Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość stasiek
Na początku muszę się pochwalić schudłem w ciągu 3 miesięcy 18 kilogramów i na razie nie wraca mi waga. Przez bliska 2 miesiące po super drakońskiej diecie (sprawa życia lub śmierci) nadal powoli chudnę przy braku bardzo restrykcyjnej diety. Podstaw to nie dać złapać się w sidła efektu jo-jo. Trzeba zmienić metabolizm. Można to osiągnąć treningiem aerobowym, tak jak to opisujecie w postach, ale jest on długotrwały, nudny i niestety zjadając mięśnie. Ja w swojej walce z jo-jo zastosowałem trening HIIT, który może być z powodzeniem stosowany z wykorzystaniem ortiteka. Trening ten opiera się na ściśle określonych zmianach natężenia wysiłku - interwały. Jego największa zaletami są: i) krótkotrwałość max 25min ii) zalecane przerwy w treningach max 3 razy w ciągu tygodnia. Trochę jak czary, ale to działa. Jestem przykładem skuteczności tego typu treningu . Mało jest opisów jego na sieci, ale polecam wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/HIIT oraz http://www.fit.pl/forum/showthread.php?t=7721

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afagana
samanta Jezeli chodzi o puls to jedynym wyznacznikiem jest własnie wiek ja równiez mam tyle lat co Ty i cwicze przy takim co podałas czyli najpelpie aby on był w naszym przypadku jak najbardziej zbliżony do 139 a jeżeli chodzi o czas to przy ćwiczeniach aerobowych to minimum 30 min, lepiej by było 45min a w ostateczności to 60 min -ja własnie tyle ćwicze, dłuższy trening uważam że juz spala mięsnie wiec jest bez sensu.Czyli w trakcie 30 minutowego treningu trzeba cały czas starac sie utrzymac puls w granicach 139 Ja też uważam ze orbitrek to super sprzet, sytematyczne cwiczenia dają gwaranjce pozbycia się nie potrzebnych kg:)Samanta a Ty dużo masz do zrzucenia?ćwiczyłas juz wcześniej czy dopiero zaczynasz treningi? STASIEK Gratuluje wygranej walki z nadwaga, naprawde super!!!Mógłbys napisac cos więcej o swoich treningach, co jaki czas ćwiczyłes, ile min, czy ważne jeste tetno itp?Czy cwiczyłas na orbitreku, czy wykonywałes jakies jeszcze inne cwiczenia?POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyyy1111
czy 30 minut cwiczen na orbitreku wystarczy??? chyba mam zepsuty licznik kacl vbo czy to mozliwe ze przez 30 minut ponad 120 kcal?? Jakos mało chyba??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stasiek
Mój trening HIIT można uznać za ekstensywny i przebiega wg schematu: 1. Rozgrzewka - 5 minut 2. Niemal maksymalny wysiłek - 25 sekund (85 % maksymalnego tętna) 3. Trucht - 45 sekund (tętno powinno spaść do 65 %) punkty 2 i 3 powtarzałem na początku 3 krotnie, a potem zwiększyłem do 5 powtórzeń 4. Ochłonięcie - 5 minut Nie trenowałem na orbiteku tylko wykorzystywałem górkę w pobliżu domu 1) dojście do górki, wymach ramion, skręty ..... 2) biegiem pod górę 3) na luzie z góry 2 i 3 kilka powtórek 4) nieśpieszny powrót do domu - :) Wadą HIIT jest to ze po jego dobrym jego wykonaniu chce się wymiotować i niestety jest to niezawodny wskaźnik dobrze wykonanego treningu :( Niestety zimno wygnało mnie z górki. Mam skurcze mięśni. Przenoszę się do domu i zamierzam kupić orbitreka. Czytałem że orbiterek może symulować bieg pod górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staśku - zaraz pokażę twoje postu mojemu facetowi - jako motywację :) gratuluję już efektu i samozaparcia :) Afgana - ja akurat wolałabym przybrać trochę masy niż tracić ;) teoretycznie się zapytałam :) ja nie jestem w stanie dojść do takiego pulsu (mój orbitrek mierzy puls, rower stacjonarny też - nawet na najlżejszym programie przy bardzo szybkiej jeździe nie uzyskuję wyższego pulsu niż 80kilka..) - więc jak mam ćwiczyć (teoretycznie) żeby najlepiej spalać? jak \"zmusić\" organizm do takiego pulsu itd - w ogóle da się..? ogólnie cwiczę już od roku, ale bardziej siłowo niż aerobowo - choć zaczynałam od callaneticsu i aerobików ;) lubię aerobiki, ale teraz mam fazę na orbitrek hihi :D mój orbi też wskazuje jakieś głupoty w kaloriach spalanych - nie sugeruję się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAGUSIA35
