Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona X

Operacja na mięśniaki

Polecane posty

Gość szella
Dodam ,że nie czuję się z tego powodu gorsza od innych kobiet..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szello,kazda z nas ma inne podejscie to tego delikatnego ze tak powiem problemu miesniakowatego:) Nieraz rzeczywiscie nie ma innego wyjscia ,ale ja uwazam ze jesli istnieje jakies inne rozwiazanie to trzeba je wykorzystac.Macica nie sluzy tylko do rodzenia dzieci. Ty pewnie znalazlas sie w tej sytuacji bez innej alternatywy,medycyna idzie szybko do przodu,ze za kilka lat nikt nie bedzie wycinal macicy z powodow miesniakow. Ja jestem w trakcie kuracji tym nowym lekarstwem,czekam na jedo efekt. Jestem na innym forum ,sa tam dziewczyny , ktore tak jak ja biora esmye,jedna juz byla u gin,na pierwszej wizycie i po dwoch miesiacach kuracji miesniak zmniejszyl sie o 1,5 cm,co mnie baaaardzo cieszy. Ja chcialabym miec jeszcze dzidziusia wiec dlatego szukalam innej mozliwosci niz operacja,chociaz juz byla przygotowana do niej,i nagle pojawila sie esmya.Moze to jakis znak????? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewunia_1981
:) Witajcie forumowiczki:) Właśnie wczoraj wróciłam z Polski i jestem 4 dobę po laparoskopii wyłuszczenia mięśniaka. Zabieg odbył się w ogólnym znieczuleniu trwał 40 min. Mam 4 nacięcia na brzuchu. Najbardziej bolesny po drenie. Najgorsze co było to gazy w powłokach brzusznych odczuwane po zabiegu. Jeżeli jesteście zainteresowane o szczegółach piszcie. Leże w łóżku jeszcze obolała. Lot miałam cężki:( Jedyny plus mojej wczorajszej 12 godzinnej podróży do domu jest taki że te kulki gazu odczuwane w brzuchu pogubiłam i jest o wiele bardziej komfortowo:) Pozdrawiam Serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewuniu , ja narazie sie wstrzymalam ... Stosuje esmya. napisz jakie duze mialas te gady i gdzie,bo moze i ja po kuracji zalapie sie na laparo... pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewunia_1981
Dane z karty wypisu: "Mięśniak śródścienny o śr. ok 6 cm. Macica powiększona w okolicy dna po stronie prawej. Trzon macicy w dnie po stronie prawej nacięto podłużnie i wyłuszczono mięśniaka." Zażyczyłam sobie go obejżeć ... był w formie zmiksowanej - wyglądał brzydko i był ciężki. Pojechał do badania histopatologicznego. Dostałam informacje że nie było ingerencji w jamę macicy. Izabell 1212 trzymam kciuki za ciebie aby ten mięśniak zmniejszył się do minimum. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewuniu , mialas srodsciennego miesniaka,ja ma podsluzowkowe. Sa w samym srodku macicy,to jest bardzo skomplikowane polozenie tych gadow.Ufaa No coz,nc innego mi nie pozostaje jak tylko czekac na ich zmniejszenie. Potem zobaczymy co dalej z nimi- Pozdr.Wracaj do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgdfg
ja miałam usuwany mięśniak metodą histeroskopową nie wiem jak w Polsce, czy robią to na ubezp ale jeśli mięśniak się klasyfikuje do tego rodzaju zabiegu to polecam warto nawet dopłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny , jestem juz po jednym opakowaniu esmya,zaczelam juz drugi. Jak narazie czuje sie dobrze@ zablokowany,czyli cosik dziala:) We wrzesniu ide na kontrole,wiec sie okaze co i jak. Jest kilka dziewczyn co zaczely brac miesiac wczesniej i efekty sa zadawalajace. Miesniaki zmniejszyly sie o okolo 30% do 50%. Cudow nie ma i napewno nie znikna,ale moze zmniejsza sie do minimum. Trzymajcie kciuki. To jest niewatpliwie przelom w medycynie. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXgosia
