Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Frk mówisz rozdaj itd, tylko widzisz jeśli zrobię to naturalnie wtedy tak, ale jeśli żeby osiągnąć zbawienie, żeby mile połechtać swoje ego jaka to jestem dobra i wspaniała- jak to się najczęściej dzieje- nic mi to nie da.Dobrym jest się wtedy gdy się o tym nie wie, byłem głodny, a nakarmiliście mnie, byłem spragniony, a daliście mi pić..itd. wtedy sprawiedliwi pytali: Panie, kiedyż to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio pozwolę sobie umieścić opis diabła jako dopełnienie tego co wcześniej napisałaś :) Nie mam wątpliwości co do istnienia szatana, gdyż wyraźnie mówił o nim i działał przeciwko niemu Syn Boży, Jezus Chrystus, w którego wierzę. Podkreślam, że nie tylko mówił o nim, ale również działał przeciwko niemu. Czysto teoretyczne uznanie, że szatan jest kimś realnym, wydaje się bowiem niemal tak samo jałowe, jak zaprzeczanie jego istnieniu. Wsłuchajmy się w naukę Chrystusa o szatanie. \"Idź precz, szatanie!\" (Mt 4,10) -- tak odpędził kusiciela, kiedy ten próbował namówić Go do tego, żeby swoją działalność mesjańską zamknął w obrębie celów tego świata. Swoich uczniów Pan Jezus ostrzega przed diabłem i modli się za nich, aby przynajmniej ostatecznie diabeł w nich nie zwyciężył: \"Szymonie, Szymonie, oto szatan domagał się, żeby was przesiać jak pszenicę; ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara\" (Łk 22,31n). Z kolei do ludzi zatwardziałych w dobrym mniemaniu o sobie Chrystus przemawia gwałtownie, wskazując im bez osłonek zarówno źródło, jak przyszłe owoce ich zatwardziałości: \"Waszym ojcem jest diabeł i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa\" (J 8,44). Jezus, Syn Boży, nie mówił na tej ziemi innych słów niż słowa miłości. Powyższa wypowiedź jest również słowem miłości. Dlaczego zaś jest taka ostra? Odpowiedzmy na to pytaniem: Czyż inaczej nasze samozadowolenie mogłoby nas przerazić? Przede wszystkim jednak Jezus przedstawia się jako zwycięzca diabła: \"Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony\" (J 12,31; por. 14,30; 16,11). \"Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica\" (Łk 10,18). Otóż nie tylko niebo zostało uwolnione od szatana: Syn Boży stał się człowiekiem, aby od szatana i od jego aniołów oczyścić również ziemię. Taka jest główna myśl wydarzeń w Gadarze: Chrystus wpędza demonów w stado wieprzy, a więc w zwierzęta uznawane w Starym Testamencie za nieczyste, które rzuciły się w otchłań morską, bo nie starczy naszej ziemi jednocześnie dla demonów i dla Chrystusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Szymonie, Szymonie, oto szatan domagał się, żeby was przesiać jak pszenicę; ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara\" Kogo Jezus prosił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkanoc. Największe święta chrześcijańskiego świata, a zatem: doroczne mycie okien, zaglądanie pod szafy, przegląd zawartości półek i wyrzucanie rzeczy niepotrzebnych, nagromadzonych przez ostatni rok. Dzień Sądu dla rupieci, które już od niepamiętnych czasów zalegają w mieszkaniu... Tu szczególne uznanie należy się naszym paniom - żonom, matkom, babkom, chociaż i panowie coraz częściej je wspierają, które z wielkim zaangażowaniem i poczuciem obowiązku podejmują trudy przygotowań przedświątecznych. Markety, odświętnie