Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gamna

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda

Polecane posty

U mnie 2 dc, @ przyszła wczoraj. W tym miesiącu odpuszczam sobie. Nawet do gin. nie idę dopiero w lutym. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szacha-ja tez odpuszczam i startuję od lutego. To jedziemy na wspólnym wózku:) A potrm pomyslę co dalej. mzo znowu stymulacja. Najbardziej jednak cieszy mnie to ze ta torbielka sie wchlonela. W sobote czekalam ponad godzine na wizyte. Nie zapisalam sie bo nie wiedzialam czy pojade do w-wy czy bedzie mi sie chcialo... I czekalam cala w nerwach. Ale najwazniejsze ze wsio OKI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick...........Miasto.........1dc........Termin @......Czas staranek Nadwiślanka........70 km od W-wy.........20.12......18.01....30m-cy K***............60 km. od Bydgoszczy...?......?......17m-cy Agawa81..........Wa-wa.........01.12...........02.01..........11m-cy Limako............Wrocław.........2 dc........11.01...........18 m-cy marzenaaa........Zawiercie.......24 dc.......29.12...........13m-cy Gabonik............Bielsko-B........08.12......05.01..........32m-ce gnieszka........60km od Szczecina..21.12........17.01.....16m-cy ziolka..............Lublin..........11.12...........11.01..........19 m-cy Szacha.............Toruń.........27dc.........26.12..............15m-cy lojka32............Głogów...........31dc..........15.11............12m Uaktualnilam tabelke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich w ten świąteczny czas :) K***- bardzo się ciesze ze do nas zaglądasz...myslę że od czasu do czasu nas podczytujesz no jak widzisz nie jest nam łatwo ale póki co niektórym się już udało czekamy na Ciebie :) nadwislanka- to rewelacyjna wiadomość jeśli chodzi o tą torbiel...wazne że nie musisz juz z tym nic robić...owszem strachu sie najadłas ale grunt to pozytywnie myslec! Szacha- to trudne ale nie możemy sie poddać...krótka przerwa może nawet dobrze Ci zrobi! jeśli chodzi o mnie to też nie jest tak jak miało być od początku brania bromku (czyli przez 4 mc-e) miałm zawsze owu tak ok. 14-15 dc a teraz w 5 m-cu jej nie było ..nie wiem co się stało -jestem zaskoczona -temp. dalej na niskim poziomie (19 dc) i chyba już jej nie będzie..dodam ze przyplątały mi się zatoki (mam skłonność do nich)- ale zeby to był powód!? no i nie mogłam sie doszukac tego śluzu moze w tym m-cu mi \"wypadła\" -teraz to tylko czekac kiedy przyjdzie @ (bo coś mi się wydaje ze 5.01 jej nie zobaczę)...i znowu jakies zachwianie w organiżmie...jak ja tego nie lubię!!!!!!!!!!! ale nie ma co ten m -ąc potraktuje jako \"przerwę\" (przymusową) choć staranka były ale bardziej dla przyjemności ;) jednak w głowie tej przerwy nie było i nie będzie bo mnie niestety stresuje upływający czas...ja już nie taka młoda ...i z tym jest mi najtrudniej walczyc pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tu takie pustki dzisiaj??? mam nadzieję ze nie wszystkie dziewczyny robią sobie przerwę? bo mimo wszytsko fajnie tak wymieniać doświadczenia :) z drugiej strony skoro robi się przerwę to i pewnie od topiku na którym bądź co bądź mówimy o starankach! jednak te które jeszcze nei teraz stopują -odezwijcie się co u Was słychać? u mnie tak jak pisałam wyzej owu nie było i nie bedzie (20 dc) :( a taka byłam szczęśliwa że wszystko wróciło do normy- jednak zdarzaja się wyjątki i odstępstwa od \"normy\".... pozdrawiam obecne i nieobecne na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agga78
