Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Zmieniłam sobie w stopce moje ciężko wywalczone dwa kilo i nie mogę się oprzeć przed opublikowaniem jeszcze jednego postu z tej okazji :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasia1977 ja też mam neopren, ale cały kombinezon, jest świetny :) na początku cięzko się w nim rusza, ale potem się przyzwyczaja. a pocę się 3x bardziej. także jet super :) jak schodzę z orbiego to czuję satysfakcję :D dziś znów 60min, na 2 i 3 obciążeniu :D coraz lepiej haneckaa125 u mnie było tak samo, przytyłam na początku, teraz jeżdżę ponad miesiąc i wreszcie coś ruszyło w dół. 1,7kg mniej :) powoli, ale do przodu. także spokojnie, wprowadziłam małe zmiany w posiłkach, na śniadanie jem owsiankę na wodzie lub płatki ryżowe na wodzie- na mleku nie mogę. II śniadanie mi zwykle nie wychodzi, ale jeśli się uda, to jem np. banana, na obiad mięsko piekę lub smażę, ale na oliwie z oliwek, ziemniaki zamieniłam na ryż i kaszę lub kuskus, dziś wcale nie jadłam, tylko pieczony kurczak i surówka i byłam najedzona, na podwieczorek np. mogą być kotlety sojowe z chrupki pieczywkiem, lub owoc, na kolację jadam już tylko białko i warzywa, np. serek biały z jogurtem 0% i pomidorek lub serek homogenizowany :) najadam się, właściwie nie rezygnuję z wielu rzeczy, chciałam się trzymać tego 1600kcal, które mam zalecane, ale powiem Wam, że tylko przez liczenie tych kalorii łapałam doła. Także staram się jeść rozsądniej i regularnie i zobaczymy co z tego będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ;) Kobitki! i tak oto wczoraj wieczorkiem zaliczyłam 40min hmm niewiem czy to normalne,ale jakoś specjalnie nie byłam zmęczona,ale zato dziś rano już było ciężej,nawet miałam spocone plecy i czoło :),ale dałam rady 5min więcej. find_me właśnie nad tym kombinezonem też się zastanawiałam,ale wybrałam jednak spodenki (tańsze),kurcze to już tak zaszalałam... ;P Również zmieniłam swoje nawyki żywieniowe, jak na razie jestem optymistycznie nastawiona :) choć wiem że różnie to bywa,ale trzeba się wspierać i liczę na was! damy radę! musimy! ;) pozdrawiam wszystkie papa. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Powiedzcie proszę ile spalonych kalorii pokazuje Wam orbitrek po godzinie jazdy. Ja jeżdżę na "6" i mam po godzinie spalone 500 kcal. Nie wiem jakie optymalne obciążenie wybrać - moja maszyna ma skalę 16 poziomów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justi1811
hej kobietki. ja co drugi dzień chodzę na siłownie i zazwyczaj ćwiczę na orbitreku. zawsze tak minimum 50 min, na początek miałam 15 minut ale było mi mało i z każdym dniem coraz więcej. jestem po tym pozytywnie zmęczona i mam dużo energii. do tego biorę tabletki na spalanie tłuszczyku i zobaczymy co będzie. jakoś nie szczególnie chodzę tam żeby schudnąć ale mam z tego frajdę i tylko czekam żeby znowu jechać i troszkę poćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justi1811
hej Ewa 967 mi pokazuje 489 po50 minutach jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo kurcze! Ewa 967 mi pokazuje po 45 min 731!...no to mój Orbi zwariował chyba :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasia 1977, może ćwiczysz na dużo większym obciążeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa 967 Hmm,a wiesz co,być może...właśnie z tym mam problem bo szczerze mówiąc to na tym moim orbitreku trudno mi jest powiedzieć jakie jest obciążenie,niby w instrukcji pisze że skala 8 stopni,regulacja manualna,jest pokrętło,a nad nim -@+ coś takiego (nie śmiejcie się ze mnie bo nie umiem tego inaczej wytłumaczyć) :p Na wyświetlaczu w lewym,dolnym rogu gdzie pisze BRAKE-HAMULEC myślałam,że wskazuje mi to moje aktualne obciążenie na którym ćwiczę,ale tam mam cyfrę albo 9 albo10! to już naprawdę nie kumam o co chodzi??? :o Próbowałam pokrętłem powoli przekręcać w prawo i lewo,ale jakoś nie odczułam różnicy,a na wyświetlaczu dalej to samo :( Może najlepiej będzie jak napisze jakiego orbitreka mam,a być może ktoś też taki ma i mi wytłumaczy? Kettler Rivo M Dodam,że w instrukcji nic na ten temat niema :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomożecie ocenić?
