Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość jaion@
paweł, dla ciebie jak dzieci, a ty co masz kogos? z pewnoscia nie... kazdy wybiera kogo wybiera, nie mozna generalizowac, i kierowac sie stereotypami ktore zazwyczaj sa negatywnym przeswiadczeniem, szukalam porady, osoby ktora jest w podobnej sytuacji , jesli cie to nie interesuje bo moze jestes jednym z tych dumnych polaków , to nie odpisuj proste,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zew ryczacej gesi
dzisiaj jest cud krwi Januarego każdego roku 19 września W Neapolu od kilkunastu stuleci, każdego roku ma miejsce nadzwyczajny fenomen, tak zwany "cud krwi" św. Januarego. Męczennik ten został ścięty w 305 r. Jak mówi tradycja, jedna z pobożnych kobiet obecna podczas egzekucji, zebrała do flakonika pewną ilość krwi. Krew Świętego przechowywana jest w specjalnym relikwiarzu. Od tamtego czasu, każdego roku dokonuje się niewytłumaczalny fenomen.Skrzepnięta krew "ożywia się" przechodząc w stan płynny. Badania naukowe wykazały, że jest to prawdziwa ludzka krew, która ma właściwości i zachowuje się jak tętnicza krew żyjącego człowieka. Włoski uczony prof. Gastone Lambertini, po wielu latach badań, doszedł do następującego wniosku: "Prawo zachowania energii, zasady, które rządzą żelowaniem i rozpuszczaniem koloidów, teorie starzenia się koloidów organicznych, eksperymenty biologiczne dotyczące krzepnięcia plazmy: wszystko to potwierdza, jak substancja, czczona od wielu wieków, rzuca wyzwanie każdemu prawu przyrody i każdemu tłumaczeniu, które nie odwołuje się do tego, co nadprzyrodzone. Krew św. Januarego to jest skrzep, który żyje i który oddycha: nie jest więc jakąś alienującą pobożnością, lecz znakiem życia wiecznego i zmartwychwstania" http://www.youtube.com/watch?v=1ljGpOByCNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaion@ dokładnie, masz rację... Nie warto kierować się stereotypami, zwłaszcza, że dużo ludzi myli Turków z Arabami, Irańczykami, Afganistańczykami etc. Owszem, to także są muzułmanie, ale są bardziej "europejscy". Paweł88 jeśli coś Tobie nie odpowiada, nie czytaj i nie dopisuj :) My oczekujemy odpowiedzi od osób, które mają doświadczenie w tej kwestii, a nie od tych, którzy ciągle nas bezpodstawnie potępiają. Tymi komentarzami jeszcze bardziej wyzwalacie w nas "wolę walki" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicegim (dawna bebegim)
No ja wiele razy prowokowałam swojego do kłotni (podpuszczanie, sprawdzanie, zaczyna drażliwych tematów, robienie na przekór, dosrywanie, wymyslanie jakis bzdur tylko po to żeby sprawdzić jego reakcję, łącznie z obrażaniem jego religii, jego rodziny i jego samego ) nie sa mi obce ;) Mój chłopak nigdy nie krzyczał, nie wyzywał, chyba ma dużą cierpliwość, zawsze stara się rozmawiać normalnie i spokojnie. Jest czasem aż zbytnio dojrzały i poważny. Także żadna reguła że Turcy są porywczy, przynajmniej w takim zewnętrznym dziennym życiu. Bo uczucia mogą mieć gwałtowne ;) ... Ale do czasu. Dwa dni temu zerwał ze mną, a raczej poprosił o przerwę :( Chyba jego cierpliwość straciła granice. Choć ta przerwa coś mi dziwnie wygląda, raczej to chyba po prostu taka wymówka i on ostatecznie już chyba nie chce ze mną być... Generalnie to dłuższa historia, ale na pewno moje ciągłe najeżdżanie na niego też miało na to wpływ. Jestem w totalnym dołku i chętnie pogadałbym o tym z kimś, nawet obcym (ale na priv) , bo już rodzina i znajomi nie chcą mnie słuchać, tzn nic nie mówią, ale tez mi głupio ciągle o nim gadać :( heeelp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicegim (dawna bebegim)
I pamiętajcie, stereotypy jak i dziecinne zachowanie itp. często mogą zniszczyć związek... i z czasem może być za późno żeby coś naprawić.. Mój też czasem nawet wolał 'wyjść z komunikatora' niż kłócić się, a ja to bym mogła na noże. I podpuszczam: chcesz zerwać, chcesz zerwać? Aż to się stało... A że wolał wyjść to świadczy o jego dojrzałości itd. I też często na początku przepraszał mnie, nawet jeśli to ja byłam winna.. Ale to się zmieniło, a główną winę ponoszę za to ja, bo sama wiele razy specjalnie udawałam księżniczkę.. Coś w stylu "marzę żeby mi to zaproponował, a jak już zaproponuje to udaje że tego nie chce". Chyba faktycznie jestem dziecinna.. Żałuje swojego zachowania :( P.s. miałam tak również z Polakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaion@
