Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yottka

Chciałabym otworzyć KOMIS DZIECIĘCY - czy to się opłaca?

Polecane posty

ja poproszę o te dokumenty dotyczące komisu :) syjeczka@wp.pl czy ktoś je wogle dostał:) myślę ze komis to dobry pomysł zwłaszcza taki z artukułami dla dzieci.. w moim 35 tys miescie nie ma tekiego komisu nie mowie tu o ciuszkach.. chociaż po swojej małej bym się ich w końcu pozbyła :) wydaje mi się ze wózki nosidła huśtawki i inne zabawki ktore teraz są bardzo wytrzymałe mogą sprzedawać się bardzo dobrze. aktualnie mam pracę a w komisie chciałbym posadzś moją emerytowaną mamę lyb tatę, koszt pracownika mi odpada no wiadomo rodzicom coś bym odpaliła :D bo za darmo to się nie da. Myślałam o otwarciu takiego komisu na rynku owocowo ciuchowym :) koszty utrzymania niskie zus niski bo pracę mam.. chodzi tylko o pieniążki które trzeba władować w reklamę ale mam 2 samochody własne które mogę okleić no i rynek to chyba największe skupisko ludzi w mieście.. tak szczerze to nie myślę zeby robić na tym kokosy ale żeby przytulić dla siebie jaki 1000 zł np na kredycik mieszkaniowy :) mam nadzieję że się uda!! WIARA W SIEBIE CZYNI CUDA :) powodzonka wszystkim chcącym spróbować własnych sił mam nadzieję, że i wam i mi się uda tylko nie nastawiajcie się od razu na 5000 zł w ciągu miesiąca :) a żeby zacząć to tylko i wyłącznie reklama, i znajomi jeden drugiemu drugi piątemu i znajdą się rzeczy do waszego komisu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnikingA
Kochani, także proszę o materiały dotyczące otworzenia takiego komisu. I podzielcie się swoim doświadczeniem ... ;] Pozdrawiam agnik_k@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka32
witam ja mam komis od prawie roku i jakos nie moge tak narzekac bo bym sie juz zamknela,choc sa dobre miesiace i gorsze jak w kazdej branży,mam ciuszki wozki foteliki zabawki czasem nawet meble.teraz chce poszerzyc asortyment tez o odziez zachodnia.konkurencja jest wszedzie dlatego mam wyselekcjonowana odziez.Bo sama chodzac bo markowych sklepach stwierdzam ze 70 zl za dzinsy dla 2 -latka to przegiecie.nie poddawajcie sie i rozwijajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Niestety nic nie dosyałam na emaila. Nikt nie ma potrzebnych informacji na temat komisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciaczki
RYBKA32 fajnie się odezwałaś, ja planuję otwarcie komisu na początku przyszłego roku(jeszcze ok 6 miesięcy)Mam juz uzbieranych bardzo duzo rzeczy, najwiecej zabawek i ciuszków.Mieszkam za granicą i tu wszystko kupuje za grosze od ludzi z którymi podpisuje od razu umowę kupna sprzedaży. Chciałbym się jeszcze od Ciebie dowiedzieć , jeżeli można kilku rzeczy.Mianowicie, jakiej wielkości lokal powinnien wystarczyć, co ludzie najczęściej kupują, i ciuszki czy jezeli wystawie cenę za spodnie z nexta dla 3 latka np za 12zł- to czy ta cena nie wyda sie za wysoka dla klienta. Bardzo prosze cię o wszelkie informacje ,ktore beda mi pomocne.To jest równiez mój mail jeżeli chciałabys napisać werrcia85@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnikinga
ja też jeszcze nic nie dostałam, a bardzo zależy mi na czasie ... bardzo proszę wszystkich co mają jakieś materiały o przesłanie ... agnik_k@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a zauwazyliscie ze ten temat
jest z 2006 roku i nikt wam juz nic nie przesle? Nawet jakby ktos mial jeszcze te materialy to przeciez wiadomosci moglyby byc bardzo nieaktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes_84
