Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Naczelnamiasteczka

Po czym rozpoznac OWULACJE???

Polecane posty

hehe :D mój mąż właśnie do pracy nie idzie jutro :D urlopik sobie wziął :D ale on tam do zamrażalnika zbytnio nie patrzy :D co innego do samej lodówki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
Dobra dziewczyny ja narazie spadam :0 cos trzeba porobić :) bede moze około 14 stej bo pózniej moge byc ale bardzo póznym wieczorem bo jabe na zakupy juz misze co nieco kupić na swieta bo u mnie cała rodzina sie spotyka jej znowu u mnie na swieta w grudniu tez sie wprosili i teraz tez !! a mówiłam sobie ze juz nie bede robic swiat u siebie a tu znowu !!!! a jak to wyszło mija siostra pow. ze przyjada do nas na swieta a przy tym była moja chrzestna wiec pow. ze jak moga to tez wpadna no to juz jest 7 osób + my no ale mój maz nie chciał byc gorszy i pow. ze jego rodzine tez trzeba zaprosić a tam jest 8 osób dorosłych !! a przy okazji zaszedł do ciotki na pzreciwko i ja tez zaprosił !!! jej dziewczyny ja to mam rodzine a jeszcze moja mama z rodzenstewm to ja sie jeszcze siesze ze moje rodzenstwo jest jeszcze młode i mnie ma drugiej półówki bo to by było juz 3 osoby wicek !! aALE SIE ROZPISAŁAM HI SORY :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia - buraczki na chlebie blllllleeeeee :D aż mnie skeciło heheheh Monika - o matko ale ci sie święta szykują. No ale chyba każdy do jedzenia coś przywiezie bo jedzenia na tyle osób zrobić to jak małe wesele :D My na razie mieszkamy w 3 pokojowym mieszkanku w bloku więc nikt nawet takije propozycji nie składa :D My zawsze w pierwsze święto do teściów idziemy a w drugie do rodziców więc ja za dużo nie robie na swięta. Dwie sałatki, babke upieke, makowca , ryby w ocie i koniec. Ja też na zakupy świąteczne niedługo jade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez bym buraczków na chlebie raczej nie zjadła, choc powiem szczerze że mam ochotę spróbowac :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiko podaj przepis na makowiec :D bo tak szczerze to jeszcze nigdy nie robiłam a chciałabym spróbowac :D:D:D tak mnie jakoś smak na makowca naszedł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
To znaczy tak tak cos tam kazdy przywiezie tesciowa ciast nawiezie pewnie bo to jej specjalność :) mama moja słoików i jeszcze pewnie makowca :) siostra mam zrobic rybe a ciotka strogonowa :0a ja obiad isałatki zrobie :0 no i jeszcze sernik i rafaello :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
a i jeszce jedno połowa gosci zostaje na noc jak zwykle :) dobrze ze jestem zaopatrzona w ddddduuuuuuuuzzzoooo materacy :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monik rafaello, czyli ciasto z krakersów i budyniu? oczywiście z kokosem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
jak tak julita my tak mamy na imie a tiok to Gosia :) jak moge odp. za nią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
Ashia tak tak te własnie rafaello

