Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Kamelio ❤️ :) Dziękuję za te miłe słowa i za wszystko, co napisałaś na tym topiku, bo jesteś jedną z głównych osób, dzięki którym otworzyły mi się oczy. :) Już czuję, że niedługo ktoś napisze mi, że przyłączyłam się do sekty, ale ja właśnie jestem WYZWOLONA, nie zniewolona :) Zrozumiałam, że największa mądrość jest w kierowaniu się Słowem Boga, a stało się to - co może dziwne - w Wielką Sobotę, w święto, do którego przez cały Wielki Post przygotowywałam się po katolicku... by zrozumieć w przeciągu JEDNEGO dnia, że winniśmy świętować szabat, jak nakazał Bóg. Ale dość o mnie. To temat o czymś CUDOWNYM - Jezus zbawia!!! I niech mi nikt nie mówi, że katolicy nie uzależniają się od obrazów i figur - gdy je schowałam w swoim domu, poczułam się jak pozbawiona narkotyku!!! Jak tu się modlić??? - myślałam. A ja nie chcę się modlić do kawałka płótna czy drewna, tylko do żywego BOGA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szunemitko ❤️ Chwała Jezusowi:):) ze daje wolność i otwiera oczy. Jest zywy, zmartwychwstały i prawdziwy:):):) jeśli szczerze modlisz się do Niego i czytasz Jego Słowo jeszcze wiele razy będzie Cię zaskakiwał ....:) Ja pisałam tylko Jego Słowa, to Jego dzieło:):):) Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Dla Jezusa wszelkie uznanie i chwala i nasze serca ❤️ JEZUS ZBAWIA I JEST ZYWY:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rexi
jestem dumna z tego że jestem wierząca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tablica czasu
"Wtedy spełniło się to, co powiedział prorok Jeremiasz: Wzięli trzydzieści srebrników, zapłatę za Tego, którego oszacowali synowie Izraela. I dali je za Pole Garncarza, jak mi Pan rozkazał" Mt zupełnie się Mateuszowi pomieszali prorocy:) Kamelia jak wg Ciebie zginął Judasz? bo bilbia podaje dwa rozne sposoby, znasz historię? pytam bo nie wiem czy wiesz, srebrniki w czasach Jezusa nie istniały, wiele lat temu wyszły z obiegu :) Jezus powiedział,że cała dwunastka zasiądzie na dwunastu tronach w celu sądzenia dwunastu plemion Izraela, wiec jak biada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tablica czasu
"Wtedy spełniło się to, co powiedział prorok Jeremiasz: Wzięli trzydzieści srebrników, zapłatę za Tego, którego oszacowali synowie Izraela. I dali je za Pole Garncarza, jak mi Pan rozkazał" Mt zupełnie się Mateuszowi pomieszali prorocy:) Kamelia jak wg Ciebie zginął Judasz? bo bilbia podaje dwa rozne sposoby, znasz historię? pytam bo nie wiem czy wiesz, srebrniki w czasach Jezusa nie istniały, wiele lat temu wyszły z obiegu :) Jezus powiedział,że cała dwunastka zasiądzie na dwunastu tronach w celu sądzenia dwunastu plemion Izraela, wiec jak biada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tablica czasu
"Wtedy spełniło się to, co powiedział prorok Jeremiasz: Wzięli trzydzieści srebrników, zapłatę za Tego, którego oszacowali synowie Izraela. I dali je za Pole Garncarza, jak mi Pan rozkazał" Mt zupełnie się Mateuszowi pomieszali prorocy:) Kamelia jak wg Ciebie zginął Judasz? bo bilbia podaje dwa rozne sposoby, znasz historię? pytam bo nie wiem czy wiesz, srebrniki w czasach Jezusa nie istniały, wiele lat temu wyszły z obiegu :) Jezus powiedział,że cała dwunastka zasiądzie na dwunastu tronach w celu sądzenia dwunastu plemion Izraela, wiec jak biada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tablica czasu
"Wtedy spełniło się to, co powiedział prorok Jeremiasz: Wzięli trzydzieści srebrników, zapłatę za Tego, którego oszacowali synowie Izraela. I dali je za Pole Garncarza, jak mi Pan rozkazał" Mt zupełnie się Mateuszowi pomieszali prorocy:) Kamelia jak wg Ciebie zginął Judasz? bo bilbia podaje dwa rozne sposoby, znasz historię? pytam bo nie wiem czy wiesz, srebrniki w czasach Jezusa nie istniały, wiele lat temu wyszły z obiegu :) Jezus powiedział,że cała dwunastka zasiądzie na dwunastu tronach w celu sądzenia dwunastu plemion Izraela, wiec jak biada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tablica czasu
"Wtedy spełniło się to, co powiedział prorok Jeremiasz: Wzięli trzydzieści srebrników, zapłatę za Tego, którego oszacowali synowie Izraela. I dali je za Pole Garncarza, jak mi Pan rozkazał" Mt zupełnie się Mateuszowi pomieszali prorocy:) Kamelia jak wg Ciebie zginął Judasz? bo bilbia podaje dwa rozne sposoby, znasz historię? pytam bo nie wiem czy wiesz, srebrniki w czasach Jezusa nie istniały, wiele lat temu wyszły z obiegu :) Jezus powiedział,że cała dwunastka zasiądzie na dwunastu tronach w celu sądzenia dwunastu plemion Izraela, wiec jak biada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Jeremiaszu również jest wspomniana historia zakupu pola za siedemnaście sykli w srebrze.. O tym proroctwie mówil Mateusz. Smierć Judasza. Myślę ze twoją intencją jest insynuacja jakoby niezgodnosci w opisaćh smierci Judasza. Ale pomyśl przez chwilę. Czy na pewno istnieje niezgodność pomiędzy stwierdzeniem, że Judasz po prostu powiesił się, a stwierdzeniem, że „spadłszy głową na dół, pękł na pół i wypłynęły wszystkie jego wnętrzności”.???? Niektórzy nie wyobrażają sobie jak można pogodzić te dwa