Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość kasia_wie
mam do sprzedania ORBITREK, cena do negocjacji, jestem z Warszawy, zmieniam lokum i w nowym niestety nie zmieści mi się, mój mail kasia_wie@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenka85tg
Czy kolo zamachowe 5 kg to nie za mało ? jakiej firmy najlepsze sa orbitreki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
Kettler dla mnie nr 1. Najlepiej udaj się do siłowni i zobaczysz jaki sprzęt jest najtrwalszy i wytrzyma każdego fizola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afagana
TACIM A Ty ile dziennie cwiczysz?(ile trwa jednorazowo trening)i na jakim obciążeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
w chwili obecnej jestem na etapie zakupu kolejnego orbitreka bo coś nie mam do nich szczęścia się rozlatujo i tak chcę zaatakować Ketllera (a ćwiczę A6W i jestem wykończony, że chyba jak bym już go miał to by stał :) ). Jak ćwiczyłem : na początku jak wszyscy 10 minut i język na brodzie, ale po 3 treningu już spokojnie 40 minut jechałem i tak starałem się deptać. Co do obciązenia na moim magnetycznym była to 4 ale na to nie patrz bo to wszystko zależy właśnie od ciężaru koła i ilości "biegów" czyli oporów mają już 10,15 i więcej. Pamiętaj nie jest ważne obciążenie tylko Max HR .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afagana
Wiem wiem że tętno jest najważniejsze , tylko kurde jak sie zdecydowałam na ten pulsometr co Ty tez masz to już go ten użytkownik nie wystawia:(może za jakiś czas będzie...ćwicząc czuje że nie jest to za małe tętno ale boje sie nie przkraczać 80%bo to też jest bardzo źle, ale nie wiem czy mi sie to udaje.A Ty ćwiczyć aby schudnąc czy aby polepszyc kondycje, sylwetke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afagana
TACIM Wielkie dzieki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinior
ja właśnie mam zamiar zakupić sobie jakiegoś orbitka i zastanawiam się nad modelem york x202. Chciałabym się dowiedziec czegoś o nim od osób, które mają przyjemność go już użytkować od jakiegoś czasu i czy jest wart swojej ceny, czy jest cichy i niema z nim problemów typu że się komuś popsuł czy coś i najważniejsze czy widać efekty. zależy mi bardziej na tym aby pozbyc sie nadmiaru skóry po szybkim schudnięciu no i oczywiście utrzymaniu tej wagi co osiągnełam, no może ewentualnie utracie jeszcze paru kilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, z góry przepraszam, że nie czytam całego topiku, ale stoję przed szybką decyzją "jaki orbitrek kupić".. jaki Wy, ćwiczący, polecacie? mechaniczny czy magnetyczny? mniej więcej znam róznice między jednym a drugim, tyle że to orbi do własnego użytku, dla faceta który ma chęć trochę zrzucić ale nie będzie maszyny katował po godz dziennie, raczej takie ćwiczenie ok 3 razy w tyg, nie bardzo będzie eksplatowany.. myślicie że ten mechaniczny długo pociągnie? ;) są dość tanie te mechaniczne dlatego je rozważam - takiego sprzętu jeszcze nie miałam, nie wiem czy mi podejdzie ćwiczenie na nim itd.. w każdym razie - prosze o radę ćwiczących - jaki lepszy? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
mechaniczny strasznie głośno chodzi bo opór dla koła stanowi taśma o którą szoruje a w magnetycznym megnesy neodymowe zbliżają się do koła i powodują jego hamowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki. okazuje się ze mam jeszcze jednego chętnego do cwiczeń, więc raczej ten magnetyczny (czytałam że niby jest mniej awaryjny..?) wybiorę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madoux
kupiłam go! mam verso 107! dzieki Waszym opiniom... no i ćwicze od 10 dni, rzeczywiście każdego dnia mozna więcej, tzn. dłużej, tera "pomykam" juz 20 minut, a zaczełam od 2!!! hihi ale .. to smieszme - spociłam sie i ... przeziebiłam, bo normalnie nigdy sie nie pocę. Jak Wy sie ubieracie do ćwiczeń? powiedzcie, proszę! :) jadę na obciązeniu 3, gdy tetno osiąga 140 to mam wrażenie, ze to za duzo!!! czy uda mi sie zżucic 5 kilo? pradżcie drodzy specjaliści, praktycy pozdrawiam i czekam na wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinior
kurcze na początku napaliłam sie na yorka x202 ale im dłużej czytam forum (jestem dopiero gdzieś w połowie to sama nie wiem, może ktoś ma ten model i może mi powiedzieć jak się sprawuje. to sporo kasy i nie chciałabyms ie rozczarować ale chciałabym zeby ten sprzęt służył mi lata i nic sie z nim nie działo.dodam również ze jestem wysoka 1,76 i ważę 60 kg.poradzcie coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afagana