CZESC jestem tu po raz pierwszy,wczoraj gin przepiał mi clo i bromek,mam od nast cyklu brać ale barzo sie bje czy zadzialła, co termin okresu to ja ryczę i tak co m-c,moze to sie w końcu uda,a czytając Wasze historie nabieram wiary i optymizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agga78
i byłabym zapomniała mam zrobić badanie hormonów PRL ,testosteronu i jakiegos Fsh?i LA? tych dwóch oststnich nie dopytałam, wiecie może kóre to hormony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agga78
z wrazenia juz nic nie wiem, jak brac bromek? od Iszego dnia cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agga78
na czym polega badanie mtc, co tojest? Moze zdaje za duzo pytań i jakos haotycznie al jestem zielona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uxi
Witam po świętach, Co do Waszych pytań: udało mi się w drugim cyklu z Clo, dzięki Wam dziewczynki przestałam się nastawiać na to żę to będzie "ten cylk".I właśnie wtedy jak wyluzowałam -się udało! Temperaturę miałam w górnych rejestrach czyli od 36,7 (mierzone w ustach) do ok 37 w okolicach spodziewanej miesiączki.Miałam podwyższoną (ok36,7) aż do 34 dnia cyklu (później przestałam mierzyć:) Poza tym nie miałam ani krwawienia sugerującego moment zagnieżdzania się zarodka, ani dużych ilości białego śluzu(teraz jest go troszkę)Nic nie wskazywało żę się udało, nawet obliczyłam dzień badań i umówiłam się na monitoring następnego cyklu:))Ale przyznaję że robiłam testy owulacyjne i za ich pomocą zaplanowałam staranki. Myślę że to miało duże znaczenie, ponieważ u mnie okazało się że owulacja była 18/19 dnia cyklu.Dzięki testom wiedziałam kiedy się spodziewać owu, a pomiary tempki pomogły mi wyznaczyć pierwszy dzień brania luteiny-w poprzednich cyklach brałam ją dużo za wcześnie!To tyle o mojej historii. Jeśli chodzi o ciążę to pomimo testu z krwi nadal czuję się trochę niepewnie i nie mogę się doczekać wizyty u lekarza (2stycznia) aby rozwiał moje obawy. Pozdrawiam Was wszystkie i naprawdę szczęśliwego NOWEGO ROKU!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tak jak pisałam @ dostałam 26.12.2006r. Dziś 4 dc Clo. nie biorę w tym cyklu ale kupię sobie testy owulacyjne to może mi pomogą. Odpuszczam ten cykl tzn.nadzieji nie tracę ale wizyty u gin. na ten miesiąc zawieszam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick...........Miasto.........1dc........Termin @......Czas staranek Nadwiślanka........70 km od W-wy.........20.12......18.01....30m-cy K***............60 km. od Bydgoszczy...?......?......17m-cy Agawa81..........Wa-wa.........01.12...........02.01.... ......11m-cy Limako............Wrocław.........2 dc........11.01...........18 m-cy marzenaaa........Zawiercie.......24 dc.......29.12...........13m-cy Gabonik............Bielsko-B........08.12......05.01.... ......32m-ce gnieszka........60km od Szczecina..21.12........17.01.....16m-cy ziolka..............Lublin..........11.12...........11.0 1..........19 m-cy Szacha.............Toruń.........26.12..........26.01..... .........15m-cy lojka32............Głogów...........31dc..........15.11. ...........12m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć agga78- witam fajnie ze do nas dołączysz..czym więcej dziewczyn tym więcej informacji :) co do Twoich pytań miałam robione tylko hormony prl i tsh (ten ost. to ma związek z tarczyca-przynajmniej tak zapamiętałam) co do prolaktyny- ja robiłam bez obciążenia przy pomocy tabl. a to mtc to chyba właśnie metoda z obciążeniem (czyli dwa razy pobierają Ci krew :przed tabl. i po tabl. po 2 godz. bodajże ale to już w labor. dokładnie Ci powiedzą ważne aby prl robić na czczo no i sie nie stresować (przynajmniej starać sie :) ) ja robiłam