Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Hej LadyParanorma;) Tez jestem początkująca i ćwiczę aktualnie 50 minut, jadąc około 23-24 km/h, spalając ok. 685 kcal. Tętno mam jakoś w granicach 140 i robię 19 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyPanorama ja też ćwiczę po 50 min dziennie, jeżdżę w tempie 18-19 km/h jakieś 15 kilometrów spalając w tym czasie około 210- 220 kalorii. Wydaje mi się, że może twój orbi zawyża spalane kalorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś gdzieś przeczytałam, że w ciągu minuty spala się ok. 13 kcal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ Efulec - witaj w klubie :-) @ m4rtusk4 - zobaczę dziś, a Ty długo ćwiczysz? ile schudłaś już? mi zależy najbardziej na wyszczupleniu ud, łydek i pozbyciu się tłuszczu z bioder i talii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyParanorma wcześniej chyba przekręciłam twój nick. Sorka :) Ja zaczęłam ćwiczyć na orbitreku dokładnie 17 stycznia, właśnie mija miesiąc. Co prawda jeszcze nie osiągnęłam swojego 1 zamierzonego celu, ale już jestem bardzo blisko. Przez miesiąc ćwiczę prawie codziennie, bo jeden dzień w tygodniu daję sobie wolne, ale jest to albo sobota albo niedziela. Początek był ciężki zaczynałam od 20 minut, a teraz przejeżdżam 50 minut. Ćwiczę po swojemu - po każdych dziesięciu minutach schodze z orbiego żeby napić się duży kubek wody mineralnej niegazowanej, po czym wskakuje i jade dalej. Co prawda swojego pierwszego założonego celu - 75 kg jeszcze nie osiągnęłam, ale jestem bardzo bliziutko, bo wczoraj waga pokazała mi 75,6. Nie stosuje żadnej mega wymyślonej diety, tylko Mniej Żreć, Zero Słodyczy i po 18 nic nie podjadać. Jestem bardzo zadowolona bo w pasie zgubiłam 9 cm, z biodrach 6 cm i w udach też 6 cm. Widać od razu po ubraniach :) Dodam, że oprócz orbiego, staram się 3-4 razy w tygodniu ćwiczyć skalpel Ewy Chodakowskiej i myślę, że efekty będą super. Jestem uparta i schudnę tyle i ile chcę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość big-big
gratuluję takiej wytrwałości i samozaparcia.... mnie tego strasznie brakuje, chociaż motywację mam ogromną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej, ja też przekręciłam nick LadyParanorma, hehhe :) m4rtusk4 to raczej Twój orbi zaniża Słońce, czytałam na wielu stronach, że przeciętnie podczas godziny spala się na orbim ok 600kcal :) ja zazwyczaj robię 60minut, przeplatam- pierwsze 10min na 1 obciążeniu, dalej na 2 i jeszcze ze 20min na 3 obciążeniu, puls mam w okolicach 130, ok 56 obrotów na minutę, spalonych kcal wykazuje mi nawet 780. (chyba trochę zawyża, choć w sumie jeżdżę dość szybko i w ogóle). Dziś tylko 40minut, bo jakoś mnie bolał żołądek, chyba się czymś strułam :( ale uzależniłam się od orbitreka, może mi się nie chcieć itd. ale czasem nawet o 23 się zbiorę i godzinkę zrobię, hehehe :) co do diety- na śniadanie jem owsiankę lub płatki ryżowe, na kolację białko i warzywa, nie jem na noc, obiady w sumie jadam normalne, tylko rzadziej makarony, smażę na oliwie zamiast oleju, ograniczyłam słodycze, także żadna specjalna dieta, właściwie dopiero teraz odżywiam się jak należy, na razie po 1,5 miesiąca 2,5kg mniej, jestem bardzo zadowolona, że spada wreszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
find_me i m4rtusk4 - nie szkodzi :-) każdemu się może zdarzyć przekręcić czyjś nick :-) Gratuluję Wam efektów! U mnie dopiero trzeci dzień, 1-ego dnia ćwiczyłam 1,5 godziny, a wczoraj i dziś po 1 godzinie. Boli mnie biodro i mam s t r a s z n e zakwasy na łydkach, jak zbyt długo posiedzę w jednym miejscu to nie umiem wstać z krzesła :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje efektów Dziewczynki :) LadyParanorma szczerze, to Ci teraz nie zazdroszczę. może lepiej obniż sobie trochę poprzeczkę, żeby się nie zniechęcić. Dzisiaj ćwiczyłam wcześniej niż zwykle, jutro mam zamiar poćwiczyć jeszcze wcześniej, bo ostatnio wieczorami szybko usypiam. Pozdrowienia dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) dziś po tygodniu postanowiłam się zważyć i...... mam mniej o 1.800 :D ,ale mierzyć się będę dopiero po miesiącu,tak postanowiłam;) Myślę,że jak bym się nie ograniczała z jedzeniem to takiego wyniku by nie było i oczywiście trzeba ćwiczyć systematycznie to naprawdę działa! ;) Pozdrowionka dla wszystkich trzymam kciuki za Was,a wy trzymajcie