Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pogódka

mam 17 lat ! bede mamą!

Polecane posty

to ze istnieja zabezpieczenie , tabletki \"po\", nie oznacza ze nastolatki moga isc na calosc. to ze zostaje sie mama w wieku nastu lat- te osoby musz sobie poradzic i mimo ze nie popiera nie neguje bo nie od tego jestem. nie moge oceniac ludzi bo to ich zycie i ich wybory. Ja bardzo bym chciala zeby moje dziecko powiedzialo mi w przyszlosci ze chce uprawiac seks, jesli to bedzie nastolatek,nastolatka to bede odradzac, ale bede tez rozmawiac na temat antykoncepcji i wybiore sie do lekarza z dzieckiem. bo wiem ze jak bede tylko mowic ze nie wolno to i tak nic to nie da. temat seksu i antykoncepcji jest bardzo trudny- tymbardziej dla ludzi gdzie roznica wieku jest 17-25-30-40 lat. To ze facet okazuje sie nieodpowiedzialny juz po seksie to takimu kopa w tylek;) ja tak zrobilam i wiem ze to bylo dobre:) Ostatnio czytalam artykul- bylo to pytanie do lekarza- \"co mam robic? moj 4letni syn onanizuje sie ogladajac bajke\" odpowiedz lekarza brzmiala mniej wiecej tak- to jest natura. dzieci czesto tak wyladowuja napiecie, trzeba juz takiemu dziecku tlumaczyc, co robi.....................trzeba to nazwac................nie pamietam co jeszcze napisal lekarz....Ale warto zaopatrzyc sie w ksiazki i tlumaczyc dziecku co i jak. Dla kilkulatka- nazywanie czesci ciala, odkrywanie roznic miedzy chlopcem i dziewczynka, nauka \"wstydliwosci\"- ze jego cialo jest tylko jego i nie ma pokazywac go nikomu...itd, u starszego dziecka bedzie to juz powazniejsza rozmowa................BARDZO TRUDNE ale warto samemu nauczyc sie jak rozmawiac z dzieckiem!!! chodzi o to ze rodzice czesto bagatalizuja takie sprawy, nie potrafia rozmawiac z tak malym dzieckiem. Jak zaczna wieku 4 lat to pozniej bedzie latwiej , bo dziecko nie bedzie czulo ze taki ie tematy sa tabu w domu i lepiej nic sie nie odzywac. to wszystko jeszcze przede mna- ale taki mam plan- nie ma tematu tabu w domu- teraz ja sie musze nauczyc zeby potem uczyc dzieci;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czymze ona była przerazona?? Nie była swiadoma ze cos nie planowanego moze sie zdarzyc? Taka odpowiedzialna ? Postinor to nie odpowiedzialnosc ale własnie jej brak A wybory własciela pechowej gumki tez nie przemyslała Zle wybrała goscia do igraszek skoro juz nie sa razem Powie nastepnemu chłopakowi ze łykała postinor przez innego gówniarza? Ilu jescze innym jej kolegom braknie odpowiedzialnosci? chcesz sie czepiac małoletnich mam to doczep sie tych ktore zachodza w ciaze i oddaja dziecko do adopcji albo zabijaja je ,a nie do tych które jej wychowuja . Moralizuj kolezanke ze postinor to nie antykoncepcja ale własnie JAWNA NIEODPOWIEDZIALNOSC do niej nie masz nic! a własnie ja powinnas edukowac zamiast latac po lekarzach z okrzykiem SOS!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacofana młodzieżówka
BiznesWomen opanuj się troszkę. Złość piękności szkodzi :-) Nigdzie nie doczepiłam się do małoletnich mam. Napisałam, że ja mając lat 17 nie podjęłam jeszcze współżycia i chyba takie osoby, jak ty uważają mnie za zacofane. To wszystko. Chyba to nie jest temat o mojej koleżance ale odpowiem - tak, była bardzo nieodpowiedzialna. Ma nauczkę i dzisiaj postępuje inaczej. I nie wiem co powie następnemu chłopakowi - dzisiaj nie ma żadnego. Byłam z nią bo mnie o to poprosiła. To źle? Powinnam olać ją? Powiedzieć jej "bzykałaś się, to teraz konsekwencje ponoś sama". Ja tak nie umiem! Nie tak mnie wychowano. I nie doczepiam się (jak