Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

a ja myślę wy na serio w tym fragmencie z łukasza widzicie 144 tys?. a w Objawieniu wyraźnie jest mowa o pokoleniach Izraela? to tylko Żydzi będą wg was w niebie? to jest dopiero niebibilijna bzdura. najgorsze w tej broszurce jest to ze ŚJ tylko Organizację uznają za \"prawdziwą religię\" i ani słowa wspomnianego na temat tego ze to Jezus zbawia i daje \"prawdziwość \" a nie religia ziemska. \"Moje Królestwo nie jest z tego świata\" mówił Pan. a gdzie indziej : \"wy jesteście królestwem Bożym\". Więc żadna ziemska organizacja nie posiada wyłączności. Ci którzy należą do Jezusa są królestwem Bożym i zamieszkają w Nowej Jerozolimie. Objaw. Jana 22.14 \"Błogosławieni którzy piorą swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa żywota i mogli wejść przez bramy do miasta\" malutka. Twoje poglądy nie są na twoje szczęscie...chyba ze wybierasz życie tylko do końca ziemskich dni..... Polecam wieczność . \" Bo każdy kto będzie wzywał imienia Pańskiego zbawiony będzie\" Dzieje Ap. 2.21 i do pomarańczowego. Zwiastować Jezusa nie przestanę, i werbować dla Niego też nie przestanę a jeśli uważasz ze to żałosne...hmmm. zależy dla kogo . Dla mnie chwalebne ze mogę mówić jak wielkie rzeczy uczynił Pan dla człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia Słonko ja ZAWSZE byłam i zawsze bedę, Bóg nigdy się nie rodzi i nie umiera, tylko formę przybiera:) A ja myslę\" Czy wg ciebie,czy czynimy dobrze,czy czynimy zle to Bog i tak sie temu przypatruje i cieszy,ze podejmujemy wlasne decyzje?\" Mamy doświadczać, sami wybieramy to czego doświadczamy, zakłócając równowagę ergetyczną jakiejkolwiek istoty doświadczymy tego samego, za godzinę rok, w kolejnym zyciu przestrzeń czasu pamięta. Mamy swoje zabawki i się bawimy. Nie pogardzajcie zadnym człowiekiem, lepiej być pogardzonym przez wszystkich niż pogardzić jednym, bo skoro jest w każdym z nas pogardzić człowiek oznacza pogardzić Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasz opiekun
moje problemy niechaj zamieszkaja w waszych zimnych sercach... dla waszego dobra i dla dobra dzieci waszych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosto jest bratem krzywego, pierwsze jest skrótem drugie droga okrężną, miejcie cierpliwośc dla krzywego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakrecony swiat swiadka J.
JEST ZNANA Z MIŁOŚCI. Jej wyznawcy „nie są częścią świata”; żyją ze sobą w zgodzie bez względu na rasę czy pochodzenie i darzą się miłością (Jana 13:35; 17:16; Dzieje 10:34, 35). Nie zabijają się nawzajem, przeciwnie — są gotowi oddać za innych życie (1 Jana 3:16). Taaa, szczegolnie wtedy kiedy umieraja ich dzieci i potrzeba przetoczyc krew..... :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłością?:) niechaj nikt nie piszni się że kocha, bez znaczena wasze wierzenia, miłośc nie potrzebuje nikogo aby ja wynosił, miłosc sama wyniesie to serce, które uzna siebie za godne, więc wdychajcie i wydychajcie ją tak nieświadomie jak wdychacie powietrze, bądźcie... i nie robcie żadnych rachunków z miłością, bo miłosć z nikim i niczym nie liczy się z wyjątkiem SIEBIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1Jana 2:3-6 \" Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. 4 Kto mówi: \"Znam Go\", a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. 5 Kto zaś zachowuje Jego naukę, w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała. 6 Po tym właśnie poznajemy, że jesteśmy w Nim. Kto twierdzi, że w Nim trwa, powinien również sam postępować tak, jak On postępował.\" Tutaj sa wyrazne wskazowki,malutka,czego sobie Chrystus zyczy.Nie wystarczy tylko istniec. Izajasza 5:20 \"Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemności na światło, a światło na ciemności, którzy przemieniają gorycz na słodycz, a słodycz na gorycz! 