Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość huta katowice
dreamer2006 Kamelio - jak wiesz, części z nas nie przekonuje ta księga, tym bardziej jej interpretowanie - jedno z ogromnej masy. dremer pomyliłeś topiki bo tu pisze sie o Bibli, a skoro nie przekonuje cie ta księga to idz podłub w nosie z nudów i umów sie z dziewczyną . Z pewnością wiecej na tym zyskasz niż nudząc sie tu cały czas, ale cóż brak twórczego myślenia to twoja domena. Załóż inny topik i wypisuj swoje banialuki razem z innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodaj jeszcze Kamelio , pieczatke zieloną i okraglą i .. i ..oto masz moc skreslania z listy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sie wpisalo sie
huta katowice twoja wypowiedź świadczy o tobie:o lecz się na nogi bo z tego co bazgrzesz za późno na głowę:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sie wpisalo sie
zajmij się lepiej huta dzieckiem chyba jest chore:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesznik wierzacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesznik wierzacy
Kamelia 🌼 serdecznie pozdrawiam dzięki za pamięć i dobre słowo które dziś mało kiedy mnie spotyka wierze w BOGA a za razem czuje się jakiś odstawiony na bok od kościoła z powodu ze nie mam ślubu kościelnego jestem grzesznikiem i nie jestem godzien żeby o cos prosić PANA BOGA bo na nic nie zasługuję nie posiadam takiej wiedzy o BOGU jak Ty modle się jak umiem Ps. przepraszam za błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huta baildon
oooo prawda zabolała, cóż ja sie lecze juz dawno, nie tylko na nogi twoje wypowiedzi nic nie wnoszą w ten topik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zennn
Biblia to stek bzdór, stworzonych przez cwanych samców dla poporządkowania ciemnoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huto - zmartwię Cię, ale mam ochotę pisać na tym temacie, choćby ze względu na różnorodność podejmowanych zagadnień i punktów widzenia. Mam też do tego prawo, czy Ci się to podoba czy nie. A jeśli Cię w oczy moje teksty kłują, to przyjmij założenie, że nie pisałem ich do Ciebie i po prostu pomijaj fragmenty podpisane moim nickiem. A korzyściami zajmij się własnymi, a ja zajmę się własnymi. Myślę, że dla obojga z nas będzie to korzystniejsze \"Mała a jak ty uwiarygodnisz to o czym mówisz? to ze człowiek to bóg?\" Kamelio - a dlaczego Jezus nazywał się Synem Człowieczym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeszniku🌻 kościól to nie hotel dla świętych ale szpital dla grzeszników takich jak ja i ty. Gdzie lekarzem jest nasz pan Jezus, który mnie i wiele innych osób przemienił w grzeszników uratowanych oczyszczonych i obmytych:) On cię kocha i czeka na ciebie. Skoro napisałes ze wierzysz w Boga to pieknie by było gdybyś uwierzył Bogu, ze On powiedział : \"tego kto do mnie przychodzi nie wyrzucę precz\", i \"tym którzy Go przyjęli dał prawo stać sie dziećmi Bożymi, tym którzy wierzą w Jego Imię\" Twoj a postawa , mówiaca ze nie jesteś godzien nawet prosić Boga...mówi tylko to : \"Miły Bogu jest duch skruszony\" A czy masz ślub cywilny z twoją kobietą? Pisałeś ze od 12 lat jesteście ze sobą, ona jest rozwódką tak? jeśli nie to ureguluj przed urzędem państwowym wasz zwiazek. Gdy do Boga przychodzisz TERAZ w swoich grzechach i od teraz On odmienia twoje życie, On powiedział, że \"Grzechy wasze wrzucę w głębiny morskie i nie wspomnę ich nigdy więcej\", skoro Pan, nie chce ich wspominać więcej, i stawia tabliczkę w głębinach morskich \"zakaz połowu\" to ty też ich nie musisz ich wyławiać, skoro Bóg nie chce cię potępić, ale cię uratować i dać ci wieczne życie to ty sam się też nie potępiaj. Ty też nie oglądaj się wstecz. Patrz na to co przed tobą i dziękuj Panu ze