Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

ta sekta to chrzescijanie :D:D:D uczniowie Jezusa Chrystusa czciciele Boga najwyższego, Stwórcę, Boga Elohim, Jahwe, Jestem który Jestem. Pana Najwyzszego i Króla Królów.:):):):) Niewiarygodne a jednak moją Ojczyzną do której zmierzam jest Dom Ojca w niebie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś... \"....Pan usłyszał głos płaczu mojego\" Ps.6.9 Czasami tak niewiele potrzeba by człowiek poczuł sie załamanay. Nawet w słoneczny dzień jakaś niemiła uwaga bliskiej osoby, zła wiadomość, otrzymany rachunek lub odpowiedz dziecka mogą sprawićze gęsta mgła zasnuje horyzont, a wszystko zdaje siębyć pasmem przeciwności i niepowodzeń, jakby cały swiat sprzęgł sie przeciko tobie. Zapewne Dawid też tak sięczuł pisząc psalm 6. Czuł isęsłaby ( w. 3) i strwożony (w. 4) opuszczony (w.5) bliski śmierci (w. 6) zgorzkniały i przesladowany (w.8). Dawid jednak wiedział co należy uczynić, będąc w takim stanie. Wzniósł swój wzrok ku bogu, zaufał, ze on dba o niego i widzi jego sytuacje. Kiedy skoncentrował sięna bogu, nastąpiły pozytywne zmiany. Kiedy człowiek uzna wazność Pana i przestanie skupiać siena swoich niemożnościach to zobaczy ze dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych:). On jest bogiem wszechświata (Ps. 47.8), On cię kocha (1jana 4.9-10) On troszczy sie o Ciebie (Mat. 6. 26) On ma cel dla twojego życia (Jak. 1 2-4) Tak, życie nieraz wydawało siębyć pasmem przeciwnosci, lecz ja nie pozwoliłam by to mnie złamało, bo uwierzyłam ze większy jest Ten któremu zaufałam niż to wszystko co przytłacza człowieka.. Rozmyślaj o bozej miłosciokazanej tobie przez Jezusa na krzyżu i módl siędo Niego, wyzaj mu grzechy i odwróc się od nich. Wiedzac że on ciękocha i wysłuchuje twoich modlitw (Ps. 6.10) zyskuj siłę (jak i ja:) ) Od Niego, który dzwiga z trudnosci. Kiedy okoliczności zdają sie cię przytłaczac, zdaj sie na Tego, który WSZYSTKO może.:):):):):):):) Wielokrotnie tego doświadczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\' I oglądać będą Jego oblicze...\" Ksiega Objawienia 22.4 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiarygodne a jednak
Kamelia czy Ty się dobrze czujesz? Elohim stwórca wszechświata? Nie powinno być dla Ciebie nowiną, że człowiek sobie w różnych religiach wymyślał schematy stworzenia, w jednej religii bóg wyciosał człowieka z kamienia i dał mu świadomość w innej ulepił z gliny i tchnął ducha idt. Elohim to nie stwórca wszechświata:) Elohim (dosł. Silni) to liczba mnoga od hebrajskiego słowa El (Bóg) i jego rozszerzenia Eloah oraz Elim. Samo słowo El być może pochodzi od najwyższego boga w mitologii ugaryckiej - Ela. Choć słowo Elohim występuje często na określanie bóstw pogańskich (bogowie), w odniesieniu do Boga Izraela nie można mówić o politeizmie. Izraelici używali 'Elohim' dla oddania majestatu osoby. To samo słowo było używane w odniesieniu do innych bóstw, również do pojedynczych bożków. Czasami Biblia odnosi ten termin w stosunku do ludzi (np. sędziów) a także aniołów. Tak więc słowo Elohim znaczy: bogowie, bożki (np. Wj 12. 