Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

Gość jamajka8
a jak myslicie.. bo chce bardzo kolczyk i jestem w 100% tego pewna. ale lepiej poczekac do zimy itd albo na jesien? czy moglabym juz teraz latem? bo slyszalam ze latem to troche niebezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różowa_Różyczka
Ja robiłam zeszłego roku w wakacje, również w lipcu i kompletnie nic mi nie dolegało. Jeżeli króki czas po przekłóciu nie będziesz pływać w jakimś jeziorze lub morzu to nic się nie stanie ;) PS. Mi to jednak nie zaszkodziło :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różowa_Różyczka
Ja robiłam zeszłego roku w wakacje, również w lipcu i kompletnie nic mi nie dolegało. Jeżeli króki czas po przekłóciu nie będziesz pływać w jakimś jeziorze lub morzu to nic się nie stanie ;) PS. Mi to jednak nie zaszkodziło :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różowa_Różyczka
Oj... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyxdariaxyx
za kilka dni idę sobie przekuć pępek, mam pytanie: czy mam sama kupić kolczyk czy kosmetyczka mi da?? a jak sama to gdzie go najlepiej kupić: u jubilera czy gdzie?? proszę o szybko odpowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różowa_Różyczka
Zazwyczaj u kosmetyczki i w salonach piercingu są kolczyki i wybiera się je zaraz przed przekłuciem. Ja np. przekłuwałam pępek w gabinecie chirurgicznym gdzie kolczyków nie ma więc kupiłam po prostu w sklepie jubilerskim. I jeśli będziesz kupować u jubilera, pamiętaj by wybrać dobry "materiał" jak na pierwszy raz, już o tym dziewczyny wspominały na forum :) PS. Osobiście odradzam kosmetyczkę :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyxdariaxyx
dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyxdariaxyx
po jakim czasie od przebicia sobie pępka możne iść do solarium??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyxdariaxyx
a czy na lekcji w-f po przebiciu normalnie można cwiczyc czy po jakim określonym czasie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różowa_Różyczka
Ja nie miałam z tym żadnego problemu, nic mnie nie bolało. Przed przekłuciem też miałam ciągle jakieś obawy, że będę ciągle zahaczać, że np. podczas ćwiczeń na wf-ie coś mnie zaboli jak się rozciągnę itp. Ale jak brzucho się zagoi to naprawdę nic mu nie grozi, nic nie boli :) u mnie w klasie mają kolczyki 4 laski i też żadna nigdy nie narzekała, nawet jak pływały na basenie w chlorowanej wodzie, a mają wrażliwsze skóry ode mnie z tego co wiem bo inaczej im sie pępuchy goiły :) Tak wogóle to już dziesiątki razy zdarzało mi się zahaczyć o kolczyk np. bluzką przy ubieraniu itp, ale jesli wszystko jest zagojone, to kompletnie nic nie boli :) tak jakbys pociągnęła za kolczyk w uszQ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaaaa16
hmm... po przebiciu przez jakieś 2 tygodnie lepiej unikać jezior rzek stawów i innych brudnych wód... kąpać najlepiej się po prysznicem ale myślę że tego nie trzeba az tak do konca przestrzegać... jeżeli chodzi o solarium to lepiej odczekać miesiąc po przebiciu :) po promieniowaniu skora dluzej sie goi :) jeżeli chodzi o pore w jakiej najlepiej robić kolczyk to nie ma reguły... jak zrobisz w jesien czy w zime to do wiosny czy lata ładnie Ci sie zagoi i bedziesz miala ladny akurat na wakacje... jak zrobisz teraz to też bedzie z daleka ładnie wyglądać ale znow z bliska będzie czerwone :) ja robiełam w maju 2 lata temu więc do wakacji miałam zagojone :) ale wiem jak to jest jak coś sie bardzo chce, tylko będziesz musiała unikać brudnych wód żeby nie wdało się jakies zakażenie czy chust wie co jeszcze :) pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaaaa16
a tak w ogole to Rozyczka ma racje z tym że noszenie kolczyka wcale nie boli... wiadomo że na początku będzie troche bolało... to normalne, ale po jakimś miesiącu u niektórych może krócej... nie czujesz w ogole kolczyka... co nie znaczy ze nie należy już o niego dbać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaaaa16
ahh... zapomniałam dodać ze słonce przyspiesza gojenie się pępka... poprzez witaminę D którą dzięki słoncu nasz organizm zaczyna produkować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalon
Dziewczyny zdecydOwałam się - rObię kOlczyka ale sama nie mOgę się zdecydować kiedy lepiej - pOd kOniec wakacji czy mOże wrzesień/październik?? pOmÓżcie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaaaa16
hmm... wrzesień to chyba nie bardzo... zaczyna się szkoła... (chyba ze już nie chodzisz do szkoły z przyczyn wiekowych) lepiej jak zrobisz jakoś w połowie sierpnia :) możesz jeszcze korzystac ze wszystkich kąpielisk :) a w połowie sierpnia będzie jeszcze słonko więc bedziesz mogła odwinąc bluzke i poopalać troszkę brzuszek ;P (jak wyzej napisalam slonce dobrze dziala na gojenie) ale to kiedy zrobisz i kiedy będziesz naprawde gotowa zależy tylko od Ciebie :) buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różowa_Różyczka
noo :) i na początek najlepszy banan, taki na pewno nie sprawi kłopotu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalon
NO niestety jeszcze muszę chOdzić dO szkOły hehe :p ale pOciesza mnie że tO będzie Ostatni rOk, a pOtem studia ale tO zupełnie inna bajka jest :D dzięki za rady dziewczyny, nO tO zrObię w pOłOwie sierpnia ;p ja bym chciała już teraz ale zbytniO by mnie tO unieruchOmiłO (nie kąpanie się w jeziOrach itp.) a już nie mOgę się dOczekać!! NapewnO napiszę O efektach! (chOć nie mówię że nie będę się teraz jeszcze tu udzielać :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaaaa16
hehe :) no to w takim razie pozostaje tylko czekac do polowy sierpnia... i oczywiscie banan na poczatek najlepszy.. :) gdzie zamierzasz przekluwac juz wiesz? kosmetyczka? salon piersingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różowa_Różyczka
A słuchajcie laseczki, tak z ciekawości- czemu mówicie o szkole? Przeszkadza Wam noszenie w szkole? Bo to chyba raczej nie ma znaczenia... a szczególnie w ponadgimn. gdzie już można sobie kolczyków zamontować nawet 10 na twarzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różowa_Różyczka
Natalon-noo ja też nie mogłam się odczekać, ale nie jak Ty-że na odpowiednią porę, tylko na to aż się w końcu odważę hah :D taki cykor ze mnie :) ale efekt jest naprawdę fajowy, podoba mi się taki kolczyk, a najfajniejsze jest to, że gdy się wygoi to można zmieniać, kupować nowe, coraz ładniejsze :) a ja wogóle jestem chora na punkcie biżuterii więc tymbardziej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaaaa16
nie chodzi o szkile bo tutaj to akurat lata, zwisa i powiewa... ale jakby przebila na samym poczatku wrzesnia to przez jakies kilka dni by ją bolało i cwiczenie na w-fie odpada :) bynajmniej na poczatku... a po co dostac gałe tylko za to ze sie nie cwiczy... lepiej zrobic te 2 tyg wczesniej i do wrzesnia bedzie mogla wszystko normalnie robic :) ah... jak dobrze ze jestem w Liceum... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaaaa16
no i ja tez balam sie bardzo... i czekalam az sie w koncu odwaze bo chęc to mialam wielką gorzej z tą wlasnie moją odwagą... :) ale w koncu sie udało ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różowa_Różyczka
A no tak, zapomniałam o tym i tak myślałam własnie co to ma za znaczenie z tą szkołą, a to o ten nieszczęsny wf chodzi :) no jasne, popieram jak najbardziej... Ja sobie za miesiąc z kawałkiem na 18nastke przekłuwam nos, to mi w wfie nie preszkodzi jak pępuch, no chyba że dostane w twarz piłą od kosza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaaaa16
hehe :D ja mam tylko w pępku no i w uszach :) dalej nie planuje ;] wiekszosc moich kolezanek to w jezyku ma i podobno w jezyku boli najmniej robienie ;] ale nie podoba mi sie to jakos ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laryss
ja czytając teksty typu : "pępek mi sie goił 2 dni" "pępek mi sie goił tydzień" to naprawde mam odruchy wymiotne i na takie bzdety to szkoda cokolwiek pisać no ale będe pisać aż do skutku :pępek - od 1 do 6 miesięcy tak można sie dowiedzieć w najbardziej ekskluzywnych studiach,a nawet jakby nie było to może sie goić ponad rok zależy co i jak ale nie pierdolcie tutaj głupot że 2 dni lub tydzień bo tak piszą tylko osoby które nie mają pojęcia o piercingu a pierdolą jak zryte.... to że przez pierwsze 2 dni boli to jest gojenie a potem jak przestanie to już jest zagojone ???? pff żal to że boli na początku przez 2 dni przy schylaniu itp to znaczy że została przebita częsć mięśnia brzusznego i przez to czuje sie dyskomfort na początku... a to że potem już nie boli to nie znaczy że jest zagojone!!!!!!!!!!!!! ból wcale nie musi towarzyszyć przy gojeniu ja mam kolczyk już prawie 2 miesiące nic mnie nie boli od bardzo długiego czasu ale jednak jeszcze nie jest zagojony... mogę nim ruszać, kręcić we wszystkie strony świata i nie boli ale zagojonego jeszcze nie mam ... powiedzcie to swojemu piercerowi że zagoił wam sie pępek w 2 dni to was wyśmieje prosto w twarz... pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różowa_Różyczka
To chyba masz jakiegoś syfa idiotko. Chyba skoro piszę, że nie miałam czerwonego i nic mnie nie bolało to znaczy że tak było! Ja przekłuwałam u jednego z najlepszych prywatnych chirurgów w Gdyni i zrobił mi to bardzo dobrze, nic się nie babrało ani nie bolało. Mi też gościu mówił, że bedzie się to dłuższy czas goiło, dlatego trzeba to smarować specjalnymi preparatami. Ale ja jednak nie miałam z tym problemu, wszystko po paru dniach wyglądało jakbym już z rok ten kolczyk miała, najwidoczniej mam taką skórę. ElO~~~~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różowa_Różyczka
A i jeszcze jedno-skoro jesteś taka mądra: jakbyś chciała wiedzieć to pępek nigdy się do końca nie goi, w jakimś stopniu jest to zawsze żywa rana i to też Ci każdy powie (najlepszym dowodem na to, jest to, że gdy się wyjmie kolczyk to już po ok. godzinie zarasta). A mówiąc na forum że goił mi się 2 dni, mam własnie na myśli nie dosłowne ZAGOJENIE skóry, tylko to, że znikło zaczerwienienie i ból itp., bo tego właśnie chcą się dowiedzieć tu dziewczyny, pytając o "gojenie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandi15
ja juz jutro kolczyka bede miała miesiąc ;)) bardzo dobrze wygląda ;d;d i po niedzieli mam jechac nad morze ;] i będe sie kapac chyba ze zimna woda bedzie xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorociaaaaaa
Nie bedzie zimna :) Byłam i ciepla była;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandi15
a nad jakim morzem byłas ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×