Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

fajnie się z Wami nawija makaroniki :) tymczasem przerwa techniczna ;) p.s. Dreamer a Ty do Muldaszewa jeszcze się przekonasz:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Tego nie robisz,to samo sie robi,hehe\" Może u niektórych tak się robi samo - inni muszę do tego dojść. \" Serio? To cos porzadanego u innych?A co to w takim razie jest?Bo nie wiem,ale wiem ze to \"mam\"? Myslalam ze jestem dziwolągiem:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala nim przerwe zrobisz,napisz mi plis co to jest,bo jam ciekawa. No w koncu mnie czyms zainteresowaliscie,hehe ;-) Moze to przez to,ze w koncu cos co dotyczy i mnie.:-D ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedź na zagadkę: życie Śmiech to życie, płacz to życie, być to życie, nie być to życie. Życie to śmiech, życie to płacz, życie to być, życie to nie być. Co znaczy żyć? To nie być i być, to płakać i śmiać się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale głupi jestemmmmmmmm, sam siebie zadziwiam czasami.:D Zadziwiające jak głupi potrafi być człowiek. HAHAHAHAHA. Taki jestem głupi, że aż mi głupio z tego powodu. :D ...and he knew nothing...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Black - do zagadki \"życie\": \"Co to? gdy usta milczą , śpiewa i wzrusza to dusza , to dusza co to ? nie raz duszy skrzydła sobie dopinało to ciało , to ciało dusza i ciało , serce i rozum wiedza i sztuka wyśniona każda ta para jest wtedy szczęśliwa gdy w siebie zapatrzona Między żarem słów , a słów tych cieniem między śmiechem a westchnieniem między każdą chwilą smutku i radości krąży muza pomyślności poszukaj , zawołaj ją na kuszenie nowych dni , pięknych chwil przyniesie taki uśmiech , co da ci natchnienie co doda sił na więcej sił Pewien artysta , muzyk pianista sztuce swej bez reszty oddany grywał do tańca pewnej tancerce siedząc w orkiestronie schowany nie widział skoków , ni piruetów kroków na czubkach palców słyszał leciutki tupot po scenie a potem burze oklasków Jak wiele zdziała uczucie pokona przeszkód , przeszkód sto przez takie dziwne losu zrządzenie wymyślił światu peryskop Między żarem słów , a słów tych cieniem między śmiechem a westchnieniem między każdą chwilą smutku i radości krąży muza pomyślności poszukaj , zawołaj ją na pokuszenie nowych dni , pięknych chwil przyniesie taki uśmiech , co da ci natchnienie co doda sił , na więcej sił Dusza i ciało , serce i rozum wiedza i sztuka wyśniona każda ta para jest wtedy szczęśliwa gdy w siebie zapatrzona bo kiedy w chwilach samotności jedno drugie na duchu podpiera nadzieja rośnie jak wielka rzeka która po obu brzegach wzbiera Między żarem słów , a słów tych cieniem\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myslę pytaj:) Dreamwer romantyczna duszyczka z Ciebie, fajnie :) szkoda że czlowiek traci potrzebę bycia poetyckim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Początki Halloween sięgają starożytnego festiwalu celtyckiego pod nazwą Samhain. Celtowie, żyjący 2000 lat temu w miejscu dzisiejszej Irlandii, Wielkiej Brytanii i północnej Francji świętowali swój nowy rok 1 listopada. Dzień ten oznaczał koniec lata i żniw oraz początek ciemnej, chłodnej zimy - pory roku często utożsamianej z ludzką śmiercią. Celtowie wierzyli, że w noc poprzedzającą nowy rok granice pomiędzy światem żywym i umarłych zacierają się, a duchy zmarłych powracają na ziemię. Oprócz tego, że były one sprawcami kłopotów i niszczyły plony, Celtowie uważali, że obecność duchów zza światów ułatwiała Druidom (celtyckim kapłanom) przepowiadanie przyszłości. Dla ludzi całkowicie uzależnionych od zmiennego naturalnego świata, przepowiednie te stanowiły ważne źródło pociechy i wskazówek na okres długiej zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poetycki - nie bardzo - tylko \"poetyckość\" mi w piosenkach podchodzi. Zaraz wkleje Wam jeszcze dwa teksty - najwyżej mi się dostanie za spamowanie. Albo nie - przypomniał mi sie jeszcze trzeci. Wkleję 3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw to co mi się kojarzy z najpiękniejszą \"modlitwą\" na świecie: \"Louis Armstrong » What a wonderful world I see trees of green........ red roses too I watch \'em bloom..... for me and for you And I think to myself.... what a wonderful world. I see skies of blue..... clouds of white Bright blessed days....warm sacred nights And I think to myself .....what a wonderful world. The colors of a rainbow.....so pretty ..in the sky Are there on the faces.....of people ..going by I see friends shaking hands.....sayin\'.. how do you do They\'re really sayin\'......I love you. I hear babies cry...... I watch them grow They\'ll learn much more.....than I\'ll never know And I think to myself .....what a wonderful world (instrumental break) The colors of a rainbow.....so pretty ..in the sky Are there on the faces.....of people ..going by I see friends shaking hands.....sayin\'.. how do you do They\'re really sayin\'...*SPOKEN*(I ....LOVE....YOU). I hear babies cry...... I watch them grow *SPOKEN*(You know their gonna learn a whole lot more than I\'ll never know) And I think to myself .....what a wonderful world Yes I think to myself .......what a wonderful world.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz tekst (zresztą wszystkim chyba znany), który chyba ponownie zrozumiałem. I to na nowo, w zupełnie inny sposób. Jak dla mnie kojarzy mi się obecnie z...ewolucją: John Lennon » Imagine Imagine there\'s no heaven, It\'s easy if you try, No hell below us, Above us only sky, Imagine all the people living for today... Imagine there\'s no countries, It isnt hard to do, Nothing to kill or die for, No religion too, Imagine all the people living life in peace... Imagine no possesions, I wonder if you can, No need for greed or hunger, A brotherhood of man, imagine all the people Sharing all the world... You may say Im a dreamer, but Im not the only one, I hope some day you\'ll join us, And the world will live as one. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i na zakończenie tego \"gadania do siebie\" to co chciałem od dłuższego czasu wkleić - (przy okazji jak już wziąłem się za spamowanie): \"DESIDERATA Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj, jaki pokój może być w ciszy. Tak dalece, jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego, co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść. Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha. Jeśli porównujesz się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od Ciebie. Ciesz się zarówno swoimi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakkolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu. Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach - świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech Ci to nie przesłania prawdziwej cnoty, wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu. Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć: nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa. Przyjmuj pogodnie to, co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha, by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla Ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności. Obok zdrowej dyscypliny bądź łagodny dla siebie. Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa masz prawo być tutaj i czy Ci to jest dla Ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki, jaki być powinien. Tak więc bądź w pokoju z Bogiem, cokolwiek myślisz o jego istnieniu i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są Twoje pragnienia: w zgiełku ulicznym, w zamęcie życia zachowaj pokój ze swą duszą. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:P a ja bylam dzis znow w Praktikerze :P i kupilismy rozlupywacz do drewna czy jak sie ta rzecz nazywa. Ale fajna zabawka. Moge teraz takie duze klody jednym nacisnieciem guzika rozlupywac na pol. Precz z siekiera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem ten tekst - coś w tym jest. Ale jeśli chodzi o fragment: \"Uważam, że wcześniej czy później sprawa ta zostanie wreszcie dowiedziona. Sam marzę, że kiedyś w polskim sądzie odbędzie się pokazowy proces, w którym ktoś udowodni w oparciu o zebrany podczas moich audycji materiał, że reinkarnacja istnieje!\" Ja jednak mam nadzieję, że tak nigdy nie nastąpi, nawet jeśli reinkarnacja istnieje, a może właśnie szczególnie jeśli reinkarnacja istnieje - wyobraźcie sobie później wszelkiej maści odpowiedniki obecnych fanatyków w stylu Radia Maryja, Młodzieży Wszechpolskiej czy fundamentalistów islamskich - którzy na podstawie takiego dowodu nadbudowali by sobie kolejną wiarę \"jedyną i prawdziwą\" - przerażające. Może po prostu kiedyś ludzie poczują - zrozumieją - nie będą potrzebować dowodów, procesów itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, że znowu nawijam do siebie, ale trudno ;) Chciałem się zapytać, jak to jest wśród innych wyznań niż Katolickie z tym świętem zmarłych, czy w ogóle z \"kultem\" zmarłych? Jak u Was z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×