darowł ci twoje winy i że mozesz żyć w szczesciu i wolności. \"Oto wszystko nowym czynię mówi Pan, stare przemineło oto wszystko stało się nowe\" On chce byś od tej pory żył nowym życiem, wolnym i szczesliwym, ale juz bez grzechu, naśladujac Jezusa. Bądzcie mężem i żoną jak jesteście i żyjcie od teraz tak by sięBogu podobać. Jesli jakis koścól cię potępia, to są to ludzkie a nie Boze nauki, Bo Jezus przygarnia grzesznika, obmywa daruje i prowadzi przez życie dbając o swoje owce w Jego owczarni. Sprawdz sam czy jesteś w owczarni Jezusa? Po uczynkach poznają gdzie są uczniowie moi. ...jeśli miłosc wzajemną mieć będziecie. Weryfikuj prawdy Bibilijne z naukami kościoła do którego należysz..czy kościół ten głosi nauki Jezusa czy swoje własne. Jeśli uczyniłes to co pisałam dzisiaj i wczesniej i wyznałeś przed Bogiem swoje winy to mozesz mieć PEWNOŚĆ że On je przebaczył i zmył z ciebie winy i jesteś nowym człowiekiem w Bogu. \"Wierny jest Bóg i odpuści i oczysci grzesznika z wszelkiej nieprawosci\" i nikt z ludzi nie ma prawa cię potępić. Idz za Chrystusem skoro Mu powierzyłes siebie i swoje życie. Poznawaj Go coraz bardziej, nasladuj Go, módl się do Niego o to by cię poprowadził przez życie i nadał kierunek twojemu życiu aby Jemu ono się podobało. A na pewno znajdziesz ludzi sobie podobnych, Bóg się o to zatroszczy. jesli chcesz to napisz na mój mail, jest tam gdzie klikniesz Kamelia(pod nikiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Miłujący Boga nie mają religii, tylko samego Boga\" powiedział pięknie i mądrze Dżalaluddin Rumi, myśliciel suficki. Człowiekowi nie można odebrać prawdziwej i czystej wiary, można natomiast zabrać mu jego religię i zmusić go do przyjęcia innej. To właśnie religia, a nie wiara, wymaga obrony. Religia to wyłącznie sposób celebrowania tradycji i lokalnie przyjętych, w dodatku często dogmatycznych i nieuzasadnionych przekonań na temat natury Boga. Taka \"wiara\" to nie wiara, lecz \"wierność\": wierność autorytetom i ich nauczaniu, dogmatom, zasadom i zewnętrznym obrzędom oraz bezkrytyczne przekonanie o rzekomej nieomylności osób i instytucji. Taką samą fanatyczną i bezkrytyczną wiarą można też wierzyć w nieomylność nauki, w komunizm czy dowolną ideologię, ale wszystko to są rzeczy zupełnie \"ziemskie\", a więc niedoskonałe i omylne. Bronimy przejętych od innych i uparcie wbijanych nam do głowy przekonań, a nie prawdziwej wiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg w osobie Chrystusa pojawia się na świecie, jako Człowiek. Syn Boży, Syn Człowieczy.Bóg- Człowiek. Był w pełni człowiekiem. Tu na ziemi. I był w pełni Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiu pomysl przez chwilę czy nie uderzasz w samego Boga? czy nie walczysz z samym Bogiem. Jezus zmartwychwstał. On żyje. Chrzscijanie to wyznawcy zyjącego Pana. \"Pierwej niż was znienawidzili Mnie\"..mówił Pan do uczniów swoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głopota ludzka
kamelia to ty pomyśl,to nie boli bo zaprzeczasz sama sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głupoto, tylko głupie mało znaczące jedno zdanie potafisz sklecić? fajny masz nik...Fajnie jak ktoś wyjaśnia co miał na myśli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i od razu uprzedzam że nie będę powracać do dyskusjii na temat udowadniania boskosci Jezusa. Czyniłam to długie tygodnie gdzieś w środku topiku moze od str. 150-200:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos o rozwodach Ewangeliści pouczają nas, że Bóg każdego powołał do życia w pokoju i że ludzie nie są ze sobą niewolniczo związani i jeśli tego zapragną mogą się rozejść lub rozwieść. Każdy kto nie był żydem był poganinem. Nauczali oni wszystkich, że jeśli ktoś chce się rozwieść, należy to ogłosić. \"A jeśli poganin chce się rozwieść, niechże się rozwiedzie; w takich przypadkach brat czy siostra nie są niewolniczo związani, gdyż do pokoju powołał was Bóg.