Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Julii

Zycie we Wloszech

Polecane posty

hej dziewczyny pozdrawiam serdecznie :) jestem we slonecznej italii juz prawie 4 lata- hym jak ten czas szybko leci..mieszkam niedaleko Fano - Marche! Auguri per la buona Pasqua!! Baci 😘 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julii mieszkam w Barumini, godzine drogi od Cagliari, a rodzina twojego chlopaka skad jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jego rodzinka mieszka w okolicach Olbi, i Marrubbiu(nie wiem, czy poprawnie napisalam). BUONA PASQUA... ...jestem troszeczke zajeta przygotowaniami, dlatego tak malutko pisze :-) Fajnie, ze coraz nas tu wiecej :-)) Witaj Marcia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przywitalam sie juz wczesniej tzn na poczatku topiku, ale nie bylo jeszcze tak duzo wpisow :) Julia pisals cos o serniku, ze robisz go z serem Tomi?? hymm jaki to ?? jezeli dobrze zrozumialam ?? Ja ostatnio zrobilam sernik na zimno z ricotta i galaretka :) wyszlo dobre malo slodkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ser, ktory wykorzystuje do sernika nazywa sie Tomino, znajdziesz go prawie na kazdym stoisku z serami, w smaku przypomina nasz twarog i jest bardzo drobno pomielony. Moj sernik zawsze wychodzi i jest b.dobry. Wiele osob piecze cos na miare naszego sernika na bazie ricotty, ale jak dla mnie ten ser jest za mdly. Moze kiedys moglabym sprobowac zrobic sernik na zimno, jestem ciekawa. Moze moglabys wkleic tu przepis?tak przy okazji, nie spieszy sie :-) Topik ostatnio sie ruszyl, z czego bardzo sie ciesze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko :) zartujesz caly dzien jestem w pracy i nudzi mi sie :( mialam garaletki z pl czerwona i pomaranczowa ktora w zmieszaniu z srem stracila kolor :( za to czrewona wyszla rozowa, czyli ok :) galaretki robisz z polowy wody na opakowaniu, ricotte doprawilam do smaku cukrem, na dnie tortownicy ulozylam biszkopty zwylke typu bebe - ja namoczylam je herbata ale chyba lepiej niczym bo wyszla tylko papka :) tezejaca galaretkie polaczylam z serem wstawilam do lodowki jak troche stezala wylakam na to 2 warstwe i ulozylam brzoskwinie z puszki :) przestal cala noc w lodowce.. byl smaczny tylkotroszkie malo slodki :) ciekawe czy u mnie bedzie ten ser Tomino, he he kolezanka z pracy mowi, ze tak ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..bedzie, bedzie..zobaczysz! Dzieki za przepis, kiedys wyprobuje :-) A gdzie pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane, Przepraszam, ze tak rzadko sie odzywam, ale wiecie jak to jest w domku ;) Nie za bardzo mam czas na pisanie, wiecej biegam, ogladam co sie pozmienialo, zalatwiam itd... No ale jestem i... Moje drogie, Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych miłości i rodzinnego ciepła Zyczy Dzidziuch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skacze zajączek po lesie i życzenia Wam niesie, przez pisanki przeskakuje, Alleluja wykrzykuje! Po czym znika w długich susach cały mokry od dyngusa! Pozdrowienia dla wszystkich! Dzidziuch...rozumiemy...baw sie dobrze! :-) I ciesz sie tymi chwilami z rodzinka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek_a
czesc dziewczyny, przede wszystkim te new entry!!!! ciesze sie ze was jest tu coraz wiecej:) wrocilam do pracy po tych dniach wolnego .. tragedia. co do kursow jezykowych to mozecie sprobowac na l'università Popolare , gdzie organizuje sie rozne lekacje i zajecia nie tylko dla obcokrajowcow , wiec sa rowniez jezyki obce, teatr etc. a sernika oczywiscie nie zrobilam.. moze w przyszlym roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Groszek juz na \"warcie\" :-) I jak minely swieta? U mnie wszystko ladnie, pieknie, ale czuje sie taka ciezka....Dobrze, ze wieczorem ide pobiegac, oj..nie bedzie latwo. W niedziele siedzielismy 4godziny przy obiedzie u rodzicow mojego K...(ja do tego ich dlugiego biesiadowania jeszcze sie nie przekonalam), i jedlismy, jedlismy...i pilismy..pilismy.... Wieczor spedzilismy w domu...bez kolacji sie nie obeszlo ;-) W poniedzialek pojechalismy do znajomych na grilla. Pogoda dopisala, towarzystwo tez :-) Piszcie dziewczyny jak tam u Was??? Pozdrawiam i zycze milego dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek_a
julii- ah swieta... pewnie ze sie udaly, bylo bardzo milo. w niedziele rodzinnie: obiad u rodzicow, potem lenistwo u siostry, a pozniej powrot do rodzicow na kolacje:). W pon grilik:P szczerze mowiac to malo tu czuje swieta, bardziej sa to dla mnie poprostu dni wolne, ale rownie przyjemne. teraz jescze 3 dni i znowu weekend:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anilay
