Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Kamelia Jezus pobierał nauki w indyjskich zakonach niektóre fragmenty nauk Buddy ( Budda to nie człowiek, to stan) powtarzał:) mówił inaczej, bo mówił do biednych ludzi na których tron i królestwo robiły wrażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesto Kamelio powolujesz sie na tzw dobre wychowanie wymagające posłuszeństwa , karności , czasem kar , napominania - jest to jak domniemywam kontynuacja twoich pogladów religijnych. Zastanów sie w tym właśnie kontekscie nad takim stwierdzeniem - dzieci nie potrzebują wychowania , potrzebują nas.Oczekują od nas jedynie wparcia i miłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - kara w gniewie, wynikająca z surowości? Pooglądaj sobie choćby Supernianię - karę ma sens tylko wtedy, kiedy nakładający jest spokojny i rzeczowo ocenia przewinienie, nie może być zbyt surowa w stosunku do winy. Także kara mająca tylko na celu wykazać własną wyższość jest nonsensem. Kara ma mieć na celu poprawę - wieczna kara to zatem też bezsens. To tak jakbyś zagroziła swojej córce, że jej się wyrzekniesz. Wiesz dobrze, że jeśli już jej się wyrzekniesz to wcale nie nie spowoduje poprawy jej zachowania. Owszem, może to będzie skutkować poprawą jej zachowania - ale tylko wyłącznie motywować będzie ją do tego strach. To taki szantaż. I gdzie tu Bóg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki pozytywny efekt mialoby przyniesc wieczne potepienie? to już efekt końcowy, masz szansę cały czas....ale to ty decydujesz, Bóg cię nie odrzuca, to ty go nie chcesz. Nie obwiniaj Boga za to że nie chcesz być z nim. Kazdy kto chce z Nim być to bedzie. A ten co nie chce sam siebie odrzucił. Sam dokonał odrzucenia. Już kiedys pisałam o tym. Mozesz pójśc tą drogą lub tą...ty wybierasz. Bóg dał człowiekowi wybór. Nie zwalaj na niego zemsty. To nie jest zemsta, tylko konsekwencja własnego wyboru. Decyduje człowiek, tak to Bóg zaplanował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znam takich, co sprawdzili i wcale nie okazalo sie zlotem, Kamelio, osobiscie to uwazam, ze masz troche zrobione pranie mozgu, ale jesli jestes z tym szczesliwa i nikomu nie robisz krzywdy, to jeszcze nie jest tak zle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio, czy odrzucenie Boga polega na nie wzieciu chrztu i nie chodzeniu do kosciola (tzn do tych, ktore Ty wczesniej wymienilas)?? Dziwny ten Bog, jakis taki formalista i biurokrata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda ze nie pojmujecie. :(Módlcie się. A ja będę się modlić o was, aby Dobry Bóg otworzył wam oczy byście bardziej umiłowali Jego niż własne rozumy. \"Nie polegaj na własnym rozumie, ale powerz siebie Panu\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, zapomniałem jeszcze o poprawie. Poprawa dla samej poprawy to też głupota. Niektórzy rodzice chcą sobie wyhodować superdziecko i \"stymulują\" je w celu poprawy. Nie o taką poprawę mi chodziło. Tak samo myślę, że to dosyć mało wiedzący musiał by być Bóg, by nie wiedzieć, że ludzie nie są doskonali - karać ich za błędy \"wiecznie\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie drogi podobno prowadzą do Rzymu:) to jeszcze Zahir na d- noc Gdy się stałeś tak mądry, po tylu doświadczeniach Już zrozumiałeś co znaczą ITAKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomina mi sie moja ciocia, ktora jest SJ, tez bardzo chce nas uratwowac od wiecznego potepienia i bliskiego konca swiata, ma dobre checi i wielka wiare, ale te jej nawolywania i belkoty wydaja sie troche szalone. Aha, tez sie posluguje Biblia, tym samym co ty \"niezmiennym\" Slowem Bozym. Baa.. a jaka wiare musieli miec ludzie w sektach popelniajacy zbiorowe samobojstwo w Imie Milosci do Boga? Tez nie rozstawali sie z Biblia... Wole jednak