Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Dreamer z Tobą sięjeszcze nie witałam 🖐️ a ja kliknęlam tam Jak myślicie czy SJ to najsmutniejsza i najbardziej pesymistyczna grupa religijna ? Dziewczyny SJ co myslicie o tym? 1. W artykułach Strażnicy stawia się na szczęśliwą przyszłość (kiedyś tam!!! ) a dziś to najgorszy dzień, gorszy od wczorajszego ;-) = pesymizm 2. Wszędzie czyhają bandziory, gwałciciele, złodzieje = pesymizm 3. Obecny świat nie daje nic dobrego, bo wszystko pochodzi od diobła = pesymizm 4. Wykorzenienie wszelkich wesołych świąt, ponieważ wszystko pochodzi od diobła ! = smuta 5. Czas spędzony na głoszenie od domu do domu jest wspaniałym czasem, a czas spędzony na oglądanie TV, uczęszczanie do kin, teatrów, na koncerty muzyczne to czas zabrany przez diobła = smuta .... Ten post edytował sebol 2006-11-09 08:58 -------------------- \"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości.\" A.Einstein \"Religia jest obrazą godności ludzkiej Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy i złych ludzi czyniących złe rzeczy Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy, potrzeba religii\" Richard Dawkins pod tym się podpisuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twierdzisz ze cialo kierownicze sądzi ze daje zbawienie, chyba liczą sie prawdziwi SJ prawda, mądralko, ale Ciało Kierownicze to najprawdziwsi z prawdziwych SJ nawet ci z 144 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnoście tego co pisze malutka. Bóg mówi: ze wszystkiego się radujcie, śpiewajcie i grajcie Panu, dziś jest dzień zbawienia!!!!:):):) Chrzescijaństwo to najbardziej radosna z radosnych religii., bo Jezus Żyje!!!! A SJ są smutni i tak ja mówisz.... przeczytałam też ze zabrania im sie emocjonalnego przeżywania Boga ...hmmmmm , tylko rozumem i dogłębną rozumową analizą. Duch Biblii mówi coś innnego, radość radosć radosć:):):) i teraz i dziś i na wieki, bo NASZ PAN ŻYJE.:) a my z Nim żyć będziemy na wieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralka
o tym naszczescie zadecyduje Jehowa nie ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia nie wiem cos Ty sie tak uwziela na swiadkow? Nie wstyd Ci za Twoje zachowanie?juz wszyscy chyba Cie upomnieli na tym topiku,poprawiasz sie \"niby\"na moment, a za za chwile demon targa Toba na nowo i zioniesz jadem nienawisci ile sie da! W rzeczywistosci wydajesz tylko sama o sobie swiadectwo,nienajlepsze zreszta! Podajesz jakis fora nastawione tak samo wrogo do nas jak Ty Tylko dziwi mnie to troche bo fora te sa prowadzone przez specjalnie wyszkolonych katolikow czyzbas takze utozsamiala sie z naukami religii katolickiej? Czy tylko jednoczysz sie z nimi w walce przeciwko swiadkom? Jesli tak bardzo interesuje Cie to w jAki sposob jest finansowana nasza dzialalnosc? To odpowiem Ci,jest finan owana z dobrowolnych datkow,skrzynki sa zawieszone w kazdej sali krolestwa ,jedna z napisem \"datki na potrzeby zboru\"a druga \"dobrowolne datki na ogolnoswiatowa dzialalnosc gloszenia\" bracia starsi raz w miesiacu sladaja sprawozdania przedbcym zborem w jaki ssob zosty rozdysponowane nasze datki w danym miesiacu,ponadto od cza u do czasu bracia informuja nas jakie sa koszta roznych czasopism,ksiazek,jednak tak jak powiedziala madralka,ze mozesz otrzymac jakas publikacje nie placac za nia w ogole. Teraz bede oczekiwac,ze Ty tak samo opowiesz o swojej religii jak u was wygladaja finanse,bo przeciez tez musicie swoje sale oplacac,tez u was jest wydawana literatura.Ostatnio dostalam od mojej dobrej znajomej, chyba z Twojej religii ,kalendarz z wersetami Biblijnymi. Czy wy przypadkiem nie placicie dziesieciny starym zydowskim zwyczajem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehehehe znowy sie usmialam. SJ są szczęsliwi lub smutni tak jak inni ludzie, ale radują sie ze znakow dni ostatnich bo są zapowiedzią Armagedonu. A poza tym to Kamelio to nie są słowa malutkiej wiec nie wkładaj jej w usta tych słow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe no włąsnie krasula, ostatnio w moim zborze podawali zestawienie wydatkow i dochodów, na 7 zborów miesieczne dochody to 243zł, smieszne peiniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok. nie atrącam sie. nie mam w sobie jadu, zaręczam, ale troskę o wasze dusze.....szkoda ze nie zrozumieliście:( tylko nie wprowadzajcie ludzi w błąd takimi stwierdzeniami ze tylko wasza organizacja daje zbawienie (teza CK) i nie utożsamiam sie z kaltolikami i nie wiedziałam jakie to forum , dla mnie to forum o świadkach, poczytaćopinie ludzi zawsze można. Prawda krytyki się nie boi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"tylko nie wprowadzajcie ludzi w błąd takimi stwierdzeniami ze tylko wasza organizacja daje zbawienie\" Kamelio - tylko nie wprowadzaj ludzi w błąd, że tylko chrześcijaństwo daje \"zbawienie\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
