Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Witam! ja sie właśnie przymierzam do kupna orbitreka. nie wiem do konca gdzie go upchnę w moim malutkim pokoju bo rowerek treningowy ktory musialam oddac zajmowal mniej miejsca niz ten kolos ale co tam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość javka5
Witam, zachęcona Waszymi osiagnięciami postanowiłam kupić orbitreka. Mam kilka modeli "na oku" ale znalazłam również sklep który sprzedaje sprzęt sprowadzony z Anglii z ekspozycji (ma lekkie otarcia i ryski) ale jest w miare w atrakcyjnej cenie akrat jet to model Reebok, niestety jest na niego tylko kilka miesięcy gwarancji rozruchowej - więc to mnie martwi wprawdzie możliwy jest u nich serwis. I jeszcze tylko jedno pytanko czy przydają się i czy używacie programów do ćwiczeń? Bo jesli to tylko taki dodatkowy "gadżet" to szkoda dodatkowych pieniędzy wydawać. Pozdrawiam i mam nadzieję że niedługo do was dołączę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hunter_ka
a ja nadal czekam... nie dosłali jeszcze śrub, to trwa już trzeci tydzień... kończy się moja cierpliwość... tanierowerowanie.pl - z serca odradzam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupiłam na allegro orbitreka - christopeit za 350 zł - tańszy bo z ekspozycji - ma ryski i otarcia. z kołem zamachowym 8 kg, do 150 kg, na zdjęciu wygląda bardzo solidnie. obecnie czekam na przesyłkę - już sie nie moge doczekac :) jezdze na silowni na orbitreku york xc 530 ktory co troche sie psuje... :( a jak jest dobry to zawsze duzo chetnych na niego dlatego kupilam sobie wlasny do domu a na siłowni będę śmigać na bierzni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, ja sobie wczoraj kupilam orbitreka magnetycznego. No i mam pytanko jak na tym cwiczyc zeby byly najlepsze efekty. NIe chce sobie za bardzo miesni wyrobic, jedynie wysmulkic sylwetke. Bardziej mi zalezy na utrzymaniu kondycji. W takim wypadku powinnam cwiczyc na najmniejszym obciazeniu czy na najwiekszym? Stopy powinny byc cale polozone na podstawkach? Do konca prostowac nogi w kolanach czy powinny byc lekko ugiete? prosze o pmoc, bo nie chcialabym sie nabawic jakiejs kontuzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj i dzisiaj cwiczylam po godzinie na srednim obciazeniu i powiem ze troche czuje miescni, ale bardzo sie spocilam wiec wysilek niezly:) a jeszcze mam pytanko czy patrzycie na te wskazniki kalorii, odleglosci?Czy to mozliwe zebym w godzine zrobila 22km? jak ten sprzet sobie odmierza ta odleglosc? z gory dzieki za odpowiedz. Powiem szczerze ze nie chce mi sie czytac wszystkich postow od poczatku. Moze tam bym znalazla odpowiedzi na moje pytania. Wiec licze na wasza pomoc:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość javka5
witam, kupiłam sobie w końcu orbitreka z firmy HMS :))) Poćwiczyłam sobie do muzyki festiwalu w Sopocie ;) ale tylko 40minut (tylko 100cal) a i tak byłam ledwo żywa, podziwiam forever że tyle wytrzymałaś. Ja mam całe stopy na podstawkach wtedy chyba bardziej pracują mięśnie ud a nie łydek, i na 1 lub 2 obciążeniu bo chcę spalić tłuszczyk. Wczoraj niedziela to miałam przerwę ale dzisiaj już nie będzie lenistwa. Forever jaki masz sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sanczo
Kiedyś kupiłem jakiegoś lipnego orbitreka za ok 500 zł i się skopał teraz kupię na pewno jakiś droższy lepszy. Cwiczenia na orbitreku wyciskają ostatnie poty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kebab
tigresse jak sprawuje sie Twoj orbitrek? Jestem na etapie poszukiwan i mam troche obaw przed zakupem na allegro bez testowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulinka
Hej. Zastanawiam się nad kupnem orbitreka i chciałabym wiedzieć o co chodzi z tym kołem zamachowym? Jakie jest dobre dla osoby o wzroście 170 cm? Również zastanawiam się nad kupnem z allegro... I ile przeciętnie sie traci kilogramów? Tak np., przez 3 miesiące + jakaś tam dieta, ok 1200 kcal? Proszę napiszcie szybko!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulinka
Przepraszam to znowu ja :D Czy ktoś testował orbitreka firmy Hop-Sport MODEL HS-57OR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hunter_ka
Witam! Od piątku ćwiczę :-) pierwszy raz był fatalny... wsiadłam na orbiego niedługi czas po posiłku... myślałam, że się wykończę... Przestawiłam go wczoraj w bardziej odpowiednie miejsce, czyli przed telewizor. Ani się obejżałam, a 0,5 godz za mną... najgorsze jest patrzenie non stop na wyświetlacz.. Krzywa podłoga daję się we znaki... ale i tak podoba mi się taki rodzaj ćwiczeń :-) wypadałoby dorzucić do tego jakieś brzuszki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gwiazdeczka666
Witam. Od kilku dni czytam wszystkie Wasze posty, ponieważ chciałam się dowiedzieć co inni sądzą o orbitreku. I zdecydowałam się go kupić. Jutro jadę do DECATHLONU i kupuję DOMYOS VE 750. Koło zamachowe ma tylko 8 kg, ale Pan z działu mi powiedział, że jest w sam raz dla kogoś, kto chce tylkoo zrzucić kilka kg ćwicząc na najmniejszym obciążeniu. Czy ktoś z Was ma taki model i co o tym myślicie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
Tak czytam co piszecie i powiem tyle na orbitreku trzeba ćwiczyć na ok 70% max pulsu (jeżeli się chce palić tłuszcz) czyli 220 minus wiek razy 60-70% i już macie - nie patrzcie na kalorie czy odległośc bo to całe g daje. Co do pomiaru pulsu to proponuję zakup pulsometru na allegro są od ok 30 zł do góry zakładacie na klatkę miernik zegarek do ramy i ruszacie w dal. Co do koła zamachowego im większe tyl lepsze a jak jakiś typ mówi, że skoro chcesz ćwiczyć na najmniejszym obciązeniu to taki będzie dobry kłamie i tyle a jak przyjdzie duży kolega, mąż, chłopak i będzie chciał poćwiczyć to mu powiesz, że nie bo ma za małe koło? niech sapada. Najważniejsza jest gwarancja 24 miesiące ideał. I warto nabyć w miejscu gdzie się mieszka bo wysyłać paczkę 50 kg nie należy do przyjemnych. Choć te z allego nie spotyka się w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
Gwiazdeczka wybór należy do Ciebie mniemam, że w Dacathlonie badziewia nie sprzedają. 24 miechy gwarancji koło 8 kg nie jest źle kurcze 1300 to już troszkę grosza, ale jak masz kasę to oczywiście lepiej kupić dobry sprzęt bo jak widzę te za 300-500 to mi ciarki po plecach chodzą. Napisz tu http://www.forum.orbitrek.com.pl/index.php może ktoś pomoże w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich zakręconych orbitrekowców :). Już dłuższy czas \"Was czytam\" a dziś dołączam. Kupiłam wczorak Kettlera Verso 107. Mój kochany mąż skręcił go z pasją (mam szczęście...sam mi go kupił z uśmiechem na ustach) i od wczoraj zaczęłam. Kiedyś trenowałam, sport był moim sposobem na życie. Potem choroba (+35 kg-warunek konieczny wyleczenia). Udało mi się zrzucić w 8 miesięcy 36 kg, dzięki orbitrekowi, bieżni i Weiderowi nie mam ani jednego rozstępu i wiszącej skóry. Teraz po ciąży zostało mi 8 kg, chcę zgubić 12 (jestem zachłanna ;P). Wiem, że potrafię-skoro udało mi się 36 kg... A więc do boju: sprawdzony sposób=regularne posiłki, L-karnityna i wit. E i oczywiście orbitrek -wczoraj 30 min., dziś 40 min. Trzymajcie za mnie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czuszka
Witam Wszystkich ! Mam małe pytanIle : Czy schudnę ćwicząc na orbitku codziennie po godzinie? Ćiwczę juz prawie miesiąc ale efektów nie widać =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czuszka
Po orbitku oczywiście ćwiczenie rozciągające (10min) + ciwczebia na brzuch. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liemacki