przystrojone, zapewniają nam wszystko co potrzebne będzie przy uroczyście przybranym stole. Obyśmy tylko zdążyli wszystko kupić i o niczym nie zapomnieć. I w końcu są. Święta, spotkania z rodziną, zabawa i nasze polskie(?) tradycje, jakże piękne. Kraszenie jajek. Czynność niezwykle radosna jak i umożliwiająca puszczenie wodzy fantazji. Odbywać powinno się w Wielką Sobotę, a zaangażowani w tą pracę powinni zostać przede wszystkim najmłodsi domownicy. Święcenie pokarmów (zwyczaj ten zapoczatkowany został już w VIII w.) odbywa się podczas porannej mszy w Wielką Sobotę. Jest to dzień szczególny, wszyscy odświętnie ubrani, z pięknie przyozdobionymi koszyczkami zmierzają do kościoła. I tęsknie wyczekiwany zajączek wielkanocny. Jest to jeden z najstarszych elementów obchodzenia Świąt Wielkanocnych. Jego symbol znajdujemy na kartkach świątecznych, obrusach, zastawach. Jednak najbardziej utkwił w świecie najmłodszych. Zajączek kojarzony jest przez nich przede wszystkim jako postać przynosząca prezenty w I dzień świąt. Wedle prastarych zapisków zając ma również symbolizować płodność. I oczywiście Śmigus Dyngus. Obchodzony jako \"lany poniedziałek\", czyli w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Zwyczaj ten ma na celu oblewanie małą ilością wody panien o wolnym stanie cywilnym, co wróżyło szybkie zamążpójście oraz zainteresowanie dziewczyną przez kawalerów. Dzisiaj już jednak, polewają się wszyscy, bez względu na płeć i wiek. Tradycją stało się również i to, że chcemy być w tym czasie z najbliższymi, zasiąść razem przy stole, porozmawiać o rodzinie, ostatnich wydarzeniach, naszych bolączkach i radościach - bo tak rzadko jest okazja aby zebrać wszystkich razem i dzielić się tym wszystkim. I szkoda tylko, że przedświąteczna gonitwa oraz tradycje wyrosłe z pogańskich obrządków, przysłaniają nam samego Chrystusa, który choć Panem i Królem stoi pokornie na uboczu i czeka, może na ciebie. Zapominamy, że On zmarł i zmartwychwstał tylko z jednego powodu, abyśmy mogli upamiętać się, zawołać o wybaczenie i odebrać zbawienie, które nam przygotował. Zapominamy o istocie tych świąt - to nasza, Polaków, największa tradycja. (R.P.) On sam mówi do ludzi: J 11:25 Bw \"Rzekł jej Jezus: Jam jest zmarwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.\" J 11:26 Bw \"A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?\" J 12:44 Bw \"A Jezus zawołał donośnym głosem: Kto wierzy we mnie, nie we mnie wierzy, ale w tego, który mnie posłał.\" Ciepłych Swiąt z Jezusem Zmartwychwstałym obiecującym zmartwychwstanie tym którzy wierzą w Niego ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trelek
Jakie wy jesteście naiwne z tą swoją religią, stare baby a głupie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trelek
Boże pełen w niebie chwały a na krzyżu pomarniały gdzieś się skrywał, gdzież przebywał żem cię nigdy nie widywał Mów co czynisz w tej godzinie kiedy dusza moja ginie czy łzę ronisz nadaremną czy też giniesz razem ze mną? KOMENTUJCIE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pracownik administracyjny
"Szymonie, Szymonie, oto szatan domagał się, żeby was przesiać jak pszenicę; ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara" Kogo Jezus prosił? Zdaje sie, że boga, od którego to też boga szatan domagał się przesiania was "jak przenicę". Szatana miał prosić? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trelek