............Tylko dziwi mnie to troche bo fora te sa prowadzone przez specjalnie wyszkolonych katolikow..... pisała krasula ok..... to ja super wyszkolony pies łowczy.... hmmm a szkolił mnie chyba sam alibaba.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie krytyki nie boje ani troche jestes zabawna, teza ciala kierowniczego zasiegnieta z forum katolickiego, rewelacja, pamietasz Kamelio ze to ty nigdy nie chcialas ze mna dyskutowac o Biblii, chcociaz odpieralam twoje ataki, moze sie balas porazki, a tłumaczyłas to takimi słowami \"ze sj nie bede dyskutowac\", ja nie dziele ludzi na zielonoswiatkowcow sj czy katolikow, porozmawiac moge z kazdym jego wyznanie mnie nie obchodzi, za to ty zawqsze interesowałąs sie kims innym nie sobą, a Biblia naucza \"patrz jak stoisz zebys nie upadł\". Patrz wiec na siebie, bo mozesz kiedys bardzo załowac swojego gadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jezeli chodzi o wyszkolonych katolików to wolę nie mówić kto jest specjalistą przeszkolonym w agitacji ludzi do fałszywej religii Wydawnictwa Strażnica. pomyślcie 1000000 razy zanim wstąpicie w progi fałszyswego proroka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Róża Różowa
Witam Wszystkich, od czasu do czasu czytam wasze forum i musze przyznac sie, że niekiedy chce mi śmiać, a zarazem jest mi przykro, że takie głupoty tu niektórzy wypisują....chodzi mi zwłaszcza o ŚJ, sama do nich należę i jak widze opinie w stylu "ŚJ nie moga oglądać tv tylko mają chodzic na zebrania"itp...to się zastanawiam jak ludzie moga wypaczac niektóre sprawy.... Wszystkie takie komentarze biora sie z niewiedzy, niedokladnej wiedzy ale też z chęci oczerniania... No nic to tyle co chciałam powiedziec. Życzę powodzenia wszystkim :) P.s. Prawda i tak zwycięży!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co myslę? \"Zbawienia\" nikt nikomu nie może dać, to jest nasza podróż, nasze doświadczanie, Mahawira stał się nagi, Budda nigdy nie był Lao Tzu też nie. Jesli w pokoju będzie 10 ludzi każdy będzie śnił swój sen. Jak za bardzo skupiasz się na jednej rzeczy nie widzisz pozostałych. Tendencyjnie nastawione oko jest slepe a egzegetom przecież o to chodzi obojetnie jak siebie nazywają i jakiego Boga wyznają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamelia opowiedz o tym jak Twoja religia jest finansowana? Nie raz wchodzilam na stronki przeciwko tym tak bardzo znienawidzonych swiadkow i musze stwierdzic,ze argumenty jakie tam padaja splywaja po mnie wielkim struminiem.Znam swoja religie od srodka,poznalam takze troche biblie w ciagu tych lat i wiem jedno, jak dotad niezauwazylam by religia SJ byla w jakis sposob w sprzecznosci z pismem swietym! A zbawieniem to Ty Kamelio zajmij sie swoim lepiej,gdyz kazdy zda sprawe przed Bogiem ZA SWOJE CZYNY! Mam pytanie do Ciebie,biblia mowi ze pokorni odziedzicza ziemie i beda zyli wiecznie zyli pod panowaniem Krolestwa Bozego i my w to wierzymy i oczekujemy tejze nadziei, Kamelio jakiej nadziei oczekuja Twoi wspolwyznawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja odpowiem Ci Kamelio kto jest wyszkolony u nas do gliszenia,Poprostu wszyscy swiadkowie Jehowy!ponad 6milionow czynnych glosicieli Krolestwa Bozego. Moze wlasnie dlatego powstaja specjalne fora przeciwko swiadkom? Moze wlasnie dlatego wszystkie chrzescijanskie religie jednocza sie w walce przeciwko swiadkom? Cos w tym jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Poznaj siebie samego\". :) Szkoda, że nie napisano jeszcze jak. A może i dobrze, bo może to wtedy nie był bym sam ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Szymka..