opisy. otóż nie ma żadnej sprzeczności pomiędzy dwoma stwierdzeniami. wyobraźsobie, że ktoś chce popełnić samobójstwo za pomocą trucizny, która nie wywołuje gwałtownej śmierci. Pomyśl że ten ktoś w momencie takiej próby samobójczej siedzi na jakichś stromych schodach, np. na jakiejś klatce schodowej. Następnie po zażyciu trucizny nagle traci on przytomność i osuwa się po tych stromych schodach w dół. Spadając jak wór z kartoflami uderza głową w jakąś ostrą krawędź i w ten sposób ostatecznie przypieczętowuje swój zgon. Wyobraźsobie teraz, że istnieją dwie wersje zgonu tego człowieka. Wedle jednej wersji popełnił on samobójstwo zażywając truciznę. Wedle zaś drugiej wersji zabił się uderzając głową w coś kanciastego, przy czym ta druga wersja nie precyzuje, że zażył wpierw truciznę. Czy te dwie wersje jego śmierci są jednak sprzeczne, ponieważ na pierwszy rzut oka mówią o zupełnie innych okolicznościach zgonu tego człowieka? W żadnym wypadku, przecież znamy ów bieg wydarzeń i wiemy, że z powodzeniem można, a nawet trzeba je zharmonizować w jedną całość. Na tej samej zasadzie można zharmonizować dwa opisy śmierci Judasza: Judasz powiesił się, a potem jego ciało długo pozostawało nienaruszone na szubienicy (Żydzi nie mogli dotykać trupów – Lb 19,11.13.16.18; Ag 2,13) i w ten sposób doznało ono rozkładu a wnętrzności, pod wpływem ciśnień gazów powstałych na skutek owego rozkładu, wydobyły się na zewnątrz. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej. Warto dodać, że słowa z Dz 1,18 - prenes genomenos, tłumaczone jako „spadłszy głową na dół”, posiadają w kilku innych rękopisach inne brzmienie, niż mają te rękopisy, na których opierają się współczesne tłumaczenia Biblii. Pewne późniejsze manuskrypty syryjskie, i armeńskie mają mianowicie w tym miejscu wersję nie „spadłszy głową na dół”, ale wersję „stał się wzdęty”. srebrniki- sekle tyrejskie bite w srebrze I ostatnia sprawa dotcząca dwunastki. Maciej stał się po Judaszu 12 apostołem. Dz 1:23 Bw A urząd jego niech weźmie inny. (21) Trzeba więc, aby jeden z tych mężów, którzy chodzili z nami przez cały czas, kiedy Pan Jezus przebywał między nami, (22) począwszy od chrztu Jana, aż do dnia, w którym od nas został wzięty w górę, stał się wraz z nami świadkiem jego zmartwychwstania. I wskazali dwóch: Józefa, zwanego Barsabą, którego też nazywano Justem, i Macieja(24) Potem modlili się tymi słowy: Ty, Panie, który znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego obrałeś, (25) aby zajął miejsce w tej służbie i w posłannictwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz, aby pójść na miejsce swoje. (26) I dali im losy; a los padł na Macieja, i został dołączony do grona jedenastu apostołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Czy na pewno istnieje niezgodność pomiędzy stwierdzeniem, że Judasz po prostu powiesił się, a stwierdzeniem, że „spadłszy głową na dół, pękł na pół i wypłynęły wszystkie jego wnętrzności”.????\" Kamelio - może i nie ma. Ale czy gdyby była to Ty i tak byś jej nie wytłumaczyła? \"W żadnym wypadku, przecież znamy ów bieg wydarzeń i wiemy, że z powodzeniem można, a nawet trzeba je zharmonizować w jedną całość. Na tej samej zasadzie można zharmonizować dwa opisy śmierci Judasza:\" Tyle, że sytuacja pierwsza jest hipotetyczna więc wiemy jaką ją stworzyliśmy. A do drugiej stosujesz zasadę \"wiemy, że z powodzeniem można, a nawet trzeba je zharmonizować w jedną całość\". Tyle, że w niej Ty najpierw harmonizujesz a później dopiero wiesz (a właściwie domniemywasz, że wiesz) - czyli harmonizujesz na podstawie czego nie wiesz. \"Drobna\" różnica. No a idąc tym sposobem - równie dobrze można założyć, że jest to jednak sprzeczność - skoro na podstawie hipotezy to \"mogło by być prawdziwe\" - to można stworzyć dużo więcej hipotez wg których nie mogło by to być w żaden sposób prawdziwe. Choćby najbardziej trywialna - w wielu tekstach historycznych pewne elementy się drastycznie różnią (np. u innych autorów, powiedzmy o inny sympatiach - wystarczy popatrzeć jak przedstawiają Napoleona Francuzi czy Polacy a jak Rosjanie czy Anglicy). Ale oczywiście nie ma to samo w sobie większego znaczenia, tylko właśnie mnie zastanawia, czy nie jesteś sobie wytłumaczyć każdej sprzeczności w Biblii - choćby to nawet była sprzeczność ewidentna. Czy nie działa taki sam mechanizm jak u zakochanych - wtedy obiekt naszych uczuć jest dla nas ideałem i każde jego zachowanie jesteśmy w stanie sobie ładnie wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście miało być: "czyli harmonizujesz na podstawie tego, czego nie wiesz". (i stwierdzasz w ten sposób, że wiesz czego nie wiesz?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajna tu jest sekta
a sekta nadal działa:D pozdrawiam guru kamelie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tablica czasu
