Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość gość
Ale posiadanie niezdolnego psychicznie do małżeństwa partnera nie jest żadnych oszustwem czy skrzywdzeniem. Każdy sam sobie wybiera partnera i bierze ślub wtedy gdy tego chce. Zakładanie nowej rodziny nie jest już możliwe zgodnie z nauczaniem Jezusa. Można żyć szczęśliwie samemu albo próbować się pojednać z partnerem. W nauczaniu Jezusa nie ma trzeciej drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śluz czy temperaturka bo omijasz coś gościu temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panda8
Gościu, ja już nawet nie czytam co piszesz za brednie. Nie wiem po co piszesz tutaj jak nikt nie potrzebuje Twoich durnych komentarzy. Jakbyś był wierzący to byś sie za nas niewiernnikow pomodlił a nie wyzywał i obrażał. Idź już sobie stad na inne forum, albo załóż swoją grupę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama modlitwa to za mało, potrzebne jest jeszcze uświadamianie. Dzięki temu część z was zaczyna się nawracać i ma już wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śluz czy temperaturka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy kto znajduje się w sytuacji dowodzenia nieważności małżeństwa ma problem przede wszystkim sam ze sobą. Jest tak zarówno w sytuacji, kiedy nieważność jest ożekana po jego stronie, jak i po stronie małżonka. Dlaczego, bo wszedł w związek z kimś do małżeństwa się nie nadawał. Nie można było tego przed ślubem nie zauważyć. Były symptomy, ale je ignorował. To nie świadczy o normalności. Wszedł w ten skazany na śmierć związek, bo coś z nim samym było i pewnie nadal jest nie tak. A teraz chce taka osoba związać się z kimś innym. I zrzucić cały ten balast przeszłości na jego barki, ba nawet na jego czyste do tej pory życie. Nie zgadzam się na to, żeńcie się i wychodźcie za mąż za ludzi po cywilnych rozwodach. Panny i kawalerów zostawcie w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam za ,,Orzekać" przez,, ż". Literówka, szybkie pisanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz rację, jak ktoś jest skażony grzechem, to niech tworzy związek z innymi grzesznikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śluz czy temperaturka a może jak w twoim wydanie zero sexu i zgorzknienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety nie chce mi wskoczyc prawidłowy link ale jeśli ktos chce przeczytać ( ze specjalną dedykacją dla gościa) to po nierozerwalne przed przecinkiem bez spacji proszę wpisac adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia888
witajcie! chciałam się z Wami podzielić swoja radością i dac Wam trochę nadzieji. Dostałam wyrok potwierdzający nieważność małżeństwa , jeszcze nieprawomocny. Wyrok został wydany bardzo szybko, końcem marca składałam odowiedź na uwagi OWM i po 3 tyg otrzymałam juz wyrok. Mam nadzieję, że wasze sprawy tez się pomyslnie zakonczą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, otrzymałam " powiadomienie o przyjęciu pozwu i wezwanie do udziału w procesie " mam odpowiedzieć na trzy pytania, pierwsze: "Czy istnieje możliwość wznowienia wspólnoty małżeńskiej, jeżeli nie to dlaczego?" Proszę o podpowiedź czy wystarczy napisać, że nie istnieje taka możliwość, że od kilku lat nie mamy kontaktu czy trzeba podać jakieś konkretne argumenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomyślnie? Ale dla kogo? Dla Waszych nowych partnerów? A kto zmaże Wasze doświadczenia, współżycie z kimś innym? Kto da Wam pewność, że nie krzywdzicie nowym żon i mężów? Myślicie tylko o sobie, aby mieć ,,czyste konto". Ono nigdy nie będzie czyste. Nieważność z sądu tego nie uczyni. Piszę to ja, kobieta której rozwodnik zmarnował życie. Rozwodnik skrzywdzony, ale rozwodnik. Trwam przy nim i cierpię. Nie umiałam go zostawić, skomlał jak Wy wszyscy biedni po przejściach. Nawet po orzeczeniu nieważności żeńcie z kimś z podobnym bagażem. Od panien trzymacie się daleko. Nie macie prawa ich rozkochiwać w sobie. Nie będą z Wami szczęśliwe. No chyba, że to psudo panny, które do slubu z Wami pójdą po tym jak pół miasta zaliczyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ks. Silvio Barbaglia jest opętany przez szatana, dziwię się że nie został natychmiast ekskomunikowany za głoszenie herezji. Widać, że Franciszkowi zależy na głoszeniu zwodniczej nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Sonia gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena3456
