Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yottka

Chciałabym otworzyć KOMIS DZIECIĘCY - czy to się opłaca?

Polecane posty

Gość dzieciaczki
właśnie, jak Ci się nie dobrze robi, to nie czytaj ,to co tu piszemy!!! Trzeba mieć dobry pomysł,i byc dobrej myśli - to się uda. Nie potrzebujemy tu takich komentarzy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Menel z ławeczki
Heh, tak sobie tu zajrzałem to i pozwolę sobie zapytać ? Jaki narzut można stosować w takim komisie ? I czy aby ma to sens w kontekście szmatexów ?, przecież tam ciuszków dziecięcych jest na tony ? Przejeżdżam codziennie swoim wózkiem na złom obok takiego pod którym w określone dni tygodnia stoją takie kolejki jak pod mięsnym w 89 roku :D Stoją, bo w te dni jest tam wszystko po ZŁOTÓWCE ! Co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciaczki
a niech se stoją::) Moja koleżanka pracuje w taniej odzieży,ceny nie maja duże niższe niż ja będę miała, ale jakościowo, to te szmateksy mogą się schować:) Wydaje mi się, że gdy mama wejdzie z dzieckiem do ładnego komisu, gdzie pachnie i wszystko jest poukładane, i ceny nie zawyżone to na pewno coś kupi, poleci i wróci. A nie wiem, czy zauważyłeś, ale w kolejkach stoją zazwyczaj starsi ludzi po ciuchy dla siebie, a ja stawiam na WSZYSTKO DLA DZIECI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciaczki
i jeszcze jedno, ja bardziej niż na ciuszki stawiam na renomowane zabawki FP, leżaczki, krzesełka,wózki,foteliki, wszystko co potrzebne dla niemowlaka, a takich rzeczy w taniej odzieży nie znajdziesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Menel*z*ławeczki
A no daj Ci Boże aby tak było jak mówisz , ale ? To na co stawiasz nie jest zależne od Ciebie tylko od komitentów . To nie sklep gdzie jedziesz do hurtowni i wybierasz co Ci pasuje, tak ? Tu bierzesz, lub nie, to co Ci przyniosą ludzie chcący się pozbyć jakichś przedmiotów. One zazwyczaj nie będą w idealnym stanie a raczej przeciwnie :(. Stąd było moje pytanie, jaki przewidujesz narzut ? , bo zetkniesz się z odwiecznym konfliktem interesów, czyli za mało dla sprzedającego i za dużo dla kupującego :) A w tej różnicy mieścił się będzie Twój zysk, zysk na dodatek brutto ! To świetnie, że jesteś pełna entuzjazmu, niemniej biznesy to nie zabawa!!! Tu trzeba naprawdę realnie myśleć a przede wszystkim rzetelnie liczyć i przewidywać !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciaczki
ja sama bedę jezdziła po towar do Anglii i kupowała go od osób prywatnych, i oczywiście bedzie na to umowa kupna-sprzedaży+ rzeczy przyniesine prosto do komisu, więc o brak towaru w sklepie nie bedę sie martwiła.Rzaczy które bedę kupowała, kupuję od jakiegoś czasu są uzywane , ale w super stanie, więc tez nie muszę się martwic ,ze beda to rzeczy zniszczone-które z pewnoscią zalegałyby w sklepie. Biznes to nie zabawa-dobrze powiedziane, ale jak nie spróbuje -to potem z pewnością będę żałować:) W głowie mam plan, i mysle,że wypali-a jak nie to spróbuje czegoś innego:)GRUNT TO DO PRZODU-a wszystko bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Menel*z*ławeczki
Tak więc trzymam kciuki :) Wpadnij tu jak się rozkręcisz i pochwal się :) OK ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciaczki
Będę to cały czas:)otwieram po nowym roku, jak wróce do Polski, i na pewno dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odstapie komis dzieiecy
Witam odstapie komis dzieciecy w Katowicach powaznie zainteresowanych prosze okntakt 503-851-739

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odradzam wam ten byznes