Czesc dziewczyny. tu wogole nie ma atmosfery swiatecznej.Co to za swieta bez sniadania wielkanocnego,jajek w majonezie i zurku.....nie mowie ,ze smutno mi bylo ale chyba brakuje mi tej kirzataniny przedswiatecznej,ktorej tu nie ma. Z jedzeniem to normalka, jak zawsze ale tu w niedziele nawet sklepy otwarte byly.Mam nadzieje ,ze na Boze Narodzenie pojade do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc 🖐️ Jak tam humorki po swietach? Wszystkie jestescie w pracy? FeBe..odezwij sie i podziel sie wrazeniami z nowej pracy! No i jak wypoczynek u rodzinki Twojego mezczyzny? Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 🖐️ pozdrawiam :) jak po swietach?? ja ciagle pracowalam, ale za to jadlam biala kielbaskie, polska wedlinkie, sernik, jablecznik, galarete ;-) wszystko miami miami teraz uciekam na obiad :) do uslyszenia 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia...a skad mialas takie smakolyki??? moze przyjechala do Ciebie rodzinka? 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julii byly tez i golabki :) tu gdzie mieszkam jest polski kierowca - przywiezie ci co tylko zechcesz ;-) znow jestem w pracy do 19-tej :( oby szybko minelo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie masz super :-) Ja nie mam tak dobrze. Ale jak jade do Polski to przywoze co tylko moge...Szkoda, ze tak rzadko ;-) Oj..do 19 czas szybciutko minie, wieksza czesc dnia juz za Toba :-)) Moj K. tez przyjedzie kolo 19 do domku...juz sie nie moge doczekac, bo okropnie sie nudze...I nic mi sie nie chce.. Chyba przez te swieta jakas taka \"ociezala\" sie stalam... Wczoraj mialam pobiegac, ale sily zabraklo i skonczylo sie na spacerku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek_a
troche poczytalam i glodna sie zrobilam:) ja sama malo gotuje, oczywiscie tych najwiekszych pysznosci naszych nie umiem zrobic a do tego czasu mi brakuje, bo nasz kuchnia jest powiedzialabym bardzzoo czasochlonna... ale za to jaka dobra.no nic, ja sie objadam jak jade do domu, no i oczywiscie jak rodzice mnie odwiedzaja. wtedy moge dostac wszystko na co mam ochote:). dziewczyny juz jest piata!!! Marcia wytrzymamy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane! Ciesze sie ze zastalam Was wszystkie po powrocie :) I ile nowych twarzy! :D Super, topik bedzie zyl! Ja wrocilam dopiero dzisiaj rano, skonana po 16-godzinnej podrozy ale szczesliwa bo Calabria jest wspaniala. Morze, jedzenie, ludzie - wszystko przyprawialo mnie o zawrot glowy. Rodzina mojego P. przyjela mnie tak serdecznie, ze czulam sie jak u siebie w domu :) A jutro pierwszy dzien pracy... Troche sie stresuje. No i teraz jak juz zrobilo sie tak cieplo to wcale nie chce mi sie pracowac :P Ale moze to po prostu nerwy, gdzies tam w srodku ciesze sie na ta zmiane. Napisze wiecej, tylko wstawie pranie i troche ogarne mieszkanie. Chociaz musze Wam powiedziec, ze tez zrobilam sie troche ciezsza przez te Swieta i nie za bardzo chce mi sie ruszac ;) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc FeBe! Ciesze sie, ze tak milo spedzilas czas! ...czekamy na dalsze relacje! Goraco pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszku juz tylko 15minut :) zaraz po pracy uciekam na cwiczenia, dzis mam ostatnie z karnetu - licza na wejscia - he he szczerze to wcale mi sie nie chce ;-) Ty czym sie zajmujesz ?? Milego wieczorku 🌻 Ps.. pogoda jest super, choc zpowiadali deszcze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek_a
czesc wszystkim, Witaj ponownie FeBe i opowiadaj jak bylo? ja pracuje w dziale zakupow, w dosc sporej firmie. marcia- a ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FeBe 🖐️ Groszek 🖐️ Marcia 🖐️ Monimoni 🖐️ Dzidziuch 🖐️ Anilay 🖐️ Aga 🖐️ Milego dnia wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka------agusia---italy
ja pozdrawiam ze slonecnej dzis umbrii:)) jest przesliczna pogoda ale niestety musze sie uczyc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek_a
ale tu dzis cicho! zaraz jeszcze godzinka .. no ponad i do domciu.... dziewczyny wy rozwazacie zeby zostac tu na stale? jak to widzicie? ja dopoki sie nie zastanawialam realnie nad tym ze to juz na zawsze to bylo ok, ale ostatnio jak to do mnie dociera , to ze bede tu zyc ..i ze moje dzieci beda stad ...i ze ja pewnie sie zmienie, bo przeciez bede sie musiala przyzwyczaic i pogodzic z tym wszystkim co mi nie pasuje tutaj / czego mi brakuje z polski , to wpadam w dolki. nie wiem czy dla mnie polska jest taka super bo tam nie jestem, czy popostu ja docenilam. mysle ze gdybym jeszcze stamtad nie wyjechala, to napewno bym sie na to szykowala. ale teraz jest na odwrot. ...gdyby nie te mysli to byloby idealnie. dobra, tym optymistycznym akcentem, koncze na dzisiaj. 'widzimy' sie jutro! ps. jak sie robi ta lapke, czy kwiatka ? :)*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek_a
czy usteczna:| myslalam ze wyjdzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×