Sonia Gratulacje! a w ktorym sądzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śluz czy temperaturka? a wywiesiłeś już flagę? nie masz pewnie czasu bo musisz bidoto siedzieć na forum i wylewasz żółć, że my mamy gościa a ciebie żadna baba nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież jezeli tym osobom by na tym nie zalezalo, to zawarlyby slub cywilny i zyly na tzw. "kocia lape". x Jaką kocią łapę, co ty bredzisz? To właśnie po ślubie cywilnym stajesz się prawnie mężem/żoną, bo podpisujesz i otrzymujesz akt małżeński. Weźmiesz sam cywilny bez kościelnego i w świetle prawa jesteś po ślubie, a kościelnego bez cywilnego żaden ksiądz ci nie udzieli. Te śluby konkordatowe to nic innego, jak połączenie ślubu cywilnego i kościelnego w jeden. W dalszym ciągu musisz udać się do Urzędu stanu cywilnego, wziąć oświadczenie, ze nie ma przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego, czyli według prawa musisz byś osobą stanu wolnego i z tym oświadczeniem śmigasz do księdza. W kościele przed ślubem kościelnym podpisujesz akt małżeński ten sam co podpisuje się w USC podczas ślubu i dopiero możesz przemaszerować przez kościół i klęknąć przed ołtarzem, a ksiądz cię pobłogosławi. Jak nie podpiszesz aktu małżeńskiego, to ksiądz zawinie kiecę i o ślubie konkordatowym możesz zapomnieć. Po ślubie ksiądz biegnie do Urzędu Stanu Cywilnego z tym podpisanym przez ciebie aktem małżeńskim i ty dopiero za kilka dni możesz odebrać w USC swój odpis aktu małżeńskiego, żeby móc się okazać, że jesteś po ślubie. Na kocią łapę to jest życie bez ślubu cywilnego, bo kościelnego bez cywilnego nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te śluby konkordatowe to nic innego, jak połączenie ślubu cywilnego i kościelnego w jeden. W dalszym ciągu musisz udać się do Urzędu stanu cywilnego, wziąć oświadczenie, ze nie ma przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego, czyli według prawa musisz byś osobą stanu wolnego i z tym oświadczeniem śmigasz do księdza. W kościele przed ślubem kościelnym podpisujesz akt małżeński ten sam co podpisuje się w USC podczas ślubu i dopiero możesz przemaszerować przez kościół i klęknąć przed ołtarzem, a ksiądz cię pobłogosławi. xxxxxxxxxxxx i zapłacić 20 albo 30 razy drożej niż za ślub w usc :D a jak coś nie wypali za kilka lat to za unieważnienie jeszcze drożej. my wzięliśmy ślub cywilny i żyjemy a pieniądze które dalibyśmy księdzu przeznaczyliśmy na podróż poślubną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro w ponad 90% unieważnień małżeństwa przyczyną jest niedojrzałość małżeńska to pary powinny czekać aż partner dojrzeje do małżeństwa a nie wchodzić w nowe związki. To przecież obłuda. Tymczasem zaraz po unieważnieniu partnerzy zawierają często kolejne małżeństwa co przeczy zupełnie idei unieważnienia. Każda myśląca osoba widzi ogromny fałsz i zakłamanie tej nauki za którą na pewno nie stoi Jezus Chrystus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po ślubie ksiądz biegnie do Urzędu Stanu Cywilnego z tym podpisanym przez ciebie aktem małżeńskim i ty dopiero za kilka dni możesz odebrać w USC swój odpis aktu małżeńskiego, żeby móc się okazać, że jesteś po ślubie. xx A jak ksiądz papierów nie zaniesie do urzędu tylko je zgubi to nie masz ślubu i koniec wiec nie warto ryzykować przepłacając do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panda8
Sonia888, Bardzo sie z Tobą cieszę, ze już po jesteś. Ja dostałam pismo od OWM 2 tyg temu, pare dni temu napisałam ze nie mam żadnych uwag i czekam na wyrok. W którym sadzie była Twoja sprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma jak podróż, ale wiesz to dobre dla niepraktykujących, my chcemy przyjmować sakramenty, życie nie ogranicza się jak w twoim wypadku do wożenia tyłka na Bahama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma żadnych unieważnień. Ten wątek to czysta reklama kościelnych adwokatów i kleryków, żeby z głupich i naiwnych ludzi kasę ciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marlena nie pomawiaj ludzi w necie, bo ci wejdzie to w krew i jak w realu zaczniesz pieprzyć, że ludzie po cywilnym żyją na kocią łapę, to ci ktoś dopierdzieli sprawę w sądzie o pomówienia i oszczerstwa. Na sali rozpraw rzuci aktem małżeńskim z USC i wygra, bo w sądzie nikt nie będzie go pytał jakiej jest wiary i czy brał ślub kościelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Dostałam w końcu opinię OWM, więc chyba już bliżej końca niż początku.. Oczywiście on nie jest za unieważnieniem, a jego opinia oparta jest tylko i wyłącznie na wyrywkach odpowiedzi świadków i psychologa. Teraz pozostaje napisanie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia2411
Witam serdecznie,,,otrzymałam pismo z kurii o powołaniu "psychologa" mam wpłacić pieniążki .A konkretne moje pytanie czy ktokolwiek wie ile to jeszcze może potrwać? czy psycholog zawsze jest powoływany?co bedzie nastepne?pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×