A kto to szymon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.onet.tv/30289,,,,,,16515,wideo.html ...co za radość usłyszeć dziś:) pójdziemy do domu Pana po niebieskich schodach... by dziękować Bogu, za dar zbawienia:):):) w Zmartwychwstałym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trelek
Kamelio,kto to szymon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trelek
Dowiedziawszy się kto to Szymon już stąd spadam, nie będe niepokoić, chociaż ciekawa jestem,co myślicie o moim wierszu,jakbyś mogla Kamelio odpowiedzieć to poprosze. Jak nie to trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smutny Twój wiersz. Szukający Boga. A On wyciąga ręce do każdego, kto pragnie Go poznać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trelek
Za dużo złego przeżylam by szukać Boga. Z życzeniami pogodnych Świąt spadam stąd. Bóg nie jest dla takich wyrzutków jak ja, na mnie czeka piekło.Usunęłam dwie ciąże, niczego dobrego się nie spodziewam, wolę żeby nie było Boga, bo jak Bóg jest to czeka mnie piekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do --------------> Trelek Jeszcze masz szanse się nawrócić. Szczególnie teraz w te święta Zmartwychwstania Pańskiego ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Zdaje sie, że boga, od którego to też boga szatan domagał się przesiania was \"jak przenicę\". Szatana miał prosić? \" No to jak się ma do tego pogląd, że sam jest Bogiem? Wtedy prosił samego siebie, czy może drugiego wyższego Boga? (A wówczas jak się ma do tego monoteizm?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trelku. Nie wiem czy uświadamiasz sobie jedną bardzo ważną rzecz, o której chcę ci powiedzieć. Nie różnisz się niczym od każdego z nas. Nie ma żadnych podziałów na grzechy ciężkie, cięższe i najcięższe. Każdy ma taką samą wartość i ciężar. Dla Boga nie istotne jest jak wielki grzech popełniłaś, ale czy uświadamiasz sobie ze go popełniłaś i to czy potrzebujesz zmyć go z siebie czy nie. Wiem ze ludziom trudno to pojąć ale dla Boga i kłamstwo, i morderstwo i złe słowo na innego mają taką samą wartość. Nie jesteś w niczym gorsza od nikogo. Jesteś poprostu człowiekiem, który jak i ja jak i twój sąsiad potrzebuje ratunku (zbawienia) od tego stanu w jakim jesteś teraz. To się nazywa \"grzeszna natura\"- kazdy człowiek taką ma. Pozwolę sobie poprzeć moje zdania Biblią bo ona mówi to co mówi Bóg, więc posłuchaj, co On - Jezus chciałby Ci powiedzieć: On przyszedł to takich ludzi jak ty czy ja( jak kiedyś nazywałam się największym grzesznikiem z grzeszników- zanim Jezus nie obdarował mnie nowym czystym życiem -dla niego) - byłam grzesznym wyrzutkiem. Jezus chce zebyś była Jego przyjacielem. kapłaństwo ówczesne mu zarzucało mu ze on spotyka się i jada z grzesznikami, cudzołożnicami i celnikami. Były to grupy ludzi \"najgorsze w społeczeństwie\" - takie najgorsze wyrzutki. A Jezus poszedł do takich ludzi , dlaczego? Mk 2:17 Bw (15) A kiedy potem siedział przy stole w domu jego, siedziało z Jezusem i jego uczniami wielu celników i grzeszników, bo wielu ich było, którzy chodzili za nim. (16) A gdy uczeni w Piśmie spośród faryzeuszów widzieli, że je z grzesznikami i celnikami, rzekli do uczniów jego: Czemu je z celnikami i grzesznikami? A Jezus, usłyszawszy to, rzekł im: Nie potrzebują zdrowi lekarza, lecz ci, co się źle mają; nie przyszedłem wzywać do upamiętania sprawiedliwych, lecz grzeszników.