Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość madzia81
no i dostalam okres.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
madzia81 Może po prostu jeszcze wszystko się nie unormowało. Musisz cierpliwie czekać! Pewnie niebawem się uda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwetka24
No właśnie madzia81 a czy Ty robiłaś teraz hormony, Czy już Ci się wszystkie uregulowały? Ja przykładowo robię co miesiąc żeby mieć pod kontrolą i w razie czego wprowadzać korektę. No a ja czekam do 29.10.Narazie nic nie czuję,choć myślę że jeszcze kilka cykli się pomęczę...ale cóż jak mus to mus:) Czego dla fasolki się nie zrobi;D Pozwodzonka;) Odezwę się za kilka dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
sylwetka24 Badając co miesiąc hormony chodzisz do lekarza po skierowanie, czy robisz je sobie sama w prywatnym laboratorium? Bo ja właśnie też będę chciała sobie zrobić z tym, że nie wiem, czy mam udać się do lekarza, czy mogę sobie iść do laboratorium i po prostu powiedzieć co chcę zbadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwetka24
Ninjaa, robię w laboratorium prywatnym więc nie muszę mieć skierowania na te badania;) Ja mam akurat tak wspaniałą GIN,że nie trzeba jej niczego sugierować typu a może takie badania czy takie;) Już przy pierwszej wizycie,na drugi dzień zlaciła mi badania hormonów, Jak bys chciała na sama zrobić to nie ma problemu,możesz zrobić i gotowe pokazać lakarzowi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
Ok :) Dziękuję za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwetka24
a proszę bardzo,tylko pamiętaj aby badania robić w odpowiednim dniu cyklu,ja naprzykład prolaktynnę robię w 5 dc,a progesteron w 21,testosteron również w 5dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
Hm.. mój ginekolog kazał mi prolaktynę i progesteron zrobić między 21, a 24 dniem cyklu, ale radził w 24 ze względu na nieregularne miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwetka24
No właśnie są dwie szkoły co do badania prolaktyny,niektórzy GIN zalecają na w początkowej fazie cyklu inni w II fazie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta***
ej dziewczyny.....ja biorę bromergon 4 misiąc od 2 miesięcy miesiączka mi sie uregulowała...w tym miesiącu mi się spóznia.....możliwe ze tak szybko sie udało??boje się zrobic test ze wyjdzie ze jednak nie...ale chyba muszę najgorsze ze nie mam zadnych objawów ani na okres ani na nic:(moze sie jednak udało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
Marta*** Oczywiście, że jest to możliwe, że się udało. Czytałam na innych forach, że dziewczyny po braniu bromergonu po miesiącu zachodziły już w ciążę :) Ja na Twoim miejscu już dawno bym zrobiła sobie ten test :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta***
kupiłam już:)krok do przodu:)ale tak sie boję tej jednej kreski....tylko jednej....ach....zobaczymy....ale az boje sie o tym myśleć....ale mam nadzieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwetka 24 co do badania prolaktyny ja robię badanie raz na dwa- trzy miesiące tak już od 5 lat. Nigdy mi lekarz nie mówił, ze mam to robić w jakimś konkretnym dniu cyklu. Zawsze natomiast wymaga kalendarza miesiączek i sam sobie to przelicza- sadzę, że to chyba też tak jako obserwacja co się dzieje z hormonem podczas różnych dni cyklu, ale to pewnie co lekarz to inna opinia Marta *** uważam, że test można zrobić- tylko póki co nie nastawiać się w jedną lub w drugą stronę- stres jako dodatek jest niewskazany. Mnie lekarze najpierw mówili żebym się przygotowała, że czekanie na efekt leczenia może być długotrwały, a potem jak po miesiącu już się udało- tłumaczono mi, że lepiej nie przechodzić od razu do euforii, bo tak naprawdę czy ciąża się utrzyma będzie wiadomo w 4-5 m-cu Cóż, tak to niestety z nami jest-POKOLENIE CZARNOBYLA Trzymam za wszystkie z Was kciuki pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny proszę powiedzcie mi czy w razie jeśli uda się Wam zajść w ciąże to gin kazał odstawić bromegeron ? moja pani doktor powiedziała, że to nie jest lek szkodliwy dla płodu, ale ja oczywiście musiałam poszperać w necie 😡 i wyczytałam, że raczej lekarze każą odstawiać, bo przecież w ciąży prolaktyna powinna być wyższa ? raczej nie jestem w ciąży, biorę bromka pierwszy cykl, ale tak się zastanawiam co zrobić w razie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
ann123 A jak wysoki miałaś poziom prolaktyny przed podjęciem leczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wieterka
pozdrawiam wszystie dziewczynyktore tak jak ja zzly w ciaze dzieki tym tabletkom i zycze powodzenia dziewczynom co czekaja na dzidzie tak jak ja czekalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogda
Witam jestem pierwszy raz na forum i widzę , że dużo kobiet ma teraz problemy z zajściem w ciąże, ja przez ostatni rok poroniłam dwa razy lekarz nie wiedział co może być przyczyną tzn, teraz stwierdził że być może przyczyną jest wysoka prolaktyna,. mój ostatni wynik wskazał 286 napiszcie czy to może być prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja dołączam do Was, też mam za wysoką prolaktynę. Dziś idę do lekarza po wskazówki co dalej. Trochę przeraża mnie perspektywa długiego leczenia :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwetka24
Witam dziewczynki,widzę że coraz więcej PRLOLAKTYNEK. Ja niestety dostalaam w terminie ,do do dnia;) czyli 30.10,szkoda,że sie nie udało.ale to dopiero 1 cykl leczenia,więc może się uda. Ale jest dobra wiadomość i to mnie pociesza,moja siostra oświadczyła ,że po 2 latach i 3 miesiącach jest w ciąży,czyli ja jestem następna w kolejce;) -i jak Ci wyszedł teścik,miałaś się odezwać,mamy nadzieję,że u Ciebie wiadomości choć troszki lepsze. gawit_79 -mi odstawił już po tym jak mi za raz zmalała i gdy stwierdził,że mogłoby zajść do zapłodnienia,ale nie w każdym przypadku GIN tak zajeca,są tacy krórzy jeszcze na początku ciąży zajecają(najczęściej gdy dochodzi do poronienia ,którego przyczynę była zbyt wysoka prolaktyna a co za tym idzie poronienie). -jak się czujesz;) Kidy masz termin porodu,o ile już nie jest po terminie;D Pozdrowionka i gratulacje;) Przelicznik: 1 ng/ml = 20 mIU/l Jeśli masz w mlU/l to Twoja PRL wynosi 14,3,czyli masz wynik wzorcowy,to są normy PRL 3-15 ng/ml wynik idealny 15-20 ng/ml wynik dobry (leczenie tylko w wąsko wybranych przypadkach) 20-25 ng/ml łagodna hiperprolaktynemia > 25 ng/ml hiperprolaktynemia Więc nie wiem,czemu lekarz stwierdził wysoką prolaktynę?? maryna oj maryna a robiłaś badania,jaką masz prolaktyną bo jak jest niewiele podwyższona(ja miałam 3 razy) to u mnie zbicie PRL trwało tylko mieiąc,głowa do góry,daj znać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i tak jak myślałam, dostałam bromergon. Prolaktynę miałam 11,40, po obciążeniu 105,00. Lekarka powiedziała, że jak po trzech m-cach nic sie nie zmieni, to zmieni leczenie Pożyjemy zobaczymy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwetka24
maryna oj maryna -nadal nie rozumiem czemu masz przepisany bromergon,skoro Twoja PRL jest tak niska....hhmmmm... Pytałaś lekarki o normy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo, pytałam, ale nawet zanim zapytałam to wiedziałam, że tak będzie. Przecież prl jest 9-krotnie przekroczona. Norma jest do 25, jeśli dobrze pamiętam. Pewnie nie doczytałas, że po obciążeniu mam 105 :-) Aż się boję pomyślec jak długo będzie mi spadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwetka24
maryna oj maryna-chyba faktycznie się zakęciłam ;D heheh Może nie bedzie aż tak źle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala_19
Witajcie, 20 oaździernika byłam u gin. chciałam zrobić wszystkie badania, bo planuję baby. Informacje jakie otrzymałąm lekko mnie zwaliły z nóg, miałąm bezowulacyjny cykl, dostałam skierowanie na badania hormonów. Iteraz czekam na 5d.c. tego dnia mam zrobić badania FSH, LH, prolaktynę, itp. Przed wizytą u gin. zanipokoiło mnie delikatne palmienie w trakcie cyklu (nigdy wcześniej mi się to nie zdarzało) ale miesiączki były regularne i żaden lekarz wcześniej nic mi nie mówił, że ze mną może być coś nie tak. Teraz ogarrnęła mnie lekka panika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala, jak narazie nie ma się czego obawiać, ja miałam tak samo. Jak się okazało, że mam za wysoką prolaktynę, to też nie zaczęłam panikować, bo wiem, że są gorsze przypadki i jakoś się udaje zajść :-) Wczoraj od endokrynolożki dostałam następną porcję badań. Póki co bardziej mnie przeraża, że muszę wydać 150 zl ;-) Zobaczysz, że nie będzie tak źle :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala_19
:) dzięki za słowa otuchy. Czy mogę coś więcej dowiedzieć się o Twoim leczeniu? Ja 2 lata temu miałam wycinane guzki z piersi... nikt wtedy nie zlecił mi wykonania badań hormonalnych... Teraz czekam na piątek (idę na hormony) i wtedy zobaczymy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o moim leczeniu wiele jeszcze nie moge napisać. Zaczęłam je zbyt późno, czego oczywiście żałuję. Myślałam że zajście w ciąże to takie hop siup. Ale nie. W zeszłym roku poroniłam . Potem sobie dałam na wstrzymanie i dopiero teraz robiłam badania. Dostałam też skierowanie na badania od endokrynolożki - FSH, LH, DHEAS, testosteron, 17-OH progesteron, kortyzol, glukoza i insulina. Więc zaczną sie wędrówki po lekarzach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala_19
rozumiem. Ja też myslałam, że zajście w ciążę to prosta sprawa... Prawda jest taka, że ja poszłam do lekarza aby się przygotować do ciąży, zaszczepić się, sprawdzić, że wszystko jest ok, itp. nawet nie pomyslałam, że mogłabym mieć z tym problem. Miesiączki mam regularne, do gin. chodzę regularnie czyli wszystko niby OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×