przepraszam za to wklejenie, cośz kafeterią się działo. Kamelio ja Cieie zapytałam, co mówi biblia na ten temat wiem, chodziło mi o Twoje zdanie a nie kopiowanie, znamy ciąg zdarzeń? skąd? żaden z jego uczniów nie pisał ewengelii i nikt nie umiał pisać oprócz Judasza. zapytałam o niego bo dla mnie zdrajcą nie był, wypełnił tylko wolę Jezusa, Ty byś tego nie zrobiła gdyby Cię poprosił? tak łądnie mówisz o miłości, zapytalam w kontekście pochodu z Judaszem w Skoczowie, słyszałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie te dwa opisy śmierci ni esą sprzeczne ze sobą, jeden moze być konsekwencją drugiego, najpierw powieszenie, potem naturalny rozkład wnetrzności. Jakie to ma znaczenie ze w jednym miejscu opisuje sie samobójstwo a potem jego dalsze konsekwencje- pośmiertne nazwałabym. To ze cytuję Bibię to oznacza ze zgadzam się poprostu z tym co jest napisane w Biblii. To ze cytuję wypowiedzi innych oznacza ze zgadzam się z tym co cytuję, nie widzę w tym najmniejszego problemu. Opinie pewnych ludzi mogą być też naszymi opiniami jeśli podzielamy je w pełni. Słowo Boze moze być autorytetem w 100% i cz esto jest tak, ze myśli zawarte w Piśmie są moimi myślami. Utożsamiam się z nimi. Nasladując Jezusa i idac za Nim ....Jego myśli Jego Słowo staje się najważniejsze Ga 2:20 Bw \"Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trelek
Kamelia jest mądra i dobra, jest to najlepsza i najmądrzejsza osoba na kafeterii. KAMELIO pisz jak najwiecej, ja to czytam choć nie wszystko rozumiem. A do wrożek chodzić nie będę, nie wiedzialam wcześniej że to złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wypowiedzi Kamelii czyta się z taka przyjemnością .......... tak mądrze , pouczająco pisze i przede wszystkim z miłościa ....... dziękujemy Kamelio ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tablica czasu
dla mnie to różne opisy osób znających historię z opowiadań innych, bo takimi osobami byli autorzy biblijnych opowieści. zamiast wklejania: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,162

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trelku 🌻 cichuteńko 🌻 ciepło robi się na serduchu jak czyta się takie miłe zdania. Bardzo dziękuję ❤️. Ale chyba trochę przesadzacie....:):):) ....bo ja wiem , ze to wszystko Jezus, to On Was (nas) tak kocha.... ...a ja tylko o tym piszę.......jak umię. Bo sama dośwadczyłam od Boga takiej milości, doświadczam jej na codzień jak czytam to co On mówi do mnie...w swoim słowie i co czyni w moim życiu. Moją rolą, tak jak każdego chrześcijanina jest mówić o tym co czyni Jezus z miłości do ludzi. Wskazywać na Niego, nie na siebie..co też czynię z szacunku do Pana mojego. i chcę powtórzyć za uczniem Jezusa J 3:30 Bw \"On musi wzrastać, ja zaś stawać się mniejszym.\" Chwalmy zatem Pana Jezusa ,nie Kamelię :):):) proszę....bo to Jego Słowa, prosto z Jego Testamentu:):):) A Was wszystkich wieczornie pozdrawiam jak umię przesyłając kwiaty Bożych Słów jak białe Kamelie, aby pachniały w Waszych domach rozsiewając dobrą woń Zbawienia i kawałka nieba w tym naszym często niełatwym życiu...bądzcie szczęsliwi. :) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że nie przesadzamy Kamelio :) i że pomogłaś niejednej osobie :) ale każdy chrześcijanin rozumie, że to Pan Bóg obdarzył Cię taką łaską. A ponadto widać na Twoim przykładzie jakie owoce wydaje Ewangelia - łagodność, dobroć, pokora... wszystko o czym jest napisane w Nowym Testamencie :) Nie dałaś się zdenerwować nawet posądzeniami o bycie guru jakiejś sekty. Ja np. na tym etapie, na jakim jestem, jeszcze dałabym się ponieść nerwom, Ty już jesteś \"zakorzeniona\" w Chrystusie. 🌼 Powiedz mi Kamelio, co robi chrześcijanin ewangeliczny, gdy zgrzeszy? Przeprasza Boga słowami psalmu lub swoimi słowami? I to wystarczy? Wiecie, co mnie przeraziło? Temat dla kochanek księży katolickich pt. \"Kocham księdza\" - ma tysiące wpisów i te kobiety się nawzajem wspierają, nazywając się cytuję \"dzielniakami\" :( Strasznie mnie to zasmuciło, że religia, w której jeszcze jestem, może się \"poszczycić\" takimi \"osiągnięciami\". Gdyby te kobiety czytały Biblię, wiedziałyby, że w Królestwie Niebieskim nie ma miejsca dla rozpustników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trelek
Ja też przeglądałam topik o kochankach księży, przejął mnie wstrętem. Kamellio-nie przesadzamy; Kamelia jako skromna osoba nie dostrzega, ile dobrego robi, nie odtrąca np.osób, które są uwazane za stracone, lecz daje im nadzieję na Królestwo Niebieskie. Dzięki Kamelii aż się chce być dobrym!!! A ja mam pytanie: ile lat trzeba poświęcić, by dobrze poznać Biblię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szunamitko 🌻 Bóg przebacza nam grzechy jeśli Jemu je wyznajemy. Jest Naszym Ojcem, więc mówmy do Niego jak do kogoś kogo kochamy....prosto z serca:) (7) Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, (...) krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu. (8) Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma. (9) Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości. (10) Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, kłamcę z niego robimy i nie ma w nas Słowa jego. (1 List Jana 1:1-10, Biblia Warszawska) Ale jeśli ...zgrzeszymy, czego nie powinniśmy to: 1J 2:1 Bw \"Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy(2) On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata. (3) A z tego wiemy, że go znamy, jeśli przykazania jego