za mnie :) papaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze mam nadzieję, że wytrwam w postanowieniu;P W sumie nie muszę bardzo schudnąć, oby tylko ujędrnić ciało no i ten cellulit;/ Ale parę kilo by się również przydało;] mam nadzieję, że 2 miesiące dadzą jakieś rezultaty (o ile wytrzymam;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xena.21 - bardzo mi się dziś nie chciało, ale stwierdziłam, że nie mogę przestać i jak już mam wymarzonego, wyczekanego orbitreka, to trzeba go używać :-) Jak ćwiczę nie czuję bólu, po zejściu ze sprzętu tez nie. Zaliczyłam dziś jeszcze 10 min twistera. Dopiero potem, po jakimś czasie jak za długo siedzę, to nie mogę wstać... Biodro i łydki dają o sobie znać :-( Mam nadzieję, że to tylko przejściowe zakwasy spowodowane słabą kondycją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grubcia85
Witam dziewczyny :) Jestem tu nowa. Czytam Was od jakiegoś czasu :) i wow!!! jestem godna podziwu dla Was Mąż kupił mi orbitreka z 12 kg kołem zamachowym. Ma jutro przyjść, ale wątpie, żeby dał rade mi go skręćić- może dopiero w sobote :P Od dzisiaj jestem na diecie MŻ... będę pilnować, aby jeść 4-5 posiłków dziennie. Przeszłam na ciemne pieczywo z ziarnami. Obiady będę jadła normalnie, ale w mniejszych ilościach- jak to się mówi- porcje takie, które wmieszcza się w garstke :D postawię też na owoce i warzywka po ciązy dużo mi zostało :( obecnie przy wzroście 182 waże 93 kg. Jestem załamana a mąż wniebowzięty, że ma mnie za co złapać- głupek :D Dodam, że 3 lata temu ważyłam 62 kg. Jezdziłam na rowerku stacjonarnym po 60 km dziennie. Będę zaglądać bo wiem, że z Wami mi się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Założyłam sobie konto na kafeterii- ciekawe czy nadal będę pomarańczowa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy w klubie Grubcia85;) 60 km dziennie-wow;> ja bym nie dala rady;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim. Zazdroszczę Wam bardzo, że możecie sobie ćwiczyć. ja niestety od piątku musiałam sobie zrobić przerwę. Uszkodziłam sobie coś w stopie i mnie boli. Wykazałam się chyba brakiem rozsądku, bo ćwiczyłam w baletkach. Mam niestety duże problemy z obuwiem, każde mnie obciera. Kupiłam sobie ostatnio nowe porządne sportowe buty i mam nadzieję, że jak dojdę do siebie, to się sprawdzą. Mam wrażenie, że orbitrek uzależnia :) Po trzech tygodniach praktycznie codziennych ćwiczeń bardzo mi ich brakuje i z tęsknotą zerkam na mojego orbiego... Jeżeli chodzi o ilość spalanych kalorii to nie bez znaczenia jest, myślę, waga koła zamachowego i obciążenie z jakim jeździmy. Pozdrawiam gorąco i wytrwałości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich którzy dołączyli :) i wytrwałości życzę! ;) Ewa 967 powiem Ci,że też miałam 2 dni ból w stopie,ale nie było tak źle bo mogłam ćwiczyć,a jak kładłam się spać to wsmarowywałam sobie maść fastum i przeszło.Wspomnę,że ćwiczyłam boso(podobno nie powinnam) teraz ćwiczę w skarpetkach antypoślizgowych bo w obuwiu sportowym po prostu nie mogę bo strasznie parzą mnie stopy nie wiem dlaczego tak mam :( Ewa 967 życzę Ci,żeby twoja stópka szybciutko wróciła do formy. Pozdrawiam wszystkich papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasia 1977. dziękuję za życzenia powrotu do sprawności :) Nauczona doświadczeniem przestrzegam Cię przed ćwiczeniami na bosaka. Proponuję Ci udać się do specjalistycznego sklepu z obuwiem sportowym, może też dobiorą Ci jakieś buty, które pomogą na Twój problem. Ja jestem po jednej sesji orbitrekowej zadowolona, sprzedawca pomógł mi wybrać buty, które póki co po godzinie ćwiczeń mnie mnie obtarły. Zobaczymy co będzie dalej. Powodzenia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Find_me, proponuję Ci do smażenia używaj zamiast oliwy masło sklarowane. Stosuję je w mojej kuchni od trzech lat jest rewelacyjne, smaczne i zdrowe. Klaruję sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Sabrina8: cześć dziewczyny, chciałam wam tylko powiedzieć, że ja tam nie zmieniam ani obciążenia, ani nie mierzę pulsu, jadę od stycznia na najniższym obciążeniu codziennie po 45 minut, myślę że to wystarczy, zaczynałam od wagi 75 kg, dziś mam 70,5 kg więc chyba chudnę " - gratulacje dla koleżanki! :-) Dziewczyny, dzisiaj zaliczyłam kolejną godzinę. Jednak rano się lekko się zdołowałam :-( znajoma powiedział mi, że swego czasu na orbitreku osiągała prędkość 29 - 30 km/h - ja osiągam przedział między: 15-19 km/h :-( czy prędkość ma w ogóle znaczenie? skoro np. ja tyle samo kalorii w ciągu godziny co ona. A kwestia kolejna - jak z tym pulsem? Mm 28 i liczę według kilku przeliczników podanych na różnych stronach i... już sie pogubiłam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich zwolenników ćwiczenia w zaciszu domowym. Dzisiaj zakupiłam orbitreka i zaczynam dietkę tzw. MŻ :) mam nadzieję schudnąć parę kg do wakacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _aga1
