez ta blizne zrezygnowalam z jedengo postanowienia...i potem napewno zrezygnuje jeszcze z czegos innego...wystarczyla sekunda zeby teraz sie meczyc z blizna na twarzy ..wiem ze blizny redukuja sie ponad 2 lata i postanowilam ze jesli blizna mi nie zejdzie to wybiore sie na zabieg laserowy..bo nie przyjmuje tego do wiadomosci ze mam byc z taka blizna na twarzy...nie ejst ona taka duza ale jednak jest..... buziaki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córeczka miała opperację prawie tzy lata temu. Ma bliznę od ucha, na szyjiza uchem i pod brodę. Na początku opatrunki sylikonowe,potem zeraderm i contratubex,a od1,5 roku dermatix. Blizna jest miękka i elastyczna. Zbladła ,ale dalej jest szeroka i widoczna. Nie można opalać blizn przez 1,5 roku. Stają się wtedy czerwone. My do dzisiaj smarujemy małej szyję blokerem. Mam tylko nadzieję ,ze za 10lat chirurgia plastyczna będzie tak rozwinięta,że na jej szyjce nie zostanie nawet ślad. ZŁA DJAGNOZA PANI PROF ZOFII DUDKIEWICZ (chirurga plastyka) i moja córeczka ma na szyji koszmar.Pani prof też ją operowała,w swojej prywatnej klinice na Koziej w Warszawie. Jeśli by ktoś się do niej wybierał to nie polecam. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justy
pomóżcie bo nie wiem co warta jest ta masc 200zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozawla na utrzymanie właściwej wilgotności blizny,ale cudów nie czyni. Nigdy nie wiadomo jak by to było gdyby się jej nie stosowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 122
Witam was ja używałam ZERADERM, jestem zadowolona a blizna się b.ładnie zagoiła i jest ledwo widoczna. Maść ta polecił mi lekarz chirurg, ja ją również mogę polecić, niestety ciężko ją dostać w aptece, ja kupiłam u bezpośredniego dystrybutora baeautymed, chyba tak to się pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 122
I JESZCZE BO PYTAŁYŚCIE, ZAPŁACŁAM ZA ZERADERM 100 ZŁ, czyli nie tak drogo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tina_40
Uzywam Dermatixu od roku jestem zachwacona jego rezultatem.Mam 10 letnia blizne po cesarskim cieciu,po roku z tej starej blizny zostala tylko niewielka wyblakla blizna.Polecam ten zel jak najbardziej ale chce zaznaczyc,ze efekt jest widoczny dopiero po jakis 3-4 miesiacach wiec jest to kuracja dlugotrwala ale jak najbardziej oplacalna.Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justy
mam czerwona blizne.jestem po 3 miesiacach operacji.boli okropnie.co oprocz tego dermatixu mozna stosować.lekarz powiedział LIOTON 1000 ale on jest na zylaki pomóżcie bo lekarze rece rozkladaja.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×