Boga jako zbior tego, co w swiecie dobre i piekne niz jako zbior slow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znam takich, co sprawdzili i wcale nie okazalo sie zlotem możesz jakos przybliżyć te postacie? Byli wierzącymi bibilijnie ludzmi? czy moze zawiedzionymi katolikami? Kamelio, czy odrzucenie Boga polega na nie wzieciu chrztu i nie chodzeniu do kosciola (tzn do tych, ktore Ty wczesniej wymienilas)?? Nigdy tego nie powiedziałam. Odrzucenie boga to odrzucenie ofiary Jezusa, zignorowanie jej i uznanie za niepotrzebną bajkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie polegaj na własnym rozumie, ale powerz siebie Panu\" Jak sądzisz, w jakim celu mamy ów rozum? Skoro wg Ciebie Bóg stworzył ludzi, to chyba z jakimś zamysłem dał im ten rozum? Nie uważasz? Dał by im po to, żeby błądzili? Piszesz, że tak to Bóg zaplanował. To myślę, że i musiał by wówczas jako wszechwiedzący zaplanować (znać) jakie będą wybory. Dlaczego nie zaplanował tego tak, żeby dla ludzi jego istota była tak oczywista jak np. kulistość Ziemi (obecnie oczywista)? Na pokuszenie? Żeby Szatan mógł skuteczniej kusić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a o SJ bardzo dużo już było na tym topiku, nie będę do tego wracać jak bardzo cię interesuje mój pogląd na ten temat to polecam ok 396 stron wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
enamorada - dla sekciarzy najwazniejszy był i jest GURU. To nie dla Boga sie zabijali , ale dla niego- swojego przywodcy . Dobranoc:) Kamelia buziaki od Ali👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ty dreamer naokoło i wciąż to samo...to też już byłoooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja33 pozdrawiam was sercdecznie. Cmok cmok dla Alicjii❤️ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo jeszcze: Wiekszy jest Ten, który mieszka w nas:) Wiekszy niż ten , który w swiecie jest papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Byli wierzącymi bibilijnie ludzmi?\" - Kamelio - myślę, że w Twoim znaczeniu nie mogli być. Z przyczyn oczywistych - mam wrażenie, że ten kto przestał wierzyć w Biblię, mimo, że wcześniej wierzył nie jest dla Ciebie \"wierzącym biblijnie\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"a ty dreamer naokoło i wciąż to samo...to też już byłoooo\" To dokładnie tak samo jak Ty. Skoro już było, to wcale nie znaczy, że przestało mieć znaczenie. Dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przytaczam tu przykladu mojej cioci, zeby opowiadac o SJ, tylko zeby Ci uswiadomic kamelio, ze nie tylko Ty jedna gleboko wierzysz i powierzasz sie Panu, studiujesz Biblie i uwazasz, ze posiadlas prawde. Jest pelno religii, i kazda z nich jest swiecie przekonana o swojej slusznosci, wiec ktora tak naprawde jest sluszna? Ale Ty kamelio zawsze wszystko rozumiesz po swojemu, na opak, to Ty masz oczy zamkniete na swiat, na dodatek uwazasz, ze wszystko wiesz najlepiej, co jest najwiekszym przejawem ignorancji. Nie chce na Ciebie najezdzac, bo wiem, ze chcesz dobrze, ale dyskutowac racjonalnie to sie z Toba za bardzo nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest najslodszym dzieckiem na świecie:) enamorada- jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pozatym pieknie spiewa- Alicja oczywiscie:) teraz juz uciekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz mi napiszesz że nie potrzbujesz nic sprawdzać , bo nie musisz , bo to zadna religia nie jest ci potrzebna i nie musisz dokonywać zadnych wyborów. Ale ty nie wiesz ze nawet nie wybierając zadnej też wybrałaś. A twoja religia nazywa się :\"moje własne przekonania \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dyskutowac racjonalnie to sie z Toba za bardzo nie da. skoro się nie da ...:( to nie będę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×