Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Stigmata- przeczytałam ostatnia strone i cos na temat zakonnicy:) Twoje zycie , Twoja sprawa- racja:) Jesli chodzi o ruch na rzecz jednosci Koscioła:) Przeciez prowadzimy dialog przy zachowaniu(kazdy swojej) tożsamości religijnej:) Mnie nie przeszkadza nikt. A co do przekonan tez byłam katoliczka. Niestety nic dobrego z tego nie przyszło:O Ale znam takich Katolików ,którzy naprawde wierza i sami przyznaja, ze sa tradycjonalistami. Ze moze i ktoś tam ma racje, ale....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz jestem pewna, ze gdyby sie świat w tej chwili skonczył - ja bede blisko Boga:D Nie boje sie jak inni czyscca, bo wierze, wiem,ze go nie ma:) Mam pewnosc zbawienia:) Jezus mnie wyzwolił i dzieki Mu za to❤️ Modle sie do Jezusa żywego, bo tylko i tylko przez niego mamy dostep do Boga Ojca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stigmato wez Biblie do ręki ... poczytaj o miłósci do blizniego.... kocha się go bez względu na wyznanie... na tym kończę rozmowę z Tobą ... wszystkiego dobrego .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do....... cichutenko Pyatnie o antykoncepcji do stigmaty było osobiste? Wcześniej Salomon atakował takie osobiste pytania. Nie rozumiem czemu tak atakujecie dziewczyne--- zamiast pogadać. Każdy ma swoje wyznanie---LUDZIE GDZIE TU EKUMENIZM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do solansz
nie gadaj z tym odmieńcami. To sami odłamcy. Czytam ten watek i pekam czasem ze śmiechu. Gówno mnie obchodzi czy ktoś wierzy w czyściec czy nie. Dlatego nie krytykujcie innych. Ta protestancka miłość dupą wychodzi innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow, ale ciekawe i miłe podsumowanie:O Zycze dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podam pewne różnice w pojmowaniu ekumenizmu Wśród chrześcijan \"jedna owczarnia,jeden pasterz\" to niewidzialny Kościół(Ciało Chrystusa)zrzeszający wszystkich narodzonych na nowo wierzących, a jego Głową i Pasterzem jest Jezus Chrystus. W katolicyzmie \"jedna owczarnia,jeden pasterz\" to zjednoczenie wszystkich pod władzą papieża... Chrześcijanin nie może być w jedności z ludźmi, którzy uprawiają pogańskie praktyki. 16) Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? . (17) Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę (18) i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami - mówi Pan wszechmogący. (2 list do Koryntian 6:1-18, Biblia Tysiąclecia) Kościół katolicki zaadoptował wiele pogańskich praktyk, co uczyniło go religią tylko na pozór wyglądającą na czyste chrześcijaństwo, Biblia nakazuje chrześcijanom całkowicie odłączyć się od takiej religii. Obowiązkiem chrześcijan jest świadczenie do tych ludzi i niesienie im Ewangelii, która uwalnia od bałwochwalstwa i innych niebibilijych praktyk A zaczęło się to od momentu,kiedy Konstantyn uczynił chrześcijaństwo religią państwową.Wtedy właśnie zaczęło się wprowadzanie elementów pogańskich... Salomn już podawał przykłady mówiące o tym , ze nie mozemy być braćmi z tymi którzy na pozór nimi są, ale, nie stosują się do Słów Pana, słuchają ich tylko ale ich nie wykonują, tacy nie będą porównani do mądrych ludzi, którzy zbudowali na skale, tylko na piasku. Liczy się tylko Biblia i jeśli to będzie respektowana w całosci przez wyznawców katolickiego kościoła i spowoduje odrzucenie niebibilijnych praktyk, wtedy będzie mowa o prawdziwej jedności. W bardzo duzej mierze papież powinien się tym zająć i powrócić do Pisma, odrzucić ludzkie nauki i na serio traktować Pismo Swięte, które tylko pozornie jest ważne w KK. To jest smutne, ale jest wielką prawdą i najgorsze jest to ze Jezus mówi: Mk 7:7 Bw \"Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi.\" (8) Przykazania Boże zaniedbujecie, a ludzkiej nauki się trzymacie. (9) I mówił im: Chytrze uchylacie przykazanie Boże, aby naukę swoją zachować. bo czy nie ludzką nauką jest czyściec, odpusty, msze płatne jako ofiara za grzechy, współodkupicielka Maria Matka Jezusa, kult swiętych , niczym cały panteon bogów greckich, każdy od czegoś innego ( Rzym czysty rzym) ...Sw, Krzysztof od kierowców, Sw.Katarzna, Sw. Teresa....itd. a uchylanie Bożych przykazań...no cóz, na prawdę usunięto część drugiego przykazania, a 10 podzielono na 2. hmmmm.......nie można tak.....nie można papieża nazwać Ojcem Swiętym, gdzie dla nas Ojciec Swięty jest JEDEN, ten w niebie, Mt 23:9 Bw \"Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.\" a potem zarzucać nam brak ekumenizmu.... bo co wspólnego ma światłość z ciemnością....? \"Nawróćcie sie i wierzcie EWANGELII\" - a wtedy będziemy JEDNO W DUCHU CHRYSTUSOWYM:):):) modlę się o to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już przeniosłam się na forum dla katolików, i Tobie też to radzę Solansz. Wpis pomarańczowy świetnie podsumował sytuację. Z tamtego forum kopiuję cytaty (tak na odchodne), ale i tak nie wierzę, że do protestantów jak na tamtym forum ktoś powiedział stojących umysłowo na poziomie przedszkolaków, one przemówią. A oto owe cytaty: Ga 3:24-25 Br „Tak więc Prawo było naszym wychowawcą aż do przyjścia Chrystusa, abyśmy dostąpili usprawiedliwienia przez wiarę.(25) Teraz jednak, gdy nadszedł czas wiary, nie pozostajemy już pod władzą wychowawcy.” 1Kor 11:7 Br \"Mężczyzna zaś nie powinien nakrywać głowy, bo jest obrazem i chwałą Boga, a kobieta jest chwałą mężczyzny.\" 2Kor 4:4 Br \"dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga.\" Kol 1:15 Br \"Chrystus jest obrazem Boga niewidzialnego, jest pierworodnym w stosunku do wszelkiego stworzenia,\" Iz 45:23 BT \"Przysięgam na Siebie samego, z moich ust wychodzi sprawiedliwość, słowo nieodwołalne. Tak, przede Mną się zegnie wszelkie kolano, wszelki język na Mnie przysięgać będzie,\" Flp 2:10 BT \"aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.\" Solansz 😍 , zapomnij o dyskusji ekumenicznej tutaj 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do solansz...
Nie rozumiem czemu tak atakujecie dziewczyne--- zamiast pogadać. Każdy ma swoje wyznanie---LUDZIE GDZIE TU EKUMENIZM!!!! Kpisz czy o drogę pytasz? Bo ataki i to wredne to ja widzę ze strony stigmy. Współczuję ludziom, którzy muszą z nią przebywac codziennie w realu. Brrrrrrrr. Aż strach się bać. Gdyby była np Żydem to nie byłabyś tak skora do obrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpis pomarańczowy świetnie podsumował sytuację, napisała stogmata, tak na odchodne..... a wpis pomarańczow zabrzmiał: do solansz nie gadaj z tym odmieńcami. To sami odłamcy. Czytam ten watek i pekam czasem ze śmiechu. Gówno mnie obchodzi czy ktoś wierzy w czyściec czy nie. Dlatego nie krytykujcie innych. Ta protestancka miłość dupą wychodzi innym. dodała jeszcze: o protestantach : stojących na poziomie przedszkolaków.. hmm..... a potem cytaty o Jezusie...... To wstyd i hańba dla imienai Pana Jezusa, takie słowa o innych ludziach. Dyskusja miała się opierać na krytyce doktryn, nauk i