witam po długiej nieobecności Ja właśnie jestem na etapie zbierania ubranek wózków itp. i od ok 10 października będę otwierała komis z nowymi i używanymi rzeczami Chciała sie zapytać o gwarancję na jaki okres myślałam raczej o takiej rozruchowej 7 dniowej bo np. bede kupowała palety zabawek z Anglii i niektóre są nowe więc potrzebna będzie gwarancja czy ktoś może wie jak to rozwiązać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Agnes_24 Ja też mam podobny pomysł na sklepik i mam też obawy czy mnie opłaty i koszty utrzymania nie zeżrą:( Możesz mi napisać tak orientacyjnie jakie będziesz miała koszty utrzymania sklepu, czy masz już sprawdzonego dostawcę (miałaś już styczność z tymi paletami?) no i co z tą cholerną gwarancją? A i jeszcze w jakiej formie będziesz się rozłiczała z US? Jak nie chcesz tutaj to pisz na @ pati25.kasia@poczta.fm Wiadomo że w grupie raźniej no i będziemy się wymieniać doświadczeniem i spostrzeżeniami. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes_84
wiesz koszty prąd ok 100-120zł internet ok 100zł zus ok 400zł no i towar który sama będę kupować tak ok 2500zł lokal mam swój więc tu już mi koszty odchodzą a co z gwarancją myślę by podrukować gwarancję 7 dniową wpisywać tam datę zakupu aha no i sama będę sprawdzać zabawki czy działają bo różnie to z tymi ludźmi bywa dzieciak dostanie zepsuje zaraz i przyniesie że chce zwrócić bo towar wadliwy :( wiesz na ryczałcie będę tak to sie chyba nazywa nie wiem dokładnie bo mi księgowa wszystko łatwi no na pewno nie będę miała kasy fiskalnej no chyba że później jak będzie bardzo dobrze szło co do dostawców to będę brała na początek od kilku by sprawdzić gdzie najlepszy towar a no i znalazłam babkę z anglii no szukam dużo również na allegro pozdrawiam A Ty Zuzka001 masz już coś ??? mój e-mail: komisowo@o2.pl Pozdrawiam Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciaczki
Hej dziewczyny, co do tych zabawek z paletami, mam pytanko to sa nowe, czy używane?Jeżeli sa nowe, to dokładnie sprawdzie czy działają, często jest tak,ze to owe palety owszem mają nowe zabawki, ale ze zwrotów.Niektóre z nich mogą mieć coś ułamane, albo jakies małe uszkodzenie, czy nawet moze jakieś części brakować .Tu w Anglii często rodzice coś kupują, a potem po np miesiącu oddają-bo taki maja czas.Ja wracam do kraju na początku przyszłego roku, i tez otwieram komis, z tym, że sama będę jeżdziła tu głównie po zabawki używane, foteliki, leżaczki i nawet ciuszki ,czasami również zdarzają się nowe.Same je wybieram i mam pewność ,że są niezniszczone i działają. Co do gwarancji, to ja na używane bedę dawała 3 dni , a jak bedę miała nowe właśnie to miesiąc. Lokalu jeszcze nie mam, będę szukała, tylko ciagle zastanawiam się jaki wystarczy mi metraż lokalu.Agnes 84, a ty jakiej wielkości masz towar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciaczki
miało być: jakiej wielkości sklep?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes84
ponad 20 m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja brałam dwa razy od jednego dostawcy, narazie podczepiłam się pod męża firmę tzn rozszerzyliśmy działalność i sprzedawałam dorywczo. No a towar pozostawia wiele do życzenia, są to zwroty sklepowe, bardzo często niekompletne, czasami bez orginalnych opakowań albo niedziałające. Niektóre noszą widoczne ślady użytkowania.Zarobek na takich rzeczach jest niewielki. No ale też zdarzają się rzeczy nowe. Jest to jednak loteria. No i jakbym miała sprawdzonego dostawce u którego rzeczy są super to byłabym w stanie zaryzykować. A tak to się waham bo cholera wie... U mnie do tego co Agnes napisała doszły by koszty wynajmu jakieś 800 zł. No i dalej nie wiem co i jak... Piszcie dziewczyny...Barałyście już jakiś towar??? i Jak wrażenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciaczki
zuzka 001 dobrze napisałaś to jest loteria.może się zdarzyć,ze wszystko w palecie bedzie ok, a może również się zdarzyć ,że ponad połowa będzie nie kompletna.Dlatego ja wole nie ryzykować. Ja bedę szukała lokalu ok 40m2 lub większy.I myślę, że do 2000tys za wynajęcie sie zmieszczę.Grunt to dobra lokalizacja no i pomysł. No i ceny,żeby nie były zbyt wygórowane, to podstawa.Ja głównie będę sie skupiać na rzeczach używanych.Np dam przykład zebra skoczek Fisher Price o taka: http://www.ceneo.pl/844401 , myślę,że jak wystawię cenę ok 90 zł to bedzie ok, na allegro ida więcej.Oczywiście używana, ale w bardzo dobrym stanie.Kupiłybyście:)? Dziewczyny a jaki planujecie wystrój sklepu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes_84
no zabawki fisher price jak najbardziej są ok ja znalazłam na allegro dostawcę zabawek i tak jak piszecie sa różne firma proponuje że wyśle zdjęcia ale jak pisałam od tygodnia nie mam odzewu od nich wiec nie wiem a macie namiary na jakich dostawców angielskich ubranek dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes a możesz podać przykładową aukcję? No tak zdjęcia ci wyślą tych rzeczy w super kartonach na wierzchu, potem okaże się że połowa jest niekompletna albo zużyta, a zastrzegają sobie że zwrotów nie ma. Ja nie mówię że tak musi być ale może.:) A w ogóle dziewczyny skąd jesteście? Ja warm-mazurskie no i nigdzie blisko nie znalazłam takiego dostawcy gdzie mogłabym pojechać i sama sobie wybrać towar. Tylko przez net i to jest też pewne utrudnienie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciaczki
ja jestem z górnego śląska:) agnes a ile jesteś w stanie zapłacić za ciuszki , ja powiem wam szczerze,że kupuje za ok 3 zł za sztukę, czasami jest to 5 , ale nie więcej niż 10zł-w zależności co to jest , te 10 zł to np za kurtkę z nexta używana, ale w super stanie, a te 3 np za bluzke z nexta , czy gapa.Ja myślę, że to bardzo tanio, tym bardziej,ze sama to wybieram i jestem pewna,ze jest to warte więcej.A wy jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie o ubrankach nie myślę, chyba że wyprzedam wszystkie te co mam firmowe po synku:) bardziej mnie interesują zabawki i akcesoria dziecięce z naciskiem na akcesoria. No zobaczymy :) Dzieciaczkowo a jak u ciebie wyglada sprawa kosztów utrzymania sklepu?? Masz już coś na oku?? ile m2 i za jaką cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes a odbiór osobisty czy przesyłka kurierska? No ja też już wcześniej zwróciłam na tego sprzedawcę, ale zrezygnowałam. Niby piszą że nie ingerują w zawartość palet i ich nie otwierają a jednak oferują zdjęcia szczegółowe palety. Jedno wyklucza drugie moim zdaniem. Chciałabym znaleźć takiego dostawcę który nie ściemnia :) Najkorzystniej byłoby samemu pojechać ale niestety nie mam takiej możliwości..wszędzie mam za daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes_84
przesyłka bo do Krakowa mam pewnie ok 400km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aksenija
Witam! Mam do odsprzedania LOGO baner i potykacz,troche wieszakow.Zainteresowanych prosze pisac na maila aksenija@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes_84
a gdzie znalazłaś ze są z mazowieckiego bo nie mogę znaleźć ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sliweczka....
Czy ja też mogłabym prosić o takie dokumenty? Moj e-mail pati2410@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×