moge z toba porozmawiac na ten temat jesli tylko chcesz, podaj meila.. wymienimy sie doswiadczeniami, spostrzezeniami, i postaram sie ci pomoc :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezko muwic o steorotypach
jak muzułmanie sa wychowywani przez islam ktura ma w zapisane w surach nakaz zabijania katolików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicegim (dawna bebegim)
wolałabym żebyś Ty podała mi swojego maila.. ostrzegam że historia długa i zawiła i liczę na prawdziwa pomoc i wsłuchanie się w mój problem... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicegim (dawna bebegim)
co do wymiany doświadczeń.. pewnie, ale akurat ja wolę nie szufladkować ludzi. Zapewne wiele cech Turcy mają wspólnych , ale akurat w tym przypadku i w przypadku mojego chłopaka to po prostu trzeba spojrzeń na sytuację jednostkowo, a nie stosować się do utartych schematów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alpia
cicegim (dawna bebegim) - ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alpia
podoba mi się Twój nick :) ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicegim (dawna bebegim)
23, a co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alpia
Pisałaś o tym dziecinnym zachowaniu więc chciałam wiedzieć ile właściwie masz lat ; ) Czy jego rodzina wiedziała o Tobie? Ja również dopiero co rozstałam się z chłopakiem, Kurdem, z Turcji, dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaion@
tez jestem ciekawa ile masz lat :) to mój e-mail.. gosia655@wp.pl jak na zlosc teraz pokłóciłam się z moim... piszcie jesli macie jakies pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć.Mam 18 lat.Jestem blondynkom.Poznam przystojnego latynosa z Turcji,Pakistanu ewentualnie z Maroka ,dam się nawet ukamieniować.ciau!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafcio34
Panowie jak tak narzekacie na Polki to na chuj się z nimi wiążecie ? Nie słuchajcie się nikogo że nie macie szans u dziewczyn z innych państw,bo są to bzdury.Turki będą mieli łatwiej od nas bo się polkom bardziej podobają.Po co wy tak ich uprzedzacie że biją jakieś honorowe zabójstwa czy was będą gęby boleć jak coś?Wy będziecie gnić w piachu?nie.Każdy sam odpowiada sam za siebie.Możesz mieć za żone cudzoziemkę i wieść zajebiste życie trafisz na Polkę i chuj cię strzeli baby to baby jedne mądre drugie głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicegim (dawna bebegim)
I co, aż tak tragicznie wypadam przy swoim wieku żeby tak się zachowywać :P Z tego co on mówił to jego rodzina wiedziała że na pewno ma dość duży kontakt z 'koleżanką' z Polski i mówił że bez jakiś przesadyzmów, ale no niby jak na razie nie sprzeciwili się niczemu (ale żadnych jakiś poważnych kroków jeszcze nawet nie planowaliśmy zrobić). Wydaje mi się że mówił prawdę (bo w chwilach rozstania wiadomo, szuka się wszystkiego i myśli za dużo, a więc nagle poddajemy w wątpliwość słowa wypowiedziane przez 'byłego' ;) ) bo poznałam jego kuzynkę, ba, nocowałam nawet u niej, więc przynajmniej nie było tak żeby mnie ukrywał. Aczkolwiek nigdy nikogo oprócz tej jego kuzynki nie poznałam, także tego. Odezwę się do Ciebie na maila, ale jak się psychicznie do tego nastawię ok? Choć wolałabym rozmowę przez jakiś komunikator, zawsze to lepsze niż suche pisanie długich maili no nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaion@
alpia ile byliscie razem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alpia
7 miesięcy, potem 2 miesiące przerwy i teraz 'trwają negocjacje' zeszliśmy się w piątek, przez następne cztery dni rozmowy i wynik taki że jednak nam się nie uda...cisza i ponownie napisał - co prawda w pierwszej wiadomości że mnie nienawidzi hah, ale zaraz że zawsze będzie mnie kochał Rodzice- z mamą na czele reagują tak szkoda gadać...wojna i zero wsparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaion@