poglądów, ale nigdy na obrazaniu człowieka.... Myślę ze wnioski, kazdy wyciągnie sam.... "Po uczynkach poznają gdzie są uczniowie moi" "kto trwa we Mnie ten wydawać będzie DOBRE owoce" powiedział Pan Jezus Chrystus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18:56 solansz do....... cichutenko Pyatnie o antykoncepcji do stigmaty było osobiste? Wcześniej Salomon atakował takie osobiste pytania. Nie rozumiem czemu tak atakujecie dziewczyne--- zamiast pogadać. Każdy ma swoje wyznanie---LUDZIE GDZIE TU EKUMENIZM!!!! ***** nie było osobiste ( nie pytałam czy stosuje antykoncepcje , bo to nie moja sprawa ) pytałam jaka jej postawa do tematu , którego nie ma w Biblii a zakazanego przez kler - a potem miał byc ciąg dalszy ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wchodze na topik o
Swiadkach Jehowy - są omiencami i etc , wchodze na topik o bibli protestanci są odmiencami To kto jest doskonały , mądry , nieomylny? pewnie katolicy ! bo tylko oni potrafią sie tak burzyc i ubliżac drugiemu człowiekowi . Potrafią kraść , zabijac , cudzołożyc i sami siebie usprawiedliwiac !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mt 6:21 Bw \"Albowiem gdzie jest skarb twój - tam będzie i serce twoje.\" rozmyślam nad tym Słowem...i myślę sobie, ze kazdy ma jakąś swoją \"świętość\", tam gdzie jest jego skarb, najcenniejsza rzecz, z której się cieszy, którą pielęgnuje, o której myśli i która jest dla niego NAJWAŻNIEJSZA. Tam gdzie jest ten skarb, tam będzie też serce, uczucie, oddanie, całe myśli i cała dusza.... ❤️ ❤️ Bóg, mój Pan, ❤️ :):):):) co jest waszym skarbem? Kto jest waszym skarbem? Co jest dla was najważniejsze? :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pomysła
21:19 wchodze na topik o Swiadkach Jehowy - są omiencami i etc , wchodze na topik o bibli protestanci są odmiencami To kto jest doskonały , mądry , nieomylny? pewnie katolicy ! bo tylko oni potrafią sie tak burzyc i ubliżac drugiemu człowiekowi . Potrafią kraść , zabijac , cudzołożyc i sami siebie uspra Bo to źli ludzie są. :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Z tamtego forum kopiuję cytaty (tak na odchodne), ale i tak nie wierzę, że do protestantów jak na tamtym forum ktoś powiedział stojących umysłowo na poziomie przedszkolaków, one przemówią.\" Hmm, czyżby coś w stylu projekcji? Niepewność własnego poziomu umysłowego? Jeśli dla kogoś argumentem jest stwierdzenie, że jakaś grupa ludzi stoi na poziome umysłowym przedszkolaków, bo nie zgadza się z nim w jakichś sprawach, to raczej świadczy to bardziej o jego poziomie umysłowym i o tym jak sam wierzy w głębi duszy we własne argumenty. Skoro potrzebuje do poparcia samemu sobie posłużenia się metodą przedszkolaka w piaskownicy \"gupi jesteście\" to chyba sam nie wierzy w wartość i prawdziwość tego co mówi. Inaczej chyba nie musiał by sobie tworzyć jakiegoś deprecjonowanego obrazu \"tej drugiej strony\". Stigmato - pytałaś, gdzie ekumenizm - w Twojej duszy, Twoim sercu - ile go dajesz, tyle otrzymujesz. Szukaj, może znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dremar madre slowa. Przepraszam nie mam sily i czasu wlaczyc sie do dyskusji jestem wlasnie w trakcie ogromnych zmian zyciowych, czyli moze zycie wywrocilo sie z Boza pomoca o 180° chyba w zwiazku z tym stoje na glowie. Wiecej napisze wkrotce jak sytuacja sie troche unormuje i wyklaruje. Acha to wszystko bardzo dobrze sie powywracalo, tylko takie ogromne zmiany :) Pozdrawiam i zycze Bozego blogoslawienstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyczytałam wczoraj na onecie, ja bym zatytułowała: DO WSZYSTKICH LUDZI:), ALE W ORGINALE TYTUŁ ZABRZMIAŁ: DO KATOLIKÓW I NIE TYLKO - CZYTAJCIE KONIECZNIE: Jak myslisz co spotkasz po drugiej stronie kiedy umrzesz? a) pójdę do nieba (jestem dobrym człowiekiem) b) pójdę do piekła (jestem złym człowiekiem) c) pójdę do czyśćca (nie jestem taki/a najgorszy/a) d) po drugiej stronie nie ma nic (jestem ateistą/ką) Jesli zaznaczyłbyś/zaznaczyłabyś odpowiedź \"a\" pozwól, że sprawdzę czy jesteś dobrym człowiekiem. Bóg dał ludziom 10 przykazań, aby ludzie mieli poznanie grzechu, aby mogli sprawdzić na ile są dobrzy, zaczynamy: 1. Czy kiedykolwiek modliłeś/aś się do Marii - matki Chrystusa, do aniołów, do (nie)świętych, do Buddy, Mahometa, czy kogokolwiek innego oprócz Boga JAHWE i Jezusa Chrystusa? Czy kochasz pieniądze, czy jesteś zapatrzony/a w siebie, czy uważasz się za lepszego/ą od innych ludzi? Czy czytasz horoskopy? Czy wierzysz w zabobony? Czy wywoływałeś/aś kiedyś duchy zmarłych? Jeśli odpowiedziałeś/aś chociaż jeden raz TAK - złamałeś/aś 1 przykazanie Boże: \"Nie będziesz miał innych bogów obok Mnie\" JESTEŚ ZDRAJCĄ 2. Czy modliłeś/aś się kiedyś do obrazu, do krzyża, do rzeźby, na różańcu? Czy klękałeś/aś przed OBRAZAMI rzeźbami w kościele? Czy pocałowałeś/aś kiedyś krzyż, obraz, czy rzeźbę? Czy nosisz talizmany, amulety? Jeśli odpowiedziałeś/aś chociaż jeden raz TAK - złamałeś/aś 2 przykazanie Boże: \"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań\" JESTEŚ BAŁWOCHWALCĄ 3. Czy użyłeś chociaż raz w swoim życiu imienia Boga jako przecinka w zdaniu? Jeśli odpowiedziałeś/aś TAK - złamałeś/aś 3 przykazanie Boże: \"Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy\" JESTEŚ BLUŹNIERCĄ 4. Czwarte przykazanie Boże: Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty. Bez względu na to co oznacza dla Ciebie szabat - wszyscy złamaliśmy to przykazanie. 5. Czy byłeś/aś kiedykolwik nieposłuszny/a rodzicom? Czy źle odnosiłeś/aś się do rodziców? Czy nie szanowałeś/aś swoich rodziców? Czy uderzyłeś/aś kiedyś swoją matkę lub swojego ojca? Jeśli odpowiedziałeś/aś chociaż jeden raz TAK - złamałeś 5 przykazanie Boże: \"Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie\" 6. Czy zabiłeś/aś kiedyś kogoś? Nie? A czy wiesz, że dla Boga nie musisz zabić żeby być mordercą? \"Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi\". Gniewałeś/aś się kiedyś na swojego bliżniego? Jesli odpowiedziałeś/aś TAK - złamałeś/aś 6 przykazanie Boże: \"Nie bedziesz mordował\" JESTEŚ MORDERCĄ... 7. Czy uprawiałeś/aś kiedyś jakikolwiek rodzaj seksu przed małżeństwem/poza małżeństwem? Też nie?! A wiesz że dla Boga nie musisz tego robić, żeby być cudzołoznikiem/cudzołoznicą? \"Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa\" Jesli patrzyłeś/aś lub myślałeś/aś pożądliwie o mężczyźnie lub kobiecie JESTEŚ CUDZOŁOŻNIKIEM 8. Czy ukradłeś/aś kiedyś jakąś rzecz która nie należała do Ciebie? Czy ukradłeś/aś czas swojemu pracodawcy siedząc dłużej na przerwie śniadaniowej? Czy dałeś/aś kiedyś łapówkę policjantowi? Czy \"obijałeś/aś\" się w pracy, zamiast pracować? Jeśli odpowiedziałeś/aś chociaż jeden raz TAK - złamałeś 8 przykazanie Boże: \"Nie będziesz kradł\" JESTEŚ ZŁODZIEJEM 9. Czy okłamałeś/aś kiedyś kogoś? Jesli tak JESTEŚ KŁAMCĄ 10. \"Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego\". Jeśli zazdrościłeś/aś komuś jakiejś rzeczy, pożądałeś/aś czegokolwiek co nie nalezy do Ciebie