CZESC kochani wpadłam tylko na chwilke żeby zerknąć czy przybyło orbitrekowiczów i jaka miła niespodzianka,ale widze że nie ma nikogo ze "starej"kadry a szkoda,ci którzy czytaja nasz topiok wiedzą że nam się udało zgubic zbędne kilogramy i zachęcam sedrecznie-cwiczcie systematycznie a efekt przerośnie wasze oczekiwania,pozdrawiam gorąco i trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afagana
Samanta Myśle że Twój orbitrek i rower stacjonarny poprostu źle mierzą puls, bardzo czesto to się zdarza jak i równiez kalorie, gdybym sugerowała się mmoim pulsometrem na orbitreku to wynosiłby on 100!!!a w ostatecznosci 115 nigdy nie pokazuje więcej ale ja korzystam z pulsomtru takiego na ręke, który ma dodtakowo pasek na klatke.Ten podaje prawdziwe dane.Poprostu jest to nie możliwe abyś nie potrafiła dojśc do swojego 80% bo to naprawde nie jest trudne....jestem pewna że Twój pulsometr poprostu pokazuje głupoty....a może masz ciśnieniomierz w domu?jeżeli tak to zmierz sobie nim puls np po 15 min trenowania i sama się przekonasz:) GAGUSIA35 A Ty juz doszłas do swojej upragnionej wagi?jak długo cwiczyłas na orbitreku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgana - tak zrobię! dzięki za sugestię :) a mam jeszcze pytanie - jaka jest różnica w kołach zamachowych - jedne orbitreki mają 5kg, inne 4 a jeszcze jakieś inne 8kg? im większa liczba tym więszy opór? na jakiej to jest zasadzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
coś linki nie dziłają lepiej daj dokładne nazwy orbi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madoux
Afagana dzięki za mobilizacje i kolejne wskazówki, co do treningu siłowego to - nie posiadam wiedzy, ale na stronie, która mi podałaś- jest i o tym http://www.apz.pl/poradnia.php?p=tren&q=tresilkob&tr=1 Ale Ty jestes dzieciak! ale jaki rozeznany... wow ale cos mi nie pasuje - ja mam ćwiczyc na pulsie do 144, a Ty do 139 ??? jak to mozliwe? ja mierze pils z orbiego i po 25 minutach przekaraczam 150! i zastanawiam sie, czy to moja kiepska kondycja, czy on jest zepsuty, chociaz większości - jak czytam na forum - zaniża puls ??? pewnie skorzystam z Twej rady i kupoie pusometr, dzieki co do wagi to musze zrzucić 5-6 kilogramów, ale blado to widze, nie mam ochoty na inne ćwiczenia, siłowe??? to juz w ogóle moge pochodzic na orbim, potanczyc, latem pobiegac, ale nic poza! A dlaczego ty w ogóle ćwiczysz ? w Twoim wieku? ... może głupio gadam, pozdrawiam serdecznie i zycze oczekiwanych efektów!!! a czego oczekujesz? ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madoux
Stasiek! Ty jestes niesamowity!!! Skąd takie wyczyny! i jak amotywacja! ??? jestem w szoku!!! pozdrawiam i zycze przyjemniejszych doznan w czasie i po treningu :) wow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afagana
Madoux Mój puls dokładnie obilczm tak: 22- - 22(wiek)=198 70%max+198 razy 0,7=138 85%max+198 razy 0,85=168 ale ja starma sie cwyczyc przy 80%tak wyczytałam w SHAPE i na tyle mnie wusmie stac:) Ten lin co podałąm wczesniej zaniza o 10% niz ten wzór powyżej, ale ja wole ten czyli moj pusl to w granicach:138-168 Mimo młodego wieku ze szczupłej dziewczyny stałam się grubaskiem (leki hormonalne i obzarstwo)do tej pory zrzuciałam 12 kg miałam jakies 8 miesiecy przerwy przytyłam 2 kg a teraz pozostało mi do zrzucenia 2-3 kg:) Tez nie cierpie ćwiczen siłowych:)wiem że sa one ważne ale nie wiem jak mam się za nie zabrac:( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika2526
więc podaje konkretne nazwy: Orbitrek MAGNETYCZNY HOP-SPORT-57 OR lub orbitrek mechaniczny HMS H7777 lub H7444 lub H7333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stasiek