\" (I List Korynt. 7,15) Należy dodać, że apostołowie również mieli żony oraz teściowe: \"A Jezus, wszedłszy do domu Piotra, ujrzał jego teściową leżącą i gorączkującą. Dotknął więc jej ręki i gorączka ją opuściła, ona zaś wstała i zaczęła mu usługiwać.\" (Mat. 14,15) \"A teściowa Szymona leżała, gorączkując, i od razu mu o niej powiedzieli.\" (Mar. 1,30) Także o kapłanach ewangeliści pisali, że mogą mieć żony, najlepiej jedną i powinni mieć dobrą, uczciwą postawę. \"Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przyzwoity, gościnny, dobry nauczyciel, nie oddający się pijaństwu, nie zadzierzysty, lecz łagodny, nie swarliwy, nie chciwy na grosz, który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości, bo jeżeli ktoś nie potrafi własnym domem dobrze zarządzać, jakże będzie mógł mieć na pieczy Kościół Boży?\" \"Diakoni niech będą mężami jednej żony, mężami, którzy potrafią dobrze kierować dziećmi i domami swoimi.\" (I List Tym. 3, 2-5, 12) W późniejszych dziejach Kościoła wprowadzono celibat, aby dzieci kapłanów nie występowały o spadek i majątek kościelny. \"Ponadto powiedziano kto się rozwodzi ze swą żoną, niech jej da świadectwo rozwodu.\" (Mat. 5,31) \"Jeżeli ktoś pojmie kobietę za żonę, a potem zdarzy się, że ona nie znajdzie upodobania w jego oczach, gdyż on odkrył w niej coś odrażającego, to wypisze jej list rozwodowy, wręczy jej go i odprawi ją ze swego domu.\" (V Mojżesz. 24,1) Szkoda ,że nie ma tylko drugiej wersji - jak zona chce się rozwieść z meżem - moze przeoczyli ? W kazdym razie wynika z tych cytatów - rozwód to nie grzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesznik wierzacy
Kamelia 🌼 Ślub cywilny mam wziąłem w 87 r. ona rozwódka wcześniej wyznałem BOGU swoje grzechy łzy same wyciekały mi z oczu –płakałem lecz nic nie czuje- nie czuje przebaczenia tak jak kiedyś spowiedź komunia jakaś lekkość w środku czułem przebaczenie czułem BOGA w swoim sercu dzis mi tego brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzeszniku ja wierze, ze masz przebaczenie :) Bog nie pamieta nam grzechow z ktorymi do niego przychodzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Grzeszniku\" - wkrótce wiosna, popatrz na kwiaty, na zielone liście, wsłuchaj się w szum wiatru, dotknij ciepłej dłoni swojej żony - Twój Bóg szepcze Ci \"kocham Cię, chcę żebyś był szczęśliwy - żebyś dawał innym szczęście, żebyś kochał i był kochany\". Spójrz jej w oczy. Popatrz jak się uśmiecha. Ona jest Twoim przebaczeniem. Posłuchaj jak mówi Ci wszystko jej ustami \"kocham Cię\". Kochać i być kochanym to myślę, że najpiękniejsza i najważniejsza modlitwa. I myślę, że chrześcijanie też się ze mną z tym zgodzą. Kochaj...Tylko tyle...W końcu poczujesz ten wewnętrzny spokój którego pragniesz, w momencie, kiedy najmniej się będziesz spodziewał, kiedy nie będziesz o nim myślał. I zmień nick - jesteś - kochającym wierzącym i nie zapominaj o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeszniku wierzacy 🌻 Dn 9:9 Bw \"U Pana, Boga naszego, jest zmiłowanie i przebaczenie\" 2Sm 12:13 Bw \"Wtedy rzekł Dawid do Natana: Zgrzeszyłem wobec Pana. Natan zaś rzekł do Dawida: Pan również odpuścił twój grzech, nie umrzesz.\" Ps 32:5 Bw \"Grzech mój wyznałem tobie I winy mojej nie ukryłem. Rzekłem: Wyznam występki moje Panu; Wtedy Ty odpuściłeś winę grzechu mego. Sela.\" Ps 85:3 Bw \"Odpuściłeś winę ludu swego, Zakryłeś wszystkie ich grzechy. Sela.\" Ef 4:32 Bw \"Bądźcie jedni dla drugich uprzejmi, serdeczni, odpuszczając sobie wzajemnie, jak i wam Bóg odpuścił w Chrystusie.