Witajcie, możecie mi pomóc powiedzieć czy ten model będzie dobry? http://allegro.pl/orbitrek-magnetyczny-et550-pomiar-lcd-okazja-i3018229103.html szukam używanego niedaleko mojego miejsca zamieszkania i w miarę tanio max 200zł czy ten będzie w ogóle coś wart? Chcę tylko zrzucić kilka kg głównie z brzucha. Z góry dziękuję za pomoc. Ewentualnie jest jeszcze ten http://ogloszenia.ox.pl/ogloszenie,1623150,orbitrek-.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasia1977, z jaką prędkością ćwiczysz? Ja średnią mam 19 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa 967 Ja naprawdę jadę dość szybko ,a mam góra 0,8 km/h :( za chiny nie umiem zrobić tyle co ty(teraz tak zapier..*że o mało bym z orbitreka nie wypadła:O ),mąż obiecał,że zaraz zobaczy co da się zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomożecie ocenić: en drugi nie ma informacji o tym jakie ma koło zamachowe. jak dla mnie najlepiej podjechać i sprawdzić, czy nie trzeszczy, czy Ci na nim wygodnie. 200zł to nie majątek, sama mam używany sprzęt za 200zł i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomożecie ocenić?
Dzięki, właśnie jutro jadę obejrzeć ten za 200zł więc jak tylko będzie płynnie chodził i nie trzeszczał to go wezmę i od jutra do Was dołączę jeśli mnie przygarniecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) Każdy orbitrek pokazuje inaczej.Wszystko zależy od firmy i koła. U mnie znowu była przerwa, ach te paskudne choróbska :( ale dzisiaj jż sobie pośmigam pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki. mam 162cm wzrostu i 58kg. zdrowo jem ustawila mnie dietetyczka mam w domu orbiego i hula hop z masazerem. Powiedzcie mi ile musze dziennie cwiczyc zeby szybko zobaczyc efekty? nie tylko spadek wagi ale glownie ujednienie ciala i pozbycie sie celulitu. mam tez pytanko mozecie mi konkretnie powiedziec ile ktora schudla i w jakim odstepie czasu przy jakim natezeniu cwiczen? pozdrawiam cieplutko :) z checia sie przylacze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Nareszcie z moją maszyną już wszystko ok! :D mała-kulka z miłą chęcią bym Ci odpowiedziała na to pytanie,ale jeszcze nie teraz,bo ja w tych sprawach początkująca jestem :) xena.21 masz rację każdy orbitrek pokazuje inaczej i co istotne to od koła zamachowego też dużo zależy. Ufff,ale sobie dziś dałam kopa :p aż portki mokrutkie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomianyzapał
cześć dziewczyny ja jeżdzę tak intensywniej od stycznia, z niewielkim przerwami tj. np. miesiaczka i nic a nic nie widze na wadze, nawet centymetry mi nie ubyły, mniej tez jem, staram sie nie podjadac wieczorami i nic.Już zaczynam tracic nadzieje, a jeszcze co najgorsze na wadze mam wiecej, już nie wiem co jest grane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KINGA6609 jak dla mnie najlepszy jest ten drugi albo trzeci pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomożecie ocenić?
