Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

bałwochwalstwo to tylko ułamek wielkiej góry lodowej, zgłębaiając mocno Pismo Swięte, dokładnie i z modlitwą dostrzega się takich niezgodnosci znacznie wiecej. Dla mnie jako kiedyś katoliczki jest to smutne zjawisko, bo tyle ludzi jest tak sprzecznie nauczanych. Mnóstwo katolików nie zada sobie trudu sprawdzenie nauk bezpośrednio w Biblii, slepa wiara w ludzkie nauki kapłanów nie jest dla mnie żadnym atutem chrześciajnina. Zródłem i największym autorytetem i bezkompromisowym drogowskazem musi być Pismo Swięte jeśli chcemy być posłuszni Bogu i jeśli chcemy wiedzić czego nauczał Jezus i do czego namawiał a czego zdecydowanie zabraniał. O slowie Swoim mówił jak o Lampie, bez której jest ciemno i można nieźle pobłądzić. Ps 119:105 Bw "Słowo twoje jest pochodnią nogom moim I światłością ścieżkom moim." Mk 12:24 Bw "Odpowiedział im Jezus: Czy nie dlatego błądzicie, że nie znacie Pism ani mocy Bożej?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala1
Kamelio, a z jakiego wydania Biblii korzystasz? Które księgi nie są kanoniczne? Wiem na pewno, że 1 i 2 Machabejska, a co z Ezdraszem i Nehemiaszem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaat
olala1 obrzydliwe? chodzisz na groby bliskich? wszak bóg jest bogiem zywych!, umarłym zostawcie grzebanie umarłych! cóż za religijny obłęd i pusta tolerancja. jedno z przykazań dekalogu: "Będziesz zważał na szabat, aby go święcić, jak ci nakazał Pan, Bóg twój.." obowiązuje dekalod czy nie? "Nie będziesz miał bogów innych oprócz mnie." gdyby innych nie było kogoż by człowiek miał mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biblia Warszawska, Brytyjska. Bez ksiąg apokryficznych. Nehemiasza Ezdrasza są. W internecie jest gdzieś spis ksiąg apokryficznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala1
Maaat "olala1 obrzydliwe? chodzisz na groby bliskich? wszak bóg jest bogiem zywych!, umarłym zostawcie grzebanie umarłych! cóż za religijny obłęd i pusta tolerancja. jedno z przykazań dekalogu: "Będziesz zważał na szabat, aby go święcić, jak ci nakazał Pan, Bóg twój.." obowiązuje dekalod czy nie? "Nie będziesz miał bogów innych oprócz mnie." gdyby innych nie było kogoż by człowiek miał mieć?" Oczywiście, że chodzę odwiedzać groby bliskich, ale przez to okazuję im szacunek - nie "rozmawiam" z nimi, nie modlę się do nich, nie wywołuję duchów, bo to jest obrzydliwe dla Boga (przynajmniej wywoływanie duchów jest na 100% obrzydliwe). Oczywiście, że dekalog obowiązuje i tu mam dylemat, bo wg Biblii powinam świętować sobotę, a jestem katoliczką i mam obowiązek świętować niedzielę... A co do pytania o innych bogów, to może Kamelia się wypowie, bo na pewno użyje właściwych cytatów, ja jako typowa polska katoliczka za mało znam Biblię, ale już pracuję nad tym, by to zmienić. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ale dlaczego dreamer uważasz ze wstawiennictwo Mojzesza nie mogło być prośbą spełnioną przez Boga.\" Nie to, że nie mogło być spełnione. Chodzi o coś innego. Czy żeby to zrobić Bóg potrzebował wstawiennictwa człowieka? A co gdyby Mojżesz się nie wstawił? To właściwie człowiek prosił Boga-miłość potraktowanie kogoś z miłością, a nie z okrucieństwem. A gdyby nie poprosił? \"Dreamer ciągle zarzcuasz Bogu okrucieństwo, a nigdy nie wspomnisz i nie skomentujesz Jego miłości i zbawienia, o ratunku dla ciebie w Jezusie, o zapłaceniu twojego długu przez przelaną krew, tego nie dostrzegasz? Nie wierzysz ze Jezus umierał też dlatego zebyś Ty mógł być na wieki w niebie? zapłacił za twoja radosną wieczność. Nie wierzysz ze to też prezent dla Ciebie? \" Nie wierzę Kamelio, że Jezus umierał za coś co jest pewne i niezbywalne. Przynajmniej nie w sensie dosłownym. Myślę, że zawsze wracamy do światła-absolutnej miłości - niezależnie od wszelkich zdarzeń. Dlatego też nie wierzę, że ktokolwiek mógł, może na to zapracować, zapewnić to. I myślę, że samemu Jezusowi nie o to chodziło. Nie zarzucam temu co nazywamy Bogiem okrucieństwa tylko słowom Biblii mówiącym ponoć dosłownie o postępowaniu Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala1
