Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gamna

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda

Polecane posty

witam nadwislanka- :) Szalak- no powiem Ci ze ja bym się tez zastanawiała nad zmianą lekarza...jeśli on nie potrafi na USG stwirdzić że @ tuz tuż no to mam wątpliwości co do jego kompetencji! ja kiedyś byłam u gin..mówię o nieregularnych okresach o plamieniach w środku cyklu (kiedyś rok temu tak miałam) a ona na to ze to pewnie od stresu i ze badania hormonalne by coś wyjasniły- no to ja jej mówię ze chciałabym aby je poprowadziła (tzn. zleciła kiedy który hormon robić- kiedyś byłam z tego zielona teraz trochę mniej ;) ) a ona na to ze to zbyt żmudne i pracochłonne!!! i na razie by się wstrzymała na \"jakiś\" czas!!!! a jak się nie poprawi to wtedy mnie poprowadzi przez to! nie muszę mówić że to była moja pierwsza i ostatnia wizyta u tej babki (wyraźnie nie chciała i nie miałam zamiaru jej na siłę zmuszać bo od razu wiedziałam ze tu więcej nie przyjdę) wiedziała gin ze od ponad roku się staramy o dziecko a ona tak obojętnie mnie od tego faktu odlekała....teraz już wiem ze mogłam sama sobie zrobić takie badania w laboratorium-ale tak jak mówiłam nie wiedziałam który hormon kiedy? rzecz miała miejsce w prywatnym gabinecie..no ale teraz myślę ze jak na razie gin jest OK .. dlatego jak masz wątpliwości to zmień lekarza...a drożność owszem pewnie warto zbadać ale ja podobnie jak Ziołka robiłabym to pod narkozą ;) agawa- widzę ze lekarze ostro biora się za Was :) ..moze to działanie spowoduje ze kolejne cykle będą już owocne :) ja juz jestem trochę znudzona tym czekaniem ..ta moja prl spada (ale mogła by szybciej )..jednak na ostaniej wizycie gin mówiła mi ze nagły spadek prl nie jest wskazany bo to odbija sie na psychicę (wzmaga sie nerowość) ..a ja owszem bywam nerwowa ale to chyba o bardziej \"mocniejszą\" nerwowość jej chodziło! u mnie @ powinna przyjśc jutro ale skoro miałam przesuniętą owu (tak mi się przynajmniej wydaje ) to ona przyjdzie \'lekko\" opóźniona..od początku ten cykl był inny bo ten skok to jakiś taki naciągany -co dzień temp. wzrastała o 1 stopień a zwykle \"przejścei było widoczne gołym okiem a tak...no nic poczekam -zobaczę... już dziś uzbrajam się w cierpliowosć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aggi78 - :) u mnie rówież jest ogromny ból piersi i z moimi nastrojami bywa różnie..mąż jednak nawet jest wyrozumiały...jak jestem zła to mówi ...\"acha- będziesz miała okres\" tak to juz jest jak te hormonki w nas się burzą...ale nie wiem dlaczego Ty ten cykl już skazujesz na straty??...temp. 36,9 to nie jet jeszcze zła temp. jak na 22 dc ważne żeby utrzymywała się cały czas taka podwyższona nawet po terminie ewent. okresu (z czasem moze skoczyć na 37 i parę kresek!) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggi78
Dzięki,gin kazał mi zrobić badanie laborat LH, kiedy to uczynić najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szalak-mowilam ze cos mi sie w tym ginie ni podoba. Bo jak przy 28 dc mozna stwierdzic ze owu nie bylo, oraz ze dopiero za 2 tyg dostaniesz @. dziwne.... Ale wiesz co to znak ze warto zmienic gina. Zapytaj Ziolke u kogo sie leczy. Jestescie z tego samego miasta. A tak w ogole szkoda ze sie nie spotkalysmy w L jak bylam u ziolki :( Badanie HSG mozesz wykonac po @. Cos sie odwlecze to nie uciecze. Najwazniejsze ze zrobisz je. I nie boj sie ze sie nie obudzisz z narkozy. Ppostaraj sie podejsc do tego optymistyczni. I koniecznie poszukaj innego gina!