\" faryzeusze nie uświadamiali sobie ze niczym nie różnią się od grzeszników z którymi Pan się spotykał, uważali się za lepszych od nich, taką postawę ganił . Dla Boga kazdy jest na tej samej pozycji Rz 3:23 Bw \"gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,\" Rz 5:12 Bw \"Przeto jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, tak i na wszystkich ludzi śmierć przyszła, bo wszyscy zgrzeszyli;\" Rz 3:10 Bw \"jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego,\" Ani jeden człowiek nie jest w Bożych oczach, \"nadający m się do nieba\"- wszyscy \"nadają się tylko do piekła\". I Bóg widząc taki stan człowieka postanawia z własnej woli, z miłości uratować nas. Uratować Ciebie, uratować mnie i każdego. Ukarać za to ze wszyscy jesteśmy \"wyrzutkami \"- do niczego się nie nadającymi bez Boga, postanawia Jezusa - Syna_ Zbawiciela Swiata, posłac na świat, zeby On stał sie \"zastępczą ofiarą\" , zamiast Ciebie i mnie. Jego śmierć to ukaranie nas, naszego brudu, bo jak napisano u proroków, grzech musi zostać ukarany, bo Bóg nie chce mieć nic wspólnego z grzechem. Miłuje grzesznika, ale nienawidzi grzechu. Więc w swoim planie zbawienia ludzi postanawia rozliczyć się z grzechem RAZ i na ZAWSZE. Zeby w niebie być już wolnymi czystymi od grzechy i ciężaru brudu. Sami nie jesteśmy w stanie tego dokonac. Bóg wiedział, ze nikt nie jest w stanie \"SAM dostać się do nieba - \"dobrym świętym zyciem\", bo jest grzeszny, w mniej szym lub większym stopniu, ale każdy. I dla Boga nie miało to znaczenia w jakim stopniu. Zamiast nas wyrzutków ukarał tym \"piekłem\" Jezusa. Więc mam dla Ciebie dobrą wiadomość:) Nie dla Ciebie jest piekło. Nie musisz tam powędrować. Ukarano już \"twoje wyrzuctwo\" i moje też:) Bóg chce to z ciebie zmyć raz na zawsze i nie chce ci wspomnieć już nigdy tego więcej co uczyniłaś w swoim życiu. Iz 1:18 Bw \"Choć wasze grzechy będą czerwone jak szkarłat, jak śnieg zbieleją; choć będą czerwone jak purpura, staną się białe jak wełna.\" Gdyby Twoje grzechy były tak czerwone , nie do wybielenia, On sprawi ze staną się białe ( wybieleje twoja dusza) W innym fragmencie psalmu- dokładnie nie pamiętam, Bóg mówi, ze \"wrzucę wasze przewinienia w morskie głebiny i juz nigdy ich nie wspomnę\" 1J 1:7 Bw \"krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.\" Bóg zmazuje grzechy (WSZELKIE) duze małe średnie, kazde, krwią ZABITEGO BARANKA- tak samo jak w Izraelu zabijano Baranka i krwią jego mazano drzwi, ten kto miał pomazane krwią przeżywał, był uratowany. Tak samo jest dzisiaj: Ten kto zmazał swoje grzechy krwią Baranka - jest uratowany, ma Zbawienie- przez wiarę w to co dokonało się 2000 lat temu na Golgocie- gorze gdzie Jezus sam dobrowolnie dał się ukrzyżować, zeby grzech został osądzony. Piekło więc nie jest dla tych którzy są \"wyrzutkami- grzesznikami\"- bo wszyscy poszlibyćmy do piekła, bez najmniejszego wyjątku, piekło jest dla tych którzy nie przyjmą osobiście tej najcenniejszej ofiary i nie zmyją swoich grzechów krwią dobrowolnie przelaną. Biblia mówi : \"Uwierz w Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony\", tzn. uwierz w to co On dla Ciebie uczynił. WZywaj Jego Imienia, a On da Ci NOWE ŻYCIE, bez cieżaru, bez obciązeń z przeszłości. Bóg Cię nie potępia za to co się stało w Twoim życiu, Jezus chce Cię przytulić i powiedzieć, o nic się nie martw, kocham Cię i chcę ci to wszystko wybaczć, zmyć, wykreślić, oczyścić. I DAC CI NOWE ZYCIE:) 2Kor 5:17 Bw \"Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.