Słowa Biblii nie zawsze są dosłowne, nieraz to dokument historyczny, nieraz poezja, nieraz aforyzm, nieraz pouczenie, nieraz proroctwo... i odpowiednio do gatunku literackiego należy te słowa interpretować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tablica czasu
Pytał ktoś o Arkę, fragment Gurdżijewa, polecam bo on wiele wyjasnia:) W tym okresie zaczęliśmy rozmawiać na temat Arki Noego. Sam zawsze uważałem mit o Arce Noego za ezoteryczną alegorię. Wielu nas ujrzało teraz, że nie była to jedynie alegoria ogólnej idei ezoteryzmu, lecz że jednocześnie był to plan jakiejkolwiek ezoterycznej pracy, w tym również naszej. Sam system był “arką", dzięki której mieliśmy nadzieję przetrwać czas “potopu". Gęstość wibracji i gęstość materii wyrażają wiele innych właściwości materii. Na przykład do tej pory nie mówiliśmy nic o inteligencji albo świadomości materii. Prędkość wibracji materii wskazuje na stopień inteligencji danej materii. Musicie pamiętać, że w przyrodzie nie ma nic martwego ani nieożywionego. Wszystko na swój własny sposób jest żywe, wszystko na swój własny sposób jest inteligentne i świadome. Tylko że ta świadomość lub inteligencja w różny sposób wyraża się na różnych poziomach bycia, to znaczy w różnych skalach. Ale raz na zawsze musicie zrozumieć, że w przyrodzie nie ma nic martwego ani nieożywionego, że istnieją tylko różne stopnie ożywienia i różne skale. Tablica Wodorów, służąca do określania gęstości materii i prędkości wibracji, służy jednocześnie do określania stopnia inteligencji i świadomości, ponieważ stopień świadomości odpowiada stopniowi gęstości lub prędkości wibracji. Oznacza to, że im gęstsza jest materia, tym mniej jest ona świadoma, tym mniej inteligentna. I im gęstsze są wibracje, tym bardziej świadoma i bardziej inteligentna jest materia. Prawdziwie martwa materia zaczyna się dopiero tam, gdzie ustają wibracje. Jednakże w zwykłych warunkach życia na powierzchni Ziemi nie musimy się troszczyć o martwą materię. Nauka też nie może jej dostarczyć. Wszelka znana nam materia jest żywa i na swój sposób inteligentna. Ustalając poziom gęstości materii, Tablica Wodorów ustala poprzez to również stopień inteligencji, co oznacza, że porównując materie zajmujące różne miejsca na Tablicy Wodorów, ustalamy nie tylko ich gęstość, ale także ich inteligencję. Możemy więc nie tylko powiedzieć, ile razy ten czy tamten wodór jest gęstszy lub lżejszy od innego, ale ile razy jeden wodór jest inteligentniejszy od drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tablica czasu
dreamer2006 - upraszczając, to znaczy stanie na wyższym szczeblu ewolucyjnej drabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tablica czasu
co myślicie o Judaszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro istnieją różne skale, a owa inteligencja jest tylko kwestią gęstości wibracji, to czy istnieje coś obiektywnie na wyższym stopniu ewolucyjnej drabiny? Czy jest to tylko uproszczenie na podstawie wyrwanej z całości którejś ze skal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaazzzz
O załozycielka się pojawiła:) jakiej ty jesteś wiary i po co zakładałaś taki topic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajna tu jest sekta
A Kamelia to guru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajna tu jest sekta