\" Kol 2:13 Bw \"I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy;\" I TO NAJWAŻNIEJSZE ❤️ 1J 1:9 Bw \"Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.\" to sa słowa Samego Boga dla ciebie grzeszniku. mozesz już nazwać siebie, odrodzonym, oczyszczonym, obmytym, umiłowanym Synem Boga. Wiem, że moze jest ci cięzko poczuć to przebaczenie, ale nie musisz sam nieśc tych cięzarów, skoro wyznałeś je przed Bogiem to On je z Ciebie zdjął. Rozumiesz? zabrał, uwolnił, zapomniał. Teraz chce cię przytulić i powiedzieć , nie musisz się już martwić. Idz przez życie w pokoju. \"Pokój mój wam daję , pokój zostawiam wam\" Jeśli kościół katolicki cię pozbawił praw do spowiedzi i komuni (eucharystii) to robi największy błąd jaki można sobie wyobrazić. Bo sam Jezus ci przebaczył, mówi o tym Biblia, a jest to Boze świadectwo. Kogo wolisz słuchać Boga, czy ludzi, którzy niszczą ludzkie sumienia zamiast przytulać i dawać wolosc i nadzieję. Jezus uwalnia i nikt nie ma prawa zabierać ci radosci z życia w przebaczeniu.!!! Uwierz, sercem w Boże przebaczenie i raduj się, bo takie są Boze obietnice w Jego Słowie . On daje słowo. Bóg obiecuje. Nie moze być nic ważniejszego od Bozego Słowa. Uwierz i raduj się. Masz do tego prawo., jesteś teraz Bozym odrodzonym dzieckiem Boga. \"Dał prawo stać sie dziecmi Bozymi tym którzy Go przyjęli, tym którzy wierzą w Jego imię\" \"A sprawiedliwy z wiary zyć będzie\" Zyj wiarą w dobroć i miłosc samego Boga, a to da ci siły i uczucia do Niego. Raduj się i dziękuj Mu kazdego dnia ze cię uwolnił od win i przebaczył. Ja będę si ęmodliła, być odczuł to jak Pan cię przytula i kocha.❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa i najważniejsze...ona jest twoją zoną ❤️. Nie musisz jużmyśleć ze moze nie masz do niej prawa. Teraz jesteście jednym ciałem i to od tylu lat. Bóg o tym wie, wiedział i zna twoje serce. w momencie kiedy stanąłeś przed Panem i wyznawałeś i płakałeś przed Nim, on wtedy przyjął to wszystko od Ciebie i nie wymaga cofania się wstecz, Chce zebyś patrzył na to co przed Tobą, bez zawracania. wiele razy w Piśmie swiętym są słowa by nie oglądać sie wstecz, nie wywlekać starych spraw. Bo i Bóg tak nie czyni. Od momentu gdy Mu wyznałes jestę nowym człowiekiem , nie ma jużstarego grzesznkika...zniknęła przeszłosć., czarna stara. Została tylko nowa jasna przyszłosć. Powinieneś wzrastać w wierze teraz...powinieneś czytać Słowo Pana. Nawet jak jest ci trudno pomódl siędo Boga aby On cię w tym prowadził i nauczał cię. I jeszcze na pocieszenie \"Wszystkie włosy na twojej głowie są policzone\" \"Bóg zna nasze dni\" \"Ukształtowałeś mnie w łonie matki mojej\" Bóg znał ciępo imieniu od zarodka maleńkiego:) Zna wszystkie twoje dni. ..całą twojaprzeszłosć, nawet tą brudną i haniebną, ale powiedział : KOCHAM CIĘ. Kocham cię mimo wszystko. i już 2000 lat temu Bóg przebaczył wszystkie twoje grzechy, już wtedy je znał wiedział ze je popełnisz i dlatego zdecydował się pójść na krzyż...by je przebaczyć. I dokonał tego. I teraz możemy być wolni:) bo Pan mimo ze znał nasz brudy i moje i twoje i całego swiata, chce je zmyć i ma taką moc:) \"Jesli cięnie umyję nie będziesz miał działu ze mną\" to są słowa Jezusa. On cieobmył...bo ty zechciałeś i poprosiłeś Go o to . To wspaniałe. Tylko wiarą mozemy to przyjać, lub nie uwierzyć w tą moc. Ty uwierzyłeś:):):) i chwała Panu. Dlatego zamieszkasz z Panem w Jego swiętej ziemi....jeśli będziesz żył z Nim już zawsze. on chce cię prowadzić , pocieszać, wspierać, dawać siły i nauczać każdego dnia. Bóg z wami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.alberto.pl/download/daleko_od_rzymu.pdf coś dla ciebie grzeszniku. To są swiadectwa byłych księzy. Ja tez kiedyś byłam katoliczką, ale nauki tego kościoła, spychają na bok naukę Biblii. A ten kto