Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anulka123

HALO BRADFORD JEST TU KTO

Polecane posty

Gość kasienka99999999999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka99999999999
czesc w pazdzierniu mam zamiar razem z mezem leciec do angli w poszukiwaniu pracy ale od czego mam zaczac i gdzie sie zaczymac pomózcie mi :)jak to wszystko zorganizowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ineska71
MAM ZNAJOMYCH W ANGLI ALE KRęPUJę SIę POPROSIć ICH O RADę.PRZYGOTOWUJę SIę TEORETYCZNIE TZN.DUżO CZYTAM WASZYCH WYPOWIEDZI I ZA KAżDYM RAZEM ODKRYWAM WIELE RZECZY O KTóR TRZEBA POPYTAć,CZYM NA POCZąTKU SIę ZAINTERESOWAć ,GDZIESIę ZWRóCIć MOżE ZADUżO PYTAń NARAZ ALE TO JEST CZąSTKA TEGO O CO CHCIAłABYM SIę ZAPYTAć.NIE CHCęJECHAć W "CIEMNO" BO MAM DZIECKO I NA TAKI WYCZYN NIEODPOWIEDZIALNY NIE MOGę SOBIE POZWOLIć.POZDROWIENIA DLA IZY,ARKA,PATRYCJI I WSZYSTKICH POLAKóW KTóRZY TAM Są.OJCZYZNA JEST JEDNA ALE DOM JEST TAM GDZIE W TEJ CHWILI JESTEśCIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osstis
witam ponowie prośbę. Czy ktoś się orientuje w przedszkolach w Bradford? szukam opcji dla 2-letniej córki 5-7 godzin dziennie Szukam informacji od osób które już kozystają (a właściwie ich dzieci) z tych przybytków zabawy i wczesnej edukacji. No i oczywiście rozwaga ceny w stosunku do jakości opieki. Wiem że jest możliwość zatrudnienia opiekunki z Polski ale nastawiam się na edukację nauki angielskiego od maluszka bo to wielka szansa dla naszych maluchów a najlepsze warunki do tego są w przedszkolu. Polska opiekunka to ostateczność ale tez biorę pod uwagę. Dzięki za wszelkie wskazówki i informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szulivik
helo ja mieszkam w bradford ale nie orjetuje sie co do przedszkola bo ja mam dopiero corke 4 miesieczna pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szulivik
ja miezkam juz 2 lata w bradford jak byscie chcieli sie cos dowiedziec piszcie na moj e mail pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osstis
dzieki, na pewno z kontaktu skorzystam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ty nie mozesz po prostu przejsc sie po przedszkolach, ktore sa w okolicy i sama sprawdzic, jak to wyglada? Dowiedziec sie, ktore zatrudniaja polski personel. Jakie sa oplaty i jaki jest plan opieki i nauczania poczatkowego? Wiele szkol i przedszkoli zatrudnia Polakow. Bardzo popularny jest teraz nauczyciel, czy Classroom Assistant dwujezyczny. Moja kolezanka uczy muzyki np. w St Joseph podstawowce. Wg mnie najlepiej samemu sprawdzic, jak to wyglada od wewnatrz. Wybrac miejsce swoim zdaniem najlepsze. Przedszkole mozna znalezc poprzez Internet nawet. Poszukac adres, zobaczyc strone i sprobowac umowic sie na Appoitment. Mozna tez wysylac maile z zapytaniem o koszt i umowic sie na spotkanie w tym, ktorego cena jest twoim zdaniem optymalna dla ciebie i twojej rodziny Przykladowe strony przedszkoli w Br.: http://www.daisychain.cc/ http://www.locallifedesign.co.uk/clients/edwardsrainbow/index.asp A oni nawet podają ceny w zakladce Fees: http://www.cutecompanions-thackley.co.uk/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osstis
no witam ponownie. faktycznie najlepiej to się przejść samemu i sprawdzić co, jak i gdzie ale opinie "użytkowników" też nie zaszkodzą :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osstis
a i prostując trochę - jestem zapracowany tatuś, który ciągnie teraz od świtu do zmierzchu a rodzina narazie w Polsce. Dzięki za wszystkie info. Pozdrowionka i powodzenia wszystkim we wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uwazam, ze opinie \"uzytkownikow\" sa bardzo cenne! Ale skoro nikt nie ma dzieci w wieku przedszkolnym, to trzeba sie chwytac wszystkiego ;) Zapracowany Tatus moze mailiki wysylac z zapytaniami. Na pewno wiekszosc odpisze :) Warto tez zajrzec na forum Leeds.pl. Tam tez sa ludzie z Bradford. Moze ktos z nich bedzie w stanie sluzyc rada... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osstis