w 4 dc- tak mi zalecił gin jeśli chodzi o leki- biorę tylko bromek i od każdego dnia mozesz go zacząć brać- ten lek akurat nie jest lekiem hormonalnym i bierze sie go każdego dnia cyklu (nawet w czasie okresu) ja biorę wg zaleceń gin 2 tabl. na dzień- bo to juz sprawa indywidualna życzę powodzenia..mozesz zdradzic od jak dawna starasz się o dziecko? szacha- fajnie ze walczysz dalej..owszem z gina możesz zrezygnować..wziąść luz tzn. postarać się o spontaniczność i moze natura zrobi miłą niespodziankę ;) :)...zdaję sobie sprawę ze branie leków, mierzenie tempki ni jak przypomina nam o tych starankach!...jednak ograniczenie wizyt u gina zmniejszy \"intensywność pochłonięcia tym tematem\":) u mnie w tym m-cu nietety wolne- przymusowe- bo owu jak nie ma tak nie ma 21 dc (cały czas temp. ok. 36,6-36,7) i nie było tego skoku!!!! zła jestem ze znowu coś nie tak...ale pocieszam się ze to moze tak wyjatkowo owu wypadła... kiedyś gin mówiła mi ze w ciągu roku jest tylko 7 razy okazji do zajścia w ciąze?? czyżby mówiła o tzw. miesiącach bezowulacyjnych!? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggi78
Hej Dzięki za odpowiedż,staram się o maleństwo od pół roku, płaczę co m-c ale mam nadzieję,jestem tylko trochę spanikowana i porządnie wystraszona. Nie zdawałam sobie sprawy ile nas jest w podobnej sytuacji, jednak gdy czytam wszystkie Wasze doświadczenia myślę,że i mi się uda. Na razie jednak jestem w strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aggi78- wiem ze trudno tak radzić skoro i mnie dotyka ten problem, ale postaraj się nie stresować tak każdym niepowodzeniem..owszem to boli i to bardzo ale pocieszę Cię ze pół roku to naprawdę krótko...ja juz ponad dwa lata i z czasem człowiek zaczyna sie do tego \"przyzwyczajać\" może problem tkwi w zawysokiej prl (tak jak u mnie) i po braniu leków zaraz zadziała mogę Ci powiedzieć ze ten bromek -przynajmniej przez 4 m-ce działał u mnie rewelacyjnie- wyregulował mi okresy na 28 dniowe i prl spada czyli jakiś postęp jest zobaczysz jak zaczniesz brać leki to odczujesz poprawę psychiczną..część \"odpowiedzialnosci\" przerzucisz właśnie na te leki ;) będzie dobrze zobaczysz! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szalak
Witajcie dziewczynki. Dawno tu nie zaglądałam i dopiero dziś nadrobiłam zaległości. Widzę że przybywa tych którym się udało - Gwiazdka gratulacje, wspaniały prezent pod choinkę dostałaś. U mnie żadnych zmian, poza tym że dopadło mnie potworne przeziębienie a sylwester tuż tuż. Przynajmniej nie będę musiała się jakoś specjalnie przebierać bo nos już mam czerwony jak klaun, hi hi. A tak poza tym to u mnie 22 dc, bez Clo, i pewnie znowu się nie udało bo według obserwacji owulacja była (chyba) między 6 a 9 dniem cyklu i od tamtej pory strasznie bolą mnie piersi, w sumie to nie przestały boleć od drugiej połowy poprzedniego cyklu. Za jakiś tydzień powinna przyjść @. Zaraz po Nowym Roku wybieram się do gina i zaczynam znowu z Clo. Może wkońcu się uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) Witam nowe koleżanki i gratuluję wszystkim tym, którym się udało;) U mnie dzisiaj 18 dc, staranka zakończone, chociaz nie wiem czy była owu, ale profilaktycznie nie zaszkodzi troche pomajstrować;) Niby jakiś tam sluz był, ale bez monitoringu to trudno wyczuć, w każdym razie nie nastawiam się, wprawdzie od wczoraj jest mi niedobrze i cały czas mnie mdli, ale to raczej ze świątecznego obżarstwa;) W każdym razie pierwszy cykl u mnie od dłuższego juz czasu, gdzie wogóle nie myślałam o tym czy się uda czy tez nie, a staranka były prawie tylko i wyłącznie dla przyjemności, więc mój