21 Biada tym, którzy się uważają za mądrych i są sprytnymi we własnym mniemaniu! \" Kamelio,zauwaz oprocz slow ktorych nie tolerujesz,sa i wersetypodane,jesli po przeczytaniu ich dalej bedziesz zdania,ze tam nie pisze o Krolestwie Jezusa,coz... Nawet fragment ktory dla \"kpiny\"przytoczyla malutka,pokazuje,kto wg SJ,jest wladca Królestwa Bozego----Jezus Chrystus,nie organizacja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myslę dla mnie to już wszyscy możecie utawiać się jako trzódka wybrana przy tronie:) Nie ma czegoś takiego jak strach przed Bogiem, mówię tak jakby caly swiat był jednym tylko uchem i nie boję się, robię tak jakby kazdy uczynek miał sięodbić na moje głowie i nie boję się, uwazam na mysli i myslę tak jakby kazda miala być wystawiona na wystawie dla wszystkich i nie boję się Boga we mnie. Nie ma czego się bac sami stwarzamy sobie własną rzeczywistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wasz opiekun \"moje problemy niechaj zamieszkaja w waszych zimnych sercach... dla waszego dobra i dla dobra dzieci waszych .\" Opiekunie,ja mam do ciebie pytanie... Co chcesz nam powiedziec? Oprocz tego ze jestesmy wszyscy tu zimni,glupi i slepi... Powiedz w koncu,co jest ta prawda? Bo nadal sie nie okresliles.(przynajmniej ja nie znalazlam wzmianki,kim jestes(oczywiscie chodzi o poglady)) Widze,ze chcesz cos powiedziec,skoro nadal sobie nami glowe zawracasz,wiec...MOW. Co jest prawda,wg ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka wiec mialam racje gdy pisalam\"Twoj Bog\",a zaprzeczalas,ze to ten sam. Tylko moj jest inny,malo tego,wg twojej nauki,to kazdy czlowiek to osobne istnienie,osobne mysli itd. Wiec Bog ktorego sobie wymarzylas w swojej glowie,to nie Moj Bog. Wg twoich nauk,Bog jest tylko wymyslem-wytworem wyobrazni,kazdego z osobna,wg mnie jest Realny i Zywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smieja sie co poniektorzy,ze SJ nie biora udzialu w dyskusjach na necie...bo nie moga. Teraz juz rozumiem dlaczego. Takie dyskusje nie buduja i rozdzielaja,prowadza do..niczego(dobrego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dreamerze,zaintersowales mnie reakcja na kampanie SJ,i postanowilam dokladnie sprawdzic,coze oni takiego pisza strasznego i niezgodnego z biblia,skoro nawet Dreamera zbulwersowali....\" Hola hola - czy ja napisałem, że piszą coś niezgodnego z Biblią - po pierwsze nie znam jej by to stwierdzić - po drugie - i tak każdy ma inną interpretację jej fragmentów więc jest to niemożliwe do ustalenia czy zgodnie czy niezgodnie - po trzecie - nie ma to dla mnie żadnego znaczenia jak ich teorie mają się do Biblii (ja tylko pamiętam głównie, że Bóg jest ponoć doskonałą miłością) \"Ja nie widze tam zadnych klamstw,a to ze uwazaja sie za religie prawdziwa ... Dream,a pokaz mi ktora religia tak nie uwaza,ze jest ta wlasciwa?\"\" Oni uważają się za JEDYNĄ WŁAŚCIWĄ - owszem jak bardzo wiele religii - niestety. A ja tam widzę jedno kłamstwo właśnie (wg mnie oczywiście) to ta \"jedyność i prawdziwość\". Przekonanie o czymś takim wg mnie sprawia, że ta religia już z samego tego powodu \"prawdziwą\" być nie może. I jeszcze jedno - nie mam najmniejszego zamiaru bronić Katolicyzmu (bo wszyscy wiemy, że w tych broszurkach o nim pisze - ciekawe tylko dlaczego nie wprost - skoro twórcy są przekonani o swojej racji) ale nawet ja uważam, że mimo wszystko, pośród Katolików nie tylko są tacy ludzie jak przedstawia ta broszurka - nawet wśród duchownych na pewno nie wszyscy to ludzie źli zepsuci itd. - a niektórzy z nich wręcz przeciwnie. A w tej broszurce to jest mniej więcej odpowiadające stwierdzeniu \"wszyscy oni (w domyśle Muzułmanie) to terroryści\" No sorry, ale to wg mnie jest grube nieporozumienie. No chyba, że wśród SJ wszyscy ludzie co do jednego są kryształowo \"czyści\" i poza wszelkim podejrzeniem - niemal aniołowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Realny i zywy siedzący na tronie? tak czytałam:) A ja myslę niczego sobie nie wymysliłam bo i po co? nie ma niczego oprócz Boga, nie ma Boga i człowieka, mówiąc \"ja\" w Edenie człwiek strorzył iluzję, stad cierpienie, bez wgledu na to jak pomnozony JEST ZAWSZE JEDEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Teraz juz rozumiem dlaczego. Takie dyskusje nie buduja i rozdzielaja,prowadza do..niczego(dobrego).