złamałeś to przykazanie... UWAGA: Biblia mówi: `Ktokolwiek bowiem zachowa cały zakon, a uchybi w jednym, stanie się winnym wszystkiego. Bo TEN, który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział też: Nie zabijaj; jeżeli więc nie cudzołożysz, a zabijasz, jesteś przestępcą zakonu\' Czy dalej uważasz że jesteś dobrym człowiekiem i pójdziesz do nieba? Jesli po przeczytaniu tego artykułu dalej tak uważasz NAZYWASZ BOGA KŁAMCĄ, gdyż ON powiedział przez apostoła: \"Albowiem wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej\" (Rzym. 3:23). * odpowiedzi \"c\" i \"d\" są błędne. Czyśćca nie ma, po drugiej stronie czeka Cie albo Życie wieczne z Chrystusem i z Bogiem Ojcem, albo wieczne potepienie w piekle, razem z diabłem i jego aniołami. Wybieraj, jesli chcesz iść do piekła nie czytaj dalej tego artykułu. Jeśli chcesz być zbawiony i żyć na wieki czytaj dalej:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. List do Rzymian 3:23: "Albowiem wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej". List do Rzymian 3:10: "Nie ma ani jednego sprawiedliwego". Księga Izajasza 59:2: "Lecz wasze winy wykopały przepaść między wami a waszym Bogiem; wasze grzechy zasłoniły Mu oblicze przed wami tak, iż was nie słucha". List do Rzymian 6:23: "Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć". - Wszyscy zgrzeszyli. - Nie ma ani jednego człowieka, który by nie zgrzeszył. - Grzech oddziela nas od Boga. - Wszyscy zasługujemy na śmierć. 2. Ewangelia: Ewangelia według Jana 3:16: "Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby wszelki, który weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny". List do Efezjan 2:8-9: "Albowiem łaską zbawieni jesteśmy przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar, nie z uczynków, aby się kto nie chlubił". List do Rzymian 6:23: "...darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym". List do Rzymian 5:8: "Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł". List do Efezjan 1:7: "Mamy odkupienie przez krew Jego, odpuszczenie grzechów, według bogactwa łaski Jego". 1 List Jana 5:11-12: "Żywot wieczny dał nam Bóg, a żywot ten jest w Synu Jego. Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota". - Bóg posłał na ziemię Swego Syna Jezusa Chrystusa, aby każdy kto w Niego wierzy miał życie wieczne. - Zbawienie człowieka czyli żywot wieczny jest darem samego Boga, na zbawienie nie można zapracować dobrymi uczynkami. Dobre uczynki są owocem zbawienia, a nie środkiem do zbawienia. - Bóg tak nas umiłował, że sam umarł za nas w Jezusie Chrystusie. - Krew Jezusa Chrystusa oczyszcza nas z wszelkiego grzechu. - Życie wieczne jest tylko w Jezusie Chrystusie. 3. Praktyczne wskazówki: List do Rzymian 10:9: "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził Go z martwych, zbawiony będziesz". 1 List Jana 1:9: "Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości". a) Jeśli chcesz wyznać Jezusa Chrystusa Swoim Panem i Zbawicielem, możesz to zrobić, uklęknij i pomódl sie na głos (przykładowa modlitwa): "Panie Jezu, wyznaję że jestem grzesznikiem/na, proszę przebacz moje grzechy i oczyść z nich moje serce. Otwieram Ci drzwi mojego życia i zapraszam Cię jako swego Zbawiciela i Pana. Krew Twoja Panie Jezu oczyszcza mnie z wszelkiego grzechu. Dziękuję, że przebaczyłeś moje grzechy. Proszę o Twoją kontrolę nad moim życiem. Uczyń mnie takim/ą jakim/ą pragniesz abym był/a. Amen". b) Gdy zgrzeszysz, każdy grzech od razu wyznaj Bogu, a On odpuści Twoje