Krasulo mówisz ze wszyscy atakuja SJ. nie zgodze sie z tym gdyz sama bylam kilka lat temu atakowana przez SJ. Niedawno bylam wrecz mozna poiwedzec "zwyzywana" ze jestem za szatanem, ze nie bede zbawiona itd. Krzyki za soba slyszalam jeszcze dosc daleko a krzyczala za mna para SJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oto przyklad
jak sie jehowcom w glowach przewraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Szymka - wszędzie są różni ludzie. Więc nie dziw się ani nie oceniaj całości na podstawie tego przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Szymka..
dreamer2006 - alez ja nie oceniam. Tylko mowie ze najczesciej prawda lezy po srdku. wszystkie religie, wyznania itd. lubia oczernac inne. Czy ty katolicy cvzy bapytsci czy Sj bez wyjatku jedni gadaja na drugich. Bog musi miec wielkie poklasdy cierpliwosci by na to wszystko patrzec i wysluchiwac jak ludzie w imie jego oczerniaja sie nawzajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Szymka..
tak, masz racje nie wszyscy ale jest bardzo niewiele tych "niewszystkich". Wiesz ze wyjątek potwierdza regule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Szymka..
hihi nie bede wchodzic w teorie filozoficze bo nie jestem w tym najlepsza (ale swoje wiem ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co mozna powiedziec ze jestem w prawdzie od ponad 10 lat, aczynałam juz jako całkiem kumata dziewczyna, jestesmy trzecią pod względem wielkosci religią, jedyną całkowicie opierającą sie na Pismie Swiętym, nie zarzucajcie mi zaslepienia, kto jak kto, ale mysle, wiem ze nie jestem zaslepiona, mialam niegdys mnostwo wątpluiwosci, pytań,ale na wszystkie znalazłam odpowiedz, nie na mszy nie na lekcji religii, i nie od pastora, tylko z Biblii, i wiecie co moze to zabrzmi głupio, ale tylko i wylącznie SJ rozgłaszają dobrą nowinę, i prosze was nie mowcie o wiecznych pesymistach, bo na zebraniach nie spiewalibyśmy, o zyciu wiecznym i pięknym Swiecie wspanailym stworcom, Kamelio raz jeszcze powiem ci juz zupelnie na spokojnie, nie wiesz nic, nie masz pojecia o niczym, wypisujesz takie rzeczy ze przyprawiasz mnie o łzy. Kocham Jehowę bardzo ale kocham tez organizację która Go wysławia, wysławia Jego imię, a kto jak nie SJ taki nacisk kładą na imię BOGA. Wymagacie od SJ aby byli swięci, ale są ludzmi jak wszyscy z nas i ze czasem poniosą ich emocje, cóz nalezy to zrozumiec, a nie tworzyc o tym fora. Kamelio odpowiedz na pytania krasuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"jestesmy trzecią pod względem wielkosci religią\" - nie żeby to miało dla mnie znaczenie - ale wątpię w to. A jakie są te jedyne dwie większe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×