\" Bo nie prowadzą do potwierdzenia \"jednokolorowej\" teorii? To popatrz jeszcze raz na tą przepiękną ulotkę i powiedz mi co ona buduje, co tworzy dobrego? Bo jak dla mnie zamiast łączyć ludzi, to tworzy antagonizmy. Już nawet KK dojrzał chociaż trochę do porozumienia z innymi religiami (a kto jak kto ale akurat KK ma pod tym względem w swojej historii wiele na sumieniu, a nawet sporo krwi na rękach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream,z pewnoscia nie wszyscy. Wiadomo,ze sa i dobrzy ludzie.Tylko niech otworza oczy,bo dobrzy ludzie i nasladowcy Jezusa,nie powinni sie utozsamiac i akceptowac \"zla\". Nie maja go wlasnorecznie i \"mieczem\" tepic,bo pomsta do Boga nalezy i Sad. Jednak maja sie opowiedziec po konkretnej stronie i zaczac czcic Jezusa,zgodnie z jego wola, nie w taki sposob. Czy Jezus chce,oltarzy,obrazy,krzyze,rzezby itp? Ja np.osobiscie nie rozumiem,jak dobry duchowny moze tolerowac tyle nauk niezgodnych z tym czego uczyl Jezus(i oszukiwac ludzi,ze Jezus tego chce,ze tak kazal),lub tolerowac inne zle praktyki typu homoseksualizm np.wsrod duchownych,ktorzy ucza wbrew temu co robia! Do kogo tycza sie slowa: \"Wyjdzcie sposrod nich moj ludu\"??? Skad maja wyjsc nasladowcy Jezusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Boga i człowieka, mówiąc \"ja\" w Edenie człwiek strorzył iluzję, stad cierpienie, bez wgledu na to jak pomnozony JEST ZAWSZE JEDEN\" :-D Tak Mala,masz racje....zapomnilas dodac,ze przeciez bylas tego naocznym swiadkiem.:-) Tylko ty mialas tyle szczescia,by poznac prawde,coz ja bede zyc w ciemnosci i z wizja Boga na tronie... :-) Wole jego wladze,niz wladze jakiegokolwiek czlowieka,bo przez cale ludzkie istnienie,mam dowod na to,czym potrafi byc czlowiek dla czlowieka,wole zaufac Bogu,nawet nie sobie,a Bogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście - tu masz rację, że wiele się złego dzieje. Ale zapewniam Cię, że gdyby ŚJ byli organizacją tak rozległą działo by się dokładnie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście - tu masz rację, że wiele się złego dzieje. Ale zapewniam Cię, że gdyby ŚJ byli organizacją tak rozległą działo by się dokładnie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasz opiekun
Powiedz w koncu,co jest ta prawda? nawet Jezus zapytany:" co to jest prawda?" przez Judasza nie wiedzial co mu odpowiedziec ... dlaczego wiec wymagasz od pogardzanego przez ciebie opiekuna by odpowiedzial tak jak bys chciala uslyszec? . swiadkowie nie moga dyskutowas samodzielnie!!! MUSZA posilkowac sie ksiazeczkami z brooklynu i wedlug tych ksiazek prowadzic dyskusje!!! trzymajac sie ksiazki i stale nawracajac do wywodu napisanego w niej -zawsze wygraja!!! po prostu sprowadzaja dyskutanta na swoj tok [ ksiazki ] rozumowania. tak prowadzac dyskusje zawsze sie wygra- nie wazne jaka bzdure by sie przedstawialo ..[stale nawracac do tematu -stale..to ich sposob na przekonanie] a swoja niby znajomoscia biblii zaskakuja nowych... ich znajomosc bibli to tylko cytaty odpowiedzi na ustawione pytania z ksiazeczek! zadnej samodzielnosci ,zadnej wolnosci . to ustawione w pary dzieci przed wejsciem do klasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"swiadkowie nie moga dyskutowas samodzielnie!!! MUSZA posilkowac sie ksiazeczkami z brooklynu i wedlug tych ksiazek prowadzic dyskusje!!! trzymajac sie ksiazki i stale nawracajac do wywodu napisanego w niej -zawsze wygraja!!! po prostu sprowadzaja dyskutanta na swoj tok [ ksiazki ] rozumowania. tak prowadzac dyskusje zawsze sie wygra- nie wazne jaka bzdure by sie przedstawialo ..[stale nawracac do tematu -stale..to ich sposob na przekonanie] a swoja niby znajomoscia biblii zaskakuja nowych... ich znajomosc bibli to tylko cytaty odpowiedzi na ustawione pytania z ksiazeczek! zadnej samodzielnosci ,zadnej wolnosci . to ustawione w pary dzieci przed wejsciem do klasy...\" Cóż, inni chrześcijanie (i nie tylko) chyba mają podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasz opiekun