12; 18, 11; Pwt 29, 17); bożek (Sdz 11, 24; 1 Sm 5, 7; 1Krl 11, 5); a przenośnie: ludzie pełniący ważny urząd w Izraelu (Ps 138, 1; 1Sm 2, 25); anioł, aniołowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Początkowo nazywano Boga w Starym Testamencie „Elohim”, tzn. „boskimi duchami (stworzenia) W większości tekstów Starego Testamentu rzeczownik \"Elohim\" odnosi się do Boga Izraela. Często przyjmuje on wówczas formę \"Elohe\" (jest to tzw. status constructus) i łączy się z przydawkami przymiotnikowymi lub rze­czownikowymi, co służy opisaniu cech i atrybutów Boga oraz zasięgu jego władzy, np: \"Bóg sprawiedliwy\" (Ps 4, 2; 7, 10), \"Bóg święty\" (Joz 24, 19), \"Bóg bliski\" (Pwt 4, 7); \"Bóg przykazań\" - czyli Bóg dający przykazania (Iz 30, 18; Ml 2, 17); \"Bóg niebios\" (Rdz 24, 7), \"Bóg niebios i ziemi\" (Rdz 24, 3), \"Bóg ziemi\" (Iz 54, 5); \"Bóg wszelkiego ciała\" (Jr 32, 27; por. Lb 16, 22; 27, 16). Przykładów tego rodzaju zastosowań jest bardzo wiele w Starym Testamencie. Interesujące są również połączenia Elohim, w formie status constructus z zaimkami dzierżaw­czymi, które, choć połączone mogą być tylko z rzeczownikami liczby pojedyńczej, występują w łączności z Elohim : pojawiają się np. określenia typu \"twój Bóg\" \'Eloheka (por. 1 Sm 12, 19; 14, 11; 15, 21), czy \"wasz Bóg\" (Rdz 43, 23; 1 Sm 12, 12; Pwt 1, 10), a członkowie narodu wybranego mówią \"mój Bóg\" (np. 1 Krl 5, 18-19, Ps 31, 15; 38, 22) oraz \"nasz Bóg\" (Wj 8, 6; Pwt 1, 6.19.20). W opowiadaniach o patriarchach Bóg, który wszedł w szczególny związek z protoplastami Izraela, jest nazywany według imienia danego patriarchy, a zatem jest to Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, Bóg Jakuba. Ponadto rzeczownik Elohim pojawia się bardzo często w połączeniu z imieniem własnym Jahwe, np. w wyrażeniach \"Jahwe, Bóg Izraela\" (JHWH Elohe Israel). Monoteistyczna credo religii żydowskiej brzmi: \"Szema Israel, Jahwe Elohejnu, Jahwe ehad\" - \"Słuchaj Izraelu, Jahwe twój Bóg, jest jeden\" (Pwt 6, 1n). Ciekawe, że nawet w tym wyznaniu monoteizmu znalazł się rzeczownik Elohim jako określenie Boga Jahwe. W tekstach biblijnych, głównie tych pochodzących z tradycji deuteronomicznej, spotykamy ponadto formę \"ha-Elohim\" (z rodzajnikiem określającym): \"Zobaczyłeś, abyś poznał, że tylko Jahwe jest Bogiem (ha-Elohim) i nie ma żadnego poza nim\" (Pwt 4, 35.39). W 1 Krl 18, 39 lud Izraela wyznaje, że jego Bogiem (ha-Elohim) jest Jahwe. Ten sam motyw pojawia się w 1 Krl 18, 24 w kontekście polemiki z bóstwami pogań­skimi, a konkluzja jest taka, że one nie są Bogiem czyli (ha-Elohim), ale jest nim Jahwe, jedyny ist­niejący Bóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bereszit bara Elohim – Na początku stworzył Bóg. (hebr)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tym, który świat stworzył z niczego, jest Bóg - Elohim. Rzeczownik Elohim powstał z następujących słów: \"El\" - moc lub mocny, \"alah\" - przysięgać, związać się przysięgą. Dominującym pierwiastkiem czasownika \"alah\" jest wierność. Ponieważ zaś \"Elah\" oznacza Mocnego, którego należy czcić, możemy przetłumaczyć rzeczownik Elohim następująco: Mocny, który jest zarazem wierny i którego należy czcić. Charakterystyczną rzeczą jest, że rzeczownik ten, choć występuje w liczbie pojedynczej (mówimy: stworzył Bóg, a nie: stworzyli Bóg) ma jednak końcówkę liczby mnogiej (końcówką jest tu: \"im\"). Wskazuje to na wielość w jedności. Potwierdzenie tego znajdujemy w wierszu 26 pierwszego rozdziału Biblii, gdzie już wyraźnie spotykamy liczbę mnogą w słowach: \"Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas\". Elohim to wszechmocny Bóg stworzenia. W pierwszym rozdziale Biblii Bóg pod imieniem Elohim występuje aż 32 razy, a w całym Starym Testamencie ponad 2300 razy. Chwała Jemu za to, że On sam o sobie mówi, że On sam opowiada nam o tym, co było na początku, wtedy gdy nie było jeszcze człowieka, nie było jeszcze pisma. Objawił On te rzeczy słudze Swemu Mojżeszowi i kazał mu je napisać, abyśmy i my mogli z tego korzystać. Doprawdy przez Słowo swe czyni nas Bóg uczestnikami