\" Ap 21:5 Bw \"I rzekł Ten, który siedział na tronie: Oto wszystko nowym czynię. Jeśli chcesz nowego czystego zycia w przebaczeniu w wolności i w penosci tego ze Jezus zmył grzech z Ciebie poprostu powiedz Mu o tym, powiedz że Go potrzebujesz, ze chcesz życ w wolnosci, ze chcesz, by Jego krew oczyściła twoje życie, tak jak kiedyś moje. I stałam się nowym człowiekiem:) Ten cud przemiany może uczynić tylko Bóg . I On to moze zrobić też dla Ciebie. Przyjmij Jezusa jako OSOBISTEGO - Twojego Zbawiciela. a czeka na ciebie Niebo i otwarte Jego ramiona. On chce cię uratować, nie potępić i mówi: KARA TWOJA JUŻ JEST ROZLICZONA, nic nie jesteś winna, bo Jezus zrobił to DOBROWOLNIE - wykupił ciebie i możesz żyć w poczuciu przebaczonych win, zapłaconych długów, wolnym szczęśliwym nowym życiu. Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć wiecej : czytaj Biblię ., jak chcesz napisz do mnie maila mk1974@interia.pl Bóg nie chce cię potępić, tak jak łotra na krzyżu( On czuł ze zasłużył na śmierć- pieklo- tak jak ty to napisałaś o sobie, czuł ciezar winy na sobie- ale uznał GO - Jezusa za KRÓLA i oddał się w Jego ręce) a Jezus powiedził \" Dziś będziesz ze mną w Raju\" Niebo jest dla Ciebie❤️...ściskam serdecznie:):):) Możesz o tym Jezusowi powiedzieć. On czeka na ciebie:) Ktoś kiedyś powiedział: \"Kościól to nie jest hotel dla świętych, ale szpital dla grzeszników\" Rany optruje Najlepszy Lekarz. Opatruje je tak, ze nie ma blizn, nie masladów, po dawnej przeszłości:) Bądz szczęsliwa w Bogu...może tak być:):):):) Uwierz Jemu. Czytaj List Niebiański:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer od zawsze masz problem z Bogiem w trzech osobach. Jezus nie jest Ojcem. Woda (Ciecz, Para, Lód) Nie pamiętasz wcześniejszych dysput na ten temat, było ich na prawdę wiele. Bóg dal się poznać człowiekowi na ziemi na tyle by Go uratować. Reszta poznania Bozego nastąpi później. Pisałm to kiedyś na podstawie "starożytnego zwierciadła" Wiesz jak kiedyś się przeglądano? Szlifowano kawałek metalu, ale to nie było lustro, dokładne w szczególikach. Widziano tylko zarysy, niedokładny, niejasny obraz Bóg powiedział: 1Kor 13:12 Bw "Teraz bowiem widzimy jakby przez zwierciadło i niby w zagadce, ale wówczas twarzą w twarz. Teraz poznanie moje jest cząstkowe, ale wówczas poznam tak, jak jestem poznany." Gdy staniesz przed Bogiem twarzą w twarz, to dopiero wtedy poznasz Go takim jakim on jest naprawdę. Teraz Bóg chce naszej wiary. Wiary w Zbawiciela posłanego na krzyż, bo tak się stało na prawdę, po to by nas uratować. Reszta poznania nastąpi później. To jest plan Boga. Oznajmił Go w swoim Liście i dał Go ludziom, z Niego mozemy poznać Boga na tyle na ile On chciał się objawić. A objawił się w Synu swoim Jezusie Chrystusie. Kto widział mnie widział Ojca, mówi Jezus, kto wierzy we Mnie , nie we mnie wierzy, ale w Tego, który Mnie posłał. Enigmatyczne prawda? Ale taka jest JEGO wola by Syn był uwielbiony. Bo