madoux kostucha jest najlepsza motywacją. U nie prosta zależność: każde 10 kilogramów mniej, to większe prawdopodobieństwo tego, że będę mógł doczekać, jak moja córka pójdzie do szkoły. O dziwo dobrze czułem się psychicznie jako uśmiechnięty Budda :) Niestety musiałem pożegnać się z częścią mojego ciałka. Żona jest zrozpaczona, zawsze mogła dobrze i szczupło wyglądać na moim tle. Są jednak przypadki, które budzą respekt: http://es.youtube.com/watch?v=02Pzfv7JV48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśieńka
jak to morzna sie odchudzić gumami orbit pisze że są bez cukru ale one so słodkie niewiem z jakiej parady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika2526
Prosze o rade: który wybrać? Orbitrek MAGNETYCZNY HOP-SPORT-57 OR lub orbitrek mechaniczny HMS H7777 lub H7444 lub H7333 Ma ktoś z was któryś z nich. To ma być taki na domowy użytek, w celu rozruszania całego ciała...choć jakby i przy okazji jakiś kilogram ubył to byłoby też fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka2
Sporo dowiedziałem się z tego forum (zwłaszcza od Tacima), więc postanowiłem podzielić sie swoim doświadczeneim w orbitrekowaniu. Gwoli wyjaśnienia: jestem facetem, używałem nicka zenskiego, bo myślałem, że to raczej damskie forum i obawiałem się, że gdy wypowiem się pod męskim nickiem, zostanę zignorowany lub uznany za erotomana-gawędziarza. Ale widzę,że to forum z równouprawnieniem :-) Teraz do ad remu: Miałem w ciągu ostatnich 10 lat 2 orbitreki mechaniczne z małymi kółkami zamachowymi, małymi wyświetlaczami i ubogimi programami i oba zajeździłem na śmierć, a efektów nie było. To chyba dowodzi, że rozmiar jednak ma znaczenie :-) Kilka tygodni temu kupiłem Thorna 706 motorized za 900 zł. Jest ciężki, masywny, kosztuje mniej niż kettler 107 a wyposażenie ma jak kettler 307. Ma 24 programy, w tym kilka symulujących różne rodzaje tras. Jest też program fat burn, do którego wprowadzam swój wzrost, wagę, wiek, płeć, kładę dłonie na pulsometrze a program proponuje trening. Efekt jest taki, ze 3 tygodnie temu ważyłem 88 kg a dziś ważę 80 i nie zamierzam na tym poprzestać. Spadł brzuch, zwęziły się pośladki i uda. Oczywiście nie tylko trening zastosowałem, ale również zacząłem liczyć kalorie. Kupiłem ksiazeczke z wykazem kalorii w potrawach i liczę. dzieki temu nie zżeram 3000 kcal dziennie tylko 1200. I tu widzę ważną rolę monitorka-komputerka w orbitreku. To rola motywacyjna: gdy widzę jak powoli spalają się kalorie (250 w ciągu 40 minut treningu), zdecydowanie nie mam ochoty na wieczorną wyżerkę :-) Nie obwiązuję się folią ani nie łykam l karnityny, tylko codzienna jazda i dieta. Dzięki treningowi utrzymanie diety jest łatwe. Widzę, ze mój tekst wygląda jakreklama, ale pragne tylko podzielić się moimi wnioskami: a) magnetyczny a nie mechaniczny b) z wieloma programami w tym fat burn c) codziennie ćwiczyć d) utrzymać dietę pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madoux
polecam magnetyczny - jest cichutki! można słuchac muzy i w oglole jest fajny! pozdrawiam wszystkich ćwiczących! czy dieta jest konieczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afagana
agnieszka:)...w 3 tyg 8 kg to wspaniały wynik,a ile min dziennie ćwiczysz? madoux Niestety ale bez diety nie bedzie rezultatów...ja cos ostatnio łapie lenia na ćwiczenia, musze sie wziaśc wgraśc i ĆWICZYĆ!!!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka2
do afagany: ćwicżę 40 min dziennie, 5-6 dni w tygodniu do madoux: chyba dieta jest konieczna: żeby schudnąć, musisz stracić dziennie więcej kalorii niż ich zjesz. Mój orbitrek ma tez opcję w której pokazuje ile kalorii dziennie zużywam. Wyszło ok 1800. Więc musze jesc mniej, żeby trening miał sens... Dodam jeszcze, ze trening poprawia humor :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika2526
agnieszka 2- pdoziwiam Twoje osiągniecia i zapał. Ja na razie jezdze sobie na rowerku stacjonarnym - dopiero 3 dni za mna. Roewrek pozyczyłam by sprawdzic cz wogole sie zmotywuje do codziennych ćwiczeń. A że mi sie spodobało to chce kupic jakis taki własny sprzet...poczatkowo miał byc to rowerek ale jak sie naczytałam o orbitrekach to mnie naszła chęc na takie cudeńko tylko finanse ograniczone. Znalazłam w realu orbitrek mechaniczny za 299zł i chcaialabym go kupic...ale na allegro mozna w tej cenie kupic juz jakis mechaniczny i jestem w kropce bo z 300-400zł to chyba duzo nie zwojuje. Prosze o szybką rade...puki zapał do cwiczen mi nie minął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afagana