to ładnie ujęłaś, u mojej pani od polaka dwója murowana :D ) małoletnich mam. Uważam tylko, że za siebie, za swoje życie należy być odpowiedzialnym. Nawet jak ma się lat 17 (i 8 miesięcy :-) ) Zastanawiam się dlaczego tak bardzo przeszkadzają ci moje opinie? Poniewaz jednak zamierzam studiować psychologię, może dowiem się - za jakiś czas :D Znajoma jeżeli chcesz znać zdanie dziecka :D (tak tu się 17 latki określa) powiem jedno. Zawsze mów prawdę - nie o bocianach, nie o kapuście. Niech seks i miłośc będzie dla Twoich dzieci czymś normalnym. U mnie tak było. Najpierw gadano mi, że mamusia i tatuś muszą się kochać mocno aby dzidzia na świecie się pojawiła, potem wiedziałam, że to nie koniecznie mamusia i tatuś ale kobieta i mężczyzna. A ostatnia rozmowa z moją mamą (na temat tabletek bo bała się czy z chłopakiem nie współżyjemy), na którą tata wpadł do pokoju (mama kazała mu zostać :-) ) to temat - rzeka. Ale są fantastyczni! Oboje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacofana młodzieżówka sa inne metody aby zapobiec niechcianej ciazy ,mama ci nie mowiła?napewno tak skoro o tym rozmawiałyscie powiedz o tym swojej przerazonej kolezance znacznie spokojniej bedzie mogła patrzec na widok pęknietej prezerwatywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja powiem wam ze to poprostu smieszne jest ze tak siedzicie wiecznie na tym topiku i rozpatrujecie to czy myslala o tym czy tamtym:) to jest makabryczne.kazda napisala juz co mysli o macierzynstwie w mlodym wieku i po sprawie a wy sie wczuwacie..hyhy zajmijcie sie moze czyms powazniejszym a nie rozmawiacie na tematy ktore sa wam wygodne.krytykujecie i przezywacie bardziej niz ta dziewczyna.Stalo sie i juz.Teraz trzeba trzymac kciuki zeby dzidzi bylo zdrowe i zeby dziewczynie sie ulozylo jak najlepiej a nie takie glupstwa wypisywac.Swoje \"cenne\" rady zachowajcie moze dla swoich corek ..wtedy pogadamy:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiec po co sie bierzesz za ocene tutejszych mamus kiepski z ciebie bedzie psycholog skoro nie potrafisz z dystansem oceniac innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacofana młodzieżówka
BiznessWomen właśnie te inne metody koleżankę zawiodły. I jeszcze raz proszę - odczep się od mojej mamy, tak jak i ja nie czepiam się twojej rodzinki - mamusi, dzieci, męża, braci. Ok? Rozmwiaj ze mną jak chcesz ale nie próbuj uderzać w moich bliskich - nic ci nie zrobili. To JA mam inne poglady niż ty! Proszę podać mój popst gdzie skomentowałam jakąś matkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytat : \" zacofana młodzieżówka A ja mam 17 lat, mam chłopaka, współzycie na razie odkładamy. Wynika z waszych postów ze jestem nienormalna. A co masz net-ar do postinoru? Sama byłam z koleżanką u lekarza aby jej przepisał ten lek kiedy zawiodłą ja i jej chłopaka prezerwatywa.\" jest tam chyba jedno prowokujace zdanie. sama uwaznie przeczytaj co napisalas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to podaj mi moj w którym zle wyraziłam sie o twojej mamie! skrytykowałam bezmyslosc twoja i twojej kolezanki nic nie wiem o twojej mamie ,z wyjatkiem tego, ze jest twoja mamą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacofana młodzieżówka
Napisałam co myślę. Przecież cała dyskusja toczy się o tym, że ja do "emerytury" (jak mi napisała bizneswomen) będę w watpliwej czystości żyła :D Czytając wcześniejsze posty(zanim swój wpisałam) doszłam do wniosku, że wiele kobiet popiera wczesne współżycie, jeżeli się mylę, to proszę to sprostować, wytłumaczyć - na tym polega dyskusja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaaaa
kobietki kochane...jest sobota piekny dzien...niech ktoras bedzie madrzejsza i skonczy te glupie sprzeczki:):):)no ludzie bez przesady:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacofana młodzieżówka
bizneswomen jaką moją bezmyślnośc? Że współżycia nie podejmuję? Że z koleżanką do lekarza po receptę poszłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacofana młodzieżówka
misiaaaa mnie się takie dyskusje na polaka przydają. Potem mi 5 i 6 lecą za "umiejętność podjęcia dyskusji". Cwiczę sobie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecko drogie czytaj uwaznie posty innych, a bedzie mniej nieporozumien. co ma oznaczac zdanie \" wynika z waszych postow , ze jestem nienormalna\" ?? czy ty w ogole rozumiesz cokolwiek z tego co czytasz? nikt z nas nie pochwala sytuacji 17-latki , ale bulwersuja nas ataki i osadzanie - w mysl zasady \" nie pomoge ale postaram sie dokopac \". wczesniej pisalam pod pomaranczowym \"gdy oberwie po dupsku\" bo nie sadzilam, ze tak dlugo tu zabawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjatkowa od dwoch miesiecy
nie na tym Wszystko juz tu napisano Wiec jesli chcesz wiedziec o czym tu mowa poczytaj Nie zabieraj głosu jesli nie jestes pewna czy faktycznie masz wtej sprawie cos do powiedzenia zegnam Obiad stygnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacofana młodzieżówka
Oki. Dziecko :D przeczyta raz jeszcze i wklei odpowiednie posty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro zalezy ci na cwiczeniu konwersacji zaloz w tym celu topik i prowadz tam dyskusje. zabawiasz sie kosztem innych. jestem zniesmaczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacofana młodzieżówka
To się zniesmaczaj :D Ja też jestem zniesmaczona wypowiedzią dorosłych, niby kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie! Zabawia sie ! Psychologia to nie twoja przyszłosc Oni sa po to by pomagac a nie szkodzic Ja tez uciekam na obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacofana młodzieżówka
Tak właśnie wygląda brak argumentacji - gary, pralki itp. Fajnie, że moja mama jest inna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacofana młodzieżówka
Bizneswomen a co ty mozesz kobito o mojej przyszłości wiedziec? Z tych kilku postów? Zabawna jestes! I jednak mało wykształcona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BiznessWomenduo
a ty jakie masz argumenty ? czy to cwiczenia na j. polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twoja mama jest inna
Twoja mama jest tak samo inna jak ty:)):)):))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacofana mama
Oszczedz sobie dziecko tych wątpliwych złosliwosci i idz po recepte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacofana młodzieżówka
Ale jaką receptę? Chyba muszę wiedzieć co dojrzałe panie, z kaffe chcą mi zaaplikować? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaaaa
dajcie juz spokoj z tymi dennymi debatami...o moj boze masakra co sie z wami robi.kobiety miejcie troche poczucia godnosci a nie dyskutujecie a ludzmi ktorych to naprawde nie interesuje i maja gdzies to co piszecie :) tylko kupaaa smiechu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacofana mama
AAAAAAAAAAAAAle jestes zacofana! -Cofnij- sie jeszcze o kilka wpisów i poczytaj po jaka recepte poszłas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacofana młodzieżówka
Bo to są właśnie dojrzałe kobiety :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×