madoux Jeżeli chcesz zgubic tkanke tłuszczową to moim zdaniem powninnaś jeździć na pierwszym obciązeniu.I oczywiscie wydłużyc troche trening, aby był przynajmniej 30 min, ale wiadomo na początku każdy zaczyna od krótszego czasu:)Piszesz że tetno 140 a jaki jest Twój wiek? Tu jest link to licznika tętna: http://www.apz.pl/poradnia.php?p=pormed&q=nadwiotyl&s=okreslprzedzialtetna Chociaz czytałam ostatnio w SHAPE że jednak najlepiej aby to było 80% Napewno uda Ci się zrzucić 5 kg, tylko pamiętaj-systematyczne treningi i dieta bo bez niej nie osiągniesz szybkich rezultatów. Ja równiez ćwicze tak juz "konkretnie" od jakis 10 dni z przerwami w weekend, po 60 min, spadło mi 2 kg i 2 cm w pasie:)moja dieta-staram się aby nie przekaraczało 1500kcal. Zostało mi do zrzucenia jescze 3 kg, ale jestem dobrej mysli pierwsze efekty bardzo motywują:)Mam zamiar jeszcze wprowadzic trening siłowy, bo podobno bedą lepsze efekty, ale u mnie w miasteczku nie ma siłowni i musze sobie cos zaplanowac w domu, ale nie bardzo wiem co?:)Może ma ktos jakies propozycje sprawdzonego treningu siłowego w warunkach domowych dla kobietki:)POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afagana
A zapomniałam:)ja się ubieram do ćwiczeń w krótkie szorty i bluzeczke na ramiączkach,po treningu zawsze jestem cała mokra poprostu maskra przy żadnych innych cwiczeniach nigdy ze mnie się tak nie lało, ale uwielbiam to uczucie na końcu bo wtedy wiem że to był porzadny trening:)mam porównanie z rowerkiem stacjonarnym na którym naprawde trudno było mi się spocic:) Hm...ale nie wiem czemu się przeziebiłas,może ciwczyłas przy otwartym oknie i Cię przewiało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
warto też nabyć pas neoprenowy a są już nawet spodenki i inne części garderoby zobaczycie jak można się spocić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afagana
A jeżeli ktos nie ma pieniązków mozna się owinąc folia spozywczą:)-działa tak samo jak te spodenki czy pas.Rzeczywiście bardziej sie człowiek poci, ale przecież to i tak jest woda...nie dokońca wierze w te cudowne działanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madoux
Afagana jesteś kochana! ;) samo tak wychodzi.. dziekuję za odzew, jesteś niesamowita, tak ćwiczyłam przy otwarty oknie, ale było ciepło... no ja juz jestem w poważnym wieku :)) - w porównaniu do tutejszych Forumowiczów, ma prawie 40!!!! straszne wyznanie.. ufffffffff biorę gripex i patrzę na mojego orbiego ????? to jaki puls mi zalecasz? bo obliczyłam, ze to między 110-130 ok? pozdrawiam serdecznie i przyznam, ze zazdroszczę tak szybkich efektów ps. a daleko ode mnie ćwiczysz? bo ja w Bydgoszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madoux
Afagana jesteś kochana! ;) samo tak wychodzi.. dziekuję za odzew, jesteś niesamowita, tak ćwiczyłam przy otwarty oknie, ale było ciepło... no ja juz jestem w poważnym wieku :)) - w porównaniu do tutejszych Forumowiczów, ma prawie 40!!!! straszne wyznanie.. ufffffffff biorę gripex i patrzę na mojego orbiego ????? to jaki puls mi zalecasz? bo obliczyłam, ze to między 110-130 ok? pozdrawiam serdecznie i przyznam, ze zazdroszczę tak szybkich efektów ps. a daleko ode mnie ćwiczysz? bo ja w Bydgoszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madoux
Afagana jestes kochana! samo tak wychodzi ;) jesteś niesamowita, tak ćwiczyłam przy otwartym oknie..., ale było ciepło ... no ja jestem juz w poważnym wieku - w porównaniu do Forumowiczów, mam prawie 40-tkę! ufffffffffffff, trudne wyznanie obliczyłam, ze tętno dla mnie to przedział od 110-130, ok? teraz biorę gripex i zerkam na orbiego, kedy to wrócę? Gratuluje wyników i powiem szczerze - zazdroszczę efektów pozdrwaim serdecznie i dziekuje za odzew ps. a daleko ode mnie ćwoczysz? ;) bo ja w bydgoszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madoux
Afagana jestes kochana! samo tak wychodzi ;) jesteś niesamowita, tak ćwiczyłam przy otwartym oknie..., ale było ciepło ... no ja jestem juz w poważnym wieku - w porównaniu do Forumowiczów, mam prawie 40-tkę! ufffffffffffff, trudne wyznanie obliczyłam, ze tętno dla mnie to przedział od 110-130, ok? teraz biorę gripex i zerkam na orbiego, kedy to wrócę? Gratuluje wyników i powiem szczerze - zazdroszczę efektów pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odzew ps. a daleko ode mnie ćwiczysz? ;) bo ja w Bydgoszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madoux