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZALAK: badanie da sie przezyc ale wiadomo ze strach przed nieznanym jest !!!! podejdz do tego tak ze robisz to w waznym celu -BABY:):) to pomaga:) SZACHA: ja tez ten cykl odpuszczam z CLO:) widze ze nie jestem odosobniona:P ciekawe czy bedzie owu??? hmmm co do testow owulacyjnych nie jestem za bardzo nastawiona na tak- jesli masz chwilke to napisz mi o tym tescie ktory Ty sobie zamowilas cena itd. dzisiaj robiłam badanie PRL jutro wyniki!!!!! boje sie ze moga być złe:(:( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!! Jeśli chodzi o testy owulacyjne to ja jestem w czasie testowania. Fakt, mój gin powiedział, że ten cykl jest na stracenie i ze owulacji nie będzie jednak sama chcę sprawdzić jak to działa. Testy kupiłam na allegro sklep. starania za ok.19 zł. Mój gin powiedziałm, że jak będzie owu to każdy test owulacyjny wykaże. I faktycznie, sprawdziło się to co mówił lekarz. Od poniedziałku testuje i codziennie I krecha. Test wykazuje, że będzie owulacja na ok. dwa dni przed jej wystąpieniem i wtedy pojawiają się II kreski, po ok. 12 godz. należy rozpocząć starania do 36 h po pozytywnym teście. Zawsze dołączona jest \"instrukcja\". Ja wiem jedno,w każdym cyklu będę robiła testy, są bardzo tanie i dzięki nim przynajmniej wiem co się dzieje w moim organiżmie, Jak będzie mi się spózniać @ nie będę żyła nadzieją, że jestem w ciąży bo wiem, że nie miałam owulacji. U mnie 15 dc czyli normalnie powinnam mieć owu (max. do 18 dc). Ale skoro jest ciągle I krecha to już jej nie będzie... Szalak - jeśli chodzi o twojego gina to podzielam zdanie Gabonik. Gabonik - lada dzień wszystko się okaże :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szalak
Nadwislanka też żałuję że nie spotkałyśmy się, ale Ziolka mówiła mi że spotkanie było udane. Może jeszcze będziemy miały okazję sie poznać. Dzwoniłam dziś to tego gina u którego byłam wczoraj i który miał mi robić jutro to badanie i poinformowałam go że właśnie dziś tak jak się spodziewałam przyszła @ i że jutro na badanie nie przyjadę. Stwierdził że rzeczywiście tego badania nie można robić w trakcie @, tylko po. I oczywiście był zdziwiony że dostałam okres bo po wczorajszym USG był pewnien że jest u mnie dopiero ta pierwsza faza cyklu gdyż moje endo było tak cienkie iż wszystko na to wskazywało. Kazał zadzwonić po @ i umówić się na badanie. No ale zobaczymy czy się jeszcze do niego wybiorę. Na jednym forum dotyczącym lekarzy w naszym mieście przez naaaaprawdę wiele dziewczyn był bardzo polecany, jako jeden z najlepszych specjalistów. Dlatego nie wiem co teraz mam o nim myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gnieszka nie spisuj tego cyklu na straty, moze byc tak że owu będziesz miala 19 dc ja ma bardzo często 18 dc lub 19 dc, wiec może dzis lub jutro test Ci wykaze. Ja tez zamówiłam testy z starania.pl ale jeszcze nie dostałam może dzis lub w poniedziałek. Płaciłam 35 zł za 10 testów owu. i do tego 2 testy ciazowe, więc uwazam że cena bardzo dobra. Z niecierliwoscia czekam na przesyłkę aby zacząć testowanie ale do poniedzialku mam czas bo dziś 11 dc.marzanna, mam nadzieje że owu. będzie i u Ciebie i u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szalak-cienkie endometrum mam w II fazie cyklu wiec moze lekarz sie zasugerowal ze to I faza cyklu, a to byla II tyle ze z cienkim endo. Byly gdzies przypadki dziewczyn z 5,6 mm w II fazie. A sa takie co maja i 12 mm w II ofazie kolo owulacyji. jesli faktycznie ten lekarz jest polecany to moze nie rezygnuj. Daj jemu i sobie szanse. W koncu organizm to nie maszyna i jak wiesz moze cos poszlo nie calkiem zgodnie ze schematem do ktorego przyzwyczajony byl gin. Tak mysle.... Szacha, agnieszka-chyba sie skusze po raz drugi na te testy. I sprobuje w nastepnym cyklu. Zaraz wejde na te strone i sprawdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Szacha- całkiem dobra cena jak na tyle art. ...ja za sam test ciążowy płacę ok. 15 zł (zależy jakiej firmy) ... jeszcze nigdy nie używałam testów owu, widzę ze coraz więcej Was preferuję je...musze pomysleć bo ostatnio ten mój cykl był inny, owu była później (no własnie pewnosci nie mam ) a testy by to wyjasniły...do tej pory temp. mi się sprawdzała ale nie zaszkodzi się dodatkowo wspomagac ;) dzisiaj @ nie dostalam...z jednej strony fajnie (jest jakaś nadzieja) ale z drugiej myślę ze będzie opóźniona skoro owu była! jakby co test robię ok. 10 stycznia- powinno się wyjaśnic ale tak jak mówię nadziaj mala bo wtedy kiedy była ta opóźnona owu nie było staranek...więc chyba liczę na cud aggi78- nie robiłam badania LH (jeszcze) ale moze któraś z dziewczyn tak to Ci odp....podejrzewam że pewnie po owulacji ale to tylko moje przypuszczenia:) lepiej poczekaj na fachową odp. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabonik dzięki, poczekam,może któraś z dziewczyn odpowie, ja robiłam test owul jeden raz a kiedy nie było IIgiejkreski to się rozczarowałam i obraziłam:),ale chyba zacznę od następnego cyklu Szacha: Jaką nazwę mają te testy, sama bym sobie zamówiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aggi78 wejdz na stronę sklep.starania.pl i wybierz pakiet testów owu. w cenie ok. 24 zł do tego doliczaja cenę wysyłki 5 zł, tam są rózne testy poczytaj sobie. Fajna strona i fajne rzeczy sprzedają. Ja pewnie dostanę te testy w poniedziałek a od dzis łykam olej z wiesiołka. Pierwszy raz to stosuję więc ciekawe co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki tez próbowałam dostać w moim miescie wiesiołka,ale musze czekac do środy, cóż takie miasto:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradzcie prosze
znalazłam wasza strone przez przypadek ale dobrze. tak najlepiej :) witajcie. mam pytanie, bo widzę ze jesteście juz trochę "uświadomione". Zeszłym razem miałam cykl 28 teraz jestem po drugim cyklu clo, nie wiem czy była owulka bo nie byłam w tym miesiącu u lekarza. Ale w 9 dc zauważyłam ciągnący się śluz, potem były starania ale temp. w ustach 36.5. Teraz mam 13 dc śluzu brak, wogóle prawie sucho i temperatura 36.9 w ustach. Czyli, ze co teraz mam owulacje jak jest taka temperatura ???czy jak?? Zwariuje, już nic nie wiem. Czytałam wiele na temat badania przez samą siebie ale nie wiem czy wszystko dobrze wykonuje. dzisiaj nawet chciałam sprawdzić jak nisko jest macica ( bo przy owulacji jest nisko a potem się podnosi) ale zrezygnowałam, bo było to nie miłe uczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradzcie prosze
zapomniałam dodac, ze pobolewaja mnie jajniki, raz prawy raz lewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doradzcie prosze- jeśli chodzi o okreslenie owulacji przez mierzenie temp. to wygląda to następująco: dodam że ja tez mierzę temp. w ustach i mam mniej więcej takie jak Ty temp. :) tak więc I faza cyklu powinna być \"na niskich temperaturach\" potem (w zależności od długości cyklu) natępuje tzw. skok temp. na wyższą i ten dzień przed tym skokiem to właśnie ta owulacja! wiem że to jest ciężko tak wyczuć kiedy to bedzie bo jak temp. jest już wysoka to jest po wszystkim :) ale zawsze przed owulacją temp. nieznacznie się obniża np. o jedem stopień no i w sumie tak ok. 14 dnia cyklu można być już \"bardziej czujnym\" jeśli masz regularne to obserwacja 2 cykli da już jakiś obraz ( u mnie np. się powtarza i mam 15 dc owulację- ale zdarzają się wyjątki jak np. u mnie w tym cyklu :)-dlatego nie jest to reguła ze tak musi być zawsze) dodam że II faza jest stała= 14 dni i jest to faza na \"wyższych temp.\" wtedy kiedy są już wysokie temp. np. 36,9, 37,0 itp. to już jest znak ze owu była jak masz prawidłowe cykle to do następnego okresu powinna się mniej więcej taka utrzymywać a dzień przed okresem temp. spada -to znak ze zbliża się kolejny cykl to chyba tyle..jak by co to pytaj pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do śluzu to wtedy kiedy masz ten ciągnacy to właśnie znak że owu jest :) ma przypominac białko jajka kurzego najlepiej jak oprócz temp. obseruje się też śluz..z tym że ja mam problem właśnie z tym sluzem (nie bardzo go widzę u siebie) bo jak jest sucho to nie ma dni płodnych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny z tą temperaturą to nie jest tak do końca owszem I faza to faza niższych temperatur, II czyli lutealna to faza wyższych temperatur ale owulacja nie zawsze występuje dokładnie w dniu przed wzrostem tempki czasem jest to dzień po czyli pierwszy dzień podwyższonej tempki, wyższa temperatura to nie znaczy powyżej 37, każda z nas jest inna