ja cwiczę w sportowych sandałach takich pielgrzymkowych - nic nie piecze a stopa "oddycha" spróbujcie NIESTETY WAGA NADAL STOI:) W MIEJSCU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aga1 czytasz w moich myślach :D właśnie dzisiaj po południu mnie "oświeciło" i przypomniało mi się,że takie sportowe sandały,sprawiłam sobie latem na Nordic Walking :) i spróbowałam 30 min było ok,ale później zaczęło mnie piec,ale starałam się o tym nie myśleć,skupiłam się na muzyce i dałam rade dojechać do 50min.;) Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasia- mnie na początku też piekły stopy, ale to kwestia przyzwyczajenia :) Ja jeżdżę w zwykłych trampkach :) raz miałam kontuzję stopy z przetrenowania, maść bengay pomogła :) Ewa- dzięki za radę, a to masło jest zdrowsze niż oliwa? przyznam, że na oliwie mi po prostu wygodnie :) Dziewczyny, pamiętajcie żeby się codziennie smarować balsamem, żeby skóra została ładna, jędrna i be rozstępów! to ważne! Ja zaczynałam 29grudnia z wagą 70,5kg - po świętach mi dodatkowy kilogram przybył, dziś rano, po 1,5miesiąca ważyłam 67,7kg. Jupi! i chyba 3cm w pasie ubyło. Szkoda, że w udach nic, bo marzy mi się założyć spódnicę latem bez rajstop, teraz nie mogę bo mi się nogi obcierają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justi1811
find- me mam pytanie czy stosujesz jakas diete czy tylko jezdzisz na orbitreku???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny... Ja mam adidasy nike i stopa pomimo ze sie poci to nic a nic nie piecze przy jezdzie 50 minut;) te buty sa na sprężynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej :) Fing_me no właśnie!!! muszę sobie przecież kupić balsam na mój celulit. Może w piątek się wybiorę do drogerii i zainwestuję troszkę w poprawę wyglądu swoich nóg. Angelsholand widzę, że też podjęłaś wyzwanie :D powiedz mi jak wyglądają u Ciebie ćwiczenia? męczysz się bardzo podczas ćwiczeń? Efulec dzięki za miłe przyjęcie :) Dziewczyny wczoraj przyszedł mój sprzęcior!!! Mąż nawet zwolnił się z pracy, aby mi ''to'' skręcić. Orbitek jest wielki i robi wrażenie... jestem taka zadowolona :D Ale po przejechaniu 5 km padam na fejsa :P jestem tak zmęczona, że aż coś Ja nie zwracam uwagi na puls. Jadę tak jak mi wygodnie. Uwagę skupiam bardziej na przejechanych kilometrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) Pomimo wszelkich przeciwności losu (obecnie chore Dziecko) nie poddaje się i dalej walczę. Odnośnie obuwia to próbowałam już wiele opcji i u mnie sprawdziły się adidasy reebok easy tone. Jestem po operacji stóp (zwichnięcie kości śródstopia) i muszę bardzo uważać na stopy, bo inaczej ból jest niemiłosierny. Kiedyś też nie używałam pulsometru, ale teraz widzę, że dzięki niemu nie podnoszę sobie niepotrzebnie ciśnienia, a jak zdarzało mi się przesadzić, to potem się źle czułam. Po ćwiczeniach stawałam jeszcze na platformę wibracyjną, ale teraz zamiast niej używam masażera, szczególnie żeby ujędrnić wewnętrzną stronę ud, rąk i brzuch. Bardzo dobry na skórę jest peeling gruboziarnisty, masaż szorstką wodą i prysznic naprzemiennie zimną i ciepłą wodą. Czasami używam tez guamu.na rozstępy które mam po dwóch ciążach stosuję zorac i efekty są świetne, dodatkowo skóra jest bardziej jędrna. Nie przejmujcie się jeżeli na początku wytrzymacie tylko kilka minut na orbim, to jest normalne, z czasem czas ćwiczeń będzie coraz dłuższy. GDZIE SĄ STARE WYJADACZKI TEGO FORUM ?Dziewczyny ćwiczycie jeszcze? Co tam u Was? Pozdrowienia dla Wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ---doda---
Dziewczyny pytanko, czy na orbim można schudnąć z brzucha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doda jak najbardziej.Ćwicząc na orbitreku chudnę na całym ciele, na brzuchu też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×