Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość 123ichudniemy
witam wszystkich miałam mala przerwę ale mam nadzieje ze już będę częściej widzę ze jest dużo nowych i dużo wpisów ale co niektórych mam poprawki bo jak ktoś czegoś nie wie to niech się dowie bo może komuś krzywdę zrobić!! do zadbajocialo.pl przede wszystkim hiltta można robić co drugi dzień nic nie da zmiana jednego hiltta na drugiego co cokolwiek to znaczy hiltt to duży wysiłek i nie można tego robić codziennie wyżej jest link to go poczytajcie :) bo odchudzanie odchudzaniem ale zdrowie najważniejsze i nie przesadzajcie !! pozdrowienia i wytrwałości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Chciałabym sobie kupić orbitrek , ale nie bardzo wiem na co powinnam zwrócić uwagę przy wyborze. Proszę pomóżcie . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wchodząc na to forum przeczytałam pierwsze kiladziesiąt podstron :) Warto najpierw poczytać a potem dopytywać :) Ja już wiem, że warto zainwestować w koło, żeby ruch był płynny. Jeśli masz większy budżet warto kupić automatyczny z programami. Jeśli masz mało pieniążków, są i tacy, którzy mają manualne orbitreki i też nie narzekają. Tak jak więkość już pisała (nawet mi odpisując) wszystko zależy od budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, moze mnie przygarniecie? Już drugi tydzień chodzę na siłownię i ćwiczę na orbim. Każdy raz ćw na nim godzinę i schodzę mokra. Licznik pokazuje, że w tym czasie pokonuję nieco ponad 8km i ok 750kcal, chociaż te kcal to chyba bardziej umowne niż prawdziwe. Macie jakieś rady dla początkującej? Czy stosujecie jakąś dietę do tych ćwiczeń ? Bo ja jem wszystko tylko mniej, wybieram mało kaloryczne produkty i jem 4 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam orbiego w domu ale ..rzadko na nim ćwiczę, bo po 3 min jestem mokra! twarz upocona, potem syfy...i natrysk obowiązkowy powiem tak, wolę pobiegać albo skakanka mniejszy dyskomfort i przyjemniej, poza tym takie kręcenie jest nudne!!!! a..jeśli chodzi o te liczniki, to mało się spala po 5km jakies 15 kcal///a ja jestem mokra!!/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadbajocialo.pl
witam - do 123ichudniemy - gdzie wyczytalas/es w moich wypowiedziach ze napisalem ze HIIT nie mozna robic co drugi dzien ?? albo ze pisalem by zamienic jednego HIIT na drugiego ?? albo ze kogos namawialem by robil to codziennie ?? - bo tak sugerujesz ?? hehe po pierwsze jak poczytalabys/lbys moje wypowiedzi - to bys wiedzial ze podkreslalem kilkakrotnie ze z HIITem nie mozna przesadzac - bo bardzo obciaza organizm trenujacego - ze osobom ktore trenuja jeszcze na silowni odradza sie robienie HIITa w dniu treningu silowego /np odradza to Charles Glass - o ile wiesz kto to jest/ i nic nei pisalem o zamianie HIITa - pisalem by przeplatac interwal jednego dnia, a innego robic jednostajny ruch - bez interwalu.. by nie przekraczac najlepiej 2-3 treningow HIIT tygodniowo... Kazdy organizm czlowieka jest inny - jedni dluzej beda mogli tak cwiczyc bez przetrenowania, inny o wiele krocej - sklada sie na to mnustwo rzeczy - chocby odzywianie, sen, wpomaganie suplementacyjne itd.. Agus903 - nie wiem jak czesto cwiczysz te miesnie brzucha - wiem ze kiedys tendencja byla do tego - ze tylko miesnie brzucha cwiczylo sie nawet kazdego dnia, ale w ostatnim czasie troche ten kanon sie zaczal zmieniac i trenujacy zaczeli podchodzic do miesni brzucha jak do innych miesni - ze cwicza je nie czesciej niz 2 razy w tygodniu... ze skretami uwazaj - bo takie wlasnie ruchy poszerzaja talie.. a wiekszosci o to przeciez nie chodzi by tak bylo.. jesli juz robisz to - to z umiarem.. pozdrawiam www.zadbajocialo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich ponownie !!! :) Po 1 tygodniu tych treningów HIIT . Jutro się będę ważył i jestem ciekaw czy to coś daje bo jak nie to o godz 17:00 zaczyna się tzn. SALA czyli różne sportowe gry przez 2-3 godz np. koszykówka albo Piłka nożna. I będę sobie tam chodził