Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

1Kor 12:27 Bw \"Wy zaś jesteście ciałem Chrystusowym, a z osobna członkami.\" 1Kor 3:9 Bw \"Albowiem współpracownikami Bożymi jesteśmy; wy rolą Bożą, budowlą Bożą jesteście 1Kor 3:11 Bw \"Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus Pan jest fundamentem, każda dusza która oddała się pod panowanie Jezusa jest włączona w ciało Jego KOŚCIÓL To jest KOSCIÓL JEZUSA, niewidzialna budowla, gdzie on sam jest fundamentem. Zadna ziemska instytucja kościelna nie ma prawa uzurpować sobie wyłączności, monopolu na Boga, bo On jest ponadkościelny ponadwyznaniowy. Mówienie o wyłącznosci jest cechcą sekt, tak robią między innymi SJehowy, różnorodne niebezpieczne sekty i niestety KK posiadający największa ilośc wiernych w Polsce. 2Tm 2:19 Bw \"Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma taką pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego. zagarnianie SW. Piotra tylko dla siebie jest jakimś nieporozumieniem. On był jednym z apostołów, nigdy nie był ponad wszystkimi bo sam Jezus powiedział gdy zapytano Go kto jest NAJWIĘKSZY w Królestwie Niebieskim, ze \"Nie tam ma być miedzy wami\" i \"Kto chce być największy niech będzie sługą wszystkich\" \"wy wszyscy macie być braćmi\" Nigdy Sw. Piotr nie przekazał \"władzy papieskiej\" innemu papieżowi, bo nie było na początku takiego stanowiska. Wiec \"sukcesja apostolska\" nie istnieje, Cała teologia Kościoła Rzymskokatolickiego opiera się na interpretacji jednego wersetu (Mt 16:18), a dokładnie na słowach, których w owym wersecie.. nie ma! Zgodnie z rzymskokatolickim zrozumieniem Chrystus nazwał Piotra skałą oraz przekazał mu władzę nad całym kościołem włącznie z nakazem wyznaczania następców będących namiestnikami Chrystusa na ziemi. Chrystus w tym fragmencie mówi do Piotra coś więcej niż to, że jest on skałą. Ów fragment milczy na temat wyznaczania przez Piotra lub kościół kolejnych skał, sprawujących funkcję „głowy” Kościoła Jezusa Chrystusa i stojących na jego czele. Rzymskokatolicka nauka na temat urzędu papieskiego będącego rzekomo fundamentem jedności i zachowania sukcesji apostolskiej przez ów Kościół zbudowana jest więc na wersecie, który NIC na ten temat nie mówi. Skałą czyli fundamentem wyznania apostołów o Chrystusaie \" Ty jesteś Chrystus Syn Boga żywego\"- to było wyznanie Piotra na którym opiera się chrzescijaństwo, a kamieniem węgielnym jest Chrystus Pan radzę poczytać , co tak na prawdę głosi protestantyzm i jakie \"herezje \" mu się zarzuca http://www.czytelnia.jezus.pl/polemiki/bledy_i_herezje.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te "marne tezy Lutra" dotyczyły niezgody na sprzedaż odpustów, czyli płacenia za "wstęp do nieba", tak mamiono wiernych przed Reformacją. Dar życia wiecznego jest dany człowiekowi z Łaski za darmo, jako objaw Bozej miłości. Kupczenie zbawieniem stało się powodem do wyrażnego sprzeciwu i dzięki Bogu za Lutra który zapoczątkował powrót do jedynego żródła i autorytetu czyli do PISMA SWIĘTEGO, do tego czego nauczał sam Pan Jezus Chrystus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic Ci to Kamelio nie mówi, że Kościół Katolicki ma największą liczbę wyznawców i że to JEGO wyznawcy byli męczennikami w starożytności, a nie stworzeni sztucznie przez Lutra protestanci? A Kalwin to już zupełna aberracja... smutek, rozpacz, potępienie... Św. Piotr jako Opoka miał prawo wyznaczać swoich następców i robił to... Jan Paweł II Wielki był wspaniałym, cudownym człowiekiem, uratowanym przez Maryję.. przebaczającym swemu zabójcy... gdzie u protestantów takie świadectwa, takie wzory do naśladowania? Przykro mi, ale niestety wyrwane z kontekstu słowa Biblii nie przekonają mnie do Twojego protestantyzmu. Z czystej ciekawości - czytałaś kiedyś Dzienniczek św. Faustyny, choćby z ciekawości co mówi "przeciwnik"? Bo ja czytałam teksty protestantów, niewiele, ale jednak. Przeczytaj choć fragment Dzienniczka i ustosunkuj się proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Św. Piotr jako Opoka miał prawo wyznaczać swoich następców i robił to... pokaż gdzie wyznaczył?????? stworzeni "sztucznie"?????hm.......bez komentarza..... gdzie u protestantów takie świadectwa hmmm. poczytaj , jest tego na prawdę dużo, co Bóg czyni w życiu nowo narodzonych ludzi dla Chrystusa.:):):):) o objawieniach Marii, poczytaj , jak one mają sie do Pisma swiętego i kto na prawdę stoi na tymi objawieniami. Wszystko trzeba poddawać pod ocenę w świetle Pisma Swiętego. zbadanie tego wymaga duzo czasu i uwagi i przekonania, co jest ważniejsze: Pismo Swiete, czy ludzkie tezy http://www.polskiecentrum.com/artykuly/cuda_Marii.