zachowujemy. (4) Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma. (5) Lecz kto zachowuje Słowo jego, w tym prawdziwie dopełniła się miłość Boża. Po tym poznajemy, że w nim jesteśmy. (6) Kto mówi, że w nim mieszka, powinien sam tak postępować, jak On postępował. Bóg chce abyśmy postępowali tak jak On, abyśmy stawali się coraz bardziej podobni do Jezusa Chrystusa. Moze nam to zająć nawet całe zycie, ale Bóg widzi szczere serce. I chce abyśmy nie grzeszyli: 1Jana 3.10 \"Kto nie postępuje sprawiedliwie, nie jest z Boga\" Łaska, czyli przebaczenie jako dar wydaje się nieraz zbyt łatwym rozwiązaniem i pobłazaniem przez Boga grzechów, ale to nie prawda, bo nic nie jest większym lekceważeniem łaski Boga niż lekkomyślne stwierdzenie, ze można należeć do Boga, bez przejawiania cech prawdziwej świętości w codziennym naszym życiu. Bóg zna wprawdzie wszystkich, którzy są Jego, którzy są Jego własnością, lecz w swoim Słowie przedstawił także dla naszego użytku cechy rozpoznawcze takich ludzi. Zna Pan tych, którzy są jego, i: Niech odstąpi od niesprawiedliwości każdy, kto wzywa imienia Pańskiego.\" 2 Tym. 2.19 1J 2:3 Bw \"A z tego wiemy, że go znamy, jeśli przykazania jego zachowujemy.\" Dlatego On chce byśmy nie grzeszyli, ale tak jak wspomniałam w 1 J. 2.1- jak zapytałaś Szunemitko mamy Orędownika u Ojca:):):) Jezusa Chrystusa, który jest przebaczeniem grzechów i ci którzy wyprali swoje szaty, (życie w jego krwi), są przykryci przez Niego płaszczem sprawiedliwości:):):) Trelku napisałaś wielką bibilijną prawdę, co prawda, może nieświadomie używając imienia Kameli, ale ta prawda dotyczy Jezusa, bo dziękiNiemu, aż chce się być dobrym, nie czynimy tego zeby coś uzyskać, lub ze strachu, lub żeby się przypodobać, ale dlatego ze Jesteśmy Jego, ze wykupił nas, zapłacił cenę za wolność i przebaczył grzechy, nazwał swoimi dziećmi i obdarował zbawieniem, ze nie odrzucił , gdy ludzie nas odrzucili, to właśnie Jezus daje nadzieję na Królestwo Niebieskie największym grzesznikom i DLATEGO żyjemy święcie DLA NIEGO, a nie zeby uzyskać zbawienie. Tego właśnie nie rozumieją ludzie, którzy myślą ze na zbawienie można sobie zapracować, a prawdą jest to ze miłość Boża wyzwala samoczynnie w człowieku zdolnosć do dobrego świętego życia pełnego dobrych uczynków jako efekt Bozej miłosći przebaczenia i odnowienia umysłu w Chrystusie. Pięknie napisałaś Trelku i myślę ze jesteś bardzo blisko Boga:):):) To właśnie Jezus jest taki jak napisałaś ...daje nadzieję, nie odtrąca, i dzięki Niemu...aż chce się być dobrym:):):) ❤️ ...ściskam mocno:) Trelku...całe chyba zycie będę się uczyć Bozych prawd z Biblii bo to niezwykła Księga, gdy się modllę i czytam Boze Słowo czasami ten sam fragment może mi dac nowe wiadomości od Boga. To On jest Nadawcą i sam przekazuje to co chce w danym etapie poznania. Dziś mozesz zobaczyć mniej, jutro zobaczysz coś jeszcze. Ale rok czasu czytając 2 -3 rozdziały dziennie pozwoli Ci poznać Biblię moze nie tak dokładnie, ale poznawanie Bozej woli jest tak fascynujące ze można ją pochłaniać większymi fragmentami. To wielka przygoda z Bogiem...zachęcam mocno ..On ma wiele niespodzianek dla każdego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szunemitka piszesz: \"Strasznie mnie to zasmuciło, że religia, w której jeszcze jestem, może się \"poszczycić\" takimi \"osiągnięciami\". Gdyby te kobiety czytały Biblię, wiedziałyby, że w Królestwie Niebieskim nie ma miejsca dla rozpustników.\" Nie przejmuj się,to nie ludzie są źli, zła jest kultura, zła jest religia która nastawia negatywnie do seksu. Czyż to nie Koścół miał być dla człowieka?? Czy Jezus nie mówił, że Krolestwo Boże jest w nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.godtube.com/view_video.php?viewkey=ee73e63418003b47d7d5 już kiedyś to pokazywałam ale trelku zobacz.... trelku, On to zrobił dla Ciebie...obejrzyj:) To nie gwoździe Cię przybiły, lecz mój grzech To nie ludzie Cię skrzywdzili, lecz mój grzech To nie gwoździe Cię trzymały, lecz mój grzech Choć tak dawno to się stało, widziałeś mnie. I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy. Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. (Jan. 3:14-16) Jezus Chrystus oddał swe życie, by przywrócić pokój między Tobą a Bogiem, zerwany przez grzech. Zobacz ma tym przedstawieniu jak grzech opanowuje człowieka i sam nie może się z niego wyrwać. Jezus uwalnia:) Jezus ratuje:) Jezus przywraca pokój z Bogiem zerwany przez grzech. Grzech oddzielił człowieka od Boga, ale Jezus likwiduje tą przepaść i daje nową społeczność z Bogiem, szczęście i całą wieczność w Jego objęciach:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maalutka, tzn. którą religię masz na myśli? katolicka rzeczywiście negatywnie nastawia do seksu, a z nauką protestancką na ten temat dopiero się zapoznaję, ale tyle wiem, że kobieta powinna się szanować i nie spędzać swego czasu w objęciach duchownego katolickiego, który zobowiązał się (mniejsza z tym, czy słusznie) do celibatu. Jak chcą seksu, niech wstąpią w związek małżeński z jakimś wolnym mężczyzną. Ja nie mam męża, więc nie idę za pragnieniami ciała, czyli jak widać - można \"wytrzymać\". Przyjęłam naukę chrześcijańską, że ciało jest świątynią Ducha Św.