nic a nic was nie rozumiem co tu piszecie.....dziwni jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam świątecznie i mam prośbę. Czy ktoś mógłby mi przesłać na maila stigmata1@wp.pl Biblię Warszawską (czyli inaczej Brytyjską)? Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po zmartwychwstaniu.... Przez 40 dni Jezus ukazywał się swoim uczniom jako żyjący, byli liczni świadkowie tego wielkiego wydarzenia. A On Pan dał liczne dowody tego ze żyje i nie umarł. (3) im też (uczniom)po swojej męce objawił się (Jezus) jako żyjący i dał liczne tego dowody, ukazując się im przez czterdzieści dni i mówiąc o Królestwie Bożym. Dzieje Ap. 1. Najpierw Maria Magdalena, kobieta, którą uzdrowił, potem 2 uczniów idących drogą, potem uczniom siedzącym w wieczerniku, tez nad morzem łowiącym ryby, potem wielu innym. Mk 16:9 Bw \"I powstawszy z martwych wczesnym rankiem, w pierwszy dzień tygodnia, ukazał się najpierw Marii Magdalenie\" Mk 16:12 Bw \"A potem ukazał się w innej postaci dwom z nich, gdy szli do wsi.\" 1Kor 15:5 Bw \"i że ukazał się Kefasowi, potem dwunastu;\" J 21:1 Bw \"Potem ukazał się znowu Jezus uczniom nad Morzem Tyberiadzkim 1Kor 15:6 Bw \"potem ukazał się więcej niż pięciuset braciom naraz, z których większość dotychczas żyje\" Dz 3:15 Bw \"I zabiliście Sprawcę życia, którego Bóg wzbudził z martwych, czego my świadkami jesteśmy.\" Dz 2:32 Bw \"Tego to Jezusa wzbudził Bóg, czego my wszyscy świadkami jesteśmy;\" 🌻 🌻 🌻 Rz 10:9 Bw \"Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.\" stigmata mailem wysłałam link, mam nadzieję ze doszedł, to o co prosiłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko jesli
chcesz takie bzdury pisac to lepiej nic nie pisz.... 20:22 Fajna tu jest sekta A Kamelia to guru 20:23 Fajna tu jest sekta nic a nic was nie rozumiem co tu piszecie.....dziwni jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tablica czasu
dziecko a co nie ma racji?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tablica czasu
przecież widzisz, że nie da się tutaj porozmawiać, to nie są pytania dotyczące biblii, to jest objawianie jedynej najmojszej prawdy i przekonywanie do tego innych a to są niestety zapędy sekciarskie?Kamelia nie odpowie na niewygodne dla niej pytanie i jeśli coś nie po jej myśli mam na wszystko jedną odpowiedź- niezgodne z jej biblią czyt. niezgodne z jej wizją. jej wyznanie na 6 milardów ludzi na świecie, wyznaje 500 mln- wszystkie odłamy(chrześcijaństwo ok. 2 miliardów, w tym ponad miliard katolicy ) a ona uważa, że jedyna i właściwą droga jest jej wyznanie, ci zaś którzy myślą inaczej nie będą zbawieni. to nie sa sekciarkie zapędy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się. A pytania, które są dla niej niewygodne pomija milczeniem i zaczyna skrupulatnie wklejać teksty ze swojego katolickiego kalendarzyka. Jesteście sektą i tyle. A tytuł topiku wprowadza w błąd gdyż żadnej dyskusji tu nie ma. Ci którzy dyskutować próbowali odeszli już dawno bo... z sektą dyskusji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ekscytuję się ale jak poczytam kilka takich wypowiedzi to mam wrażenie, że to już nawet nie ściana, o którą w przysłowiu groch rzucano a zbrojony beton:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tablica czasu
napisałam tak z powodu zignorowania pytania. co myślicie o Judaszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tablica czasu
kontrowersyjna "Ewangelia Judasza" to tylko jeszcze jeden przykład jak kościół działa, mówi się tutaj o nauce Jezusa, o jego słowach, myslę, że z bibli nie dowiemy się za wiele o jego nauce, za duża manipulacja faktami dla osiągnięcia własnych korzyści, więc spierać się nie mam o co, bo nikt nie wie jak było, w biblii można wyczytać, że Piotr również zdradził Jezusa, zaparł się go trzykrotni i za to został później pierwszym papieżem. "Ewangeliści stworzyli – nie wiedzieć po co- absurdalną sytuację, w której „Nauczyciel”, „cichy i pokorny baranek”, rzuca groźby pod adresem zdrajcy przeklinając go za to, co ma zrobić. Ale to przecież wina Boga Ojca, gdyż On rzecz całą tak zaplanował i za sprawą Ducha Świętego realizował. Poza przyczynieniem się do „wypełnienia Pisma” Judasz nie zrobił niczego ponad „boży plan” a mimo to został okrzyknięty najgorszym spośród wszystkich postaci Nowego