Witaj Izabell to dobre wiadomości miejmy nadzieję że i u Ciebie nastąpi zmniejszenie mięśniaka co ułatwi się jego pozbycie,Trzymam kciuki i czekam na kolejne info,ja na początku września mam też kontrole mam nadzieję że wszystko ok i wkrótce będę mogła starać się o dzidzię.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu , jak bedziesz po kontroli to daj znac.Nie martw sie napewno wszystko bedzie dobrze i zaczniesz starania:) Ja tez zaraz napisze jak bede juz cos wiedziec. Zycze nam obu abysmy osiagnely nasz cel !!!!:) Pozdrawiam i duzo buziakow !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXgosia
Dzięki Izabell ściskam Cię serdecznie i buziaczki do usłyszenia niebawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w im. Dorota
Miłe Panie ! Poszukuje Pań w wieku 20-60 lat, które przeszły zabieg usunięcia macicy chętne do wypełnienia ankiety zupełnie anonimowo. Piszę pracę mgr o "Psychologicznych aspektach usunięcia macicy". Proszę do mnie napisać, a ja przyślę ankietę. Z góry dziękuję za poświęcony czas. Pozdrawiam serdecznie, Dorota Mój adres email: dorothy6119@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwono
Lekarze mają rożne kompetencje, różne metody praktykują i w zależności do kogo się pójdzie, to takie leczenie stosuje które jest w jego kompetencjach. Histeroskopowe zabiegi to nowość i dla wybitnych specjalistów ale coraz więcej jest możliwości. Jeśli problemu nie zażegna Esmya, są już inne metody chirurgiczne ale zachowawcze, mniej inwazyjne. Z czasem staną się powszechne, raporty o negatywnych skutkach usuwania macicy są znane. Medycyna idzie ku lepszemu: http://www.ludwinludwin.pl/subpage,page,zabiegi,sub,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość histeroskopia
forum: Histeroskopia, Jedną z najczęstszych przyczyn poronień i niemożności zajścia w ciążę są zmiany patologiczne w macicy kobiety zrosty, mięśniaki, polipy, torbiele, a także zmiany wywołane endometriozą. Jeszcze kilka lat temu była to poważna przeszkoda. Kobieta musiała poddać się szeregowi zabiegów i badań, które często i tak nie przynosiły jednoznacznych odpowiedzi. Jednak dziś istnieje możliwość, aby już podczas jednego badania zobaczyć, czy nasz stan zdrowia nie zagraża przyszłej ciąży. Dzięki badaniu histeroskopowemu możemy sprawdzić, jak wygląda wnętrze macicy kobiety i przygotować je na przyjęcie zarodka. Największą zaletą takiego badania jest nie tylko diagnostyka, ale również możliwość natychmiastowego leczenia i wykonania niezbędnych zabiegów. Już podczas badania możemy bowiem usunąć zrosty wewnątrzmaciczne, polipy, obejrzeć ściany kanału szyjki i macicy oraz pobrać wycinki i próbki do dalszej analizy. W najnowszych gabinetach ginekologicznych badanie takie może być wykonane nawet podczas rutynowej wizyty u ginekologa. Bez żadnego specjalnego wcześniejszego przygotowania czy znieczulenia. Nowoczesne histeroskopy to urządzenia o średnicy zaledwie 2-3 milimetrów, dlatego zabieg ten stał się zupełnie bezbolesny i kompletnie nieinwazyjny. Zespół poznańskiego szpitala i przychodni Med Polonia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junaka2
Dziewczyny czy możliwe żeby po wyłuszczeniu mięśniaka a ciągu 4 miesięcy po operacji odrósł na nowo ?? strasznie się boję od wczoraj mam podobne bóle brzucha jak te przed operacją i nie wiem co robić do gin miałam zgłosić sie dopiero za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXgosia
Witaj..nie wiem dokładnie ,u mnie mija pół roku i jutro mam kontrolę,poki co nie mama jakiś szczególnych dolegliwości acz kolwiek rozcięty brzuch czasem daje o sobie znać ,więc może ten ból u Ciebie też jest związany z przebytą operacją a nie że odrastają.ale lepiej zgłosić się do lekarza i upewnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junaka ,chyba raczej nie mozliwe,zeby tak szybko odrosly.Ale dla pewnosci idz na kontrole.Zawsze lepiej sie sprawdzic i uspokoic,niz sie wkrecac i niepotrzebnie denerwowac. Gosiu czekam na wiesci od Ciebie:))))) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junako
Operacja wyłuszczania mięśniaków nie daje pewności że kiedyś nie odrosną bo odrastają ale nie tak błyskawicznie. Jeśli kobieta po wyłuszczeniu ich ma jeszcze 5, 10 ...lat do menopauzy, to mają czas zrobić się nowe. To oczywiście nie powód by zamiast wyłuszczenia proponować od razu usunięcie macicy ale to jeden z powodów by operacje wyłuszczającą, wykonywać także tylko w sytuacjach ostatecznych bo mięśniaki mogą się nadal tworzyć w przyszłości. Tyle że z tymi następnymi większa szansa że się doczeka menopauzy i problem przestanie być problemem, to taka walka z czasem. Po operacyjnym wyłuszczeniu mięśniaków na macicy pozostają zrosty, mogą być bolesne miesiączki, dolegliwości, jako skutek ingerencji. Zdarza się i tak że okresy są nadal obfite lub nie wiele mniejsze gdy powodem tego był nie obecny mięśniak a dodatkowo przerost endometrium. Zapytaj lekarzy a lepiej poszukaj w necie, bo nie wszyscy są na bieżąco, czy są już jakieś skuteczne metody zapobiegawcze odnawianiu się mięśniaków. Wiadomo że pojawił się niedawno nowy lek Esmya ale to na mięśniaki przed operacją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junaka2
dzięki dziewczyny za odpowiedzi. mam dopiero 22 i przez tego mięśniaka chyba już jestem przewrażliwiona. strasznie się boje zeby nie odrosły bo chciała bym doczekac sie kiedyś potomstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXgosia
Witajcie dziewczyny Junaka2 doskonale Cię rozumiem,bo ja też jestem po wyłuszczeniu mięśniaka i też mam obawy, bo niecierpliwie czekam aż będę mogła rozpocząć starania o dzidzię,jestem troszkę starsza od Ciebie więc chciałabym zdążyć.Bądźmy dobrej myśli , Droga Izabell a co tam u Ciebie jak samopoczucie?Ja dziś byłam u lekarza dostałam skierowanie na kontrolne usg jutro się zapiszę i będę czekać niecierpliwie bo chciałabym upewnić się że jest wszystko ok.w sumie się nic nie dzieje ale obawa jest i po za tym mam na usg piersi na kontrolę bo kilka lat temu stwierdzono włókniaka..także siedzę jak na szpilkach,mam nadzieję że wszystko będzie ok i odetchnę z ulgą..może się uspokoję na jakiś czas.Daj znać Kochana co tam u Ciebie. pozdrawiam Wasz serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu ,u mnie narazie nic sie nie dzieje.Koncze drugie opakowanie Esmya. Jeszcze zostalo mi ostatnie opakowanie. Za tydzien mam zamiar isc na kontrole bo bardzo jestem ciekawa czy cos sie zmnienilo z tymi gadami.I chce porozmawiac na temat co dalej? tzn,jesli cosik sie zmienilo mam na mysli ich rozmar to co mi zaproponuje gin.moze laparotoskopie,lub histeroskopie? Zobaczymy... Potem chce pojechac do domku do Pl na miesiac. A okolo grudnia chcialabym zaczac staranie,jesli tylko bedzie wszystko dobrze.bardzo wierze ze esmya mi pomoze.Uchroni przed operacja ,bo jak pamietasz mialam duze ryzyko. Gosiu sciskam cie moccccnoooo i pisz co tam u Ciebie.Glowa do gory,trzeba wierzyc ze wszystko bedzie dobrze.!!! Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXgosia
Witaj Izabell Ja też mam taką nadzieję że ten lek Ci pomoże i wszystko pójdzie dobrze i to o czym marzysz(podobnie do mnie)spełni się. No ja zapisałam się na usg piersi mam 19 września ,a usg kontrolujące po operacji mam dopiero 4 października bo musi być odpowiedni dzień cyku.więc czekam dalej. Pozdrawiam Cię serdecznie ,jestem myślami z Tobą. Wierzę że ułoży się nam i będzie tak jak chcemy.BUŹKA DO USŁYSZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu !!!!!!!!!! Kochana moja :)))) Mam same dobre wiesci !!!!! Jejku jestem tak bardzo podekscytowana,ze nie wiem od czego zaczac... Bylam dzis na kontroli u zupelnie innego nowego gin.poniewaz poszlam tylko po to aby sprawdzic czy cos sie ruszylo z miesniaczkami . Tak jak pisalam juz wczesniej zjezdzilam kawal Italii,i za kazdym razem inne metody leczenia,ale nie bede wnikac juz w szczeegoly.Stracilam tylko 2 lata i 2 ciaze no ale coz... Przed kuracja mialam dwa miesniaki, jeden 3 cm,drugi 5cm. Dzis mam dalej dwa,ten co mial 3cm,ma teraz 1,3 a ten drugi ma 4cm. Takze,jesli chodzi o esmye,u mnie dzieki Bogu dziala,a jeszcze mi zostalo trzecie opakowanie. Po drugie (tak dla ciekawosci) gin nie zna tego leku. Ale 18 wrzesnia ide na diagnostyke histeroskopowa !!!!! Lekarz powiedzial,ze takie miesniaki usuwa sie bez problemu,i zrobi to,tylko pierwsze bedzie musial przeprowadzic diagnostyke. Jak pomysle,ze juz prawie prawie dalam sie pociac i pociac moja macice,to az mnie zimy pot oblewa.A poza ty mialam tylko 50 % na udana operacje bo moglo dojsc do krwotoku i musieli by wyciac wszystko. Gosiu jestem taka zadowolona,dzieki Bogu ze znalazlam to lekarstwo w necie i ze tak szybko udalo mi sie go zalatwic :) Tu we Wloszech jeszcze go nie ma!!!! Moze ktos wie jak wyglada badanie histeroskopia??diagnostyka? Pozdrawiam wszystkie walczace !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXgosia
Witaj Kochana Izabell ależ się cieszę razem z Tobą to super wiadomość kurcze,jak to dobrze że doczytałaś się o tym i dzięki Bogu że u Ciebie to podziałało.No po prostu rewelacja,i super wiadomość że wszystko zmierza ku dobremu.Kochana jestem z Tobą ,ściskam Cię serdecznie i wierze że finał tej kuracji będzie szczęśliwy ,inaczej być nie może.Natomiast co chodzi o histeroskopie to czytalam na tym forum ,był podany link zerknij na wcześniejsze strony ,są tam jakieś informacje.Gratuluję Ci serdecznie i czekam Kochana na dalsze DOBRE wiadomośći.Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje ci Gosiu za twoje wsparcie. Ciesze sie ze jestes ...zawsze jakos tak razniej:) Duzo juz sie naczytalam o histeroskopii,nawte fim znalazlam o tym zabiegu:) Przynajmniej juz nie jestem zielona:) Wlasnie histeroskopia pozwala na usuniecie tych miesniakow ktore mam ja,te podsluzowkowe czyli w macicy. Nie moge zrozumiec tylko dlaczego zaden gin mi wczesniej o tym nie powiedzial ,tylko kazdy chcial mnie ciac.!!!!! No trudno ,czasu nie cofne. Gosiu ,tobie tez zycze i trzymam mocno kciuki za nas obie ,abysmy osiagnely swoj cel. Buziki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Izabell1212
Izabell, bo ta histeroskopia to jest nowa technika i metoda, kilka lat temu nic dziwnego że chcieli ciąć i bez gwarancji. Pacjentka szła na wyłuszczenie takiego mięśniaka a budziła się bez macicy jak podpisała ryzykowną zgodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem ,ze nowa technika,ale ja uwazam ze lekarze powinni poiformowac o ewenteualnych innych rozwiazaniach,mozliwosciach,a nie od razu ciac a naljepiej wyciac !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Na to wygląda, że dobra passa trwa. Byłam dziś u ginekologa, wszystko w porządku, dostałam duphaston i zielone światło. Czyli wracamy do gry:) Miłego wieczorku wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×