mąż był wniebowzięty takim obrotem sprawy;) Zobaczymy co z tego wyjdzie, jesli nic to w styczniu znowu powitam clo i będziemy się przygotowywać do kolejnej inseminacji:) Jak tam dziewczynki zamierzaie spędzić sylwestra? Do mnie się zwala rodzinka, ale mam nadzieje ze bedzie miło:) wprawdzie mielismy z mężem inne plany, ale przecież nie powiem \"nie\" własnym siostrom, co nie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) Witam nowe koleżanki i gratuluję wszystkim tym, którym się udało;) U mnie dzisiaj 18 dc, staranka zakończone, chociaz nie wiem czy była owu, ale profilaktycznie nie zaszkodzi troche pomajstrować;) Niby jakiś tam sluz był, ale bez monitoringu to trudno wyczuć, w każdym razie nie nastawiam się, wprawdzie od wczoraj jest mi niedobrze i cały czas mnie mdli, ale to raczej ze świątecznego obżarstwa;) W każdym razie pierwszy cykl u mnie od dłuższego juz czasu, gdzie wogóle nie myślałam o tym czy się uda czy tez nie, a staranka były prawie tylko i wyłącznie dla przyjemności, więc mój mąż był wniebowzięty takim obrotem sprawy;) Zobaczymy co z tego wyjdzie, jesli nic to w styczniu znowu powitam clo i będziemy się przygotowywać do kolejnej inseminacji:) Jak tam dziewczynki zamierzaie spędzić sylwestra? Do mnie się zwala rodzinka, ale mam nadzieje ze bedzie miło:) wprawdzie mielismy z mężem inne plany, ale przecież nie powiem \"nie\" własnym siostrom, co nie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aggi 78, witamy na topiku :) mam nadzieje, ze nie bedziesz musiala czekac na dzialanie lekow. jezeli chodzi o bromek, to mi tez spadla prolaktyna, przez co @ sie wyregulowala, nareszcie ;) pewnie zaczniesz brac leki po omowieniu wynikow z lekarzem, ale jezeli juz teraz bierzesz bromek to pamieetaj o tym, zeby zaczac od 1/4 tebletki raz dziennie i stopniowo zwiekszac dawke do ilosci sugerowanej przez lekarza. z wlasnego doswiadczenia wiem, ze najlepiej brac w trakcie jedzenia. nie przejmuj sie poczatkowymi dolegliwosciami, ktore moga sie pojawic - prawdopodobnie nie w taakiej ilosci jaka podana jest na ulotce;) zycze powodzenia, zagladaj do nas jak najczesciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem w L. i jutro spotkam sie z szlak i Zilolka. Surerancko:) U mnie nie wiem ktory dzien cyklu. Ale jakieto ma znacznie :) W sobote jade nad Soline na Sylwka. Lcze na fajna zabawe i spacery. Oj, jak mi tego brakowalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziwczyny po świątecznej przerwie. Ja niestety całe święta przechorowałam i choruje nadal. Biorę antybiotyki bo była koniecznosć. Dziś 29dc i raczej się nie udało bo wszystko wskazuje na @. Ale nie poddam się bo moja wojna z PCOS będzie zacięta i dotąd aż to JA wygram :) Sylwester pewnie w domu z powodu choróbska. Pozdrowienia dla Wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane. Ja sylwka wyprawiam w domu, przychodzą znajomi około 10 osób w tym dwójka dzieci (bliźniaki mojej kuzynki). To grono najbliższych mi osób , wiem że będzie fajowo bo z nimi zawsze jeste ekstra. Dziś 5 dc zobaczymy czy natura będzie łaskawa i może sama mi pomoże. Pozdrawiam. Ale i tak mam dobry humor bo mam urlop do 3.01.2007r. i mój mąż też więc cieszymy się sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawema
Cześć wszystkim! Od ok czterech lat staram się o dziecko i bez skutecznie.Mniej więcej w tym samym czasie zaczęły pojawiać się u mnie zapalenia grzybiczne i bakteryjne pochwy.Biorę różne leki ale nie ma efektów leczenia.Zmieniałam juz wielu lekarzy,teraz już trzymam sie jednego.Mówię mu o tych zapaleniach,ale on w ogóle mnie nie słucha ,tylko skupia się na swoim.Badanie usg wykazało brak śluzu na szyjce,rzeczywiście od dawna nie zauważyłam u siebie wydzieliny,a jak już to jest wg. mnie nieprawidłowa.Dodam że mam już jedno dziecko i nie było żadnych problemów.Co sądzicie o moim przypadku? Mam zrobić sobie jeszcze jakąś nadzieję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggi78
