Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Wanka

Kiedy najwcześniej robiłyście test ciążowy

Polecane posty

no właśnie to wszystko tlumaczy 13 tydz 0 dni to już ostatnia szansa na zrobienie tego badania, więc dlatego wyszło NT wyższe, ale nadal w normie. ja robiłam aż 2 tyg wczesniej od ciebie, stąd wysżło 1,3. Norma jest do 2,5. A nawet do 3mm. acha, to mialas tylko normy podane tego pappa w usg w takim razie. ten pappa jest malo wiarygodny nie rób go w ogole. najwazniejszy jest obraz usg, że kosc nosowa jest prawidłowa lub widoczna (co tam lekarz napisał) i NT w normie jak na 13 tydzien to całkiem niskie!! no i plec to na 100% bylo juz widać;) buziaki, lecę do synunia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Welna gratuluje synka! Super sprawa! :) SIlu to moze mi przepowiesz kiedy zajde w ciaze wreszcie, skoro juz tak dobrze Ci idzie!?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wełna, gratuluję Synka, ja miałam przezierność 1.0 w 12tyg5dniu. Z tym że nie pamiętam ani nie mam nic napisane o kości nosowej... Czemu ona ma takie znaczenie??? Boję się tego mojego genetycznego które mam za dwa tygodnia :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
welna gratuluję! super! szybko poznałaś płeć. silu ja czuję że będzie chłopiec. a może ty mi coś przepowiesz? ja bym chętnie od ciebie odkupiła jakieś ciuszki na chłopczyka:) margotka gin mam dobrego. operował moją mamę, miała mięsniaka na macicy. każdy jest zadowolony, kto do niego chodził. w internecie też o nim szukałam a nie znalazłam negatywnych opinii. Dlatego mu ufam co do tych bakterii. zobaczymy co mi wyjdzie w kolejnym badaniu moczu. na wizyty chodzę co 3 tygodnie. przezierność będe miała robioną w 14 tyg za wizytę dużo bierze 150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margotka a ty masz chłopca czy dziewczynkę? masz jakieś imiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej melduje się z samego rana nie spałam chyba pół nocy z tych emocji :) a rano wstałam i oczywiście już się naczytałam w necie o przezierności i zaczynam schizować... Margotka a jakie miałaś CRL? bo podobno Nt jest też od niego zależne Czy któraś z Was wie, czy NT jest też zależna od wieku?? aaa i dziękuję za gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z przeziernością karkową jest tak, że dzieci z zespołem downa mają grube, szerokie karki oraz nie widać kości nosowej na tym etapie, bo nie jest rozwinięta jeszcze - genetyka tak nawaliła w zespole downa, że tak własnie jest. jeśli lekarz widzi kość nosową oraz kark w najgrubszym odcinku ma nie więcej niż 2,5 milimetrów (a nawet 3mm) to dziecko nie ma zespołu downa. i to badanie genetyczne przede wszystkim wykrywa TĄ konkretną wadę. CRL również masz w normie wełna. Badanie w 20 tygodniu ciaży bada inne wady, widać dokładnie już wszystkie narządy, lekarz bada przede wszystkim mózg i serce oraz nerki, czy nie ma wad. Jeśli dziecko będzie zdrowe, to w pozniejszych usg lekarz już nic nie zobaczy, bo mi mówił, że jeśli w 12 tc i 20tc wszystko było prawidlowo, to tak jest i pozniej to może mi tylko dziecko pomierzyć, bo już nic nie da się zobaczyć. Uwierzcie lekarzom, a ty wełna spij spokojnie. daj się synkowi rozwijać:) roxi, mi się zdaje, że ty córkę będziesz miała;) ale jeśli się mylę, to oczywiście siatkę ciuszków po synku dam;) preggers, nie wiem kochana kiedy będziesz w ciąży. Czasami mam jakieś dobre przeczucia, ale to mnie musi samo nalecieć, a tak z klucza to nie wiem. Ale mam nadzieję, że wkrótce zajdziesz w upragnioną ciążę i się nam pochwalisz co tam masz, tzn córę czy syna, choć do ciebie zdecydowanie córa pasuje:) hallo, ja cię pamiętam. cieszę się, że z malą już wszysko w porządku. ja mialam paciorkowca wlasnie, wiele kobiet ma (jest bezobjawowy). zlapalam tuż przed samym porodem. robilam posiew ze 4 razy przed porodem i dopiero w 4tym wyszedł. mąż pilnował, żeby dawali mi co 3 godziny atybiotyk podczas porodu, żeby ochronić synka i sie udało. małemu nic nie było. Pozniej badają dzieciom mam z paciorkowcem tzw CRP i u mojego skarba było bardzo niskie, tzn, że nic nie złapał od mamusi wychodząc przez kanał rodny. To jest bardzo ważne. pilnujcie paciorkowca. i nie wazne czy bedzie cesarka czy naturalny poród. ja lezalam z kobietą, co urodzila przez cesarkę, paciorkowca miala, ale jak twierdzila w ciąży wyleczyła (chyba nieskutecznie, albo nie skontrolowała czy skutecznie) i jej córka miała to CRP strasznie wysokie. Dostawała antybiotyki i w szpitalu spędzili 2 tygodnie. Paciorkowiec nie jest szkodliwy dla kobiet, jest bezobjawowy, tylko dla płodu, dziecka bardzo. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siluetta dzięki jeszcze raz za odpowiedź, kocha jesteś :) syynuuśś :D :D :D dziś dalszy ciąg szajby, dosłownie zwariowałam, kurcze chyba faktycznie matkom odwala na punkcie swoich synusiów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Wełniany, jak pisałam wcześniej, robiłam w 12t5d i CRL miało ok 62.57. NT 1.0, Lekarka powiedziała że przezierność jest idealna i nie widzi żadnych odchyleń. Niestety ta kość nosowa mi się w nocy śniła a bardziej jej brak. oczywiście, żeby się bardziej zdołować, poczytałam sobie przed snem co nieco o tym i bardzo się przestraszyłam. Oczywiście nie usłyszałam, że jej nie ma, tylko nie słyszałam niczego na ten temat - a może mi umknęło? No nic, będzie, co będzie. Ale skoro przezierność jest dobra, to chyba nie powinnam panikować?? Płci jeszcze nie znam, poproszę lekarkę za tydzień, żeby zajrzała między nóżki ;) W końcu dziś zaczynamy 19 tydzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Jestem w ciąży, właśnie zrobiłam test i są II!!!!! Szok i niedowierzanie bo w ogóle się tego nie spodziewałam w tym miesiącu, a spóźniający okres u mnie to norma... zero jaichkolwiek objawów. w lutym współżyliśmy tylko raz - w walentynki! zaczynam się bać trochę ostatnio non stop piłam kawę, a w weekendy piwko i winko... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Margotka, jak narazie do mnie to nie dociera jeszcze. Jak zobaczę na usg to dopiero uwierzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racuszek wielkie gratulacje! Mam nadzieje ze przerwalas zla passe u Nas na forum! :) Umawiaj sie do lekarza koniecznie, to szybko uwierzysz w swoje szczęscie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racuszek moje gratulacje!!!! :D Przynajmniej jakieś dobre wieści w tym miesiącu :) Wpisuj się do tabelki do grona mamusiek :) Dziewczyny, u mnie chyba lipa. Dziś badałam szyjkę i jest już twarda, ale w środku nadal mokro. Do @ jeszcze 3 dni... Zwariuję chyba! Racuszek a jaką Ty masz szyjkę? Miękką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racuszek, kochana moja, serdeczne gratukacje!!!!!!!!! Yuppppppppi ale fajnie, ciesze sie ogromniem wreszcze zawialo optymizmem, wiosna, radoscia poczecia!!!!!!!!!!!!!!!!!! GRATULUJE!!! Gosiak ja tez zwariuje, to czekanie mnie zabija i im blizej okresu, tym bardziej czuje ze i tym razem dupa...a jak badacie szyjke, bo ja jakos nic nie czuje tam...obledu dostane no, ja glupia, stara baba a tak daje sie nakrecac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
welna, gratuluje synusia, to wspaniala wiadomosc!!!! Masz juz corcie, teraz synek do parki, cudownie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidka mi najlepiej się bada na siedząco, przed zrobieniem siusiu badam. Wkładam palca i czuję szyjkę, na pewno wyczujesz, tak w górę musisz palca wkładać i jak poczujesz coś owalnego to jest właśnie szyjka. A swoją drogą to ja też miałam się nie nakręcać ale tak pragnę tego dziecka, że nie mogę tego nie robić. Martwię się, bo pewien wróżbita powiedział mi, że jak tak będę podchodzić (w sensie nie na luzie) to zajście w ciążę będzie trudne a wręcz niemożliwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki wielkie Dziewczyny! Mam nadzieję że u Was też za chwilę pojawią się II i wszystkie przeniesiemy się do drugiej tabelki. Ja się tam przeniosę jak na 100% POTWIERDZĘ CIĄŻE U LEKARZA :) Gosiak nie wiem jaką mam szyjkę, nigdy nie sprawdzałam ;) generalnie to żadnych objawów u mnie na dzień dzisiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje gosiak, pobadam ;), a teraz zeby sie nie nakrecac biore sie za sprzatanie chaty, poiki sama jestem bo corcia z m. do dentysty na kontrole pojechala, wiec do roboty...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pracy siedzę i co robię? Czytam wszystkie możliwe fora z objawami, masakra.... Czasami stały dostęp do internetu jest zgubny. Miłego dnia dziewuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i co, nawtykalam sobie palucha do mojej ;) i taraz mnie wszytsko piecze, tak sie zbadalam, i nadal nie wiem jaka jest ta moja szyjka... oj glupia, stara i jeszcze raz glupia, wiecie co ja chyba musze zrobic tak ja niektore z Was...odpusici i wrzucic na luz, jak Isia czy Silu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silu dzięki. ciekawa jestem kto tam jest w moim brzuchu:) już sie nie mogę doczekać. racuszek ogromne gratulację!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidka to Ty już lepiej się nie badaj, bo jeszcze jakiegoś zapalenia się nabawisz. Ja już poprostu mam taki nawyk, że ciągle sprawdzam jaka ta moja szyjka jest w całym cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muna
Gratulacje !!! No wreszcie ! Fajnie że wreszcie powiało optymizmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×