Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

aaaaa jeszcze spod kołderki......:) a któż moze się z Nim równać? Kto czynił cuda? kto uzdrawia chorych? kto zmartwychwstał? kto wskrzeszał zmarłych? proroctwa o Nim wypełniły się....to dowodzi prawdy Biblii....wiec czy można podważać jej treść? Jezus zmienił moje życie....:) nadal je zmienia:) Jezus żyje!!!! któż dorówna Bogu naszemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"to dowodzi prawdy Biblii....wiec czy można podważać jej treść? \" a jak odniesiesz się do tekstu wklejonego przez profesora? o Mojżeszu i ukaraniu żołnierzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"ksiega liczb 31 :13 na ich spotkanie wyszli z obozu n:Mojzesz kaplan Elezar i wszyscy ksiazeta zgromadzenia. \"Mojzesrozgniewal sie jednak na dowodcow wojska ,na tysiacznikowi setnikow,ktorzy wrocili z wyprawy wojennej,i przemowil do nich: -zostawiliscie przy zyciu wwszystkie kobiety! A przeciez to one za sprawa Baalama przywiodly synow Izraelas do odstepstwa od Jahwe na rzecz Peora, co sciagneloplage na spolecznosc Jahwe. pozabijajcie wiec teraz wszystkichchlopcow sposrod dzieci,zabijcie tez wszystkie kobiety,ktore juz obcowaly z mezczyzna. Zostawcie przy zyciu dla siebie mlode dziewczeta, ktore nie dzielily je4szcze loza z mezczyzna.\"\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecież dziś to skomentowalam:) z godz 18:57 :):):) pozdrawiam uciekam spać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"a wiec....Bóg oprócz miłosierdzia jest napisane ze jest też Bogiem sprawiedliwym i raz wypowiedzianego słowa nie moze cofnąć, Bóg działa też konsekwentnie nie miotając sie w zależności od sytusacji.. gdy w Prawie Starotestamentowym mówi mówi: zapłatą za grzech jest śmierć, kara za nieposłuszeństwo jest śmierć i zagłada...a nagrodą za posłuszeństwo jet błogosławieństwo.to tak się tez dzieje. i dlatego w Starym Testamencie jest wiele takich przykładów gdzie Bóg poprostu karze nieposłuszeństwo a nagradza posluszeństwo.\" Przerażająca odpowiedź - po prostu karze nieposłuszeństwo? po prostu sprawiedliwy? No to wybacz, ale ja zdecydowanie wolę stanąć po stronie poszkodowanych przez taką sprawiedliwość niewinnym ludzi. Wybacz ale dla mnie takie wyobrażenie Boga nie ma zupełnie nic wspólnego z miłością, miłosierdziem - to pusty slogan w tym kontekście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisało mi się dzisiaj - sorki, że badziewnie, ale pasuje do tematu: \"Kiedy wiara powinna ludzi łączyć Wiara ich oddala Myślę, że najmniej uwierzyć Wierzący się stara Kiedy wiara powinna ludzi jednoczyć Wiara ich oddziela Przeradza się w nienawiść Sto razy umiera Ich Bóg – Miłość W wierze nienawiści Więdnie gubi liście Usycha powoli A wciąż mówią o Bogu O Bogu śpiewają Dlaczego więc w Bogu – Miłości Żyć się nie starają?\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czytałeś dolną cześć mojej wypowiedzi....właśnie o miłości, właśnie o poświeceniu Jezusa. wiedziałam ze nie zrozumiesz....:( Bożej miłości....szkoda On jest nią przepełniony. Myslisz że Ojciec który sprawi lanie swojemu dziecku nie kocha go, a moze robi to by niejednokrotnie uratować go przed narobieniem jeszcze większych życiowych głupot....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdy byleś mały.....czy mogłeś wiedzieć dlaczego Twój Tato zrobił pewne rzeczy....czy człowiek moze wiedziec wszystko? czy nie równałby sie Bogu? czy wiesz dlaczego do fotostyntezy potrzebny jest akurat dwutlenek wegla a nie inny produkt wydalany z płuc? czy wiesz dlaczego promieniowanie kosmiczne ma swoją rolę w atmosferze? dlaczego dzieje się to czy tamto.... czy moje dziecko wie po co ja chodzę do pracy? dlaczego nie zostaję z nią 24 godz na dobę. czy moje dziecko wie na czym polega praca jej taty i dlaczego tato postąpił tak a nie inaczej My nazywamy się Bożymi Dziećmi.....gdy będziemy już z Nim wierzę ze otrzymamy odpowiedzi na wszystkie nurtujace nas pytania...nawet te trudne i bolesne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - sprawi lanie? Czy ten fragment przytoczony przypomina rodzicielskiego klapsa w trosce o dziecko? Chyba raczej katowanie dziecka - może Ci rodzice, którzy katują swoje dzieci też robią to dla ich dobra? Absolutny nonsens. Tak to prawda, nie rozumiem takiej \"miłości\" jaka jest w tym fragmencie i mam nadzieję, że nigdy jej nie zrozumiem. Dla mnie to znaczy, że albo ówczesne działanie Mojżesza (czy tylko opis - może wymyślony dla jakichś celów) nie miały nic wspólnego z Bogiem. Albo ten Bóg nie jest żadnym Bogiem. Tak, idź skop żebraka - w trosce o niego - może go to zmobilizuje - może przejrzy na oczy i zabierze się za pracę? Może nie będzie musiał