kto UWIELBI Syna Uwielbi Boga Ojca. Istota Boga jest jakby zagadką, tajemnicą, nie wiemy dlaczego tak jest, kiedyś się dowiemy:) ALe cała Biblia od samego poczatku (ST TESTAMENT - przez wszystkie Jego karty _ aż do Nowego, mówi w symbolice wydarzeń o Zbawicielu- Jezusie Chrystusie)On przyszedł na prawdę, po to by nas uratować . To jest najważniejsze i to nie jest zagadką.:) Jest powiedziane jasno, czysto i wyraźnie. Zaprawdę zaprawdę powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy Temu który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem lecz przeszedł z śmierci do żywota" ...powiedział Jezus. Jan. 5.24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trelek
Kamelio, to nie jest takie proste. Za mlodu popelnilam złe rzeczy, dopiero teraz rozumiem jak złe.Dogryzałam niepełnosprawnemu bratu, matce, nie uczylam się. Te grzechy możnaby wybaczyc...ale najgorsze jest zabicie nienarodzonych dzieci. Na to nie moze być wybaczenia. Brakuje mi bardzo tych dzieci i nie chcę wybaczenia, Bóg nie powinien wybaczać mordercom. Nie jestem jeszcze gotowa na przyjęcie religii, Bóg nie jest dla takich jak ja. W dodatku jestem obludna, gdy zobaczę na forum jakąś dobrą osobę, zaraz jej dogryzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trelku, nawet sobie nie uświadamisz czym był kiedys za czasów jezusa cudzołóstwo, wszyscy wychodzili na ulicę łapali kamienie w ręce i rzucali, aż zabiją na śmierć. Ktoś w dzisiejszej Polsce mógłby powiedzić, takiego grzechu jak Twój nie wybacza się, bo zabiłaś dzieci.Nie chcę zebyś pomyślała ze bagatelizuję to, bo tak nie jest. Wem ze to musi być ogromny ciężar. Ale Jezus powiedział do niej " JA cię nie potępiam idz w spokoju, ale nie rób już tak więcej" Bóg nie chce zebyś raz jeszcze tak zrobiła, mówi ci nie rób tak, ale Ja mam moc zmyć z ciebie wszelki ciężar win.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma dla niego grzechu który On nie wybacza. ON MÓWI WSZELKI grzech zmywa krew Jezusa. Nie masz przyjmować zadnej religii. Przyjmij PRZEBACZENIE OD BOGA. Jeśli uczynisz to ze szczerego serca przed Nim to jestem przekonana, ze sama zobaczysz jak wolne stanie się Twoje życie. Bóg Cię kocha, wiem to. Dla takich ludzi jak JA- KIEDYŚ NAJWIĘKSZY GRZESZNIK Z GRZESZNIKÓW- DLA TAKICH JAK JA NIE MA PRZEBACZENIA MÓWIŁA M SAMA DO SIEBIE i jak TY On przyszedł. I wszystko uregulował, chce zebyś tylko przyjęła przebaczenie, przeżyła obmycie siebie w NIm i rozpoczęła NOWE życie WOLNE SZCZESLIWE :) z NIm i dla Jego chwały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus : Mt 11:28 Bb "Chodźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a ja dam wam odpoczynienie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trelek
Do Kamelii--->Problem jest taki,że ja sama sobie nie wybaczę, a jak ktoś chce wybaczyć, uważam go za zbyt poblażliwego. Poza tym uważam, że Bóg NIE POWINIEN wszystkim wybaczać, powinien oceniać calokształt życia człowieka. Może szybciej przyjęłabym Boga,gdyby byl surowszy. No bo jak to mialoby być-Papież Ojciec Święty w niebie i obok Niego ja? Nie mogę zrozumieć tej sprzeczności wybaczania wszystkim, to mnie powstrzymuje od stania się religijną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trelek