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
Nic Ci to Kamelio nie mówi, że Kościół Katolicki ma największą liczbę wyznawców i że to JEGO wyznawcy byli męczennikami w starożytności, a nie stworzeni sztucznie przez Lutra protestanci? Największą liczbe wyznawcow ma Islam, niestety. A wierni Kościola Katolickiego nie mogli byc meczeni w starozytności bo w starozytności nie bylo Katolickiego Kosciola. :D Dopiero od IV wieku mozna mowic o KK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic Ci to Kamelio nie mówi, że Kościół Katolicki ma największą liczbę wyznawców Mt 7:13 Bw "Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.(14) A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują" czy ten wers ci coś mówi? przestronnei żyją dziś katolicy, wystarczy popatrzec na młodzież...i nie tylko, jak formalnie podchodzą do kwestii wiary i Boga...szeroko kroczą w swoich przekonaniach....smutne, ze statystyki mówią tak, a życie co innego. "Po uczynkach poznają gdzie są uczniowie moi" powiedział Chrystus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKuta czepia się nomenklatury, a Kamelia sugeruje, że po uczynkach protestantów powinniśmy poznać, że wśród nich przebywa Jezus. :) Figa z makiem! :P Jak poznam osobiście jakiegoś \"świętego protestanta\", zmienię zdanie (bo tylko krowa go nie zmienia), ale jak na razie widzę świętych katolickich, którzy są mi wzorem do naśladowania jak kroczyć ścieżkami Pana. Kamelio sprytnie pominęłaś pytanie o Dzienniczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szukam w necie, ale znaleźć nie mogę, napisali ze \"chwilowo zablokowany\", daj jakiś link jak masz. Nigdy nie uciekam od pytań.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia sugeruje, że po uczynkach protestantów powinniśmy poznać, że wśród nich przebywa Jezus. Figa z makiem! hm...gdzie tak napisałam? Pisałam o formalnym traktowaniu Boga i wiary przez katolików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ilu z katolikow istnieje jako zapis w ksiedze parafialnej a katolikami nie jest. Mam takiego jednego w domu, niekatolika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus jest ponadwyznaniowy:) przebywa w tych którzy życiem swoim pokazują Jego nauki, narodzili się na nowo z Ducha Swiętego. Odwrócili się od swoich grzechów, które Jego święta krew obmyła, wiodą nowe swięte zycie z Nim każdego dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus to musi mieć ubaw :P Dyskusje kto jest bardziej jezusowy. A gdyby do was przyszedł i \"nieopatrznie\" powiedział coś niezgodnego z waszą wizją to byście go odesłali do Biblii albo Kościoła, żeby się douczył i przekonał do \"prawdziwej prawdy\" :P A to, że KK ma w Polsce najwięcej członków - ostatnio był dobry artykuł o tym, chyba na interii - ma cały czas co raz mniej. A większości tych co się z nim nie identyfikują nie da się ustalić. No a ilość jakoś chyba nigdy nie świadczyła jednoznacznie o jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Dreamer gdyby przyszedl to swoi Go poznaja. I rzeczywiscie Bogu obijetne do jakiego kosciola nalezysz, wiara jest wazniejsza niz przynaleznosc do kosciola, niz twoje dobre uczynki i checi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J 10:14 Bw \"Ja jestem dobry pasterz i znam swoje owce, i moje mnie znają.\" 10:27 Bw \"Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną.\" nie tylko belaizo swoi Go znają ale też: :):):) 2Tm 2:19 Bw \"Zna Pan tych, którzy są jego\" :):):) JA WIEM KOMU ZAUFAŁAM:) i Znam Jego GŁOS:):):) Ci którzy są Jego słuchają JEGO GŁOSU. Tylko JEGO. Swojego Pasterza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