Testamentu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie czytałam całego tematu, ale jednak nie wydaje mi się, by Kamelia należała do sekty. Z jej słów przebija radość i pogoda ducha, jest szczęśliwa, bo odkryła żywego Jezusa - ja dopiero zaczynam ten proces, zaczął się on u mnie w Wielką Sobotę. Formalnie jestem katoliczką, ale pomocy doznałam od pastora, nie od księży, gdy tego potrzebowałam. Od soboty czytam Biblię tak zachłannie, że jestem upojona Jej blaskiem i światłem. Kult obrazów i rzeźb nie ma uzasadnienia w Biblii. O Judaszu się na razie nie wypowiem, bo Ewangelie zaledwie musnęłam dopiero, a jako katoliczka - co za wstyd - prawie w ogóle nie znałam Słowa Boga - i tak jest z przeważającą większością moich znajomych katolików :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba przegapiłam pytanie o Judasza....:) natłok świąt i tak wielu obowiązków. Biblia mówi o Judaszu: -był jednym z 12 apostołów Mk 14:10 Bw \"A Judasz Iskariot, jeden z dwunastu\" -był skarbnikiem J 13:29 Bw \"A ponieważ Judasz był skarbnikiem\" - ten który go wydał arcykapłanom Mt 10:4 Bw \" Judasz Iskariot, ten, który go też wydał.\" -ten który go zdradził Mt 27:3 Bw \"Wtedy Judasz, który go zdradził\" - w którego wstąpił szatan Lk 22:3 Bw \"W Judasza zaś, zwanego Iskariot, który należał do dwunastu, wstąpił szatan;\" Dz 1:16 Bw \"Mężowie bracia! Musiało się wypełnić Pismo, w którym Duch Święty przepowiedział przez usta Dawida o Judaszu, który stał się przywódcą tych, co pojmali Jezusa;\" Jezus o Judaszu Mk 14:21 Bw \"Syn Człowieczy wprawdzie odchodzi, jak o nim napisano, ale biada owemu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Prorok Zacheasz na kilkatysięcy lat wcześniej prorokował o cenie, za którą Judasz zdradzi Jezusa. - 30 srebrników. Za 11:13 Bw \"Lecz Pan rzekł do mnie: Wrzuć je do skarbca, tę wysoką cenę, na jaką mnie oszacowali! Wtedy wziąłem trzydzieści srebrników i wrzuciłem je w świątyni do skarbca.\" Problem predystynacji (przeznaczenie, doktryna relig. głosząca, że los człowieka, jego zbawienie a. potępienie przesądzone są z góry. Etym. - późn.łac. praedestinatio \'przeznaczenie\' od praedestinare \'ustalić z góry\' ,nie jest zagadnieniem łatwym w teologii. I sama wielokrotnie mocno myślałam nad wieloma zagadnieniami w Biblii, bo jak mówi Pismo: J 15:16 Bw \"Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam.\" a o Judaszu:J 13:18 Bw \"Nie o was wszystkich mówię; Ja wiem, których wybrałem; lecz niech się wypełni Pismo: Ten, kto spożywa chleb mój, podniósł na mnie piętę swoją.\" Bóg wie, ktrych wybrał.... i zna serca szczerych , sprawiedliwych, ludzi, którzy chcą być mu wierni do końca. Bóg zna życie człowieka od początku do końca, ludzkie wybory, ludzkie decyzje, bo nawet włosy na głowie wszystkich ludzi ma policzone. Bóg jest Bogiem, zna rzeszłosć i przyszłość, jest Panem historii. A co najważniejsze: 2Tm 2:19 Bw \"Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma taką pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego, i: Niech odstąpi od niesprawiedliwości każdy, kto wzywa imienia Pańskiego.\" Czy jesteś Jezusa? Czy należysz do Boga? Kochaj Go z całego serca i duszy, swojej, odstąp od nieprawosci, a Bóg da ci wszystkie odpowiedzi, nawet na te trudne pytania. Szunemitko ❤️ :):):) Niech Cię Bóg błogosławi i niech z nieba spływają dla Ciebie wszelkie błogosławieństwa i dobra...bądz szczęśliwa w Bogu:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Aju:) jak tam u Was :):):) czytałam ze Ala doskonale sobie radzi, podczytuję Twój topik czasami. Gratulacje dla niej, trzymajcie się, tak bardzo się cieszyłam w tą ostanią niedzielę z tej niespodzianki dla Ciebie od wszystkich:):):) Dziękowałam Bogu mocno, bo wiedziałam jak to ważne dla was:) Sciskam mocno:):) Do zobaczenia niebawem. ćwiczcie dzielnie dalej, Z Panem Bogiem.:) Niech daje Wam duzo siły i wytrwałosci:):):) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×