pragnie żyć z Bogiem nie może się z tym pogodzić. Nie chcę razictwoich uczućreligijnych. Ale wiesz, ze nie zawsze religia oznacza to samo co wiara...ta głęboka z przekonanie i z sercem dla Pana. Teraz wiem ze ty je masz....więc zyj z Panem, Zyj z Bogiem i kochaj Go ponad wszystko. Niech cię Pan błogosławi i prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Hej Kamelio🌼 Jakaś mądra głowa weszła na topik Alicji i napisała, ze wypisuje\"banialuki\" haha. Wiec dalej pisze:D Wiec zaczne tak: Bardzo waznym jest poznać czy Chrystus mówił prawde.Jesli chcemy przekonać sie czy nauka ta Jezusa jest prawdziwa,musimy nie tylko jej wierzyć , ale i podporzadkować sie jej. Bo inaczej nigdy nie poznamy prawdy. Musimy być gotowi do czynienia woli Bożej, a wtedy zostanie ona nam objawiona. Bibli nie jest zwykła ksiazka, zawierajaca teoretyczne rozważania.Jej celem nie jest tylko objawienie prawdy, lecz przyprowadzenie ludzi do Boga. dlatego nie mozemy jej studiowac tylko dla zaspokojenia własnej ciekawosci. Sa ludzie, którzy nie sa gotowi do posłuszeństwa i twierdza , ze nie moga uwierzyc. A osadzeni zostana wszyscy\"którzy nie uwierzyli prawdzie,lecz znalezli upodobanie w nieprawości\"(2 Tes. 2, 12) Wiec piszac te \"banialuki\" na koniec dodam: Przyjdz do Jezusa , oddaj mu serce swe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzeszniku wierzacy 🌼 A Tobie i Twojej żonie niech Bóg Błogosławi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jesli chcemy przekonać sie czy nauka ta Jezusa jest prawdziwa,musimy nie tylko jej wierzyć , ale i podporzadkować sie jej.\" Ciekawe - bo to jest zupełnie odwrotne do naukowego podejścia do jakichkolwiek teorii - matematycznych, fizycznych, psychologicznych itd. - tworząc teorię musisz spojrzeć na nią z boku, zobaczyć czy \"pasuje\" (inni ludzie muszą na to spojrzeć)- musisz pozbyć się wiary w to, że to jest dobra teoria, bo w ten sposób nigdy nie dowiesz się czy jest prawdziwa. Wyobraź sobie, że matematyk tworzy twierdzenie i chce się przekonać czy jest prawdziwe - gdyby zaczął od wierzenia w to i podporządkowania się mu - nigdy się tego nie dowie (chociaż nie, on będzie przekonany - że to prawda, że tak jest, chociaż wcale tak nie będzie). Dlatego myślę, że to co głosił Budda w tym względzie jest słuszniejsze - sprawdzaj, pocieraj, nadgryzaj, obserwuj - nawet, gdy Ci wszyscy krzyczą do ucha, że coś jest na pewno. Tak choćby powstała większość wynalazków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer🌼 Kazdy sobie wszystko tłumaczy jak może:) Tylko tu jest jedno \"ale\" Wiary nie pojmuje sie umysłem i naukowymi teoriami- tu potrzeba otworzyc serce. Wiesz tak sobie mysle, ze dzieki Bogu odnalazł mnie:) Zaufałam mu- moja coreczka też. Modli sie zawsze aby Jezus prowadził rece lekarzy i terapeutów , którzy ja lecza. Jej stan zdrowia sie polepsza:D I wierz mi nie chce wiedziec gdzie bym była i co by z nami było gdybym nie oddała i nie zaufała Bogu. Najwiekszy naukowiec tego nie zmieni:D Tak mocna jest moja wiara. \"Lepiej ufać Panu niż polegać na ludziach Lepiej ufać Panu niz polegać na możnych\" \"Pan jest mocą i siła moja On stał sie wybawicielem moim\" Mam wokół siebie tylu ludzi, którzy nie moga uwierzyć w to , ze człowiek ( w tym wypadku Ja:) ) może sie tak zmienic:D A jednak Jezus czyni cuda i dzisiaj. I Chwała Mu za to i Cześc. Potrafi swoja miłoscia zmieniac ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wasza miłość działa cuda, nadzieja. Jeśli Jezus daje Wam siłę do tego, to cudownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer:) Właśnie daje nam siłe. I mam pewnośc , ze jest za mna zawsze:D Dla mnie Jezus najwyzszej godzien Chwały🌼 Dobrej i spokojnej nocy😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×