Dzięki iskra_boża i dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich odwiedzających te forum :) Pod koniec wrzesnia przyjezdzam do Bredford...mam więc takie pytanko...czy ciezko jest tutaj znalezc prace przez agencje...a jak wogole jest z praca jezeli chcialbym znalezc bez posrednictwa agencji...chcialbym zalapac sie gdzies na spawacza (mam uprawnienia na dwie metody spawania)czy jest w bredford jakies zapotrzebowanie na spawaczy?? POZDRAWIAM ALL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isnard
Aby mozna bylo ci pomoc zastanow sie najpierw gdzie przyjezdzasz do Bredford czy do Bradford bo to dwa rozne miasta, pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DagaKrzys
Mam pytanko wiem ze ktos juz o tym chyba pisał kiedys ale niemoge znales tego posta chodzi mi o to czy licza sie tu uprawnienia z polski np na wózki widłowe z góry dzieki za odpowiedz Pozdrawiam daga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie licza
nic się nie liczy, musisz zrobic w Anglii, albo pracodawca może ci zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mario83
Niestety kolega ma racje, tutaj w Anglii wszystko jest inne i inaczej rozumiane. Ja tez mam uprawnienia na wozki widlowe z kraju nawet je przetlumaczylem ale i tak ich nie akceptuja. Coz zrobic... he pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anijaaaa
Witam wszystkich i pozdrawiam. Tydzień temu byłam u męża w Bradford - to była moja pierwsza wizyta w angli - i szczerze mówiąc byłam w lekkim szoku, że w Angli jest tak brudno, ale co tam najważniejsze że byłam u męża. A teraz chciałam was zapytać jaką część tego pięknego miasta uważacie za najlepszą dla rodzin z dziećmi, bo mam zamiar tak przyjechać z córkami ale jak na razie to mąż najpierw musi zmienić "lokal". Proszę o opinie bo nie znamy jeszcze tak dobrze jak napewno niejeden z was tego miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anijaaaa
A tak pozatym to ten kraj jest naprawdę zakręcony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marita32
A może Shipley? To zaraz za Bradford, niedaleko... Dojedziesz autobusem i pociagiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika1213
ja też się przenoszę do męża do Bradford ,lecimy z synkiem 11 stycznia ,i razem mamy zamiar szukać lokum ,choćby po to bym miała jakiś pogląd na otoczenie i sąsiedztwo .bo to ja z dzieckiem będę tam sama kiedy mąż będzie w pracy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anijaaaa
Prosze niech ktoś jeszcze sie wypowie na ten temat, bo widze ze nie jestem osamotniona w swoich obawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mario83
Shipley jest korzystne, mam tam duzo znajomych (tez sa z dziecmi) ale jest drozsze zycie jak w Bradford. Chodzi glownie o mieszkania, flaty nawet do £800 miesiecznie!!! fakt ze ladne mieszkanie ale na start nie sa potrzebne luksusy. Ale jak kogos stac... Ja sam mieszkam na BD8 i nie narzekam ladna okolica (brak pakistanow) i place £450 za m-c! I wcale nie najgorzej mam blizniak z podjazdem i ogrodkiem. he i ogolnie luz:) Ale jedno jest pewne trzeba poszukac zeby cos fajnego znalezc. Powodzenia i pozdrawiam Bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chicken
nie znam Bradford bardzo dobrze, ale shipley akurat tak. jest ładnie, czysto spokojnie... frizinghall (nie jestem pewna co do pisowni) też nawet ok. dużym plusem jest lister park.... ale chciałabym poruszyć inny temat. pisząc o Bradford często narzekacie na Pakistańczyków i innych "kolorowych". Przepraszam, ale chciałabym zauważy że oni przyjechali tu w podobnym celu jak większość Polaków. nie byłam w Pakistanie, ale z opowiadań znajomych Azjatów jest tam raczej gorsza sytuacja niż w Polsce. A ci "kolorowi" to też ludzie, którzy chcą żyć na jakimś poziomie. może lepiej najpierw się zastanowić zanim znów zacznie sie narzekać na ich obecność w tym mieście. bo bardzo często jest tak, że to właśnie oni dają tą pierwszą pracę dla biednego Polaka, który jedzie tam w ciemno i nie wie co ze sobą zrobić... a o dobry początek, albo nawet jakikolwiek początek jest raczej trudno teraz. trzeba mieć szczęście. Powodzenie i tolerancji trochę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chicken
ona...82 ale ja wcale nie napisałam że lister park jest w shipley, tylko że jest plusem. a swoją drogą z parku do shipley jest ok10 min piechotą... zależy jeszcze z której strony shipley się mieszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×