chodzi o to że pierwsza wyższa tempka musi byc podniesieona conajmniej o 0,2 stopnia od 6 poprzedzających ją niższych a potem te wyższe tempki powinny się utrzymywac aby tuz przed spodziewaną @ spaść, zajrzyjcie sobie tutaj http://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=38235 wszystko wyjaśnione od A do Z co do śluzuz zgadza się ten najbarzdiej płodny jest rozciągliwy, przejrzysty jak białko jaja kurzego a na poprawe jeśli ktoś ma go za mało proponuje wiesiołek, od 1 DC do owulacji, \"poślizg\" gwarantowany, sama z powodzeniem stosuję od 2 miesięcy. co do długości fazy lutealnej to standardowo powinna wynosić od 12-14 dni w niektórych opracowaniach zakłada się że problemem jest faza krótsza niż 10 dni to oznacza zwykle niedomogę ciałka żółtego. Mówi się tez że ta faza jest zwykle stała dla danej kobiety ale i tu zdania są podzielone. wszytsko to bardzo jest subiektywne i dlatego warto brac pod uwagę wszytskie te czynniki razem wzięte + np. wyniki testów owulacyjnych lub monitorowanie cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alanisvamp- nic dodać nic ująć :) fajna stronke wkleiłaś!!! owszem tam piszą ze to nie zawsze jest dzień przed skokiem temp. no ale plemniczki przezywają tam troszke i pewnie dla nich to żaden problem poczekać 1 dzień ;) podobnie z testami owulacyjnymi- tez są różne wersje ale wydaje mi się ze tu bardziej chodzi o określenie tego czasu kiedy jest największa szansa...bo wiadomo każda z nas jest inna a ta żywotność plemniczków myslę koryguje te \"odchylenia\" pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny wczoraj odebralam wyniki PRL i na szczescie sa w normie: 16,9 nl ufffff co za ulga:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szalak
Witam dziewczyny. Postanowiłam jednak dać szanse temu lekarzowi co byłam ostatnio u niego, gdyż zdecydowłam się zrobić sobie to badanie drożności jajowodów. A to badanie wykonuje właśnie on, więc tak czy siak i tak bym trafiła na niego. Prawdopodobnie badanie będę miała w przyszłym tygodniu, bo mimo iż dziś mam dopiero 3 dc to już prawie wcale nie krwawię, od wczoraj mam tylko lekkie plamienie.W ogóle ten okres jest jakiś dziwny, zupełnie inny od wcześniejszych. Po pierwsze prawie zupełnie bezbolesny, brzuch lekko pobolewał tylko przez pierwsze pół dnia kiedy @ przyszła. Po drugie był czerwony, tzn. była żywo czerwona krew, bez skrzepów a zawsze było ich mnóstwo. Teraz są już tylko lekkie brązowe plamienia. Po trzecie to wcale nie przestały mnie boleć cycuchy, jak bolały tak bolą i są nadal ogromne. A dziś strasznie mnie jeszcze rozbolały plecy. Nie wiem czemu tak się dzieje. Może dlatego że w tym cyklu brałam tylko Bromek i kwas foliowy, żadnych innych leków. Wcześniej żeby dostać @ od 14 dc brałam Luteinę albo Duphaston. A teraz zupełnie nic. Tak więc powoli oswajam się z myślą co mnie czeka. Po niedzieli idę jeszcze zbadać sobie prolaktynę. Bromek biorę już trzecie cykl. Zobaczymy czy pomaga. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szalak-zrob moze jednak test ciazowy. Skoro @ byla dziwna....czasem dziewczyny maja @ w 1szym miechu ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzenaa- to wspaniały wynik!!! co ja bym dała za taki ;) ale może juz niedługo będę mogla się takim pochwalić :) masz jeden problem z głowy!! szalak- nadwislanka ma racje zrób jeszcze test przed tym badaniem koniecznie! ja bym radziła test z krwi (będziesz miała 100% pewność) a poza tym widzę ze i Ty będziesz robiła badanie prl? ja nadal czekam na @ bo inaczej z badania nici (no bo należy go robic 4dc ) no ale liczyłam ze ten cykl będzie dłuzszy... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szalak