IKA 2526 Ja mam orbitrek z allegro magnetyczny taki za 350 zł, z przesyłka 400 zł i powiem szczerze że jestem bardzo zadowolona, na początku skrzypiał ale naoliwiłam płozy i dokręciłam na maxa śruby i teraz chodzi jak ta lala:)...podstwa to śruby dokręcone na maxa:)...jak na tą cene to jestem bardzo zadowolona, ćwicze 5-6 dni w tyg po 60 min i kg lecą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmm27
afagana - dzieki wielkie. Chyba sie skuszę...i kupię też z za taką niedużą sume. Chociaż niektórzy odradzaja taki sprzet z nizszej półki i trochę soe boje by rzezywiście zbyt szybko mi sie to nie rozleciało bo wtedy szkoda kasy podwójnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afagana
mmm27 Ja mam dokładnie ten/: http://www.allegro.pl/item449841907_orbiterek_cs_5_christopeit_sport_okazja.html Pewnie że w porównaniu ze sprzetem w siłowni czy innymi bajerami za 1000 i więcej zł to może żadna rewelacja ale moje oczekiwania w pełni spełni a moimi oczekiwaniami było gubienie kg i dzieki temu orbitrekowu to mi sie udaje więc czego chciec więcej, może sie nie znam ale na moje oko to nie wiem co tam miało by się rozwalic,on naprawde konkretnie wyglada, moja kolezanka kupiła w podobnej cenie ale innej firmy no i musze przyznac że wygląda tandetnie jak by sie miał zaraz rozleciec albo połamac, ten napewno taki nie jeste tylko jak wspominałam wczesniej trzeba go naoliwic a najlepiej to zrobic przy składaniu i problem z głowy. Zrobisz jak uwazasz, ja nie miałam wiecej peniązków i nie zanosiło sie na to ze bede miała przez długi czas , mam i czeka mnie bardzo duzo innych wydatków wiec mogłam sobie pozwolic tylko na taki sprzet ale na szczescie mimo wielu obaw jestem zadowolona:) Pozdrawiam:) PS.Aha i zgóry uprzedzam że pulsometr na tym orbitreku pokazuje bzdury ale jestem mile zaskoczone licznikiem kalorii , myli się tylko o 40 w porównaniu z moim pulsometrem na reke i klatke piersiowa który zakupiłam dodatkowo, wiec jestem zaskoczono bo myslałam ze pokazuje głupoty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stasiek
Kupiłem właśnie sprzęt na innej aukcji, ale za podobną cenę (390zł) orbitreka magnetycznego http://www.allegro.pl/item455517335_ladny_orbitrek_magnetyczny.html Polowałem na solidny mechanicznie sprzęt i znalazłem. Zdziwiła mnie cena w stosunku do opisu. Za dwa razy większa kwotę widziałem w hipermarketach coś, co można z dużą dozą optymizmu nazwać orbitrekiem, a tu ???? Miałem hipotezę: stary sprzęt z wadami produkcji, ale dobry model. I trafiłem. Orbitrek źle złożony - niechlujnie oraz usterki prawdopodobnie powielone wszystkich egzemplarzach tego modelu. Jest to wyjaśnienie niskiej ceny. Rok produkcji 2006, ale zastosowane rozwiązania wytrzymują próbę czasu - dobry wyświetlacz oraz kilka przydatnych funkcji, dobra mechanika, nie ma wad konstrukcyjnych. Błędy w instrukcji - kółka do przesuwania w instrukcji są na przedzie - ma to sensu i nie pasuje mechanicznie. Zainstalowany liczniki pulsu na raczkach, które nie są przytwierdzone na stałe powoduje błędne odczyty. Jest to jedyny orbitrek z tym rozwiązaniem, jaki widziałem. Jena z wtyczek kabli nie pasuje - trzeba przylutować mini jacka oraz wywiercić dziurę w ramie tak, aby podłączyć go do komputerka. Po wyeliminowaniu tych usterek sprzęt jest OK. Reasumując po 3 godzinach składania i pracy w wiertarką i lutownicą mamy dobry sprzęt. Trzeba trochę naoliwić i zobaczyć, co będzie za kilka tygodni. Dam znać, jeżeli pojawia się inne wady ukryte. PS. po 15 minutach miąłem dosyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stasiek
chyba jestem zmęczony - tyle literówek przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×