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś tak skomentowłał to przedstawienie: Gość: Leszek, dqi15.neoplus.adsl.tpnet.pl 2008/03/25 22:31:34 Niczego bardziej nie pragnę, niż tego, by moje życie w całości należało do Boga. A czy należy? - na pewno nie, jestem przecież grzesznym człowiekiem. a pewna chrześciajnka tak odpowiedziała Leszkowi:) iwka_jakkwiat 2008/03/25 22:56:04 Do Leszka-- Myślę, że przekonanie o własnej grzeszności, jest pierwszym krokiem do tego, by przyjmować Bożą łaskę przebaczenia, Bożą moc do przemiany i poddawać Bogu kolejne sfery życia. Każdy z nas może znaleźć w swym życiu rzeczy, które wymagają jeszcze przemiany. To jest proces. Pytanie tkwi w tym, czy chcemy iść za Bogiem, czy z własnej woli wybraliśmy Jezusa jako Pana i chcemy mu poddawać każdego dnia swe życie i pozwolić, by w tym życiu On panował a nie my. te komentarze w nawiązaniu do pytania Szunamitki i spraw trelka:) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rok 2008 i numerologia Numerologia to mistyczna nauka o ukrytym, tajemnym znaczeniu liczb, której podwaliny stworzyli pitagorejczycy, wtajemniczający w orfickich i eleuzyjskich misteriach starożytne elity. Numerologię rozwijali później hermetyści, gnostycy, alchemicy, kabaliści, renesansowi neoplatończycy i nowożytni ezoterycy. Owocem ich wielowiekowych badań i analiz jest refleksja związana z tym, że liczby nieustannie na nas działają, wpływając na wszelkie procesy w mikro i w makro skali. Redukcja kabalistyczna sprowadza wszystkie liczby (np. datę urodzenia, wibracje imion, nazwiska, przezwisk) do jednocyfrowych liczb naturalnych, czyli od jedynki do dziewiątki. Idea dziewiątki ujawniła się również w periodyzacji różnych okresów i etapów (dziewięć dni, miesięcy, lat). Jest to podstawą tworzenia się różnych cykli dziewiątkowych, z których najważniejszy to dziewięcioletni cykl biegu dziejów i zdarzeń. Na jedynce cykl się zaczyna, na dziewiątce kończy. Rok 2007 (suma liczb = 9) kończył dziewięcioletni cykl, który rozpoczął się w roku 1999 (suma liczb = 1). Rok 2008 to zatem numerologiczna jedynka, początek nowego cyklu, nowego etapu. Lata jedynkowe często przynosiły nowy impuls, duże przyspieszenie, gwałtowne, czasem dramatyczne wydarzenia. Patronuje jej bowiem zodiakalny Baran i planeta Mars. Jedynka to potężna erupcja energii, dynamizm, manifestacja siły, mocy i potęgi. Nierzadko przynosi wojny, agresję, ostre i gwałtowne konflikty, ale też duże, często oczekiwane i pożądane zmiany, jako reakcja na stary, zmurszały i nieefektywny system. Tak było w roku jedynkowym - 1972, gdy afera Watergate, ujawniająca bezwzględne mechanizmy rządzące światem polityki w USA zmusiła do rezygnacji z urzędu prezydenta Nixona. Ale też był to rok naznaczony spektakularnym krwawym atakiem palestyńskich terrorystów z organizacji Czarny Wrzesień na olimpiadzie w Monachium. W 1981 objął rządy 40 prezydent USA - pogromca komunizmu Ronald Reagan. W tym też roku zamachu na Jana Pawła II dokonał Ali Agca. W kraju narasta kryzys ekonomiczny rozsypującej się socjalistycznej gospodarki. Trwa pochód Solidarności, która uchwala słynne posłanie do ludzi pracy Europy Wschodniej. Równocześnie gen. Jaruzelski przygotowuje się do wprowadzenia stanu wojennego, który wprowadzono 13 grudnia. W reakcji Solidarność wezwała do strajków, z których zwłaszcza strajk w kopalni Wujek zapisał się w pamięci krwawą pacyfikacją górników. Widowiskowo jedynkę ujawnił rok 1990. Wtedy to w życie wszedł słynny pakiet reform finansowych planu Leszka Balcerowicza, zniesiono cenzurę, wprowadzono religię do szkół. W tym też roku na XI zjeździe PZPR podjęto decyzję o rozwiązaniu partii, uchwalono nowe święta państwowe (11 listopada, 15 sierpnia) i zlikwidowano PRL-owiskie Święto Odrodzenia 22 lipca. W 1990 roku prezydentem zostaje Lech Wałęsa. Spektakularny wymiar jedynki ujawnił również rok 1999. Unia Europejska wprowadziła nową walutę Euro, kryzys gospodarczy w Brazylii - i wcześniejsze w Rosji i na Dalekim Wschodzie - rozpoczęły kilkuletni okres światowej bessy. W roku tym doszło do dwóch dramatycznych wydarzeń. Pierwszym była NATO-wska interwencja w Jugosławii w celu zakończenia konfliktu i czystek etnicznych w Kosowie. Drugim, brzemiennym do dziś w skutki, była krwawa i okrutna II wojna czeczeńska, którą rozpętał ówczesny premier Władymir Putin po niewyjaśnionych po dzień dzisiejszy zamachach na bloki mieszkalne w Moskwie. W kraju rok 1999 był początkiem czterech wielkich reform (samorządowa, emerytalna, zdrowotna, oświatowa) rządu Jerzego Buzka. W tym też roku wykorzystując kryzysową sytuację rolników Andrzej Lepper rozkręca potężną kampanię organizując masowe blokady na drogach, co jest jego początkiem wielkiej kariery politycznej zakończonej wyborami 21.10.2007 i praktycznie jego upadkiem. Rok 1999 był również związany z Wielkim Krzyżem z przepowiedni Nostradamusa. To wszakże w tym roku zaczęło się głośno robić wokół bin Ladena - przywódcy Al-Kaidy. Jednak minione lata jedynkowe mocno się różniły od czekającej nas jedynki w 2008. W 1981 i 1990 w dacie przejawiały się trzy liczby ogniste (1 i 9). W 