Co do testu to owszem zrobić nie zaszkodzi, chociaż w moim przypadku ciążę raczej wykluczam, gdyż ostatnio gin robił mi usg dopochwowe bo pewnie by coś zauważył. A poza tym przecież podobno nie było owu... a jeżeli nawet była to była wcześniej niż myślałam, ok. 7 a 9 dc, a wtedy nie było staranek. Ale rzeczywiście test nie zaszkodzi zrobić. zrobię raczej taki zwykły, apteczny, w razie czego powinien chyba już coś wykazać. Gabonik czy prolaktynę można badać tylko w 4 dc? ja poprzednim razem robiłam dużo duzo później. Zresztą ostatnio gin zalecił sprawdzić prolaktynę, ale nie mówił że trzeba w konkretnym dniu. Jeśli badasz prolaktynę to bierzesz normalnie Bromek? Czy np. na kilka dni przerywasz branie? Gin mi mówił że można normalnie brać cały czas Bromek, nie trzeba przerywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szalak- z tą prolaktyną to jet tak -są różne wersje kiedy badać ...jednak mi gin mówiła że w 4dc i takie terminy znalazłam też na innych topikach...acha jak robiłam pierwszy raz w 20 dc (też na oko)- bo mi gin tego wtedy nie powiedział no i sie dowiedziałm żeby następnym razem tylko w 4dc..dlatego trzymam sie tego terminu jesli koniecznie chcesz zrobić np. przed tym badaniem dożności a masz inny dzień cyklu- to możesz spróbować (aż takich różnic nie powinno być) ale jak to nie jest konieczne to poczekaj na ten 4dc a co do bromka- podobnie ...jednak większość opini jakie spotkałam była taka aby dzień wcześniej nie brać go mi gin mówil że można nie brać -ale nie mówił tego że to konieczne (troche mnie to zaskoczyło)..jedno jest pewne że ten jeden dzień nie spowoduje gwałtonwego wzrostu no i ja robię tak...rano jak idę na badanie nie biorę a potem po przyjściu już tak :) a wieczorem (dzień wcześniej) odpuszczam ten jeden bromek mimo ze tego samego dnia biorę rano -trochę nagmatwałam ale ja biorę 2 tabl. rano i wieczór i dlatego rezygnuje tylko z tego wieczornego moze trochę przesadzam no bo lekarz tak nijak się do tego ustosunkował (ten mój przynajmniej :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do PRL to ja robilam kiedys ok. 5 dc. Ale spotkalam sie z opiną, że na pewno nie należy robić w okolicach @. A $ dc to czesto jeszcze @. Sama nie wiem jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie 14 dc i nic tzn. brak śluzu płodnego. W tym cyklu mierzyłam temp. codziennie 36,4 a dzis 36,1, dziwne. Dzis mają przyjść testy owu. więc jak odbiorę to zaraz zrobie i wam napiszę. U mnie owu. zawsze była około 16-18 dc więc mam jeszcze 2 dni ale wydaje mi się ze jesli będzie owu. to powinnam mieć już śluz a tu nic. Pozdrawiam i czekam na jakieś dobre wieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szacha-czyli pewnie bedzieowu tak jak piszesz, za 2 dni. Daj znac jak testy wychodza. U mnie nie wiem ktory dc, bo nie licze, czekam na @. Ale chyba cos ok. tygodnia jeszcze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc laski:) Troszke mnie nie było, ale to tylko dlatego ze jestem w trakcie oczekiwania na @ wiec nic ciekawego. u mnie dzisiaj 29 dc i powinna przyjsc w srode, ale poki co mam nadzieje ze nie przyjdzie chociaz nie nastawiam sie zbytnio, bo nie wiem czy byla owu. Wczoraj rozmawialam z koleżanką, która ma miec dzisiaj to badanie hsg, ale w szpitalu i wiecie co jej powiedzial lekarz? Ze w szpitalu dlatego nie podają narkozy, bo wtedy jajniki mają naturalne skurcze i badanie jest dokładniejsze, niż pod narkozą gdzie wszystko jest rozluźnione - być moze ze tak jest,a le z drugiej strony czy ma to az takie znaczenie? Nie wiem. W dodatku dziewczyna sie troche podłamała bo sie okazalo ze ma PCO, zespol policystycznych jajników, a juz tyle czasu sie leczyła u innego gina, dodam ze u tego co ja i nic jej wogóle o tym nie wspomniał, a ten tylko po przeprowadzeniu z nią wywiadu stwierdził ze ma ksązkowe PCO i zalecił dodatkowe badanie na obecność insuliny we krwi i cos tam jeszcze, m in: hsg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co jeszcze tak sobie myśle, ze trzeba miec naprawde wielkie szczescie zeby trafic na naprawde dobrego lekarza, najgorsze tylko który jest tym najlepszym? To naprawde w niejednym przypadku zaoszczedzilo by nam czasu, brania niepotrzebnych lekow, nerwow i rozczarowan, eh tylko jak na takiego trafic i po czym rozpoznać, ze to ten własciwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×