A jakby Hitler przyjął przebaczenie przed śmiercią, to też stanąłby obok Ojca Świętego w niebie? Przecież to bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałaś ze nie dla ciebie jes Bóg. Ale zobacz co sam Jezus mówi: Mk 2:17 Br "A Jezus, usłyszawszy to, powiedział: Nie zdrowi, lecz chorzy potrzebują lekarza. Przyszedłem nie po to, żeby wzywać do siebie sprawiedliwych, lecz grzeszników." grzech jest jak choroba, tylko On może ją uleczyć, i chce to zrobić własnie dla CIEBIE. Ktoś kiedyś powiedział : Gdybyś był tylko jednym człowiekiem na ziemi Bóg tez posłał by Jezusa zeby umarł zamiast ciebie abyś w ten sposób uniknęła śmierci (potępienia) a zdobyła przebaczenie i wieczne zycie. Bo On nie chce Ciebie karać, to już zostało ukarane. Przyjmij TO.Bóg osądził już wszelki grzech- osądził go na Jezusie. MY MAMY WOLNOŚC OD POTEPIENIA- ci którzy obmyli się w JEGO PRZELANEJ KRWI> Rz 8:1 Bw "Przeto teraz nie ma żadnego potępienia dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie." dobranoc, bądz, szczęsliwa, zyczę Ci tego z całego serca ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 morderców wisiało z Jezusem. Jeden miał Jezusa gdzieś. a drugi oddał siebie w Jego ręce, powiedział ze cierpi sprawiedliwie bo jest mordercą i zasłużył. Miał identyczną postawę do Twojej. Co mu powiedział Jezus?: "Dziś będziesz ze mna w Raju" czy dlatego bo zasłużył: ? ON BYŁ MORDERCĄ!!!! Bóg nie daje karty wstępu do nieba bo jest się "dobrym człowiekiem" On powiedział, ze nie ma dobrych , sprawiedliwych , ani jednego. Wszyscy zasłużyliśmy na piekło. łaska ( z greki charis) to niczym nie zasłużony dar od Boga Ef 2:8 Bw "Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; (9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił." Gdyby tak było morderca który uznał Jezusa za KRÓLA I WYZNAŁ MU SWOJE CIĘZARY nie dostał by obietnicy Raju- dziś, od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia, witaj :D powiedz do jakiej denominacji należysz ? pozdrawiam w Panu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest właśnie BOŻA MIŁOŚC. Nie wiemy czy Hitler nie oddał się przed smiercią w Boze ręce, tylko Bóg to wie i Hitler, ale gdy wyznał Bogu swoje ciężary to jestem pewna ze dla Hitlera też JEZUS UMIERAŁ . OSĄDZONO WSZYSTKIE GRZECHY NA GOLGOCIE i Hitlera i moje, i Twoje, każde. To nie jest pobłażanie, bo tylko ktoś kto na prawdę czuje ciężar win, tak jak Ty czy ja kiedyś w przeszłości, moze powiedzieć ze pragnie Bozego uwolnienia i przebaczenia. Pokora przed Bogiem jest NAJWAŻNIEJSZA/ TYLKO pokorne skruszone przed Bogiem serce, wyzna przed Jezusem ze Go potzrbuje i przyjmie przebaczenie przez oczyszczenie krwią Zbawiciela. Moze to co piszę jest jeszcze za trudne dla Ciebie do przyjęcia, ale taka jest PRAWDA HISTORYCZNA, JEZUS żył, umarł i powstał z martwych. Sam o sobie mówil KILKA RAZY, ze zabiją Go ale potem ON zmartwychwstanie. Tylko wariat lub Bóg moze tak powiedzieć. Wariatem by się okazał, gdyby tak się nie stało. Ale On powiedział prawdę. Wiedział sam o sobie ze powstanie z martwych, to był wielki znak od Boga dla człowieka, ze ON jest posłanym Zbawicielem dla nas wszystkich. Jezus żyje:) Pamiętajcie o tym w dzień Świętowania Zmartwychwstania i obiecuje wierzącym ,oddanym Jemu wieczność i zmartwychwstanie :) Chwała Jezusowi, ze zwyciężył śmierć i wszelki grzech:):):) !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×