tak tak otworzcie ten swoj biznes i zapraszamy za pół roku. Zobaczymy wtedy czy to taki "złoty " interes:D Dziewczyno u mnie też te kosmisy były super, swietne rzeczy, wózki, rowerki dla dzieciaków, zabawki i co???I wszytsko sie polikwidowało prócz jednago który zeby suie ratowac zmienił swoją lokalizację ale im też nie wróże sukcesu.. Wierz mi ze tez o tym myslalam po powrocie z Anglii bo tam to dośc popularne ale teraz dziekuję Bogu ze sie nie zdecydowlam na ten biznes. Piszesz ze nowe ciuchy sa drogie??????To idz sobie do centrum handlowego gdy sa wyprzedaze...ciuchy walaja się wszedzie i to za grosze! Poza tym jak ktos ma kupic cos dzieciakowi uzywanego to pojdzie to zwykłego szmateksu i kupi za grosze na wagę a nie w komisie za 10 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciaczki
a u nie w miescie sa 2 i sie trzymaja, i z tego co wiem to niezle na tym wychodzą. Byłam tam kilka raz przy pobycie w Pl i na brak klientów nie narzekaja- a do tanich nie należą. ZŁOTY INTERES tak zebys wiedziała, mam nadzieję, że mi wyjdzie i wszystkim dziewczyną co maja taki plan,i będę z tego czerpała satysfakcję . Co do ciuchów w centrach handlowych -na pewno nie znajdziesz tam Nexta , ani Gapa. A ty jak masz takie złe podejście do tego interesu, to może z zazdrości, ze komus moze sie udać, a ty nie zaryzykowałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes_84
Zawsze znajdzie sie ktoś kto będzie odradzał ale jeśli sama nie spróbujesz to nie będziesz wiedzieć czy wypali pomysł czy też nie Zależy jakie kto ma pomysły :) :) JA otwieram od października i mam gdzieś takie gadania Jeśli wypali to będzie super a jeśli nie to trudno poszukam innego zajęcia to nie taki duży wkład finansowy więc.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciaczki
Dziewczyny, ja jestem dobrej myśli, i myśle, że wszystkim nam to wypali.AGNES ty otwierasz pierwsza, i trzymam za ciebie kciuki, zebyś miała dużo klientów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes_84
wiesz kupiłam już paletę z nowymi wózkami , fotelikami i matami dla dzieci w przystępnej cenie kupiłam na allegro w bardzo dobrej cenie 2 wielofunkcyjne wózki no i zamówiłam u takiej babeczki z Anglii towar jak na razie 20 kg jeśli będzie dobry to ok 60 kg miesięcznie będę brała wtedy nie będę sie bawiła w komis z ubrankami bo to marne pieniądze można na ubranku od 0,50 gr do góra 3 zł zarobić wiec to nie zarobek no jestem dobrej myśli i trzymajcie kciuki jak już pisałam coś się ruszyło u mnie w UP wiec może nie będę musiała własnych pieniędzy wkładać :) :) :) no dobra teraz sie idę dalej uczyć ajjjj mam ostanie podejście do egzaminu a babka tragiczna w sobotę o 10 pogrom ajjjjjjjjjj już się boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes jak możesz to napisz mi na @ jak dogadałaś się z tą babką z Anglii, po ile będziesz brała u niej towar no i ile wyniesie cię przesyłka. Jestem ciekawa. A i skąd wiesz jaki to będzie towar?? pati25.kasia@poczta.fm A i za ile wylicytowałaś tą paletę na allegro i ile tam jest sztuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes_84
Hej a masz może skype prościej będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowesnymam
http://www.salonb2b.pl/forum/ , nowe forum dla małego biznesu, darmowa pomoc księgowej, można w spokoju pogadać o wszystkim można też reklamować się za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megmeg