Swoich planów i tajemnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - jak to wszystko mozna wytłumaczyć ...a może tych bogów było po prostu wiecej niż jeden? Nie jest to przecież niemożliwe. Właściwie też forma męska bóg wg mnie niejest właściwa - do boga = źródła wszechrzeczy powinno się zwracać - boże ojcze- matko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytaliscie ten tekst ?List do posła Romana G. Drogi Panie Pośle! Ostatnio słyszałem w którymś z Pana licznych wywiadów, że dla Pana, praktykującego katolika, homoseksualizm jest odrazą, tak jak jest to napisane w 3 Ks. Mojżeszowej 18:22 i nie można tego ominąć. Dziękuję za wszystko, co Pan robi, by edukować ludzi w zakresie Prawa Boskiego. Dużo się dowiedziałem, słuchając Pana wypowiedzi i staram się podzielić tą wiedzą z jak największą liczbą ludzi. Gdy ktoś usiłuje bronić homoseksualistów na przykład, przypominam mu po prostu, że 3 Ks. Moj. 18:22 mówi jasno, że jest to obrzydliwość. Koniec rozmowy. Mimo tego potrzebuję Pana pomocy odnośnie kilku praw, by móc je wdrażać w czyn: 1. Gdy spalam byka na ołtarzu ofiarnym, wiem, że to powoduje woń, która jest Bogu przyjemna (3 Ks. Moj. 19). Problem jest z moimi sąsiadami. Mówią, że dla nich zapach ten nie jest przyjemny. Czy mam ich ignorować? 2. Chciałbym sprzedać swoja córkę jako niewolnicę, za karę, jak to opisuje 2 Ks.Moj. 21:7. W tych czasach, jaka byłaby, według Pana, najlepsza cena? 3. Wiem, że nie powinienem mieć kontaktu z kobietą podczas jej nieczystości miesięcznej (3 Ks. Moj. 15:19-24). Problem jest, jak się tego dowiedzieć? Usiłowałem zapytać, ale one często były obrażone moim pytaniem. 4. Moja żona po wielu latach straciła upodobanie w moich oczach. Znienawidziłem ją, gdyż odkryłem w niej odrażającą cechę, gadulstwo. Wypisałem jej list rozwodowy (5 Ks. Moj. 24) i chcę ją odprawić, tylko nie wiem, jak go jej wręczyć. Osobiście, czy przez policję? 5. Mam jednego sąsiada, który uparcie chce pracować w dzień szabatu. W 2 Ks.Moj. 35:2 jest jasno powiedziane, że ma być skazany na śmierć. Czy moralnie jestem zobowiązany, by go zabić sam? 6. Jeden z moich przyjaciół twierdzi, że nawet jeżeli jedzenie owoców morza jest obrzydliwością (3 Ks. Moj. 11:10), to mimo wszystko jest mniej gorsze od homoseksualizmu. Nie zgadzam się. Czy może Pan osądzić? 7. W 3 Ks. Moj. 21:20 jest powiedziane, że nie mogę się zbliżać do ołtarza Boga, jeżeli mam problem ze wzrokiem. Muszę zdradzić, że noszę okulary do czytania. Czy muszę mieć wzrok 20/20 lub czy można negocjować? 8. Większość moich przyjaciół obcina sobie włosy, również w tzw. kołka, mimo że jest to jasno zabronione 3 Ks. Moj. 19:27. Jak oni mają umrzeć? 9. Wiem, że wg 3 Ks. Moj. 11:6-8, jeżeli dotknę skóry martwego wieprza, staję się nieczysty. Ale czy mogę nadal grać w piłkę nożną, jeżeli będę nosił rękawice? 10. Mój wujek nie respektuje 3 Ks. Moj. 19:19, ponieważ sieje dwie różne rośliny na tym samym polu. Jego żona zresztą również, ponieważ nosi ubrania z dwóch różnych materiałów (mieszaninę bawełny i poliestru). Ma również zwyczaj przeklinania. Czy naprawdę muszę zebrać całe miasto, by ich kamienować (3 Ks. Moj. 24:10-16)? Czy nie moglibyśmy ich po prostu spalić żywcem podczas prywatnego zebrania rodzinnego, jak to zrobiliśmy dla tych, którzy sypiają z ich rodziną?