1999 nawet cztery, czyli wszystkie. Ognista siła tych jedynek była zatem iście piorunująca. Mniej się jednak ujawniła spektakularna ognista moc jedynki w 1972, gdyż ognistą jedynkę i dziewiątkę "gasiła" wodna dwójka. Rok 2008 - jedynka - pod tym względem będzie szczególny i wyjątkowy. Tworzą go bowiem wodna dwójka (obecna niemal przez całe tysiąclecie) i ziemska ósemka. Praktycznie przez cały XXI wiek liczyć się będą wyłącznie dwie ostatnie liczby roku i to one ujawniają istotę wydarzeń, ich charakter i ich jakość. Nie będzie to zatem aż tak spektakularny i widowiskowy rok, jak miało to miejsce z poprzednimi trzema latami jedynkowymi (1999, 1990, 1981). Siła jedynki jest bowiem tworzona przez ósemkę - i to ta liczba wyznaczy główne kierunki na rok nadchodzący. Konfrontacja, starcie, spór, nowy etap i nowe rozdanie będzie jednak wyglądało inaczej niż w latach minionych. Ósemka bowiem symbolizuję władzę, systemy represji, kontroli społecznej, kapitały i inwestycje, a także spory cywilizacyjne, etniczne i wyścig zbrojeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Europa W horoskopie Unii Europejskiej (Traktat z Maastricht) Neptun zacznie tranzytować descendent, który jest odpowiedzialny za politykę zagraniczną. W Polsce tranzyt ten miał miejsce w 2005 i 2006 roku. Neptun związany jest z manipulacją, lękami, ale też z chemią, paliwami, środkami odurzającymi. Oznacza to kolejną falę rosyjskiego lobbingu w ramach UE. Polityka rosyjska będzie zmierzać do uzależnienia Europy od rosyjskich paliw, przy odcięciu alternatywnych źródeł z południowej Azji i rozbijaniu europejskiego sojuszu energetycznego. To bardzo niebezpieczny moment dla Unii, gdyż inwestując w gazociąg północny (zwłaszcza Niemcy) Unia zyskuje tylko pozornie. Inwestycja ta okaże się też nieopłacalna ekonomicznie, a której koszty wielokrotnie przekroczą plan. Neptun na descendencie to także nowe zagrożenia, zwłaszcza związane z epidemiami i nasileniem się nielegalnej imigracji poprzez nową granicę Unii, w tym polską (układ z Schengen). Mocno nasili się kontrabanda, oraz przemyt narkotyków, papierosów i alkoholu. Trygon Urana do Merkurego sprawia, że Unia zacznie szybko nadrabiać zaległości w informatyzacji, we wdrażaniu nowoczesnych technologii skutecznie liberalizując rynek telekomunikacyjny. Ceny połączeń telefonicznych i korzystania z internetu mocno spadną, nowi zaś członkowie wspólnoty szybko będą likwidować zapóźnienia cywilizacyjne i techniczne w stosunku do starych krajów UE. Unia szykować się będzie do poważnych reform i transformacji wyznaczanych przez progresję Słońca przez Marsa i Plutona. Ich kulminacja przypada w 2009, ale już w roku 2008 zauważymy, że Unia Europejska poważnie zmieni kurs. Wspólnota postawi na odnowienie relacji i sojuszu z USA, zwłaszcza po wyborach w Stanach Zjednoczonych. Kończyć się zacznie hegemonia starych członków: Francji, Niemiec i Włoch. Nowo przyjęte państwa, w tym Polska, zaczną ujawniać duże ambicje. Gruntownie przebudowana zostanie polityka społeczno-ekonomiczna, rolna, zagraniczna i energetyczna wspólnoty. Nie obędzie się jednak bez ostrych konfliktów, których w Unii już dawno nie widziano. Progresywne Słońce w kwadraturze do Saturna sygnalizuje nowe pola poważnych napięć społecznych, zwłaszcza związane z konieczną modernizacją rozbuchanej biurokracji, oraz socjalnych zabezpieczeń we Francji, Niemczech i Skandynawii. Nie będzie to spokojny i łatwy rok dla Niemiec. W horoskopie Zjednoczenia ma miejsce cała seria ostrych konfiguracji: koniunkcja Urana do Księżyca, oraz liczne ostre aspekty Saturna, co prowadzić będzie do masowych protestów społecznych i wybuchu niezadowolenia, jakie kraj ten dawno nie widział. Progresja Księżyca przez Plutona w marcu ostrzega przed zamachami terrorystycznymi lub jakąś dużą katastrofą. Wielka Brytania i Irlandia nadal będą utrzymywać wysokie tempo wzrostu gospodarczego, zachowując przy tym sporą niezależność od unijnych instytucji. Wielka Brytania będzie mieć jednak poważne problemy z terroryzmem i fundamentalistami, których działalność na Wyspach mocno się nasili. Opozycja progresywnego Marsa do Plutona to bardzo niebezpieczna konfiguracja ostrzegająca Brytyjczyków przed nowymi falami zamachów. Niebezpiecznie będzie w styczniu i w sierpniu, gdy Księżyc utworzy nieharmonijne aspekty do Saturna i Plutona. Imponujący styl w polityce narzuci nowy prezydent Francji Nicolas Sarkozy, choć będzie to dla niego trudny i nieprzyjemny rok. Kwadratury Urana i Saturna do Wenus sprawiają, że boleśnie odczuje on konsekwencje swoich miłosnych perypetii z rozwodem włącznie. Jednak najlepsze lata dopiero przed nim. Ma duże szanse na II kadencję, która zapisze się w dziejach jako jedna z najwybitniejszych prezydentur w dziejach Francji i całej Europy, i będzie porównywana z prezydencją de Gaulle'a. Sarkozy nie uniknie ostrych i gwałtownych konfliktów społecznych, ale jako Wodnik ma wizję i rewolucyjny zapał, więc nie będą go przerażać liczne rafy i przeszkody. Włochy mogą mieć spore problemy gospodarcze i społeczne. Kwadratura Urana do Słońca Republiki sygnalizuje niebezpieczeństwa związane z terroryzmem, oraz z