Mój kolega otworzył ponad 2 lata temu taki komis a teraz go zamyka. Po towar jeździł do Anglii. Teraz wyprzedaje wszystko i zamyka. No chyba że ktoś odkupi od niego ten sklep...Ale kto będzie na tyle głupi żeby kupić coś co słabo funkcjonuje albo i wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejhohoho
megmeg tez im tu mowie ze to kiepsi biznes a te takie podniecone i pełne nadzieji ze troche mi ich żal:-( no ale wspomna kiedyś nasze słowa, oj wspomną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megmeg
Ja im nie odradzam bo może akurat się im powiedzie (chociaż moim zdaniem szanse marne) Kolega na początku miał dużo klientów. A później więcej osób przychodziło że chce oddać coś do komisu niż kupić. Ja w sumie nie widzę sensu komisu skoro dobre jakościowo body disneya (nowe oczywiście) można kupić w Biedronce za 3 zł. (w promocji bo bez promocji 7zł) To ile używane muszą kosztować ? 0.50 groszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejhohoho
megmeg a ja im sukcesu nie wroze bo sama chcialam sie tym zając. Na szczescie odpusciłam. Potem otwierały sie w moim miescie tego typu komisy jak grzyby po deszczu a na dzien dzisiejszy został jeden który ledwo zipie. I co z tego ze byly dobrze wyposazone? Ludzie kupuj a tanio na wyprzedażach albo w dyskontach albo ostattecznie w zwykłych ciuchjolandach ktore tez juz rozdzielaja ciuszki dla dzieci i tam kupuja ciuszki za grosze a nie jak w komjisach po 10-15 zł:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejhohoho
w tych komsiach byly wozki, rowerki, zabawki fisher price i dupa wszytsko sie polikwidowało Skoro wszytsko padlo znaczy sie ze nie ma na to zapotrzebowania. Szkoda dziewczyny waszej kasy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megmeg
No ja jestem tego typu mamą że wolę kupić nowe za 10 zł niż używane za 6 ;) No chyba że to używane będzie naprawdę śliczne. To już chyba lepiej wystawiać te używane na allegro i w ten sposób jakoś zarabiać. U mnie w mieście były 2 komisy. Jeden właśnie kolega zamyka a ten drugi też powoli upada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejhohoho
i tak widocznie ludzie tez do tego podchodza bo ten biznes to straszna klapa. Dziewczyny tutaj mi zarzucaja ze jestem zazdrosna, ale tak naprawde chce je przestrzeć przed wywaleniem pieniędzy w błoto. Bogu dziekuję ze ja sobie odpusciłam bo co jak co ale trzeba tez w to inwestowac, szczegolnie kasa idzie na wynajem lokalu. Ale skoro lubicie ryzyko to prosze bardzo probujcie. Ja wiem ze to totalna klapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megmeg
A o co masz być zazdrosna? O to że nabiorą kredytów i potem będą tonąć w długach? Nie ma czego zazdrościć. Nie życzę Wam źle ale mam przykład że taki interes nie idzie. Sama nawet rozważałam opcje żeby otworzyć taki sklep. Na szczęście się nie skusiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejhohoho
No wlasnie nie wiem o co im chodzi:-( robie im przysługę ale one myśla ze to po złości... Z reką na sercu przysięgam ze miałam taki sam zamiar otworzyc komis ale jak pokazał rynek nie ma zapotrzebiowanie na tego typu sklepiki. Tutaj jak widac tez sie pojawiają ogloszenia typu odsprzedam komis dzieciecy. Myslicie ze jakby komus szedl taki interes to by chcial go odsprzedac?:-( Dziwi mnie natomiast ze urzedy rpacy daja kase na tego typu pomysły ktore sa z gory skazane na porazke:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megmeg
Też jestem zdania że nikt nie sprzeda kury znoszącej złote jajka... Skoro w danej miejscowości taki sklep pada to znaczy że nie ma zapotrzebowania a nie że właściciel źle prowadził sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×