(3 Ks.Moj. 20:14). Wiem, że wnikliwie Pan przestudiował te tematy i jestem pewien, że mi Pan pomoże. Dziękuję Panu jeszcze raz, za przypominanie nam, że słowa Boże są wieczne i niezmienne. Z poważaniem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ nie czytaliśmy ;):) o bogach starotestamentowych rozmawialiśmy nie raz, piszą \"uczyńmy człowieka na NASZ obraz\" i tak w całej ks. Rdz. mówi się o synach bożych Elohim, ktorzy widząc , że córki człowiecze są piękne brali je za zony, mowa jest o gigantach, którzy zbliżali się do córek człowieczych a te im rodziły, i wojnach między Elohim i Nafilim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakby ktoś chcial poczytać ten topik baaaaardzo wnikliwie to może nawet mógłby zrobić sobie doktorat :) ...Miłego dnia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu - też kiedyś wklejałem tu ten liścik. Ale nie zaszkodziło jego przypomnienie :) A przy okazji - kiedyś czytałem, jak to przetestowano tych \"prawdziwych Katolików z MW ze znajomości Biblii (nie interpretacji a zapisów naturalnie - postaci, podstawowych zdarzeń itp. ). Wypadli ponoć bardzo cieniutko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu - to po co ja się zastanawiam nad tematem pracy magisterskiej? :P Chyba, że mowa o doktoracie z psychiatrii. To wtedy był bym niestety tylko laboratoryjno-kafeteryjnym futrzakiem doświadczalnym ;) Miłego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu mysle ze jesli pan posel zna Nowy testament nie bedzie mial problemu z odpowiedzia na postawione pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plus 4 stopnie, wszystko sie topi. teraz moge się zgodzić na tę wiosnę. 🖐️Wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alleluja 🌼 A ja kocham mojego Ojca, Pana Boga i dobrze mi z tym :) Nie będę Go analizować bo i po co ? Jego mysli nie są moimi i póki co nie mogę zrobic nic aby je poznać :) Kochajcie Jezusa i Jego Ojca tak poprostu, zwyczajnie ,każdym dniem swojego życia ❤️ Chwała Panu !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filozof niemiecki Fryderyk Nietzsche ( 1844-1900) powiedział: Bóg umarł!!!! i w ten sposób prowadził swoje życie: \"Teraz wszystko mi wolno, z nikim nie muszę się rozliczać ze swoich uczynków. Nie muszę wierzyć w piekło, nie muszę myśleć o swojej wieczności.\" Jego słowa miały wpływ na ówczesne pokloenie bezbożnych ludzi, wrogich Bogu. Czy dzisiaj nie jest tak samo? świat się nie zmienia. Być moze podobnie jest w twoim życiu. Świadomie czy nieświadomie wielokrotnie deklarowałes to samo.. Skoro żyjesz jakby Boga nie było, to dla ciebie również Bóg umarł. Zyjesz byćmoze tak, jakby piekła nie było, jakby wieczność nie miała żadnego znaczenia. Zartujesz byc moze sobie z moralności i prawdziwej pobożnosci. W ten sposób bluźnisz Chrystusowi. Uważaj , bo być moze ten błąd moze okazać siędla ciebie fatalny. Jezus opowiedział historę człowieka. On też sądził ze Bóg nie żyje.. Pewnego pięknego dnia mówił sam do siebie: \"Duszo żyj sobie używaj, masz wiele dóbr złożonych w magazynach na wiele lat. Odpocznij, jedz, pij, baw się Ale żekł mu Bóg: GŁUPCZE tej nocy zażądają duszy twojej, a to co przygotowałeś czyje będzie?\" Łukasz 12.20 Ten człowiek popełnił duży błąd. Myślał ze bóg nie żyje. Ty jednak nie musisz popełniać tego samego błędu. Przede wszystkim uświadom sobie że on żyje i widzi wszystko co dzieje sięna tym świecie-również ciebie.Z tego powodu zyj w dniu dzisiejszym tak, jakby On miał przyjśc w nocy i wziasc duszę twoją. Czy jesteś gotowy? Czy z radosciąi utesknieniem oczekujesz spotkania z Bogiem? czy masz obawy? lęk i niepwność? Przyjmij Jezusa jako twojego jedynegoi wystarczającego Zbawiciela \"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna Swego jednorodzonego dał, aby każdy kto w niego wierzy nie zginął, ale miał żywot wieczny\" Jan 3.16 Tylko On moze ci zagwarantować wiecznosć, bo on dobrowolnie dał swoje życie