wtedy żebrać, może nie będzie kuł w oczy pobożnych ludzi w drodze na modlitwę? Może nie będzie im przeszkadzał w cudownym zadowoleniu ich wspaniałej pobożności? Może nie będzie im psuł przeżywania godziny boskiej miłości? Może - ale jeśli nawet (go to zmobilizuje) to albo ze strachu albo z chęci zemsty żeby Ci odpłacić tym samym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc Idę spać bo przeraża mnie takie naciąganie słów byle tylko potwierdzały naszą wersję - że każdy werset jest prawdziwy i nieskalany przez ludzi, którzy mieli zamiar go zmienić. Pewnie gdyby Hitler zwyciężył i obecnie panował na świeci (jego ideowi spadkobiercy) powstała by nowa poprawiona wersja Bibli w którym tłumaczono by władzę \"nadludzi\" sprawiedliwością i miłością boską. Szukaj Boga a nie słów, które \"koniecznie\" muszą być prawdziwe bo są gdzieś zapisane. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możliwe - pytam tylko Małej z ciekawości. I ciekawości tego czy we śnie można to samo zaobserwować (raczej wątpię - pewnie to co innego) Zresztą jak zainsynuować większej grupie jednocześnie zahipnotyzowanych coś zupełnie odmiennego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielce prawdopodobne - też o tym myślałem, że to może być tylko sugerowanie + dopowiadanie własne umysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> dreamer2006 Ja czytając biblie doszedłem do wniosku ze bóg jest po prostu sadystą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ja czytając biblie doszedłem do wniosku ze bóg jest po prostu sadystą.\" A ja doszedłem do wniosku (raczej na podstawie waszych wpisów niż czytania), że na pewno niektóre fragmenty nic wspólnego z bogiem nie mają, nie zostały przez niego natchnione, tylko napisane \"szaloną ręką człowieka\". Dlatego zupełnie nie odpowiada mi argumentowanie, że coś jest prawdą bo cała księga jest bożą prawdą. Nie przekonuje mnie to. Nie wątpię, że zawiera wiele prawd - ale nie przez to są one prawdami, że księga jest \"nieomylna\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Sprostuję. Wychodząc z założenia że zawiera prawdę. \" A ja wręcz przeciwnie, że jeśli w ogóle Bóg istnieje to nie może być on \"zły\". Chociaż w zasadzie nie wiem dlaczego cały czas sądzę, że nie może. W wielu wcześniejszych religiach pojawiali się m.in źli bogowie. Dlatego koncepcja boga osobowego - wszech umysłu wydzielonego z reszty wszechświata zupełnie do mnie nie przemawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> dreamer2006 hehe.. Wyobraż sobie że biblia pisze prawdę. Chyba to potrafisz. O to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zgodzę się z tym.... gdyby Bóg był sadystą nie dał by samego siebie aby miliardom ludzi dać wolność i szczeście z całej wiecznosci z Nim...nie karmił by ich każdego dnia.... myślisz że dzięki komu masz dziś chleb na stole.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - dlatego ja nie wierzę w absolutną, 100% prawdę i boskie pochodzenie wszystkich fragmentów współczesnych wersji Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiara czyni zdrowszym? Wiara w Boga jest w stanie zmienić obraz rekonwalescencji po przebytych zabiegach i operacjach – to opinia naukowców, opierająca się na przeprowadzonych ostatnio badaniach. W wydanym oświadczeniu, przez prowadzącą badania Amy L. Ai z University of Washington w Seattle stwierdza, że wyniki badań dają jasno do zrozumienia, iż lekarze powinni przywiązywać większą uwagę do ważnego czynnika, jakim jest wiara. Badania objęły grupę 309 pacjentów z chorobami serca gdzie stwierdzono, że pozytywne nastawienie do wiary dało ludziom poczucie nadziei oraz wsparcia, a także pomogło w powrocie do zdrowia po przebytych operacjach. Z drugiej strony, osoby z negatywnym stosunkiem do wiary, czy też przechodzące kryzys wiary lub z żalem do Boga, przechodziły zdecydowanie gorzej rekonwalescencje. Dostrzegane ślady społecznego wsparcia i wiara w Boga praktykowana na co dzień, były ściśle związane z mniejszą depresją pooperacyjną. Kluczem do sukcesu w rekonwalescencji jest według Amy L. Ai wiara. Pacjenci, którzy dostają wsparcie moralne, a takim jest z całą pewnością wiara, lepiej radzą sobie w sytuacjach pooperacyjnych oraz mają większe szanse na wyzdrowienie. A więc również naukowcy przychylają się do opinii, że \"wiara czyni cuda\". zdrowia wam zyczę:) szczescia:) radosci :) i pokoju:) który płynie z wiary naszej wprost od Kochającego Pana Stwórcy wszystkiego:) Który dał życie Tobie i mnie, abym mogła sie cieszyć i radować z kazdej kropli rosy i dziękować że kazdego dnia On otwiera moje oczy bym cieszyła sie wszystkim dookoła:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×