grzechy (przykładowa modlitwa): "Panie Jezu wyznaję przed Tobą wszystkie swoje grzechy: (wymieniasz), oraz te których nie pamiętam. Ja odpuszczam wszytkim, którzy mnie w jakikolwiek sposób zranili lub skrzywdzili. Proszę Cię oczyść mnie Twoją świętą krwią z moich grzechów. Amen. Dzięki Ci Panie Jezu za oczyszczenie i obmycie mnie z grzechów Twoją świętą Krwią którą przelałeś za mnie na Golgocie! Amen". On zawsze nam przebaczy i oczyści nas z wszelkiej nieprawości. Następnie staraj się całkowicie odwrócić od grzechu ( pokutuj z grzechu). c) Ochrzcij się: Dzieje Apostolskie 2:38: "Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego". Dzieje Apostolskie 2:37-38: "Gdy to usłyszeli, przejęli się do głębi serca: Cóż mamy czynić, bracia? - zapytali Piotra i pozostałych Apostołów. Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego". Dzieje Apostolskie: 22:16: "Dlaczego teraz zwlekasz? Ochrzcij się i obmyj z twoich grzechów, wzywając Jego imienia!" Ewangelia według Marka 16:16: "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony". List do Rzymian 6:3-11: "Czy nie wiecie, że my wszyscy, ochrzczeni w Chrystusa Jezusa, w śmierć jego zostaliśmy ochrzczeni? Pogrzebani tedy jesteśmy wraz z nim przez chrzest w śmierć, abyśmy jak Chrystus wskrzeszony został z martwych przez chwałę Ojca, tak i my nowe życie prowadzili. Bo jeśli wrośliśmy w podobieństwo jego śmierci, wrośniemy również w podobieństwo jego zmartwychwstania, wiedząc to, że nasz stary człowiek został wespół z nim ukrzyżowany, aby grzeszne ciało zostało unicestwione, byśmy już nadal nie służyli grzechowi; kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu. Jeśli tedy umarliśmy z Chrystusem, wierzymy, że też z nim żyć będziemy, wiedząc, że zmartwychwzbudzony Chrystus już nie umiera, śmierć nad nim już nie panuje. Umarłszy bowiem, dla grzechu raz na zawsze umarł, a żyjąc, żyje dla Boga. Podobnie i wy uważajcie siebie za umarłych dla grzechu, a za żyjących dla Boga w Chrystusie Jezusie, Panu naszym". d) Czytaj Biblię: Przypowieści Salomona 4:20-22 "Synu mój, zwróć uwagę na moje słowa; nakłoń ucha do moich mów! Nie spuszczaj ich z oczu, zachowaj je w głębi serca, bo są życiem dla tych, którzy je znajdują, i lekarstwem dla całego ich ciała". Ewangelia według Mateusza 4:4: "Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych". Słowo Boże jest pokarmem dla Twojego ducha, jest lekarstwem dla Twojego ciała i duszy. Naucz się czytać Słowo Boże w połączeniu z modlitwą. Poświęć na to minimum 30 minut dziennie. W trakcie czytania odpowiadaj Panu modlitwą. Ucz się modlić słowami, które czytasz. Raduj się Panem. Niech Bóg Cię błogosławi! ewangelia@vp.pl , 21.02.2008 11:50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️ Niech Bóg daje wszystkim to, co chce byśmy o NIm wiedzieli:):):) Niech Was Bóg błogosławi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jak myslisz co spotkasz po drugiej stronie kiedy umrzesz? a) pójdę do nieba (jestem dobrym człowiekiem) b) pójdę do piekła (jestem złym człowiekiem) c) pójdę do czyśćca (nie jestem taki/a najgorszy/a) d) po drugiej stronie nie ma nic (jestem ateistą/ką) \" Hmm, brakuje tu kilku odpowiedzi chyba. Wrócę tam skąd przyszedłem na \"zadanie\" tego wcielenia. A później znów wyruszę w kolejną podróż z kolejnym zadaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer "wroce tam skad przyszedlem " :) powiez zycie Bogu a wrocisz tam skad przyszedles, Bog Cie stworzyl i wrocisz do Niego wg twojego pragnienia :) Niech Bog Cie prowadzi w tym zamierzeniu. Polecam Wam ksiazke Francine Rivers "Potega milosci". Wprawdzie to nie biblia ale wspaniala opowiesc o milosci Bozej. Moj maz jeszcze nigdy nie czytal ksiazki do 4 nad ranem :) to byl jego pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps 90:3 Bw \"Ty znowu człowieka w proch obracasz I mówisz: Wracajcie, synowie ludzcy!