: stigmata AKuta czepia się nomenklatury, Hę? Czego? Boże moj. czy wiesz co znaczy slowo "nomenklatura". Bez sensu napisalas. Po owocach poznaję że jesteś katoliczka, stigmato? :D Co za nick?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Kamelio ja tez znam glos Pana :D. Tak sie wlasnie zastanawialam, ze jak Jezus przyszedl na ziemie to swoi go poznali. Pamietacie wyznanie Piotra o Jezusie? Natomiast faryzeusze i uczeni w pismie nie poznali tego na kogo czekali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xdjviodjfmodmdkonv
Jeżeli niektóre panie myśląże znają Go i są z Nim po bruderszafcie, to mogą kiedyś lekko się zdziwić gdy On powie "nie wiem kim jesteście" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xdjviodjfmodmdkonv
Zwaszcza to tłumaczenie tzw. trójcy czyli 3 bytów które funkcjonują jako odrębne a mimo to są tym samym... no cóż w takim razie nie macie prawa zarzucać nic np. hinduizmowi i lamaizmowi gdzie wszyscy 'bogowie" są jedynie 'emanacjami" ("wersjami roboczymi") odpowiednio Brahmy (Najwyższego Ducha) i Awalokiteśwary (Pana który spogląda z miłością na wszystkie istoty czujące). God bless you!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może moje wyrażenie było niejasne. Chodziło mi o to, że Kościół Katolicki ma ciągłość od Jezusa, św. Piotra, poprzez następnych papieży... Tak więc czepianie się, że czczeni przez Kościół męczennicy \"nie byli\" katolikami jest... no właśnie... czepianiem się. Tak, należę do Kościoła Katolickiego i nie ukrywam tego :) A mój nick... no cóż... wystarczy trochę poczytać w internecie. Nick jest tu najmniej ważny. Ja też nie mogę znaleźć w necie linka do Dzienniczka, więc poświęcę się i przepiszę co nieco z niego :) \"Jezu ukryj mnie; jakoś Ty się ukrył pod postacią białej hostii, tak i mnie ukryj przed okiem ludzkim, a szczególnie ukryj swe dary, których mi łaskawie udzielasz; niech na zewnątrz nie zdradzam się tym, co Ty działasz w mej duszy. Jestem białym opłatkiem przed Tobą, o Boski Kapłanie, zakonsekruj mnie sam, a przeistoczenie moje niech tylko Tobie będzie wiadome; i codziennie jako hostia ofiarna staję przed Tobą, i błagam Cię o miłosierdzie dla świata. Zniszczać się będę przed Tobą cicho i niepostrzeżenie; jako ofiara całopalna w głębokiej ciszy palić się będzie ma miłość czysta i niepodzielna, a woń tej miłości niech płynie do stóp tronu Twego. Tyś Pan nad pany, lecz kochasz się w sercach maluczkich i pokornych...\" (Dz 1564) \"Miłość, miłość i jeszcze raz miłość Boga, ponad to nie ma nic większego ani w niebie ani na ziemi. Największa wielkość - to jest miłować Boga, prawdziwa wielkość jest w miłości Bożej, prawdziwa mądrość jest - miłować Boga. Wszystko co jest wielkie i piękne - w Bogu jest. Poza Bogiem nie ma piękna ani wielkości. O mędrcy świata i umysły wielkie - poznajcie, że prawdziwa wielkość jest w miłowaniu Boga. O jak bardzo się dziwię, że ludzie niektórzy sami siebie oszukują, którzy mówią - nie ma wieczności...\" (Dz 990) \"Córko moja, jeżeli przez ciebie żądam od ludzi czci dla mojego miłosierdzia, to ty powinnaś się pierwsza odznaczać tą ufnością w miłosierdzie moje. Żądam od ciebie uczynków miłosierdzia, które mają wypływać z miłości ku mnie. Miłosierdzie masz okazywać zawsze i wszędzie bliźnim, nie możesz się od tego usunąć ani wymówić, ani uniewinnić\" (Dz 742)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musze przyznac