bo zauważyłem , że tam przez 15 - 20 min pobiegam i się ze mnie leje a jak się za bardzo zmęczę to sobie idę na siłownię . I tak na zmianę HeH ;) Albo wrócę do biegania po 45-50 min na orbim i będzie GIT Powodzenia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba sie zdecydowałam na Reebok Z9. Jeszcze niedostepny w Polsce, jest w promocji z ok 2400zł na polowe ceny także kusi. Kolo ma 9kg, pomiary, 13 programów (nie mogę tylko znaleźć jakie), regulację pedałów, 32 stopnie obciążenia.. http://www.argos.ie/static/Product/partNumber/3358814/c_1/1%7Ccategory_root%7CSports+and+leisure%7C14419152/c_2/3%7C15701400%7CHome+gym+equipment%7C14419293/c_3/4%7Ccat_14419293%7CCross+trainers+and+elliptical+trainers%7C14419294.htm I pomyśleć, że zaczynałam od zwykłego, prostego za 400zł (nie mając pojęcia o innych opcjach) Ostatnio tak jeszcze myslalam, że kwota jaką wydam na orbiego to rok opłaconej siłowni i zaczęłam sie zastanawiać, ale chyba lepiej kupić sprzet, bo na siłownie często nie ma czasu iść (tym bardziejj jak sie pracuje w różnych godzinach, a na najblizszą silownie też jest kawałek). Do kobitek: Po jakim czasie zauwazacie zanikanie celulitu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też pytałam o cellulit, ale nikt nie chce się wypowiadać na ten temat:). Ja ćwiczę ponad miesiąc i może troszeczkę jest mniejszy, ale robię też masaże takim masażerem z oriflame. Już mi brakuje siły na walkę z tym świństwem:). Znacie jakieś sposoby, żeby się go pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) co do cellulitu to po 2 tyg ćwiczeń widze poprawe i oczywiście masuje nóżki po prysznicu używam do tego balsamu ujędrniającego najlepszy jaki miałam (a uzywałam tych z wyższej połki) to jest loreal ujedrniający z zieloną pompką nie jest drogi na promocji są po ok 25 czasem:)) dotego zielona herbata i czerwona. Ja zażywam środki antykonc i też sie z tym męczę jak pojem chleba przez tydzień i tłustych obiadków mamusi to też wyskoczy i znów walka!!!!!! czasem robie sobie piling z kawy z oliwą i cukrem i masuje nogi!! używam też masażera ale nie zawsze!! powodzonka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po długiej przerwie. Niestety od 2 tygodnie nie ćwiczę. Przyplątała się paskudna grypa.... :( Miałam nadzieję, że jak tylko wyzdrowieję, znów zacznę ćwiczyć, ale dostałam okres. ;/ Wczoraj wskoczyłam na orbiego i po 30 minutach poczułam się jakbym miała zaraz zemdleć. Musiałam przerwać ćwiczenie bo zwyczajnie się przestraszyłam. Dziś kolejna próba. Chyba moja kondycja znów jest na tym samym poziomie co przed zakupem orbitreka. Muszę szybko wrócić do ćwiczeń bo bardzo dobrze się po nich czułam :) Dosłownie rozpierała mnie energia :) Co do cellulitu to używam bańki chińskiej 3-4 razy w tygodniu. Skóra jest w coraz lepszym stanie, a to paskudztwo znika! :D Masaż na początku jest bardzo nieprzyjemny, a nawet trochę bolesny ale po kilku chwilach się przyzwyczajam i już jest ok. Samo wykonanie nie jest trudne, ale trzeba się nagimnastykować żeby wymasować na przykład boczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podobnie jak red_mouse postawilam na banki chinskie wykorzystuje meza i jedzie z jedna noga 10 minut, zobaczymy za miesiac najbardziej wkurza mnie walek tluszczu pod posladkami i wew strona ud nie dosc, ze mam takie krotkie te przeszczepy to jeszcze takie nieforemne :( kupilam jakis czas temu ten caly leg magic do tej pory stal w kącie i chyba nadszedl czas na jego odkurzenie będę miła w godzine 750kcal? bardzo motywujacy licznik moja dieta to MŻ ciemne pieczywo, herbata czerwona i zielona, duzo wody i niestety papieroski :( slyszalyscie cos o tym aby jednorazowo nie cwiczyc dluzej niz 60 minut? miesnie sie pala, a miesien to najwiekszy sprzymierzeniec w odchudzaniu, pewnie to samo sie dzieje nawet jak cwiczymy z przerwa wiec chyba sobie daruje jazdy 2 razy dziennie udanej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! :) Dzisiaj trening HIIT (poziom 1) zaliczony, ćwiczę co dwa dni, jutro ważenie! :) I rozpoczynam poziom 2! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nic w dół nie poleciało nadal 70kg w pasie tyko 1 cm , muszę stwierdzić ,że kiedy biegałam 10 km codziennie miałam lepsze efekty po 3 tygodniach biegów spadała waga nawet 4 kg, i nie jest to takie nudne za każdym razem można wybrać inną trasę,ale na razie będę walczyć z orbim , byle do wiosny i wracam na stare ścieżki ,dziś dzień bez ćwiczeń ale dla was wytrwałości!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black-carmen - tak 750 kcal w godzinę.Wiem, ze to pewnie umowne, ale sprzęt jest z wyżej półki, kosztuje kilkanaście tys zł i nie sądzę, zeby bardzo kłamał w tych liczbach. Tym bardziej, ze na str internetowych są podobne dane. A to wycinek z jednego z nich "Jak dużo kalorii można spalić? Ilość kalorii zależy od wielu czynników. Są to minuty spędzona na maszynie, natężenie ruchu. Jeśli chodzi o nasze ciało to czynnikami są wiek, waga, ilość tłuszczu w organizmie, płeć oraz to, czy używamy podczas treningu górnej części ciała. Oto przykładowe wartości: - pół godzinna sesja, kobieta ważąca 70 kg spali około 380 kalorii - pół godzinna sesja, mężczyzna ważący 90 kg spali do 500 kalorii - pół godzinna sesja, kobieta ważąca 60 kg spali 300 kalorii - producenci twierdzą, że podczas 1 godziny treningu można spalić aż do 700 kalorii Lepsze maszyny eliptyczne wyświetlają ilość spalanych kalorii w trakcie treningu. Wystarczy, że ma wbudowany pulsometr i na podstawie tętna, podanego wieku, wagi, wzrostu jest w stanie estymować kalorie spalane na bieżąco. Wówczas łatwo postawić sobie cel jak np: spalę 500 kalorii i można ćwiczyć do tego momentu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TT299 - w ubiegłym roku cwiczyłam na orbim przeszło 2 miesiące. I jak na początku pażdziernika kupiłam spodnie to w listopadzie były za duże. Najwięcej zjechałam z bioder, a kg to ok 13 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja uwazam ze to mit i tyle,
Ćwicząc na orbitreku się nie schudnie. ćwiczycie tydzień, dwa. trzy..... Czy komuś zleciały te kilogramy , każdy tylko czeka że już pewnie niedługo ale nic się nie dzieje waga stoi. A wymęczone schodzicie strasznie z orbiego. Dlaczego tak się dzieje. buuuuuuuuuuuuuuuuuu I żeby było jasne nie ma tu żadnych złośliwości. Sama ćwiczę i nic. A miało być tak pięknie. Tez przed kupieniem orbitreka czytałam te forum i miałam nadzieję , że teraz sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mów tak, to, ze na Ciebie nie działa, nie znaczy, ze wcale nie działa. Ja pisałam wyżej, ze schudłam i waga mi się trzyma już drugi rok. A poza tym to dobrze jest się tak poruszać dla samego zdrowia, nie tylko dla wagi. Na Twoim miejscu zorientowałabym się czemu ćwiczenia na Ciebie nie działają? Może jesz za dużo węglowodanów, albo w ogóle masz złą dietę? I jak długo cwiczysz, ile razy w tygodniu i jaki czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no i co ważne. Poza spadkiem kg ważne są też cm. Nie wierzę, ze nic nie drgnęło, ani cm i ze nie masz ładniejszej skóry czy np mniejszego cellulitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem bardzo zadowolona :D wczoraj byłam na siłowni :) waga spada a ciało zaczyna pięknie się kształtować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ;) a ja uwielbiam Orbiego!! Co prawda mam go od 6 dni ale ani razu nie zrezygnowałam z ćwiczeń.Z zasady jestem uparta i wiem że mi się uda !!!! Pewnie na forum są też mamy takie jak ja i wiedzą że bywa tak, że brakuje czasu na ćwiczenia ..... ale nie poddawajmy się mamuśki!!! Nam też się coś należy!! szczęśliwa mama do super mama!! A to forum dodaje mi otuchy ... a raczej forumowicze...wasze wsparcie i dobre rady to jest to!!!! dziękuję!! ;) no i do dzieła !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też się nakręcam jak czytam :) Fajnie czytać o sukcesach innych osób, takie forum to fajna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa ćwicząca