wyglada na to, ze źle ze mną! :))) to miał być jeden post!!! sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afagana
madoux Widze że wspomogłas się licznikiem tętna, jeżeli sugerujemy się tym co jest tam napisane to ok:)ale jak juz troche poćwiczysz to moim zdaniem lepsze jest tetno 80%podobno wtedy bajbardziej spalamy tkanke tłuszczową czyli w Twoim przypadku nie powiNno przekraczac 144, aha i wazne jest czym mierzysz to tetno bo wiesz wiele orbitreków ma liczniki ale niestety bardzo zanizają, najlepeij byłoby mieć jakis pulsometr na reku.Wtedy masz 100%pewność Proponuje ten: http://www.allegro.pl/item439509404_zegarek_pulsometr_wszystkie_funkcje_trening_max.html A i nIe martw się orbitrek nie ucieknie a nie ma co się forsowac w trakcie choroby jak tylko wrócisz do zdrowia to nadrobisz:)Ja sama nie ćwicze od dwóch dni poniewaz oststnio po treningu zrobił mi się okropny odisk na stopie(taki z wodą)teraz pękła mi skóra i mam taką otwartą rane no i okropnie boli :(...mam nadzieje że do jutra sie troche zagoi, wspomoge sie jeszcze plastrami i bede kontynuowac moje treningi:)Wspomagająco zakupiłam sobie l-karnityne, nie wierze że likwiduje tłuszcz ale zauważyłam lepszą wydolnosc organizmu podczas treningu. Ja trenuje w Skarżysku -Kamiennej(woj swiętokrzyskie) A 40-stka to wspaniały wiek na odchudzanie jesteś jeszcze bardzo młoda i zobaczysz jak zobaczysz piewrsze efekty to wtedy poczujesz się jeszcze młodziej i jeszcze piekniej:)na pierwsze efekty czeka się najdłużej ale poźniej to już poleci, no i bardzo motywuja te efekty do dalszej pracy.Ale pamietaj systematyczność to PODSTAWA:) A dużo masz zamiar zrzucic?a i czy masz zamiar ćwiczyć cos jeszcze?ja planuje trening siłowy ale nie bardzo wiem jak się za niego zabrac...POZDRAWIAM I ZYCZE SZYBKIEGO POWROTU DO ZDRÓWKA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marada
Witam Może jest na forum ktoś kto ma jakieś pojęcie i pomoże mi w wyborze orbitreka...chcę zakupić orbitreka używanego bo na razie na inny mnie nie stać..mam do wyboru firmy Thorh i Hms.Która firma jest lepsza???Chodzi o orbitreki mechaniczne. Z góry dziękuję za odzew. Pozdrawiam pozytywnie zakręconych orbitrekami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot
mam do sprzedania orbitreka firmy kettler verso 300.dozy,profesjonalny. kolo zamachowe 12kg.komputer wielofunkcyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot
mam do sprzedania orbitreka firmy kettler verso 300.dozy,profesjonalny. kolo zamachowe 12kg.komputer wielofunkcyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo999
Witam dawno tu nie zaglądałam , mam nadzieje złapać od was troszke dobrej energi i checi do ćwiczen. Mam kettlera verso100 kupiłam go w maju chciałam schudnąć na lato i powiem szczerze udało sie przez miesiąc schudlam 4 kg , moje cialo w widoczny sposob sie ujędrniło .Przez lato jeszcze ćwiczyłam ale wrzesien to tragedia nie wiem czy pogoda tak na mnie dziala w kazdym razie mam lenia. A jesli chodzi o sprzet to musze powiedzieć że moj kettlerek sprawdzil sie znakomicie ćwicze na nim ja i moj mąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afagana
kleo999 Ech rozumiem Cię z ty leniem tez czasami go mam i trudno sie go pozbyć:)ale teraz nadchodzi pazdziernik więc jest to dobra okazja abys zaczeła cwiczyc, z chęcią bede Cie dopingować...sama wiesz że cwiczenia dają efekty, 4kg to bardzo dużo więc to powinno Cię dodatkowo zmotywować:)o np na sylwestra juz byś mogła byc super laska:)ja np mam zamiar systematycznie ćwiczyc całą jesień i zime.Tak aby byc na wiosne bardzo zadowolona a nie w ostatniej chwili np w maju katować sie na maxa aby być piekna na lato.Wole dochodzić do upragnionej sylwetki powoli ale efektywnie.Mnie dodatkowo motywuje zakup sukni slubnej w kwietniu:)Pozdrawiam i namawiam do powrotu do cwiczeń:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) mam pytanie na temat tego pulsu.. czy jedynym wyznacznikiem optymalnej wartości pulsu aby najlepiej spalać jest wiek..? tak przynajmniej jest wg tego kalkulatorka powyzej.. jeśli mam 22 lata to przedział jest 119-139 - i na takim pulsie powinnam ćwiczyć żeby teoretycznie najszybciej spalać? przez cały czas? (pół godz, godzinę itd).. nie czaję tego 😭 a co do orbitreka - strasznie mi się podoba cwiczenie na nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×