na Golgocie za ciebie abyś został ocalony od ognia piekielnego Czy widzisz jak łatwo jest przyjąć Chrystusa? Nie bądz podobny do tamtego niemieckiego filozofa, dla którego bóg był martwy. Koniec jego zycia był okropny. Gdy zachorował i w cierpieniach leżał na łożu śmierciwyznał swoim przyjaciołom : \"Jeśli Bóg na prawdę istnieje, to jestem najbardziej pożałowania godnym ze wszystkich ludzi\" Dla Nietzsche było za późno, nie ugiął siedo końca przed panem, nie chciał, nie wierzył. Dla ciebie drogi Przyjacielu jest jeszcze czas. Uwierz w pan Jezusa a będziesz zbawiony Ty i Dom cały twój:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowe narodzenie Jana 3:3-5 \"Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.\" Oznacza to: umrzeć dla grzechu, zmartwychwstać dla Chrystusa, stać się nowym stworzeniem zrodzonym z Ducha Świętego.(Duch) chrzest, woda, symbolizuje to samoumrzeć, zanurzyć, zmartwychwstać jako Nowe Stworzenie dla Chrystusa "Kto uwierzy i ochrzczony zostanie ten będzie zbawiony"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli przyjmiesz Jezusa, wyznasz Go Panem i zbawicielem, wyznasz Jemu swój cięzar win, znajdz braci chrzescijan, ktorzy w sposób bibilijny ochrzczą cię, na świadectwo twojej wiary, potem wzrastaj w wierze, ucz sie dróg Chrystusa, a będziesz wiecznie żyć w Nowej Jerozolimie, w Świętym Mieście Boga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nad nimenem
obawiam sie, ze ci "bracia chrzescijanie" zrobia mi sieczke z mozgu tak jak Tobie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja obawiam sie ze zyjesz bez Pana i może nie do końca wiesz gdzie spędzisz wieczność i dokąd zmierzasz....obawiam się ze targają tobą wątpliwosci, ...ze budujesz na pisaku, zamiast na stabilnym gruncie. Bóg z tobą, On jest dobry. spróbuj a przekonasz sie ze z Nim życie jest piękniejsze, lepsze, szczesliwsze:) wiem, bo kiedyś też tak jak ty żyłam bez Niego. I nie było tak jak jest teraz...z Jezusem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio czytałaś V ewangelię? tam Jezus wyraźnie mówi o reinkarnacji:) tak jak Budda nauczał że wszyscy jesteśmy buddami tak Chrystus że wszyscy synami bozymi. Wiesz może jakie było pierwsze słowo jego nauczania? Metanoeite- nawracajcie się, Metanoi :powrót do świadomości, wejście w nowy sposób widzenia, ponowne narodziny, odrodzenie etc. w biblii selem, syryjskie dmuta, taki prototyp, obraz, na podobieństwo którego utworzony jest każdy człowiek gdy si ę w świecie zjawia, gdy do formy docelowej powraca istnieje na zawsze poza czasem i przestrzenią a Nietzhe zadaje się o tym zapomniał wyszedł błędnego założenia, że może umrzeć coś co nie żyje, a przecież narodziny i śmierć to dwa bieguny. Nie można umrzeć jeśli się nie zyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mózg wypełniony jest Słowem Boga. a własciciel sieczki nie zdaje sobie sprawy ze własnie taką zawartość nosi we własnej głowie. Tylko słowa które wypowiada świadczą o tej zawartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mózg pochodzi z ostatniej dostawy , fajne urządzenie ale niewiele rozumie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego Bóg zatroszczył się, by tylko Jego Słowo, spójne z całoscią zawarte było w Jego Testamencie. Kazdy fałsz i niezgodność nie znalazła się w Jego Słowie...z Jego woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nad niemnem
Dziekuje za troske, ale bardzo dobrze mi sie zyje i nie musze chodzic na grupowa hipnoze gdzie wszyscy jak opetani dostaja zbiorowego orgazmu krzyczac "Alleluja!" :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×