na poczatku było ciezko, szczegolnie tata jest na NIE ! ale coz mój wybór, chociaz czasmi troche mi ich szkoda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcio34 jak zwykle dobrze prawi :D cicegim (dawna bebegim) w razie potrzeby też służę pomocą, podobno jestem dobrym słuchaczem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adelaidja
a ja wiem ze biale dz..i..wki-jak to mowicie leca na tych ciapatych-arabow czy turkow dla seksu, adoracji ktorej nie doswiaczaja od swojej balej rasy-choc by chcialy i to nie wyraz kompleksow , tylko drodzy biali europejscy panowie do roboty - zabiegac, rozpieszczac, zaspokajac swoje biale kobiety to nie beda niczego szukaly gzdie indziej zapewniam wszystkie oragniemy milosci a ze jej nie dostajemy to potem pod plaszczykiem taniej adoracji egzotyki i cieplego klimatu dorabiamy sobie wielkie uczucie i wiez i potem sa problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicegim (dawna bebegim)
A moi rodzice nie mają nic przeciwko, wręcz powiedzeili że będą nas wspierac, choć przyznałam im się właśnie dopiero teraz jak już chyba wszystko skończone :( to już nawet nie rusza mojego chłopaka... w ogóle w jego miejscowości wydarzyła się rok temu tragedia - to trzęsienie ziemii w prowincji Van... i to tak naprawde jest głównym powodem, że wszystkie nasze plany i związek dosłownie ZAPADŁ SIĘ... ale może da się to odbudować... niedługo się do Ciebie odezwę Jaion, dzisiaj wyjeżdżam do rodziny, wracam w niedzielę. Mój związek trwał (liczmy do teraz) prawie 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicegim (dawna bebegim)
ona :) - dziękuję, to również poproszę o maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaion@
w takim razie czekam na meila od ciebie, głowa do góry, moze nie wszystko skonczone? moze to tylko chwilowe?ludzie nie po takich przeżyciach sie schodza, jesli naprawde sie kochacie,wasz zwiazek przetrwa :) zycze milej podrozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicegim (dawna bebegim)
heh no właśnie jeśli się naprawdę kochamy... a czasem może miłość nie wystarczyć.. ehhh no pokręcone to wszystko jest, a ja mam 1000 myśli na minutę ;) dziękuję za słowa otuchy, do usłyszenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mahmed pedal
http://youtu.be/H4f8InNIMzU youtu.be/1PQ670sfFXU leje z was normalnie szkaradne polczyny z ciapatymi brudasami :D youtu.be/HBZ_I6Uzm6g pokazywarka.pl/8rx2as/ youtu.be/cwV5xYDe74k youtu.be/RxH7-E_xFfc youtu.be/j17l2Xmd-QY youtu.be/t8Jh6UZnhDs liveleak.com/view?i=ca5_1339261680 youtu.be/OP3rKRh0h5k youtu.be/iREwBHIpapU Habibi z Tunezji Dla Tunezyjczyków turystki (innej wiary niz Islam) sa przede wszystkim latwa zdobycza. Poderwanie i spotykanie nie jest tak skomplikowane jak w przypadku "ich kobiet". Nie musza wykazac sie przed wybranka i jej rodzina okreslona pozycja spoleczna, wysokimi dochodami. Czesto tez nie musza pokrywac wszelkich kosztów zwiazku typu restauracje, wyjscia, prezenty etc. W dodatku jest szansa na "bliskosc" bez slubu. Przyjemna perspektywa. Szczególnie dla Panów o nizszych dochodach (boy hotelowy, recznikowy, kelner ..), którzy sa wlasciwie bez szans na znalezienie zony wsród "swoich". Licza, ze po powrocie do kraju wybranki beda równiez przysylac im prezenty a takze gotówke. Czesto slyszy sie prosby o pomoc na rózne cele poczawszy od uzupelnienia konta w telefonie przez oplacenie wojska az po leczenie chorej matki. Habibi licza równiez na zaproszenie, które w ich mniemaniu znaczy : zaproszenie, zakup biletu, udostepnienie mieszkania, pokrycie kosztów w Polsce zwiazanych z utrzymaniem i zwiedzaniem tzn full service na koszt ukochanej. Zamozniejszym sa proponowane róznego rodzaju interesy w które musi wlozyc kilka tysiecy $ lub wiecej .. Od czasu wejscia Polski do Unii Europejskiej Polki moga spodziewac sie nie tylko zainteresowania seksualno-finansowego, ale równiez moga spotkac sie z propozycja malzenstwa. Czesto Polska