Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Nie bardzo się wyspałem. Zabawa ok :) Ale najważniejszy \"wniosek filozoficzny\" - wznowić poszukiwania :P hehe - wiem, że jestem nienormalny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Black - po prostu Egipcjanie mieli taką możłiwość - władzę absolutną, której nikt nie podskoczy, to się mogli \"dowartościować\" kosztem poddanych. Gdyby nasze kaczory miały taką władzę to dopiero by budowały - zamiasy 3 mln mieszkań - najwyższa mównica świata za 3 mln :P - żeby już nikt nie spojrzał na nich z góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer piramidy prawdopodobnie nie są dziełem Egipcjan, przetrwały potop. Cheops piramidy nie budował, odbudowywał ją jedynie, budować odbudowywać znaczyło to samo.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Piramida stoi prawie dokładnie na osi Północ-Południe. Kiedyś stała dokładnie na osi N-S, odchylenie powstało wskutek dryfu kontynentów. Południk biegnący przez piramidę jest najdłuższym biegnącym przez ląd. Dzieli on jednocześnie morza i kontynenty na dwie równe części. Południk przechodzący przez środek piramidy tworzy z równoleżnikiem przechodzącym przez piramidę Mykerinosa i z linią prostą łączącą te dwa punkty trójkąt pitagorejski. Wysokość piramidy podniesiona do dziesiątej potęgi jest równa średniej odległości Ziemi od Słońca. Wokół Wielkiej Piramidy krąży wiele nieprawdziwych mitów takich jak: kąty piramidy dzielą deltę Nilu na dwie równe części, ani to, że jest ona zegarem słonecznym , pokazującym pory i długość roku. Niewątpliwie fałszem jest fakt, iż długość boku podstawy wynosi 365 342 łokci egipskich i jest równa liczbie dni roku słonecznego w tropikach.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy budował, czy nie budował, nie robi mi to większej różnicy. A Cheopsa to problem. Ja mam swoje własne - dobrze, że nie tak duże i piramidalne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? Potop: Wlanie się wód Morza Śródziemnego w nieckę dzisiejszego Morza Czarnego ok 5600 p.n.e. Atlantyda: Ok. 1800-1500 lat p.n.e. wybuchł wulkan na greckiej wyspie Santoryn powodując wystąpienie ogromnej fali tsunami ślady której odkryto m.in. na Krecie Źródło: Wikipedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Historia z piramida Cheopsa opiera się na odkryciu dokonanym w 1837 roku przez H. Vysea. W piramidzie znalazł kartusze z wypisanym imieniem \"Chufu\", czyli \"Cheops\". Świadczyłoby to, że piramidę zbudowano za panowania Cheopsa, lecz gdyby dokładniej przyjrzeć się dowodom, okazałoby się, że nie jest to takie pewne. Napis ten został prawdopodobnie sfałszowany przez samego Vysea, pragnącego rozgłosu. Stwierdzono, że napis zawiera znaki, które za panowania tego faraona j nie istniały. Drugim dowodem na fałszerstwo napisu jest błąd ortograficzny. Istnieje jeszcze jeden dowód przemawiający za inną datą powstania piramidy. W roku 1850 Jean-Pierre Mariette wykopał w pobliżu piramidy stellę, pobudowaną dla uczczenia prac nad świątynią Izydy. Z umieszczonego na niej tekstu możemy dowiedzieć się, że piramida już stała, podczas gdy Cheops budował ową świątynię. http://www.cyber.com.pl/archiwum/9/25.shtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo właśnie, kiedyś oglądałem na Discovery program bodajże o wydarzeniach biblijnych i próbie ich \"uzasadnienia\" naukowo - historycznie. I rzeczywiście była taka hipoteza, że tak było z potopem (tzn. tak jak wkleił Black) Pamiętam też, że próbowano rekonstruować rozstąpienie się morza - i też tam coś wymyślili naukowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możliwe, że piramidy wybudowano wcześniej niż w roku 2700 p.n.e. ale jakie są żródła oprócz tych paru problematycznych spraw które podałaś? Jak wytłumaczysz powstanie innych piramid które różnią się kształtem i proporcjami od tej najwyższej która wcale nie jest największa.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak Ci piaramidki nie pasują to zapodaj coś dla ograniczonego umysłowo dyskutanta (czyli mnie :P) w niezbyt dobrej dyspozycji dnia ;) (Czytaj - moje neurony działają wolniej - znaczy wolniej stwarzają durnoty :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie uciekł. Ale wieczorkiem już byli chojraki, ale wcześniej głosiki im się łamały ;) Mam nadzieję, że szczęśliwy. Ale w chwili obecnej to pewnie więcej skacowany :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede pozniej musze zrobic obiadek . Paaa🖐️ A ty dreamer mozesz w tym czasie wykombinowac jakis ciekawy temacik,tylko prosze nie o ewolucji :-D ;-) Paaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Echho
Trawa czyli zboża. Uprawa na wielką skalę tego źródła pożywienia spowodowała wzrost ludności. Ludzie nie musieli tak dużo czasu spędzać na szukaniu pożywienia i zaczęli prowadzić osiadły tryb życia. I tak powstały wszystkie wielkie cywilizacje przeszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa, o tym Black mówiłeś :P Taki skrót myślowy ;) A ja myślę - chyba nie jestem dzisiaj najlepszą osobą do wymyślania temaciku - słabo kontaktuję Zresztą za godzinkę zmykam na poprawiny, choć pewnie szybko wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak samolot uderzył w Pentagon i wywołało to dużą eksplozję, wskutek czego zawalił się kawałek budynku, Myślę że to jednak był ten boeing, mały samolot byłby za mały żeby takie zniszczenie spowodować. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×