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to takie rafaello to akurat znam :D znalazłam przepis na makowca :D jutro jak od gina pojadę to kupię co trzeba i zrobię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
no to fajnie :) dziewczynki kucharki pełną parą :) dobra dziewuszki znikam musze wziaść prysznic umyc głowe :) i jeszcze wyprostowac włosy :) i jade na zakupy :0 pozdrawiam bede wieczorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to papatki :D ja sobie przepis na makowca spiszę bo lepiej mi się tak kucharzy niż z internetem :D i też znikam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja po zakupach :) Ale gorąco na dworze uffffff dobrze,że zdecydowałam się na zakupy w markecie z wóżkiem,zeby nie dzwigać ;) bo tak był przyjemny chłodek :) I tak wszystkiego jeszcze nie kupiłam. Jeszcze musze tu skoczyć do moich osiedlowych sklepików. Jolita tzn. Kasia - Monikkk już mnie przedstawiła :) jestem Gosia. Asia - mogę ci podać przepis ale ten mój jest od mojej mamy taki skomplikowany i może się nie udać . Mnie dopiero za trzecim razem się udał ale i tak nie jest tak dobry jak moja mama upiecze. Ale jak chcesz to Ci podam ? Widze, że już coś poszkałaś więc pewnie A ten Raffello mniam mniam - czy mogłabym prosić o przepis bo go nie znam ? A uwielbiam kokos :) Ja zamiast babki zrobię takiego z karmelem i bitą śmietaną - pycha. I ten jest prosty, zawsze się udaje więc mogę mogę wam podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to podaję przepis na rafaello :D - 2-3 paczki krakersów - 1 litr mleka - 2 budynie waniliowe + cukier (mogą byc kokosowe) - 2 łyżki mąki ziemniaczanej - 3/4 szklanki cukru - 1 żółtko - 250gram masła - 150gram wiórek kokosowych + 50gram na posypkę - migdały (jak ktoś chce) do kubka odlac trochę mleka, resztę zagotowac z cukrem. Do odlanego mleka wsypac budyń i mąkę. Zrobic budyń. Ostudzic. Masło zmiksowac z żółtkiem, cały czas miksując dodawac po łyżce budyniu. Dodac wiórki kokosowe i migdały. Wymieszac. Na blaszce ułożyc: krakersy krem krakersy krem krakersy krem posypka (50gram wiórek kokosowych + migdały + 3 pokruszone krakersy) Całośc wstawic do lodówki na 2-3 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gośka to daj przepis na ten karmelowy :D ja chciałam zrobic babkę zebre ale skoro karmelowy jest pycha to spróbuję, może mi się uda :D a przepis na makowca już mam i nie jest trudny więc jakoś sobie poradzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak mi makowiec wyjdzie to podam przepis :D choc mam cichutka nadzieję, że będzie pyszny :D musi sie udac koniec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza27
Witam ja juz w domu znowu zagladam i tyle już napisałyscie.... ,że cho , cho .. Dzięki monikkk mój gin wzioł pare dni wolnego wiec nie wiem czy nie wybrać sie do rodzinnego może by mnie wysłał na takie badania?? .Widzę ,że przepisy też sie okrecaja tutaj ja z zawodu cukiernik!! chcętnie z przepisów skorzystam też lubie takie słotkości. A ma może któraś z was przepis na murzynka dobrego albo cielaka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składniki : Ciasto : 25 dkg cukru 40 dkg mąki tortowej 25 dkg masła 2 łyżeczki proszku do pieczenia 5 żółtek 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej Krem : O,5 litra kremówki 2 x śmietanfixy 0,5 cukru waniliowego Karmel puszka mleka skondensowanego słodkiego orzechy do posypania Włożyć puszkę do garnka,zalać całą woda i gotować na malutkim ogniu 3 godziny w między czasie zrobić ciasto tj. Ciasto : Mąkę tortową, ziemniaczaną i proszek do pieczenia wsypać do miski i wymieszać. Na parze rozpuścić masło i gdy się roztopi wsypać cukier i rozpuścić. Wlać to do mąki i dodać zółtka. Wszystko wymieszać. Gdy składniki sie połączą podzielić na dwie części. Rozłożyć każdę część na oosobnej blasze. Piec 15 min. Krem : Ubić mikserem kremówke na bitą śmietanę i dodoac w międzyczasie śmietanfixy i cukier waniliowy. Na końcu : na jedną blachę z upieczonym ciastem kładziemy krem, potem na to nakładamy druga część ciasta i to wszystko smarujemy ostudzonym karmelem z puszki. Posypujemy orzechami. Pychotka :D Tez go zrobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska - mam nadzieje,że wszystko jasno naspisałam. W razie czego pytaj :D Ja tez w razie czego będę pytać :D Natasza - a ty jak masz na imię ? Będzie się nam łatwiej pisało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmm Gosiu pychotka bedzie :D tylko powiedz mi co to są śmietanfixy ? :D bo wstyd się przyznac ale nie wiem :D ja zawsze kupowałam śmietane z ramy do ubijania i to było wszystko :D no może jeszcze troszeczkę żelatyny dałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śmietan - fix utrzymuje właściwą konsystencję śmietany tzn. żeby zrobił się ze śmietany krem i żeby się nie rozwodnił. Tak własniej jak dodasz żelatyny, ale to jest praktyczniejsze. Znajdziesz to w dziale z cukerm wanilowym, proszkiem do pieczenia itp. A piekarnik tak 160 C. Teraz uciekam na wieczorny spacer dotleniający z córcią. A potem przeanalizuję dokładnie ten twój przepis i też dopytam w razie czego. Będę wieczorkiem, a jak ciebie nie będzie to mi odp jutro OK ? Na razie papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na cielaka to znam tylko taki przepis : Ciasto podstawowe: 2,5 szkl mąki 1 szkl. mleka 0.5 szkl oleju 2 jajka 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1 łyżeczka sody 1 szkl cukru 2 łyżki kakao 1 opakowanie cukru waniliowego Wszystko razem zmieszać i wylać na blachę wysmarowaną margaryną i posypaną bułką tartą. Ciasto jest dość gęste. Masa twarogowa: 0.5 kg twarogu 0.5 szkl cukru 0.5 kostki margaryny 2 jajka Składniki dobrze zmiksować razem Masę twarogową wykładać łyżką na ciemne ciasto robiąc „kropki” –łatki Upiec w 160 stopniach przez 60 min. Sprawdzić ciemne ciasto patyczkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×