\" (4) Albowiem tysiąc lat w oczach twoich Jest jak dzień wczorajszy, który przeminął, I jak straż nocna. (5) Wartko porywasz ich, są jak sen poranny, Jak trawa, która znika: (6) Rano kwitnie i rośnie, Pod wieczór więdnie i usycha. Hi 19:25 Bw \"Lecz ja wiem, że Odkupiciel mój żyje i że jako ostatni nad prochem stanie!\" ze szczerym sercem przed Bogiem moge powtórzyć słowa Pawla: Flp 1:23 Bw Albowiem dla mnie życiem jest Chrystus, a śmierć zyskiem. (22) A jeśli życie w ciele umożliwi mi owocną pracę, to nie wiem, co wybrać. Albowiem jedno i drugie mnie pociąga: pragnę rozstać się z życiem i być z Chrystusem, bo to daleko lepiej;\" :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer, przypominam temat : Biblia.:) nie reinkarnacja i religie wschodu:) Co Biblia mówi na temat reinkarnacji? Człowieka zawsze cechowała niezaspokojona ciekawość, i chęć wejrzenia za ciemną zasłonę śmierci, aby zobaczyć, co znajduje się po tamtej stronie. Powstało wiele teorii i domysłów na temat życia pozagrobowego. Jedna z nich jest reinkarnacja, czyli ponowne wcielenie, która wyjaśnia, co dzieje się z człowiekiem, po śmierci. Ten pozornie nie kończący się cykl śmierci i odrodzenia, ma swoją kulminację w Nirwanie, będącej wieczną nicością. Ta teoria stoi w sprzeczności z Pismem Świętym, ponieważ Słowo Boże objawia, że wierzący w Jezusa Chrystusa odziedziczą Niebo, a ci, co odrzucają zbawienie znajdą się w Piekle. W Ewangelii Jana 3:36 czytamy:, „Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim”. W Ewangelii Mateusza rozdziale 7, kończąc Kazanie na Górze, Jezus wyraził się bardzo jasno. Powiedział, że istnieją dwie bramy, dwie drogi, dwie grupy ludzi i dwa rodzaje przeznaczenia. Dwie bramy oraz wszystkie inne drogi odnoszą się oczywiście do Jezusa. Ponieważ On sam jest drogą, prawdą i życiem. Dwie drogi symbolizują podróż po przekroczeniu bramy. Jezus mówił, że tylko jeden sposób może doprowadzić do życia wiecznego, to jest ciasna brama i wąska droga. Istnieją dwie grupy ludzi. Niewielka grupa tych, którzy znajdują życie, i mnóstwo ludzi idących drogą zagłady. Mamy, zatem dwa rodzaje przeznaczenia, o których mówił Jezus - życie i śmierć. Najprościej jest odpowiedzieć na pytanie postawione na początku cytując autora listu do Hebrajczyków 9,27 „a jak postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xdjviodjfmodmdkonv
ktoś tu boi się prawdy, nie ma argumentów za to posiada słaby umysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"dreamer, przypominam temat : Biblia. nie reinkarnacja i religie wschodu\" Ok, ok - ja tylko stwierdziłem, że niekompletna była ankieta. \"Co Biblia mówi na temat reinkarnacji? \" Hmm, to pech, że tak ponoć mówi. Chociaż wcale niekoniecznie tak mówi :P Kilka ksiąg mówi o tym, że Bóg nie istnieje? Przeszkadza Ci to, a Twojemu Bogu do istnienia? Bo ja myślę, że reinkarnacji Biblia nie przeszkadza wcale a wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oiuyoio
jak wszystko u Ciebie solansz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehehehe.............
świnto prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×