odradzającą się zorganizowaną mafijną przestępczością. Opozycja Plutona do Marsa w horoskopie Hiszpanii sprawia, że bardzo poważnie nasilą się nacjonalistyczne tendencje separatystyczne Katalończyków i Basków, co może rozniecić nową falę terroryzmu w tym kraju. Na nowo powróci temat wojny domowej i okaże się, że rany po niej i po rządach generała Franco nie zostały całkiem zabliźnione. Kłopoty Szwajcarii szybko się nie zakończą. Kraj ten stanie na progu ważnych decyzji związanych z dylematem integracji z Unią, czy też utrzymywania swojej niezależności. Bank Szwajcarii będzie mocno aktywny w związku z zawirowaniami Franka. Jego kurs może nadal dramatycznie spadać, co mocno zaniepokoi Szwajcarów przyzwyczajonych do swojej pozycji i bogactwa. Jednak pod koniec roku sytuacja zacznie się stabilizować i uspokajać. Węgry po kilku latach ostrego kryzysu społeczno-ekonomicznego przejdą głęboką modernizację. Progresywne Słońce horoskopu Wiosny Ludów z 1848 wchodzi na trzydzieści lat do Panny, zaś w horoskopie powstania z 1956 roku ostre układy tworzą Uran i Saturn. Węgrzy zafundują sobie ostrą terapię porównywalną do tego, co w Polsce zrobił Balcerowicz, mocno zreformują gospodarkę i podejmą ciężką walkę z deficytem budżetowym, choć będzie to dla nich wyjątkowo bolesne doświadczenie. Silny Neptun w horoskopie niepodległości z 1989 roku sprawia, że Madziarzy przejdą pewien proces podobny do polskiego z okres 2006-2007. Też się zmierzą ze swoimi narodowymi traumami, ze swoim kulturowo mocno osadzonym smutkiem i pesymizmem, obudzą ducha przedsiębiorczości, postawią na rozwój i optymizm. Bardzo trudny rok czeka Litwę. Koniunkcja Urana ze Słońcem, z drugiej strony kwadratura progresywnego Słońca do Urana (podwójny układ) i opozycja Saturna sygnalizują ostry kryzys polityczno, społeczno, ekonomiczno, walutowy w tym kraju. Możliwe są jakieś rozruchy, zamieszki i niepokój, zwłaszcza na wiosnę. W horoskopie Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie kończy się kryzysowa kwadratura Urana do Słońca i Neptuna do Wenus, co dobrze wróży na przyszłość. Ukraina w związku z przygotowaniami do Euro 2012 będzie przechodzić intensywny proces modernizacyjny. Saturn na descendencie (stosunki międzynarodowe) sprawia, że Ukraińcy będą mieć poważne problemy z Rosją, która użyje wszelkich możliwych sposobów, by odzyskać swoje wpływy w Kijowie. Zmiany na Ukrainie będą przebiegać w gorącej, chwilami dramatycznej atmosferze, co zapowiadają liczne kwadratury Urana. Jednak Rosja będzie musiała się pogodzić z tym, że straci kontrolę nad Ukrainą. Progresywny Księżyc wejdzie na Słońce i Medium Coeli (ambicje, rozwój, cele). Ukraina zacznie się powoli budzić z sowieckiego snu i wyśle kilka jednoznacznych sygnałów o tym, że czuje się częścią Europy i chce się z nią integrować. We wrześniu Ukrainę czeka poważne przesilenie polityczne. Księżyc przejdzie przez Plutona. Będzie to zatem dość dramatyczny moment, który jednak pozwoli oczyścić i znormalizować sytuację w tym kraju. W 2007 roku Saturn tranzytował Słońce, Księżyc i swoją pozycję w horoskopie Paktu Północnoatlantyckiego (NATO) i był to ciężki czas dla wojsk sojuszu (w tym Polski) uczestniczących w interwencji w Afganistanie, czas bojowej próby i sprawności sojuszu. Egzamin ten NATO zda bardzo dobrze. W roku 2008 Pluton w trygonie do Słońca, Uran do Marsa, Jowisz w koniunkcji do swojej pozycji i progresywny Księżyc na ascendencie paktu z 1949 roku sprawiają, że NATO odzyska wigor, szacunek, znaczenie i prestiż. Okaże się skuteczną i sprawną organizacją. Władze sojuszu podejmą strategicznie ważne decyzje dotyczące jego przyszłości, oraz określą mapę dalszego poszerzenia, składając nawet pewną propozycję współpracy niektórym byłym republikom ZSRR, być może Gruzji. To trudny rok dla papieża Benedykta XVII, a więc i dla Kościoła. Pluton z X domu horoskopu Jozepha Ratzingera wykona opozycję do urodzeniowego Marsa, Uran wchodzi na ascendent, Saturn zaś wkracza na descendent. Do problemów osobistych (zdrowie i wyczerpanie) dojdą perturbacje na polu politycznym związane z koniecznością łagodzenia napięć i rozwiązywania palących problemów wewnętrznych Kościoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Przyjęłam naukę chrześcijańską, że ciało jest świątynią Ducha Św.\" A co ma do tego seks? To mniej więcej tak jak z jedzeniem. Możesz przyjmować dobre, zdrowe jedzenie albo truciznę. Tak samo seks sam w sobie nie jest ani dobry ani zły, bo zależy od intencji, uczuć, odczuć. \"Jak chcą seksu, niech wstąpią w związek małżeński z jakimś wolnym mężczyzną.\" Wstępowanie w związek małżeński dla samego seksu? To aby naprawdę takie chrześcijańskie? Do tego się to sprowadza? Sądzisz, że te kobiety o których mowa robią to \"dla seksu\"? Bo ja myślę, że sprowadzasz te kwestie na banalny poziom. Gdyby tamte kobiety były zainteresowane tylko seksem to znalazły by sobie bez problemów facetów też tym zainteresowanych i to bez żadnych \"komplikacji\" czy \"utrudnień\" w postaci tego, że są księżmi. \"Ja nie mam męża, więc nie idę za pragnieniami ciała, czyli jak widać - można \"wytrzymać\".