narzeczona jest zapraszana do domu rodzinnego Tunezyjczyka. Oczywiscie rodzina wita ja serdecznie co dodatkowo utwierdza w przekonaniu co do szczerosci ukochanego. Zdarzaja sie przypadki kiedy Tunezyjczyk ma juz Tunezyjska narzeczona, która udaje siostre lub kuzynke i sama wrecz namawia do poslubienia bogatej europejki, aby ich sytuacja materialna sie poprawila. W normalnych relacjach Arab-Arabka to mezczyzna stara sie zaskarbic sobie rodzine przyszlej zony a nie ona jego rodzine wizytami. W wielu regionach Tunezji mezczyzna wrecza narzeczonej prezenty np zlote lub srebrne bransolety. Decydujac sie na slub warto pamietac o kilku rzeczach. Chociaz Tunezja sprawia wrazenie nowoczesnej jest to jednak kraj arabski. Przywiezione z Polski przedmioty staja sie wlasnoscia narzeczonego / meza. Nalezy byc swiadomym, ze wszystkie sprzety i nieruchomosci zostana zapisane na tunezyjskiego narzeczonego. W przypadku zerwania narzeczenstwa staja sie one nieodwracalnie jego wlasnoscia. Prawo do posiadania nieruchomosci i ziemi maja jedynie obywatele tunezyjscy. Dzieci nie moga wyznawac innej religii niz Islam. Nie jest mozliwe umieszczenie klauzuli w kontrakcie malzenskim przyzwalajacej na wyznawanie dzieciom innej religii. Jest to regulowane przez prawo zwiazane z porzadkiem publicznym. Niepelnoletnie dzieci nie moga wyjechac z kraju bez zgody ojca, nawet jesli posiadaja podwójne obywatelstwo. Wedlug prawa tunezyjskiego zgodnie z artykulem 23 kodeksu stanu cywilnego matka moze razem z niepelnoletnim dzieckiem wyjechac z Tunezji. Wydaje sie jednak, ze straz graniczna nie uznala tej zmiany (z 1993 roku) i nadal wymaga pisemnej zgody ojca na wyjazd nieletnich dzieci. Malzenstwo przewaznie konczy sie po kilku latach czyli po zdobyciu stalego pobytu w Europie a mezczyzna znajduje sobie duzo mlodsza od siebie kobiete ze swojego kraju. Przykladowy wpis znaleziony na jednym z forum zatytulowany "rozwód z Tunezyjczykiem" : "..maz bez skrupulów wyjezdza do Tunezji. Opuszcza mnie. Zostawia mnie z kredytami, które byly potrzebne na wyjazdy do Tunezji na wakacje i prezenty dla jego 10-rga rodzenstwa i ich dzieci. Z tego co wiem maz wyjechal z Tunezji po 3 tygodniach pobytu u rodziny i wyjechal do Francji, gdzie najprawdopodobniej przebywa do dzisiaj" I kolejny fragment : "ozenil sie z checi wydostania sie z Tunezji. bylam jego wiza i karta pobytu a Polska krajem przejsciowym na zachód Europy..." Czy w takim razie nie ma zadnej szansy na szczesliwy zwiazek z Tunezyjczykiem ? Na pewno szansa istnieje. Minimalna. Pod warunkiem, ze ludzie sa na podobnym poziomie intelektualnym i finansowym a znajomosc nie rozpoczela sie "wakacyjnym romansem". Na temat "habibi" z wakacji powstal bardzo fajny film "DARLING I LOWE JU". Co prawda akcja dzieje sie w Egipcie, ale zachowania naiwnych kobiet i ich cwanych adoratorów sa dokladnie te same. Warto zwrócic uwage szczególnie na wypowiedzi Panów z Egiptu gdzie sami przyznaja, ze takie zwiazki nic dla nich nie znacza. http://www.wykop.pl/ramka/1137581/upili-mnie- dali-mi-prochy-uprawiali-ze-mna-seks/ pokazywarka.pl/8rx2as/ youtu.be/ponjv4u9bhs youtu.be/6jnhAR3DMHA youtu.be/9O1F8EHSTQM youtu.be/RpyLtHeKxrE youtu.be/Surdizmf_dw hehe youtu.be/XjjxNxep9QQ Gdy widze [gdy widze] jak ida po ulicy, http://youtu.be/qzkOJ-EtQoM Najchetniej wydlubywalbym ich patykiem z chlodnicy, Apetyt wilczy, mój instynkt nie milczy, Niose prawde, wie o tym kazdy sukinsyn religiapokoju.blox.pl/html euroislam.pl youtu.be/pZp2A2Gy0aI Ofiary islamskich zbrodni honorowych na Zachodzie 18+ atlasshrugs2000.typepad.com/atlas_shru gs/2009/03/honor-killing-islams-gruesome-gallery.html polecam film pt. Obca / Die Fremde (2010) teraz cos romantycznego o naszych gwiazdeczkach dailymotion.com/video/xh17oj_darling-i-lowe-ju-1-3_lifest yle Jezdza do Turcji szkaradne Polki Przezyc milosna przygode z ksiazki. Prosza "klam mi" jak Eurythmics I dostaja niedrogo farmazon szybki. exodus na wyspy moze jestem niekumaty dlaczego Polki tam daja d**y tym ciapatym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×