witam, chciałabym się dowiedzieć co myślicie o orbiterku THORN E 5000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pleć, że na orbitreku się nie schudnie. Najważniejszy w odchudzaniu jest właśnie ruch. Wszystkie tu chudniemy, niektóre mniej,a inne więcej. Ja się świetnie czuję po orbitreku, boczki mniejsze, brzuszek też. Tak trzymajmy, dziewczynki:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Piątek i sobota odpoczynek od ćwiczeń, a dziś porządna seria brzuszków i HIIT- udało mi się 8 powtórzeń ! JEEEE :)) powiem Wam że początkowe treningi HIIT masakrycznie męczące, a dziś czułam że moja kondycja wzrasta po ostatnim wypluwaniu płuc hehehe :) Jutro ważenie i w końcu mierzenie :) ale mimo że się nie mierzyłam do tej pory to widzę po spodniach że są luźniejsze albo bez problemu zapinam guzik pod pępkiem :) Muszę Wam powiedzieć, że zawsze chciałam super szybkie efekty widzieć, drastyczna dieta, słomiany zapał na ćwiczenia, a później się zniechęcałam bo bardzo mi się chciało czekolady albo spagetti, waga stała w miejscu a ćwiczyć się nie chciało bo kiepska motywacja.. Teraz jest zupełnie inaczej ! Chyba też dzięki Wam! :)) widzę że ciałko robi się coraz zgrabniejsze, waga pewnie też leci powoli w dół, samopoczucie po treningu super :) nawet jak jutro waga nie wskaże super spadku to i tak wiem że ładnie chudnę bo ćwiczę regularnie i jem zdrowo i dietetycznie- nie ma siły żeby nie chudnąć! nie wierzę, że jak ktoś ćwiczy i nie je byle czego to nie schudnie !! oczywiście same ćwiczenia nie pomogą się odchudzać, gdy się codziennie je fast-food albo objada 3 obiadami.. Dziewczyny WALCZYMY DALEJ- nie długo wiosna, ptaszki zaczną ćwierkać, słoneczko, cieplutko i zacznie się robić zielono... mmmm... :)) a teraz wyobraźcie sobie że wy idziecie na spacer wystrojone w jakieś super ciuchy z WIELKIM UŚMIECHEM NA TWARZY, a za zgrabnym tyłeczkiem ogląda się płeć przeciwna ;) no albo wszyscy hehe Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZEŚĆ DZIEWCZĘTA I CHŁOPCY(?) PORADŻCIE , CO ZROBIĆ I JAK SCHUDNĄĆ A RACZEJ JAKĄ DIETĘ ZASTOSOWAĆ PRACUJĄC W KUCHNI, GOTUJĄC PYSZNE ŻAREŁKO, PIEKĄC PYSZNE CIASTECZKA I SIE NIE SKUSIĆ HI HI OTO JEST WYZWANIE CZEKAM NA DOBRE I SKUTECZNE RADY --NO OCZYWIŚCIE ZMIANA PRACY ODPADA BO TO MOJA PASJA I POWOLANIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4gosi5 nie jedz po prostu wieczoram i zacznij ćwiczyć na orbitreku no i pij duże ilości wody, zielonej herbaty, czerwonej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4gosi5 -> no ja bym pewnie na mocnej diecie nie wytrzymała gotując ciągle coś pysznego, tym bardziej że trzeba spróbować a zapachy zapewne są niebiańskie.. pytanie czy chcesz schudnąć czy tylko to co jesz spalić żeby nie tyć ja bym Ci poleciła ćwiczenia- skoro ciężko utrzymać dietę to wystarczy intensywniej poćwiczyć np. codziennie ,sobie założyć 20-30-40 min. w zależności ile dajesz radę :) ale starać się codziennie, będziesz spalać to co zjesz na bieżąco :) Też zacznij obserwować co podjadasz i ile? może okaże się że nie tylko próbujesz ale jesz więcej niż byś chciała.. jak próbujesz potraw to kontroluj się żeby je KOSZTOWAĆ a nie jeść, bo bez kontroli możnaby było jeść kilka przepysznych obiadów dziennie :) a zjedzenie ciasteczka nie jest znowu grzechem, chodzi o ilość i jak często :P jeśli myślisz o tym że dziś zjadłaś 3 ciasteczka to ja na pewno bym poćwiczyła troszkę dłużej-> nawet 5-10min. to plus dla Ciebie :) Znam dziewczyny które jedzą wszystko.. dosłownie wszystko, ale po pierwsze pewne rzeczy jedzą rzadko lub w malutkich ilościach, a po drugie ćwiczą i są szczupluteńkie! więc się da ;) coś za coś- jak się zjadło kawałek pizzy to trzeba ja spalić podczas treningu i już :) To jest moje zdanie :) Mam pytanie- co robić aby poprawić metabolizm??? mam spory problem z moją przemianą materii :/ piję dziennie 1,5l wody i staram się codziennie czerwoną herbatkę ale nie za wiele pomogło.. pomóżcie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×