ze najwiecej na swiecie jest wyznawco islamu nie chrzescijan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głównym problemem, utrudniającym tę dyskusję, jest brak zdefiniowanej i wspólnej płaszczyzny do jej prowadzenia. Dla protestantów jedynym źródłem bożego objawienia, jedynym źródłem wiary jest jest Biblia, spisane słowo Boga. Przejawia się to w wyznawaniu zasady - Sola scriptura (łac. jedynie pismo). Biblijne uzasadnienie tej zasady znaleźć można m.in. w drugim liście do Tymoteusza, w Apokalipsie, w przypowieściach Salomona, w nauczaniu Jezusa. Dla Katolików natomiast, a także dla np. Mormonów, Adwentystów, Biblia jest tylko jednym ze źródeł. Dlatego też odsyłanie protestantow do pism Faustyny np. mija się z celem, gdyż nie jest to dla nich autorytet. Konkludując, dyskusja mogłaby być owocna, i to w w sensie biblijnym, owoców wiary, gdyby strony uznały za słuszne oprzeć ją na płaszczyźnie, którą wszyscy uznają, czyli na Słowie Bożym. Rzym. 10:17 17. Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe. Dla przypomnienia tylko powiem, że dogmat o nieomylności papieża przyjęty został przez głosowanie, przy wielu sprzeciwach, dopiero w 1870 roku. Rozważcie proszę, tę propozycję 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem katoliczką. Z dziada pradziada. Tym nie mniej - stigmata Nic Ci to Kamelio nie mówi, że Kościół Katolicki ma największą liczbę wyznawców i że to JEGO wyznawcy byli męczennikami w starożytności, a nie stworzeni sztucznie przez Lutra protestanci? W starożytności to męczono chrześcijan. Nie było wówczas podziału na katolików i protestantów :P Lekcje historii się kłanią :D Dodatkowo, gdyby koleżanka znała historię, to by wiedziała w jaki sposób KK rozprawiał się z protestantami. Piotr nie wyznaczał swoich następców. Tu się kłaniają lekcje religii. Nie poznasz świętego protestanta, bo protestanci kwestionują kult świętych - lekcja religioznastwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze coś - marne tezy Lutra. Tu Kamelia ma całkowitą rację. Kupczenie zbawieniem to czarna plama na historii KK. Jako Kościół powinniśmy dziękować Bogu, że ktoś się w końcu temu sprzeciwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż, KK ma także jeszcze jedną dużą czarną plamę - \"nawracanie ogniem i mieczem\". Pal licho kiedy chodziło o politykę - Mieszko I przyjmował chrzest (a co za tym idzie musieli przyjąć jego poddani, a jak nie chcieli to się im \"pomagało\" w tej woli - to już mniej fajne) dla celów politycznych. Ale gorzej - kiedy Chrześcijanie ze świętym ogniem w oczach wyruszali nawracać \"niewiernych\". Zresztą nie musieli wyruszać - a to sobie czarownice, a to heretyków znaleźli i zgodnie z miłością bliźniego spalili albo z przywiązanym kamieniem wrzucali do rzeki (przy tym bardzo \"mądrze\" i z ogromem miłości rozumowali, że jak nie wypłynie takowy delikwent to mieli rację, że był opętany przez diabła). Dlatego mam takie poczucie, że Chrześcijaństwo wcale nie rozprzestrzeniło się dobrowolnie, bo ludzie po prostu czuli taką wewnętrzną potrzebę - tylko siłą. Bo jak wytłumaczyć to, że jakiś kraj nagle \"stawał się\" chrześcijański właściwie w całości - raczej wątpliwe, żeby wówczas jakiś duch św. tak nagle na wszystkich w danym państwie działał, że im się odmieniało i zostawali chrześcijanami. Mam wrażenie, że tylko przymus tak skutecznie działa. (Oczywiście tu już mówię o rozprzestrzenianiu się chrześcijaństwa w czasach, gdy stało się \"oficjalną siłą\" - a nie jeszcze podczas gdy było zwalczane w starożytności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia sama się zainteresowała Dzienniczkiem. A filmik ktoś skomentuje? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest to film religijny, więc pytanie o niego jest na tym miejscu usprawiedliwione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie topik religijny tylko biblijny. Nie wiem o jaka sw Terese chodzi w tym filmie ale piersze co rzuca mi sie nasuwa po obejrzeniu to wspomniany przeze mnie na poprzedniej stronie fragment: \"Nie czyn sobie podobizny rzezbionej czegokolwiek, co jest na niebie w gorze, i na ziemi w dole, i tego co jest w wodzie pod ziemia. Nie bedziesz im sie klanial i nie bedziesz im sluzyl, gdyz Ja, Pan, Bog twoj, jestem Bogiem zazdrosnym\". II Moj 20,4-5 Mozna kochac Jezusa i rozminac sie z prawda. Kochac Jezusa, byc jego uczniem znaczy dla mnie znac jego slowo. Film nie pokazuje Teresy na rozwazaniu Slowa Bozego, na modlitwie. Moim zdanie tez swietosc czlowieka osadza Bog, tylko On ma do tego prawo a nie papiez, synad czy jakiekolwiek zgromadzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×