\" Zmartwię Cię - idziesz za pragnieniami ciała - jesz, pijesz, śpisz, oddychasz - no chyba, że nie robisz żadnej z tych rzeczy. I nie ma w tym myślę nic złego, bo gdyby było, to nie mielibyśmy ciała ani naturalnych potrzeb cielesnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer, ja myślę ze ty doskonale wiesz o jakich pragnieniach ciała mówiła Szunamitka, raczej nie o jedzeniu piciu i spaniu. Seks jest pięknym dopełnieniem miłości, namiętność między kobietą a mężczyzną to wielki dar od Boga, aby ludzie cieszyli sie sobą i aby miłość duchowa była też spełniana w cielesnym jej okazywaniu. Biblia jednak uczy ze seks zarezerwowany jest dla małżeństwa, aby cnotą było szanowanie swoich ciał jako Swiątyni Ducha Swiętego. Czego tak bardzo brakuje dzisiejszej młodzieży nie za bardzo szanującej sie w realiach wspłczesnej \"wolności\". Wspaniale jest kochać ducha i ciało swojego wybranego. I ten wybrany nazywa się mężem, wybranka nazywa się żoną. Bóg Biblii jest Bogiem prawa, porządku i moralności. Dlatego jest napisane. Hbr 13:4 Bw \"Małżeństwo niech będzie we czci u wszystkich, a łoże nieskalane\" 1Kor 7:9 Bw \"Jeśli jednak nie mogą zachować wstrzemięźliwości, niechaj wstępują w stan małżeński; albowiem lepiej jest wstąpić w stan małżeński, niż gorzeć.\" 1Kor 7:2 Bw \"Jednak ze względu na niebezpieczeństwo wszeteczeństwa, niechaj każdy ma swoją żonę i każda niechaj ma własnego męża (3) Mąż niechaj oddaje żonie, co jej się należy, podobnie i żona mężowi. (4) Nie żona rozporządza własnym ciałem, lecz mąż; podobnie nie mąż rozporządza własnym ciałem, lecz żona. (5) Nie strońcie od współżycia z sobą\" Bóg chce aby ludzie kochali się, uprawiali seks, ale aby nie popełniali \"wszeteczeństwa\"- rozpusty , by byli sobie wierni, oddani, cieszyli się tylko sobą, jednym mężem, jedną żoną. w 1 Kor. 7 jest nawet napisane , ze lepiej jest wstępować w zwiazek małzeński niż \"gorzeć\"- chyba wiadomo o czym mowa, aby nie pałać namiętnościami, aby nie męczyć się napięciem seksualnym z samym sobą, lecz aby cieszyć się ciałami swoimi z kimś kto jest najbliższy. Małzeństwo to przecież nie tylko seks, ale wspólna droga. Wspieranie się, umacnianie i wzajemna pomoc. Bóg mówi: Koh 4:9 Bw \"Lepiej jest dwom niż jednemu, (...)(10) Bo jeżeli upadną, to jeden drugiego podniesie. Lecz biada samotnemu, gdy upadnie! Nie ma drugiego, który by go podniósł. (11) Także, gdy dwaj razem leżą, zagrzeją się; natomiast jak może jeden się zagrzać? (12) A jeżeli jednego można pokonać, to we dwóch można się ostać; a sznur potrójny nie tak szybko się zerwie.\" Potrójny sznur nie tak szybko się zerwie.:) Mąż , żona i Pan który cementuje taki związek:) ❤️ ❤️ ❤️ i ciekawostka:) uwaga:):):)!!!!!!!!!!! 1Tm 3:4 Bw 2) Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przyzwoity, gościnny, dobry nauczyciel, (3) nie oddający się pijaństwu, nie zadzierzysty, lecz łagodny, nie swarliwy, nie chciwy na grosz, który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości (5) bo jeżeli ktoś nie potrafi własnym domem zarządzać, jakże będzie mógł mieć na pieczy Kościół Boży? ❤️ ❤️ ❤️ czekając na mojego męża.....aż powróci z pracy ugotuję mu dobrą kolacyjkę, potem może wanna....z pianą, ciepłe olejki, aromatyczne płatki rozsypane na białych ręcznikach w łazience, cicha muzyka.... rozmarzyło się troszkę wiosennie:):):) cieszmy się naszymi mężami, naszymi żonami. Bóg dał nam piękno cielesnej miłości. A gdy dusze sie kochają i ciała się kochają, i ten sam Duch łaczy dwoje oddanych sobie ludzi, pełnia miłości agape wylewa się i ogarnia całe nasze jestestwo, zapominamy wtedy o sobie ale z największą troską myślimy o naszym partnerze z którym idziemy przez życie. Zarówno o jego duszy jak i o ciele:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"dreamer, ja myślę ze ty doskonale wiesz o jakich pragnieniach ciała mówiła Szunamitka, raczej nie o jedzeniu piciu i spaniu.\" Jedzenie, picie i spanie są tak samo pragnieniami ciała. \"Seks jest pięknym dopełnieniem miłości, namiętność między kobietą a mężczyzną to wielki dar od Boga, aby ludzie cieszyli sie sobą i aby miłość duchowa była też spełniana w cielesnym jej okazywaniu.\" Tu się zgodzę. \"Biblia jednak uczy ze seks zarezerwowany jest dla małżeństwa, aby cnotą było szanowanie swoich ciał jako Swiątyni Ducha Swiętego. Czego tak bardzo brakuje dzisiejszej młodzieży nie za bardzo szanującej sie w realiach wspłczesnej \"wolności\".\" A tu się nie zgodzę. Tzn. z tym nauczaniem Biblii - myślę, że seks może być to tak samo dobrym uzupełnieniem uczucia dla kochających się osób, które jednak nie mają związku sformalizowanego. Formalności niczego nie \"załatwiają\". Liczą się wzajemne uczucia. Tak samo mogą być, gdy nie ma formalności jak i są. I tak samo w obu przypadkach może ich nie być. Natomiast myślę, że np. istotną kwestią jest tzw. dopasowanie seksualne kochającej się pary - a nauczanie kościelna jest \"zdecydowanie nie\". Oczywiście też samo \"dopasowanie\" niczego nie załatwia, nie jest żadnym cudownym środkiem na idealny związek. Ale absolutnie nie zgadzam się z rygorystycznym \"nie\". Nie widzę w nim sensu (to oczywiście też tylko moje zdanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×