Witam proszę o pomoc w zakupie orbiterka mam do wyboru 2 (cena z dostawą ta sama) http://sport.sirco.pl/produkt/85/model%202008.html czy http://www.allegro.pl/item422733720_solidny_orbitrek_christopeit_cichy_do_150_kg.html Muszę dodać że ważę 130kg i mam 180cm wzrostu. Orbiterki te mają do 150 kg więc ok. No i teraz chodzi mi o to że ten pierwszy ma mniejsze wymiary i koło - czy to nie za mały na takiego grubasa i nie za niski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
Czuszka możesz nawet ćwiczyć po 3 dni i nic nie osiągniesz jeżeli nie będziesz ćwiczyć z intensywnością 70-80 % max tętna. Czyli jak pisałem 220 minus wiek razy 70-80% i juz masz jakie masz mieć tętno przy ćwiczeniach i oczywiście jakieś 40 minut. liemacki daj luz z tym 1 mocowanie pedała ma na ramieniu po miesiącu kupisz następny. Co do 2 orbita to od wczoraj ma fajne wersje z komputerem za 499 koło 8 kilo nie jest za duże ale to 150 kg robi swoje choć nie znam tej marki ale w necie jest http://www.christopeit-sport.com/produkte.php?parentId=50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annsdf
Liemacki , ten drugi wygląda na większy, solidniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulinka
no to dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
kulinka daj luz z takim orbitrekiem. Szukaj coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afagana
Witam wszystkich amm nadzieje mieć niebawem orbitrek i wtedy dołącze do Was, juz od jakiegoś czasu przegladam to forum- wkońcu udało mi sie wszystko przeczytac;) tigresse I jak sie sprawuje Twój orbitrek?bo ja własnie sie chyba na niego zdecyduje, ale czy warto? póki co jezdze na moim beznadziejnym rowerku stacjonarnym. Nie mam dużo do zrzycenia (jakieś 3-4 kg)do tej pory udało mi sie zejść12 kg, no i czym mniej zostało to tym bardziej ciezko jest sie tego pozbyc,naprawde!!!Moim marzeniem byłoby zgubić sam brzuszek bo z reszty jestm juz zadowolona ale wiem że to niemozliwe, najgorsze jest to że nie znosze cwiczen na brzuch , moge robic wszystko inne ale nie to no i jak tu sie pozbyc go z takim nastawieniem. Mój wzrost to 166.Waże 54 kg mimo to nad pepkiem mam 87 cm. To duzo bo normalnie to powinno byc jakies 10 cm mniej. POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE I ZYCZE WYTRWAŁOŚCI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobieto
witam,jestem chlopakiem 24 lata i nosze sie z zamiarem kupna orbitreka,chodzi o spadek ok 10 kg i lepsze samopoczucie,chce poczuc sie lzejszy czy orbitrek rzeczywiscie pzy regularnej jezdzie spelni moje oczekiwania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka2
zastanawiam sie nad kettlerami verso 107 i 307. różnica w cenie 500zł (107 kosztuje 1000, a 307 - 1500). wiem jakie są róznice w parametrach technicznych, ale czy ktoś moze jasno wyłożyć, czy rzeczywiście 307 jest o połowę lepszy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
kettler jest super a co do modelu to na pewno ktoś Ci doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_szczesciara
Czesc dziewczyny, dzisiaj przypadkiem znalazlam wasze forum. Chcialam napisac,ze rowniez od pewnego czasu mniej sie ruszam i stwierdzialam,ze musze cos zaczac robic. Ogladalam bieznie, atlasy itp. itd. i natknelam sie na ORBITREKA. Poczytalam opinie, i stwierdzilam,ze musze sprobowac, i tym sposobem zamowilam dzisiaj za posrednictwem sprzedazy internetowej orbitreka firmy reebok. Juz nie moge sie doczekac kiedy bedzie stal u mnie w pokoju :)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobieto
dzieki tacim :) agnieszka 2 tez sie zastanwiam nad tymi dwoma , ktory w koncu bieresz i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×