z mala roznica ;mianowicie nie angazuja sie tak w pomnazanie pieniedzy waskiej grupy trzymajacej wladze[ brooklyn- straznica ] i nie marnuja sobie CALEGO zycia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opiekunie - nie bądź tego taki pewien. Gdzie jest \"władza dusz\" oparta na \"jedynej prawdzie\" zawsze znajdą się chętni, żeby to wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda was wyzwoli hmmm A ja myslę pytałaś opiekuna o prawdę. Przecież to Wy macie sięza wybraną trzódkę i jedyną prawdziwa religię. Czyż nie pisze w tej ksiązce o którą wciąż się sprzeczacie tak?? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach ( Ł. 12, 2-3). Sama widzisz że cokolwiek postanowimy szczerze w głębi swego umysłu, to urzeczywistni się w sposób dostępny dla wszystkich. Te słowa dotyczą praw inwolucji i ewolucji,inaczej mówiąc, cokolwiek przyswoi sobie twoja świadomość, to rozwinie się i wyrazi w sposób obiektywny w Twoim zyciu życia. Lęk, gniew, miłość, radość i smutek wszystko to urzeczywistni się na ekranie przestrzeni, wszystko to sami stwarzamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasz opiekun
wiem o czym mowie bo znam organizacje swiadkow. to twor bezwzgledny i wymagajacy bezgranicznmego oddania. religie to w ogole nic dobrego . wszelkie- procz mojej wlasnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasz opiekun
byc moze nie zbyt czytalnie przedstawilem moja religie .. nazywa sie.........................tratatata.................."MOJA RELIGIA"! o szczegolach pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Na długo zanim powstała biblia, mądrość starożytna głosiła: „Człowiek staje się tym, co sobie wyobraża i co czuje”. Ta nauka została zagubiona jeszcze w zamierzchłych czasach. Legenda mówi, że przed wieloma tysiącami lat chińscy mędrcy zebrali się pod przewodnictwem najmądrzejszego spośród siebie, by zastanowić się, co począć w obliczu groźby najazdu barbarzyńców. Pytanie, przed jakim stanęli, było następujące: W jaki sposób ocalić przed zagładą starożytną mądrość? Wysuwano różne sugestie. Jedni mistrzowie byli zdania, że starożytne zwoje i symbole należy ukryć w Himalajach, drudzy radzili złożyć je w klasztorach Tybetu. Jeszcze inni zwracali uwagę, że najlepszym miejscem, w jakim można przechować mądrość Bożą, są świątynie Indii. Przewodniczący zgromadzeniu, najmądrzejszy z uczonych, nie włączył się do dyskusji; mało tego, ku irytacji reszty mędrców, usnął, słuchając ich sporów! Po chwili przebudził się i powiedział: „Tao (Bóg) dało mi taką odpowiedź: Sprowadzimy z całych Chin największych mistrzów pędzla – ludzi obdarzonych Boską wyobraźnią – i powiemy im, czego chcemy dokonać. Wprowadzimy ich w tajniki prawdy. Oni przedstawią w formie obrazów wieczne prawdy, które należy zachować dla przyszłości i dla niezliczonych, nie narodzonych jeszcze pokoleń. Kiedy artyści przedstawią w symboliczny sposób wielkie prawdy, przymioty i atrybuty Boga w obrazach znajdujących się na pewnej liczbie kart, ogłosimy istnienie nowej gry. Po kres świata ludzie będą używali kart do gry, nie wiedząc, że za pomocą tego prostego środka przechowują przez wszystkie pokolenia święte nauczanie”. Taki miał być początek kart tarota, Według legendy, starożytny chiński mędrzec dodał: Jeśliby wszystkie święte pisma zostały zniszczone, w każdej chwili będzie je można wskrzesić za pomocą symbolicznego nauczania i wewnętrznego znaczenia przedstawień na kartach. Wyobraźnia przystraja wszystkie idee i nadaje im postać. W akcie wyobraźni ujawnia się to, co kryje się w twoim głębszym ja. W ten właśnie sposób to, co kryje się w głębi twego umysłu czy też drzemie w tobie, nabiera postaci w formie myśli. Kontemplujesz to, co dotąd pozostawało nie znane.Zawsze używasz wyobraźni \" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kogo tycza sie slowa: \"Wyjdzcie sposrod nich moj ludu\"??? Skad maja wyjsc nasladowcy Jezusa? masz wyjsć z fałszu i kłamstwa i pójść za Jezusem, nie za Organizacją Brooklińską. Masz wyjśc z niewiary . Masz wyjśc z bałwochwalstwa, masz wyjść z czynienia człowieka bóstwem, masz wyjśc z ciemności do światła którym jest sam Pan . To różne przykłady skad ma się wyjść....ale dokąd...? tylko do Pana. Jeśli twoim autorytetem jest Biblia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×