Witam! dziś 16dc,temp 37,brak bólu piersi co zawsze miało miejsce,owu nie wiem,czy była, choć troszku śluzu zauważyłam, ale i tak okres swiąteczny i przed wykorzystany na maxa;) dziś wzięłam Iszą luteinkę,a po pół bromku jest Ok. Cały czas powtarzam sobie,że będzie dobrze, bo MUSI. POZDRAWIAM CIEPLUTKO,choć za oknem pierwszy śnieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ines79
witajcie Dziewczyny, pojawiam się pierwszy raz, a śledze wasze wypowiedzi od chwili gdy u mnie pojawił sie również problem z podwyższoną PRL.Szczerze mówiąć zdziwiło mnie to ze wiekszośc z Was pisze o dolegliwościach po bromku. Mój lekarz informował mnie, że Bromergon może obnizyc troche ciśnienie i zalecił mi zażywać 4x1/2 tab. przez to ze prowadze dość intensywny tryb zycia, nie zawsze jednak pamietałam aby zażywać te pół tabletki o określonych godzinach, wiec postanowiłam wypróbować czy 2x dziennie bedzie ok? i powiem wam ze toleruje ten lek świetnie. Mój gin zalecił mi również Acard, który wprawdzie pomaga w chorobie niedokrwiennej serca ale równiez i przy zajściu w ciąże. jestem po prawie miesięcznej kuracji i mam nadzieje że dołącze wkrótce do grona szczęśliwyh matek. Kożystając z okazji ze zbliża sie Nowy Rok życze wszystkim spełnienia marzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe dziewczyny! ines79- owszem ten bromek to sprawa indywidualna, u mnie też nie wywołał znazcących skutków ubocznych..no może jestem trochę senna i czasem lekko mnie mdli ale nie koniecznie źle sie z tym czuję- kwestia przyzwyczajenia :) jesli można jak wysoką masz prl? podobnie jak Ty biorę 2 tabl....a czy miałas jakies objawy za wysokiej prolaktyny? u mnie np. był mlekotok który ustąpił ale prl jeszcze nie osiągneła pożadanego poziomu!!! ale spada co mnie cieszy ... u mnie 22 dc i temp. nadal 36,7 czyli już tak dociągnę do końca tego cyklu, piersi nie bolą (może dzisiaj lekko zaczęłam odczuwać przy dotyku )ale nie sa takie jak zawsze o tym czasie.. czekam do 05.01 czy @ się pojawi ...bo pewnie jak nie było owu to się i okres wydłuży... dziewczyny a czy to clo jest właśnie na tzw. bezowulacyjne cykle? czy wy wcześniej nie miałyście wogóle owu czy tylko sporadycznie ale mimo wszystko była??? jak to jest z tym clo ? przepisuje sie go w momencie jak dłużej nie ma sie owu? pewnie i mnie to czeka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clostilbegyt, czyli \'po naszemu\' clo jest z tego co pamietam na wywolanie owu. ;) witam nowe dziewczyny i pozdrawiam wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gamna- dzieki z tym że nie wiem czy aby go dostać to clo trzeba wcześniej przejść jakieś badania..no bo skąd lekarz wie ze nie było owu...rozumiem ze samemu trzeba to powiedzieć? lub jak się chodzi długo to gina to on sam na to moze wpaść! :) ale nie wiem czy trzeba wcześniej zrobić jakieś konkretne badanie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na poczatek witam nowe dziewczyny:) jak jest nas wiecej to jakos raźniej:) u mnie znowu jeden z gorszych dni czyli @......:(:( chyba odpuszcze sobie ten cykl całkowicie bez CLO itd.w styczniu zmieniam gin. i wtedy sie pomysli musze psychicznie odpocząc.....czuje ze tego mi wlasnie potrzeba zeby nie zwariowac....... pozdrawiam was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×