Dziewczyny byłam dziś oglądać tego orbiego i jakoś tak mi się wydawało, że ciężko chodził na najlżejszym tempie, bo na to zwracam uwagę przy kupnie, bo jak wyczytałam tu u Was żeby spalić tłuszczyk trzeba na najlżejszym a długo. Jak Wasze orbitki jeżdżą na minimum?Wiem, że to ciężko ocenić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam sobie orbitreka, w najbliższych dniach będę go miała. Tylko teraz mam dylemat - jak ćwiczyć? :-( czy lepiej cały czas na najmniejszym obciążeniu tj. 1 [mój orbitrek ma skalę oporu 1-2-3-4-5-6-7-8] załóżmy 30 min, do 1 godziny na tej "1", czy może lepiej robić przeplatanki typu - parę minut na 1, potem np. na 3 itd. ? Zależy mi, żeby pozbyć się tłuszczu, ok 15 kg nadwagi mam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ słomianyzapał mam tak samo :( już od roku mam orbitreka, miałam chyba z 5 podejść do niego, ćwiczyłam i nic. Jedyne, kiedy widziałam efekty, to kiedy naprawdę bardzo szybko jeździłam przy niewielkim obciążeniu przez 40 minut codziennie plus spacery minimum godzina dziennie. Niestety rozchorowałam się i teraz muszę zaczynać od zera. :( ale się nie podaję, a najważniejsza dla mnie jest fajna muzyka, wtedy nie myślę o tym, ile jeszcze tylko jadę. No i numer jeden: nie jeść wieczorem - jak tylko się tego trzymam, widzę efekty. Tylko to taaaakie trudne :( Myślę, że czytając wypowiedzi innych na forum i jeżdżąc wg prawidłowego tętna powoli znajdziesz swój sposób. Trzymam kciuki za Ciebie i za siebie :) Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady Panorama- lepiej długo i na niskim obciążeniu, ale sama zobaczysz, że z czasem przestanie Cię to zadowalać i będziesz zwiększać obciążenie. zacznij na najmniejszym, potem rób przeplatanki :) Kinga- z tych co podałaś, zgadzam się z Xeną, 1 albo 2 Słomiany Zapał - z doświadczenia napisze, że to normalne, też najpierw nabrałam wagi, a później zaczęło spadać, po ok. 1,5 miesiąca mam prawie 2,5kg mniej ja dziś znów godzina. przez kilka dni jeździłam w dresie, a nie w kombinezonie neoprenowym, bo miałam okres i jakoś w dresie było bardziej komfortowo, dziś wskoczyłam w neopren i dziewczyny różnica ogromna... spociłam się 3x bardziej. ufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomożecie ocenić?
Jeju dziewczyny tak bym też już chciała mieć ten orbitrek, ale moje się kupować tamtego żeby to najniższe obciążenie nie okazało się jednak za duże:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomożecie ocenić?
Mam jeszcze pytanko o to koło zamachowe to musi być jak największe czy im mniejsze tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim! Od dłuższego czasu czytam Wasze posty ;) no i oczywiście nie mogę uwierzyć, że udało się Wam schudnąć na tym orbitreku;D Mam go kilka lat, a nawet nie używałam ;/ Od niedawna zaczęłam ćwiczyć (28 styczeń) do teraz. Pierwsze ćwiczenia trwały niestety tylko 15 minut ale kolejne po 45 min., a w tym tygodniu jeżdżę po 50 min. Oczywiście mam kontuzję nogi ale daje radę;] Ćwiczę 5x w tygodniu (oprócz weekendów) bez zmiany diety. Oczywiście mój problem to późne podjadanie ;( ale pracuję nad tym. Zaczęłam ćwiczyć dlatego, że mam mało ruchu, chciałabym pozbyć się cellulitu i ujędrnić ciało. Mam 160 cm i ważę około 53-54 kg. Chciałam się pochwalić, że prawdopodobnie w udach ubył mi 1 cm;) (prawdopodobnie, bo nie pamiętam czy w tym samym miejscu się mierzyłam;p ale chyba tak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomożecie ocenić?
No niestety wszystkie orbitreki używane z mojej okolicy są już sprzedane spóźniłam się:( Będę szukać jak coś znajdę to dołączę do grona fanek :D Pozdrawiam i miłego dnia wszystkim życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj był mój pierwszy trening, wyglądał tak: prędkość: ok. 17-20 km/h spalone kalorie: 705 tętno: 100-120 czas ćwiczeń: 92 min. przejechane km: 21 czy to prawidłowe ćwiczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×